W Kiszkowie na ludową nutę...
piątek, 18 kwietnia 2014
alt   Patronem 2014 roku jest Oskar Kolberg – etnograf i folklorysta, autor monumentalnego dzieła „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie zaangażowali się w szereg konkursów, których celem było upamiętnienie działalności Kolberga. Kalendarz obchodów zawierał bogatą ofertę, która spodobała się gimnazjalistom, gdyż większość z nich aktywnie włączyła się w proponowane przedsięwzięcia.

Więcej…

REKLAMA

Aktualności z Gmin
Żydowo ma nową bibliotekę! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 21:15
alt   Biblioteka w Żydowie jest filią Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie. W uroczystości otwarcia nowej biblioteki wzięli udział m.in. burmistrz Danuta Grychowska, sekretarz powiatu Małgorzata Cichomska-Szczepaniak oraz Tadeusz Szymanek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Czerniejewo. Dyrektor biblioteki Lilianna Dorodzała-Kowalewska wyraziła swoją i pracowników radość oraz wdzięczność z zapewnienia im godnych warunków pracy w nowym budynku.

 
Kwiecień w czerniejewskiej bibliotece PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 16:00
alt   Czwartego kwietnia wieczorem biblioteka ponownie otworzyła swoje podwoje dla dzieci, które chciały spędzić w niej noc. Tym razem odbywała się ona tytułem „Pora na welociraptora” i związana była z dinozaurami. Kilkanaścioro dzieci w towarzystwie rodziców przydźwigało materace, śpiwory, koce i poduszki.. Na początek w sali czytelni, w której na ścianie królowały kolorowe dinozaury, przywitaliśmy dzieci, które po raz pierwszy brały udział w naszej nocnej imprezie oraz przypomnieliśmy zasady, których przestrzegamy w bibliotece i przeczytaliśmy bajkę o czarownicy Winnie i triceratopsie.

 
„Najlepiej jest w przedszkolu” w gminie Łubowo PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 14:30
alt   Gmina Łubowo może pochwalić się kolejnym sukcesem! Staraniem władz gminy w trzech oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Fałkowie, Lednogórze i Owieczkach realizowany jest projekt pod nazwą „Najlepiej jest w przedszkolu” w 100 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie „9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”.

 
Uwaga! Zmiana organizacji ruchu! PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 14:00
Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gnieźnie informuje, że w związku z meczem żużlowym na stadionie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie nastąpi tymczasowe ograniczenie ruchu w dniu 21 kwietnia 2014 roku od godz. 12.00 do godz. 17.00.


 
„Problemów narkotykowych nikt już nie zamiata pod dywan” PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 13:30
alt   – Problem jest ogromny, bo dzieciaki eksperymentują. Szczególnie na etapie przejścia ze szkoły podstawowej do gimnazjum próbują różnych środków odurzających – mówi asp. sztab. Aldona Nowak z gnieźnieńskiej Policji. – Uważam, że nie do końca radzimy sobie z docieraniem do rodziców i opiekunów młodzieży z informacją, gdzie mogą szukać pomocy, gdy zauważą, że ich dziecko ma problem z narkotykami – uważa radna Beata Tarczyńska, przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Gniezna.

 
Liturgia Wigilii Paschalnej na „Świętej Wyspie” PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 21:15
alt   Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza do uczestnictwa w Liturgii Wigilii Paschalnej, która odbędzie się w Wielką Sobotę, 19 kwietnia o godz. 19.30 na Ostrowie Lednickim. Ksiądz abp. Józef Kowalczyk będzie przewodniczył uroczystościom poświęcając ogień i wodę chrzcielną. Podczas liturgii eucharystycznej nastąpi ceremonia chrztu. Następnie poświęcony ogień z „Świętej Wyspy” zostanie przewieziony łodzią pod Bramę-Rybę, gdzie zostanie zapalony znicz wiary.

