Logo
Wydrukuj tę stronę

Czytelnicy piszą: problem parkowania na ul. 3 Maja

Wyróżniony Czytelnicy piszą: problem parkowania na ul. 3 Maja

- Jestem mieszkańcem ulicy 3 Maja w Gnieźnie. Od roku zmagamy się z problemem parkowania aut na chodniku w pobliżu mojej kamienicy. Problem nasilił się w ostatnim miesiącu, ponieważ do jednej z kamienic wprowadziła się rodzina posiadająca dwa auta o zagranicznych rejestracjach. Jak widać na załączonych zdjęciach, stoją one niepoprawnie, utrudniając ruch szczególnie samochodowy, tworzą się małe zatory, nie da się swobodnie tamtędy przejechać jeżeli z naprzeciwka nadjeżdża większy samochód, bus czy autobus komunikacji miejskiej – tak zaczyna się list, który otrzymaliśmy od naszego Czytelnika.


- Ponadto zmniejsza to przepustowość chodnika. Co ciekawe, w ślad tych zaparkowanych aut, kolejni kierowcy coraz śmielej stawiają swoje auta w tym samym miejscu, biorąc zły przykład, nie zważając na przepisy – zaznacza.

Dalej nasz Czytelnik pisze: - Rzecz jasna, swoją sprawę wcześniej zgłaszano do „odpowiednich” organów i tu natrafiamy na „parodię” działania Straży Miejskiej. Sam byłem świadkiem sytuacji, w której straż miejsca zakładała blokady na koła zaparkowanych na chodniku pojazdów... prócz właśnie tych dwóch o zagranicznych rejestracjach. Wielokrotnie sam widziałem, jak straż miejska lub policja, przepuszczała auta z naprzeciwka, żeby móc przejechać, niestety nie interweniując i omijając auta, nie widząc żadnego problemu - dodaje.

- Bardzo proszę o pomoc, ponieważ my, mieszkańcy tego odcinka ulicy (między szpitalem a rondem) jesteśmy bezradni wobec równych i równiejszych użytkowników drogi, a także w tym wypadku chodnika. Za każdy rodzaj interwencji, artykułu czy jakiegokolwiek działania serdecznie z góry dziękuję. Pozdrawiam, mieszkaniec ulicy 3 Maja – kończy nasz Czytelnik.

Do sprawy wrócimy.

(imię i nazwisko autora do wiadomości redakcji)
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 październik 2018 12:21
Informacjelokalne.pl