http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Czytelnicy piszą: problem parkowania na ul. 3 Maja

Wyróżniony Czytelnicy piszą: problem parkowania na ul. 3 Maja

- Jestem mieszkańcem ulicy 3 Maja w Gnieźnie. Od roku zmagamy się z problemem parkowania aut na chodniku w pobliżu mojej kamienicy. Problem nasilił się w ostatnim miesiącu, ponieważ do jednej z kamienic wprowadziła się rodzina posiadająca dwa auta o zagranicznych rejestracjach. Jak widać na załączonych zdjęciach, stoją one niepoprawnie, utrudniając ruch szczególnie samochodowy, tworzą się małe zatory, nie da się swobodnie tamtędy przejechać jeżeli z naprzeciwka nadjeżdża większy samochód, bus czy autobus komunikacji miejskiej – tak zaczyna się list, który otrzymaliśmy od naszego Czytelnika.


- Ponadto zmniejsza to przepustowość chodnika. Co ciekawe, w ślad tych zaparkowanych aut, kolejni kierowcy coraz śmielej stawiają swoje auta w tym samym miejscu, biorąc zły przykład, nie zważając na przepisy – zaznacza.

Dalej nasz Czytelnik pisze: - Rzecz jasna, swoją sprawę wcześniej zgłaszano do „odpowiednich” organów i tu natrafiamy na „parodię” działania Straży Miejskiej. Sam byłem świadkiem sytuacji, w której straż miejsca zakładała blokady na koła zaparkowanych na chodniku pojazdów... prócz właśnie tych dwóch o zagranicznych rejestracjach. Wielokrotnie sam widziałem, jak straż miejska lub policja, przepuszczała auta z naprzeciwka, żeby móc przejechać, niestety nie interweniując i omijając auta, nie widząc żadnego problemu - dodaje.

- Bardzo proszę o pomoc, ponieważ my, mieszkańcy tego odcinka ulicy (między szpitalem a rondem) jesteśmy bezradni wobec równych i równiejszych użytkowników drogi, a także w tym wypadku chodnika. Za każdy rodzaj interwencji, artykułu czy jakiegokolwiek działania serdecznie z góry dziękuję. Pozdrawiam, mieszkaniec ulicy 3 Maja – kończy nasz Czytelnik.

Do sprawy wrócimy.

(imię i nazwisko autora do wiadomości redakcji)
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 08 październik 2018 12:21

1 komentarz

  • mieszkanka3maja
    mieszkanka3maja poniedziałek, 08, październik 2018 16:18 Link do komentarza Raportuj

    Również jestem mieszkanką tego odcinka i faktycznie zwróciłam uwagę na wspomniane auta. Myślę jednak, że największym problemem jest budowa szpitala, a raczej Jej pracownicy. Zwalniając miejsce pod domem, wyjeżdżając rano np. na zakupy mogę zapomnieć o spokojnym zaparkowaniu w drodze powrotnej. Po godzinie 8. rano nie można na tym odciniku palca wcisnąć. Z racji, że nie mam w zwyczaju parkować po w/w stronie ulicy, gdzie nie ma wyznaczonych do tego miejsc jestem często zmuszona stawać na ul. Grzybowo, bądź na parkingu przy ul. Jolenty, po czym z dwójką małych dzieci i stertą zakupów targam się do domu (i nici z wygody posiadania auta). Następnie widzę pod domem pracowników budowy spacerujących do auta na śniadanie, bądź inspektorów prowadzących telefokferencje stojąc w zaparkowanym aucie. (Często jeżdżę w koło widząc, że ów Pan debatuje w aucie przez telefon i czekam aż będę mogła zaparkować na Jego miejscu, niestety chociażby dzisiaj po 4 moich okrążeniach rozmowom nie było końca, więc musiałam skapitulować). Rozumiem, że Panowie są w pracy i jakoś do Niej się muszą dostać, ale być może znalazły się jakiś kawałek terenu np. za budową gdzie można by w/w pracowników przekierować.... Nie da się ukryć, że parkowanie na naszym odcinku ulicy to loteria.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.