 
„Babka jak się patrzy”. Wielkanocna babka... PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 20:30
alt   Już po raz drugi w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Rogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na wypiek baby wielkanocnej. Inicjatorami konkursu były sołectwa Mięcierzyn oraz Lubcz, które finansowo i organizacyjne wsparł Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo. Uczestnikami konkursu mogły być nie tylko grupy formalne (stowarzyszenia, koła gospodyń), ale także osoby indywidualne. Możliwość wzięcia udziału mieli także uczniowie szkół średnich i gimnazjów.

 
„Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego” PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:00
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie eksponowana była wystawa „Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego”. Prezentację ozdób wielkanocnych przygotowali uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z przedszkola w Niechanowie, a także uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola w Jarząbkowie, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz kółka plastycznego działającego przy GOK w Niechanowie.

 
Zapraszamy do Rogowa! PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 15:55
alt
 
Dobra współpraca z organizacjami pozarządowymi PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 14:45
alt   – Jeżeli chodzi o Urząd Miejski to można mówić w samych superlatywach. Tak dobrej współpracy byśmy sobie wszędzie życzyli – powiedział Marian Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia „Dom” podczas wtorkowego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Gniezna. Radni omówili m.in. sprawozdanie z działalności organizacji pozarządowych w mieście i ich współpracy z UM.

 
Forum Teatralne w ,,Ósemce” PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 13:35
alt   W Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbyła się wczoraj już X edycja Forum Teatralnego. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło liczną społeczność szkolną, nauczycieli, rodziców oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 6 w Gnieźnie. Zebrani mogli zobaczyć różne formy teatralne, m.in. pantomimę oraz elementy musicalu.

 
„Sklota i reszta świata”– zapraszamy na promocję książki Agnieszki Gadzińskiej PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 21:00
alt   Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo i Agnieszka Gadzińska, zapraszają na spotkanie autorskie promujące książkę dla dzieci – autorstwa pani Agnieszki – pt. „Sklota i reszta świata”. Spotkanie odbędzie się w piątek, 25 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Kultury w Łubowie. W programie: czytanie fragmentów książki, zabawy plastyczne dla dzieci oraz możliwość zakupienia książki.

 
Ruszyło tenisowe „Grand Prix Głębokie 2014” PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 14:40
alt   Jest to już VIII edycja tego turnieju, który odbył się w sali GR Głębokie w gminie Kiszkowo. Był to pierwszy z dziesięciu zaplanowanych, turniej tenisa stołowego. Przy tenisowych stołach stanęło 49 zawodników, którzy rywalizowali między sobą na ośmiu stołach z podziałem na 4 kategorie wiekowe (do 40 lat, 41-50 lat, 51-60 lat i pow. 60 lat).

 
Czerniejewo pięknieje! Nowe projekty, nowe fundusze PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 11:50
alt   W ostatnim czasie Gmina Czerniejewo podpisała z Urzędem Marszałkowskim dwie umowy na realizację małych projektów. Tylko cztery tygodnie różnicy pomiędzy datami umów, a czas realizacji zadań będzie zbliżony.

 
Gnieźnieńska prokuratura w czołówce skuteczności PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 10:00
alt   Spadek liczby gwałtów oraz przestępstw o charakterze pedofilskim odnotowała gnieźnieńska prokuratura w 2013 roku. W tym samym czasie wzrosła natomiast liczba przestępstw z zakresu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, a także oszustw internetowych. Sprawozdanie z działalności Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie złożył wczoraj podczas posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta, jej szef Piotr Gruszka.

 
Z angielskim za pan brat PDF Drukuj
wtorek, 15 kwietnia 2014 19:00
alt   Kolejny raz miłośnicy języka angielskiego mogli wykazać się jego znajomością podczas XIII już edycji Gnieźnieńskiego Konkursu Języka Angielskiego Szkół Podstawowych. W tym roku 35 uczestników zmagań - siedem pięcioosobowych delegacji z SP 2, SP 3, SP 5, SP 6, SP 8, SP 9 i SP 12 wyłonionych w drodze szkolnych eliminacji - gościła w swoich murach Szkoła Podstawowa nr 12 im. prof. Adama Wodziczki w Gnieźnie.

 
Inwestycje drogowe nieco „wyhamowały” PDF Drukuj
wtorek, 15 kwietnia 2014 09:15
alt   Kilka modernizacji nawierzchni, a także oświetlenia ulic, zejście do jeziora Winiary od strony ulicy Staszica, czy połączenie ulic Orzeszkowej i Rzepichy – to inwestycje na drogach miejskich, zaplanowane na ten rok. Sezon budowlany właśnie się rozpoczyna, i jak zapewnia Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Komunalno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, wszystkie zaplanowane inwestycje drogowe zostaną zrealizowane.

 
Turniej, koronacja i… króliki PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 19:00
alt   Choć projekt Miasta Gniezna „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” dobiegł końca już w 2012, to jego cele są wciąż realizowane, lecz tym razem już bez wsparcia ze strony Unii Europejskiej. Z tego powodu w 2014 roku nie zabraknie różnego rodzaju imprez.

 
Gniezno przed szansą na nagrody! Możesz pomóc! PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 16:00
alt   Już niedługo Gniezno stanie przed szansą otrzymania dwóch statuetek w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”. Wszystko za sprawą programu „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski”, który został dostrzeżony przez Kapitułę konkursu. O przyznaniu jednego z wyróżnień zdecydują internauci.

 
Gnieźnieńskie kluby z dotacjami! PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 14:40
alt   Dwieście tysięcy złotych – na takie wsparcie mogą liczyć kluby sportowe startujące w rozgrywkach ligowych. W Urzędzie Miejskim dokonano dziś uroczystego podpisania umów pomiędzy władzami miasta, a poszczególnymi klubami. Jedni i drudzy przekonują, że takie wsparcie jest dla nich bardzo istotne.

 
Najpiękniejsza palma „wyrosła” w Fałkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 13:30
alt   Za nami Niedziela Palmowa, dzień radosnych procesji palmowych, upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W licznych parafiach tego dnia odbywały się konkursy na najpiękniejszą palmę. Podobnie było w parafii w Łubowie, gdzie już od dwunastu lat wybiera się najładniejszą palmę. Pięknie zdobione palmy i stroje ludowe zdominowały Niedzielę Palmową w parafii św. Mikołaja w Łubowie.

 
Rowerami do Czerniejewa i Jezierc PDF Drukuj
niedziela, 13 kwietnia 2014 11:20
alt   Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów działające na terenie gminy Łubowo nie próżnują. Wykorzystują każdy piękny, słoneczny dzień i zwiedzają naszą „małą Ojczyznę”. Tym razem trasa ich rajdu rowerowego wiodła do Czerniejewa i Jezierc.

Więcej
 
Pomóżmy Kamili Mydlikowskiej z Rogowa PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 19:15
alt
 
W Rogowie oddali najcenniejszy dar PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 17:45
alt   Honorowe Krwiodawstwo w całej Polsce pełni kluczowa rolę w ratowaniu ludzkiego życia. Dzisiaj w Rogowie przy ośrodku zdrowia można było oddać krew w ambulansie podstawionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Zainteresowanie krwiodawców było bardzo duże. Do ambulansu zgłosiło się 37 osób, jednak nie wszystkie mogły zostać dawcami z uwagi na stan zdrowia. Łącznie udało się zebrać 15,75 litrów krwi.

 
Mieszkańcy protestują, prezydent odpowiada PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 13:30
alt   Mieszkańcy ulicy Świętokrzyskiej protestują przeciwko pozbawieniu ich parkingu na dotychczas pustej, miejskiej działce, na której rozpoczęła się budowa sali sportowej dla Gimnazjum nr 1. „Domagamy się zapewnienia nam odpowiedniej ilości miejsc parkingowych w rozsądnej odległości od naszych domów” – czytamy w piśmie do prezydenta, pod którym widnieje około 80 podpisów. Prezydent odpowiada, że parking na tym terenie był tymczasowy, a samochody być może będzie można zostawiać pod estakadą.
 
Nowe władze wybrane! Ryszard Filipiak po raz trzeci prezesem! PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 12:00
alt   Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo ma nowe władze. Wyboru nowych włodarzy klubu dokonano na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w trakcie którego podsumowano działalność klubu w latach 2010-2013. Na prezesa klubu po raz trzeci wybrano Ryszarda Filipiaka.

 
„Wiem, myślę, liczę”. Bartosz Skonieczka najlepszy! PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 09:15
alt  Szkoła Podstawowa nr 8 po raz dziewiąty zorganizowała Olimpiadę pod hasłem „Wiem, myślę, liczę” dla uczniów klas drugich. Tym razem gościła małych reprezentantów 13 placówek z terenu miasta i gminy Gniezno, którzy starali się udowodnić, że potrafią liczyć, myśleć i mają sporą wiedzę o otaczającym świecie.

 
Gniezno – miasto bez wizji? PDF Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2014 19:45
alt   Osiem lat rządów prezydenta Kowalskiego było tematem konferencji zorganizowanej w biurze poselskim posła Zbigniewa Dolaty. Obecnemu gospodarzowi pierwszej stolicy wytknięto brak skuteczności w pozyskiwaniu dla miasta nowych inwestorów. Jako wzór właściwego działania podano przykłady Wrześni i Łubowa.

 
Fałkowo miało półfinał na wyciągnięcie ręki! PDF Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2014 09:15
alt   W hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii chłopców szkół podstawowych w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie, którzy reprezentowali gminę Łubowo i powiat gnieźnieński w tychże zawodach. Po zaciętej rywalizacji zajęli drugie miejsce ulegając drużynie z Kotlina.

 
Zmiany w Radzie Kawiary-Osiniec prawomocne! PDF Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2014 21:15
alt   Wszystko wskazuje na to, że ostatecznymi zmianami w Zarządzie, zakończył się od dawna trwający konflikt w Radzie Osiedla nr 5 Kawiary–Osiniec. Radcy prawni Urzędu Miejskiego potwierdzili, że zebranie, które odbyło się 12 marca, podczas którego odwołano Zarząd na czele z Lucyną Winiecką, a powołano nowy – z przewodniczącą Joanną Menz, jest ważne, a decyzje na nim podjęte – prawomocne.

 
Recytowali na medal! PDF Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2014 19:30
alt   Przedstawiciele siedmiu szkół podstawowych z terenu Gniezna wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas I – III, zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3. Dzieci recytowały wiersze m.in. Danuty Wawiłow i Doroty Gellner. Wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury brało pod uwagę dobór wiersza, jego interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 64
REKLAMA


POLECAMY
 ŻYCZENIA SKŁADAJĄ
REKLAMA


WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   MOTORYZACYJNE: Sprzedam samochód Opel Corsa 1.2, rok produkcji: 1998, przebieg: 148000 km. Cena: 2100 złotych. Zarejestrowany w Gnieźnie. Tel: 601782867 lub 509551277
   NIERUCHOMOŚCI: Kupię mieszkanie na os. Tysiąclecia lub Ustroniu. 60m2 lub więcej, 3 pokoje lub więcej, w dobrym stanie technicznym. Kontakt: 605-859-039
   SPRZEDAM: Rower młodzieżowo-damski, nowy, skręcony tylko do jazdy próbnej. Informacje na telefon 507741045. Cena 250 zł (do negocjacji). Zdjęcia mogę wysłać na pocztę internetową.
   MOTORYZACJA: Sprzedam opel zafira 2.0 dti elegance 2001 rok, pierwszy właściciel w Polsce od 2010 r., srebrny metalik, tel. 661177458
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: