Logo
Wydrukuj tę stronę

Aplikacja „Królika GOń” z nominacją Mobile Trend Awards!

Wyróżniony Aplikacja „Królika GOń” z nominacją Mobile Trend Awards!

Widocznymi częściami Traktu Królewskiego, czyli powstałego w 2018 r., nowego gnieźnieńskiego szlaku turystycznego, są rozsiane po centrum posągi królów, legend i figury królików oraz makiety czy tablice informacyjne. Inną integralną, choć niewidoczną w przestrzeni miejskiej częścią szlaku jest mobilna aplikacja „Królika GOń”, dzięki której turysta możne szukać poszczególnych elementów Traktu w formie wciągającej gry miejskiej. Zaledwie dwa miesiące po premierze, aplikacja zdobyła nominację do nagrody Mobile Trend Awards – „Oscarów” polskiej branży mobile. Nagrody zostaną przyznane podczas gali MTA w Krakowie, 7 i 8 marca.


Wyłonionym na drodze przetargu wykonawcą gry „Królika GOń” została łódzka firma MobileMS. Stworzona we współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie aplikacja korzysta z technologii GPS, dzięki której nawiguje turystę do kolejnych elementów Traktu Królewskiego. Dla autorów i zleceniodawcy ważny był także element edukacyjny – w treści można znaleźć informacje o postaciach i wydarzeniach do których nawiązują poszczególne rzeźby, a podchodząc do nich można otrzymać dodatkowe punkty za poprawną odpowiedź na historyczne pytanie.

Od premiery w połowie listopada ubiegłego roku, aplikację pobrano na telefony z sytememami Android oraz iOS  już ok. tysiąc razy.
Informacjelokalne.pl