Rozbiórka szpitala już przesądzona?
czwartek, 23 października 2014
alt   Problemy gnieźnieńskiego szpitala zdominowały dzisiejszą sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Radni zapoznali się z ekspertyzą dotyczącą stanu rozpoczętej rozbudowy szpitala. - Nie dopuściłbym do użytkowania tego budynku, bo grozi on zawaleniem – stwierdził autor dokumentu Jerzy Zielonacki. Opozycja zarzuciła dyrekcji ZOZ wydawanie, ogromnych, publicznych pieniędzy na kolejne ekspertyzy, które nie wnoszą nic nowego. Takie działania przybliżają tylko prywatyzację placówki – uważają radni opozycji.

Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZE

Aktualności z Gmin
Czas na piłkarskie emocje w Rogowie! PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 10:45
alt
 
Liczą się fakty PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 09:15
alt   Czesław Kruczek, zastępca Prezydenta Gniezna, na temat mijającej kadencji samorządowej i zrealizowanych w niej planów.

 
Grzegorz Sip, kandydat na burmistrza Witkowa, stawia na rozwój i gospodarkę! PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 21:45
alt   Grzegorz Sip z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Gminy będzie się ubiegła w wyborach 16 listopada o stanowisko burmistrza gminy Witkowo. Podczas konferencji prasowej G. Sip i kandydaci na radnych przedstawili program wyborczy z którym idą do tegorocznej elekcji samorządowej. - Kiedy zostanę nowym Burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo będę zabiegał o rozwój przedsiębiorczości w gminie. W programie wyborczym komitetu Przyszłość Gminy zostało zapisane utworzenie strefy ekonomicznej wspomagającej rozwój inwestycji na terenie gminy i tworzenie nowych miejsc pracy - zapowiada G. Sip.

 
Bartosz Wojciechowski: młodość - pracowitość - energia PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 21:00
alt
 
Spotkanie byłych nauczycieli PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 11:30
alt   Niedawny Dzień Edukacji Narodowej był okazją do kolejnego spotkania emerytowanych nauczycieli, zrzeszonych w gnieźnieńskim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Były życzenia, podziękowania i przyjacielskie rozmowy przy kawie.

 
Niecodzienne spotkanie PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 09:15
alt   W Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie - w ramach projektu Jak zapobiegać bezdomności zwierząt” - doszło do spotkania z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie.

 
Skarby! Kogo to nie rajcuje? PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 18:30
alt   Stowarzyszenie „Światowid” realizuje we współpracy z gminami na terenie których dokonano kiedyś ciekawych znalezisk archeologicznych nazywanych potocznie skarbami, projekt zatytułowany „Szlak ukrytych skarbów”. Należy rozumieć, że chodzi w istocie o skarby odkryte…

Więcej
 
Ścieki prawdopodobnie zanieczyściły Małą Wełnę! PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 14:00
alt   Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku ustalają kto zanieczyścił Małą Wełnę. Jak już wczoraj informowaliśmy, siwe zabarwienie wody zaobserwowali mieszkańcy Kłecka, którzy zgłosili sprawę do miejscowego urzędu. Co dokładnie zanieczyściło rzekę będzie wiadomo po wynikach badań, które przeprowadzi Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. - Na razie wiemy tyle, że nie jest to skażenie chemiczne, a organiczne – przekonuje kpt. Bartosz Klich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

 
Zapraszamy na warsztaty z asertywności PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 11:30
   W związku z planowanym dwudniowym warsztatem korekcyjnym i profilaktycznym „Radzenie sobie z trudnym klientem – asertywne techniki wzmacniania siebie i rozwiązywania problemów międzyludzkich”, zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

 
Kto zatruł Małą Wełnę w Kłecku? PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 17:45
alt   Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Policja i Straż Pożarna sprawdzają w jaki sposób i co skaziło rzekę w Kłecku. Siwe zabarwienie wody zauważyli mieszkańcy Kłecka i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Rzeka jest wyschnięta pośrodku, więc zanieczyszczenie nie powinno postępować – uspokaja Krzysztof Gronikowski, inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Kłecku.

 
AC Gimbuski zwyciężają w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Lednogórze! PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 15:45
alt   Na terenie zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” w Lednogórze odbył się II Jesienny Turniej Piłki Nożnej Kobiet. W turnieju brało udział pięć zespołów. Poza piłkarkami z gminy Łubowo w turnieju brała udział grupa młodych i zdolnych piłkarek z Gniezna.

 
Święto pierwszoklasistów w „Dwunastce” PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 15:00
alt   Pasowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka rozpoczynającego naukę. Aż 71 sześciolatków i 131 siedmiolatków  przeżyło wyjątkowe chwile podczas pięknej uroczystości w Szkole Podstawowej nr 12 w Gnieźnie.

 
Dlaczego zdrowi ludzie tak na nas patrzą? PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 13:35
alt   Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie uczestniczyli w specjalnych warsztatach z niepełnosprawnymi, podopiecznymi Stowarzyszenia Maki. Tym razem, role się zamieniły i niepełnosprawni ze środowiskowego Domu Pomocy Tęcza pokazywali swoim w pełni sprawnym licealistom nowe techniki filcowania i decoupage.

 
O książkach i nie tylko, czyli spotkania w bibliotece czas zacząć PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 10:00
alt   W Bibliotece Publicznej w Żydowie mieliśmy przyjemność gościć dr Katarzynę Kabacińska- Łuczak, znawcę dawnej oraz współczesnej literatury. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie - Filia Żydowo rozpoczyna cykl spotkań dla dorosłych, mający na celu wzrost aktywności mieszkańców naszej gminy.

 
SP Owieczki mistrzem gminy Łubowo w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 21:15
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły szkoły podstawowe z Łubowa, Fałkowa, Lednogóry i Owieczek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięzcami mistrzostw okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

 
Cenna wymiana unijnych doświadczeń PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 14:30
alt   W ostatnich dwóch latach Miasto Gniezno realizowało aż dwa projekty unijne związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski. Oba przedsięwzięcia okazały się niezwykle cenne i potrzebne, dzięki czemu nasze miasto otrzymało prestiżową nagrodę „Samorząd Równych Szans”. Wiadomo zaś, że dobrymi doświadczeniami warto się zaś dzielić, dlatego 17 października 2014 roku zorganizowano w Instytucie Kultury Europejskiej konferencję podsumowująca realizację projektów Miasta Gniezna w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka”.

 
Rajdowe Kłecko. Uczczono pamięć prof. Władysława Nehringa PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 10:45
alt   Już po raz dwunasty z rzędu drogi i bezdroża gminy Kłecko zaroiły się od miłośników pieszych wędrówek. Na rajdowe trasy wyszło i wyjechało prawie 200 piechurów i rowerzystów. Dopisała pogoda, a organizatorzy – jak co roku zresztą – stanęli na wysokości zadania.

Więcej
 
Komunikacja miejska jest OK PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 07:30
alt   Rozmowa z Tomaszem Budaszem, Prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. zoo w Gnieźnie.

 
„W samorządzie bardziej potrzebne są dialog oraz współdziałanie” PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 16:30
alt   Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz jest z wykształcenia doktorem nauk medycznych (Akademia Medyczna w Poznaniu), posiada specjalizację z zakresie Zdrowia Publicznego, magister inżynier biotechnologii o specjalności diagnostyka molekularna. Ukończył ponadto z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Marketingu Strategicznego na Rynku Farmaceutycznym, Podyplomowe Studium Public Relations, Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej, Studia Podyplomowe „Zarządzanie Oświatą” oraz studium dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posiada uprawnienia Państwowego Zasobu Kadrowego. Laureat zespołowej nagrody Ministra Zdrowia. Aktualnie uczestnik VI Edycji Akademii Liderów Samorządowych (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji & WSB).

 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 14:10
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

 
Złożone projekty i pozyskane dofinansowanie (kadencja 2006 - 2014) PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 08:00
alt   Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, za pośrednictwem podległych Wydziałów i jednostek ustawicznie zabiega o pozyskiwanie pozabudżetowych środków finansowych na realizację poszczególnych inwestycji, projektów i działań. Dotychczasowe efekty przedstawiają się następująco:

 
„Jak zapobiegać bezdomności zwierząt” PDF Drukuj
sobota, 18 października 2014 13:35
alt   Od października uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie przystąpili do szkolnego projektu pt. „Jak zapobiegać bezdomności zwierząt”. Koordynatorami projektu są: Natasza Szalaty i Grażyna Stanisławska. W ramach tego projektu podejmowane będą różne działania.

 
Cyfrowo wykluczeni? Na pewno nie w Gnieźnie! PDF Drukuj
piątek, 17 października 2014 14:55
alt   Brak dostępu dostęp do internetu, brak sprzętu i nieumiejętne korzystanie z komputera – to najczęstsze przyczyny wykluczenia cyfrowego, które dotyka zwłaszcza niepełnosprawne osoby i mieszkańców wsi. O tym jak temu zaradzić rozmawiano dziś w Kolegium Europejskim w Gnieźnie, podczas specjalnej konferencji podsumowującej prowadzone przez Urząd Miejski w Gnieźnie projekty aktywizujące m.in. niepełnosprawnych do życia także „w sieci”.

 
Dzień Patrona w „Dwójce” PDF Drukuj
piątek, 17 października 2014 13:35
alt   Nasza szkoła po raz 11. obchodziła największe jej święto - Dzień Patrona. Tegoroczne obchody z racji 75. rocznicy śmierci ks. majora Mateusza Zabłockiego rozpoczęły się uroczystością przy grobie Patrona w dniu 10 września – w dzień podpisania kapitulacji miasta. Święto Patrona przypada w wigilię jego śmierci.

 
Specjalna Strefa Ekonomiczna coraz bliżej? PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 22:00
alt   Prezydent Jacek Kowalski poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że wniosek w sprawie włączenia do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej terenów w Gnieźnie został złożony do Ministra Gospodarki. – Jesteśmy dobrej myśli, bo procedury postępują zgodnie z planem. Ważne jest zwłaszcza to, że mamy już trzech potencjalnych inwestorów – podkreśla prezydent.

 
Otwarte, bezpłatne szkolenia komputerowe PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 15:00
alt
 
   Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski zaprasza na szkolenia z zakresu podstawowej oraz zaawansowanej obsługi komputera. Zakres zajęć obejmuje:

 
Młodzież z kłeckiego Gimnazjum rośnie na przyrodniczych ekspertów PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 10:00
alt   Po raz 14 już rusza konkurs pod hasłem: „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Bierze w nim udział 16 zespołów parkowych z całego kraju. Każdego roku w konkursie bierze udział drużyna z kłeckiego Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa. W tym roku do pierwszego etapu zgłosiło się aż 150 uczniów. To właśnie z nich stworzona zostanie czteroosobowa drużyna, która stoczy prawdziwy bój z wiedzy o ekologii i parkach krajobrazowych.

 
Wyróżnienia dla nauczycieli PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 14:00
alt   Dzień Edukacji Narodowej, dawniej popularny dzień nauczyciela to chyba jedyna w roku okazja by docenić trud i znaczenie wszystkich, którzy pracują w oświacie. W tym dniu prezydent przyznaje też zwyczajowo nagrody i wyróżnienia nauczycielom podległych miastu placówek. Sami nagrodzeni nie kryją zadowolenia, choć zawód traktują jak powołanie.

 
Tomasz Budasz: - Bardzo chcę obudzić to miasto! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 12:30
alt    Ożywienie centrum miasta, likwidacja Zarządu Gospodarowania Lokalami, czy projekt miejskiej kamienicy dla seniorów, która ma być alternatywą dla drogich domów opieki – to tylko niektóre z kilkudziesięciu punktów w programie wyborczym Tomasza Budasza. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gniezna jako pierwszy z trójki kandydatów ubiegających się o ten urząd, przedstawił swój program wyborczy. – Bardzo chcę obudzić to miasto i wiem, że jest to możliwe jedynie przy poparciu mieszkańców – mówi T. Budasz.
 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 10:45
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

 
Głosowanie nad budżetem obywatelskim PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 09:30
   Uprzejmie informujemy, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie i sporą liczbę nadesłanych projektów Prezydent Miasta Gniezna przeniósł prezentację i głosowanie nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego na wtorek, 28 października 2014, o 17.00 do auli Kolegium Europejskiego przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 75
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE
OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: