„Mroki średniowiecza” na finał Koronacji Królewskiej!
niedziela, 27 lipca 2014
alt   Koronacja Królewska dobiegła końca! Na jej zakończenie w niedzielne popołudnie przed zebranymi na Placu Świętego Wojciecha turystami i mieszkańcami Gniezna wystąpił Teatr Rozrywki „Trójkąt”. Aktorzy zaprezentowali sztukę „Całkiem niedawno – czyli mroki średniowiecza”, skierowaną zarówno do dzieci jak i dorosłych. Opowieść w zabawny sposób połączyła historię z dzisiejszymi problemami zwykłych ludzi.

REKLAMA


Aktualności z Gmin
Rozebrano trzy pisuary i bidet PDF Drukuj
piątek, 25 lipca 2014 19:45
alt   Określenie, które padło jeszcze na antenie Radia Wojciech, przechodzi do historii. Nazwa, której autorem był nasz redakcyjny kolega, przez lata funkcjonowała również obiegowo w Gnieźnie. Fontanna, która de facto fontanną nie była, zakończyła swój żywot. Za ustawionym w okręgu niebieskim płotem trwa budowa. Na razie rozebrano ławki i starą konstrukcję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to 15 listopada nastąpi oddanie do użytku nowej fontanny.
 
Już 10 sierpnia zapraszamy do Rogowa! PDF Drukuj
piątek, 25 lipca 2014 15:30
alt

 
Portrety morderców PDF Drukuj
piątek, 25 lipca 2014 13:30
alt   To niby tylko 3 niewielkie zdjęcia, 3 małe fotografie o wymiarach 6 x 9 cm każda, 3 z pozoru niewinne obrazki, 3 scenki uwiecznione 75 lat temu, a tyle w nich treści, niepojętego ludzkiego bólu i niewypowiedzianego cierpienia. Poniżej publikujemy 3 zdjęcia wkraczających do Kłecka we wrześniu 1939 r. hitlerowskich oprawców. Jeżeli ktoś z mieszkańców Kłecka rozpoznaje jakiekolwiek osoby, miejsca lub zdarzenia związane z prezentowanymi zdjęciami, bardzo proszę o kontakt z redakcją.
 
Piast Łubowo zwycięzcą Owieczki Cup 2014! PDF Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 21:00
alt   Za nami pierwsza edycja turnieju piłki nożnej Owieczki Cup 2014, sfinansowanego przez gminę Łubowo, a zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Pantera. Mecze rozgrywane były na Orliku w Lednogórze. W turnieju wzięło udział siedem drużyn: WKS Żydówko, Lednogóra, Platon Leśniewo, Piast Łubowo, FC Karłowice oraz dwa zespoły z Owieczek. Niestety, pomimo wcześniejszej deklaracji, na turniej nie dotarł KS Fałkowo. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
 
„Piosenka przypomni ci...” PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 13:30
alt   Koncert „Piosenka przypomni ci...” - w mistrzowskim wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego „Artes Ensemble” - odbył się w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Kłecku i był powrotem do znanych oraz lubianych piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie koncertu usłyszeliśmy przeboje polskiego starego kina, szlagiery rewiowe i kabaretowe.

 
Tak wypoczywają dzieci w gminie Łubowo! PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 10:45
alt   Tegoroczne półkolonie letnie w Łubowie, które odbywały się od 14 do 18 lipca, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawych działań, wśród których, każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie. Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy półkolonii brali udział w licznych zabawach ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu oraz grach stolikowych. Ale wakacje w Łubowie przygotowane przez Bibliotekę i Dom Kultury jeszcze się nie zakończyły!

 
Półkolonie ze Stowarzyszeniem „Wielkopolanie” PDF Drukuj
wtorek, 22 lipca 2014 14:00
alt   Stowarzyszenie „Wielkopolanie” zorganizowało (od 7 do 18 lipca) półkolonie dla dzieci z Niechanowa. Z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatora skorzystało 30 młodych mieszkańców. Pobyt na półkoloniach był bezpłatny. Dzieci miały zapewnione dwa posiłki - śniadanie i obiad.

 
Radni będą dyskutować o śniętych rybach w jeziorze Jelonek? PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 14:25
alt   Choć minęło już od niej trochę czasu, to wciąż budzi kontrowersje. Mowa o katastrofie ekologiczne, jaka miała miejsce w jeziorze Jelonek. Tym razem pytania o ową kwestię napływają ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy złożyli wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, mającej rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie. Chodzi przede wszystkim o przyczyny, jak i działania, jakie zostały podjęte w tym zakresie.

 
„Błękitna Wstęga” w afrykańskich upałach PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 10:00
alt   Miłośnicy sportu, a konkretnie pływania, zjawili się niedzielne przedpołudnie w Dziekanowicach. Odbyły się tam XXI już zawody w pływaniu długodystansowym „O Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego”. A że pogoda nad wyraz dopisała, to w Małym Skansenie zjawili się zawodnicy i plażowicze. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie. Nad przebiegiem rywalizacji od lat czuwa Irena Wójcik, dyrektor zawodów.

 
Kąpielisko i pole campingowe w Kłecku czekają na turystów! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 09:15
alt   Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni w naszym regionie. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Powidz – podobnie, Borzątew – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się na plażę do Kłecka?
 
Katastrofa ekologiczna w jeziorze Jelonek! Znamy jej przyczyny! PDF Drukuj
piątek, 18 lipca 2014 11:55
alt   Są już wstępne wyniki badań wody z jeziora Jelonek, które zarządzono po niedzielnym masowym śnięciu ryb. – Na podstawie wstępnych analiz, bo szczegółowe badania nadal trwają, z wysokim prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż wystąpiły procesy naturalne – mówi wiceprezydent Gniezna, Rafał Spachacz.

 
„Zrobiliśmy wszystko, żeby nie zwalniać nauczycieli” PDF Drukuj
czwartek, 17 lipca 2014 14:45
alt   Jak zapewniają pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, pomimo kolejnej reorganizacji w przedszkolach i szkołach, udało się utrzymać zatrudnienie w placówkach oświatowych podległych Miastu. Dotyczy to nauczycieli zatrudnionych na czas nieokreślony. Niestety, umowy czasowe nie zawsze zostaną przedłużone i nie dla każdego nauczyciela znajdzie się praca w pełnym wymiarze czasu pracy.

 
Prezydent obiecuje naprawę PDF Drukuj
środa, 16 lipca 2014 14:15
alt   Zagłębienie w jezdni ulicy Łubieńskiego, które wskazała nam jedna z naszych Czytelniczek, zostanie w najbliższych dniach naprawione, jak zapewnia nas wiceprezydent Gniezna Rafał Spachacz. Zbierająca się tam w czasie deszczu woda jest rozpryskiwana przez przejeżdżające samochody wprost na przechodniów, zwłaszcza na uczniów trzech pobliskich szkół.

 
„To będzie eksperymentalny rok szkolny” PDF Drukuj
poniedziałek, 14 lipca 2014 17:00
alt   Najprawdopodobniej pierwszoklasiści gnieźnieńskich szkół podstawowych będą korzystali w nadchodzącym roku szkolnym z przygotowanego przez MEN elementarza. – Trzeba potraktować ten rok szkolny eksperymentalnie, dać pomysłowi ministerstwa szansę i sprawdzić w praktyce ten podręcznik. Jeżeli nie zda egzaminu, poszukamy innych rozwiązań – uważa Telesfor Gościniak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

 
„Woda i ryby będą poddane szczegółowym badaniom” PDF Drukuj
niedziela, 13 lipca 2014 15:30
alt   Z Rafałem Spachaczem, wiceprezydentem Gniezna, o dzisiejszym, masowym śnięciu ryb w gnieźnieńskim jeziorze Jelonek, przypuszczalnych przyczynach tej biologicznej katastrofy, środkach bezpieczeństwa, zaangażowaniu służb ochrony środowiska i innych podjętych przez Miasto w związku z tą sytuacją działaniach, rozmawia Anna Kaźmierska.

 
Tysiące śniętych ryb w jeziorze Jelonek! PDF Drukuj
niedziela, 13 lipca 2014 11:30
alt   Trudno jeszcze mówić o przyczynie, niezaprzeczalnym jest fakt, że setki a być może tysiące ryb zdechło i nadal zdycha w jeziorze Jelonek w Gnieźnie. Rano jeden z mieszkańców powiadomił Komendę Powiatową Policji, a następnie informacja dotarła do szefa Centrum Zarządzania Kryzysowego Marka Kosmali. Od rana śnięte ryby wypływają na brzeg jeziora, zdychają też raki. Jak donoszą naoczni świadkowie, rano większe osobniki były wyjmowane przez okolicznych mieszkańców, a w związku z możliwością zatrucia, służby apelują by nie spożywać ryb z jeziora Jelonek!
 
Rogowo: stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie PDF Drukuj
sobota, 12 lipca 2014 13:30
   23-letni kierowca z Poznania stracił prawo jazdy po tym jak swoim samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc 146 km/h. Wcześniej wyprzedzał w miejscach zabronionych, czym stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. O wymiarze kary i czasie zatrzymania prawa jazdy zdecyduje sąd.

 
Chodnik już nie straszy PDF Drukuj
piątek, 11 lipca 2014 13:30
alt   Okazuje się, że nasze interwencje bywają skuteczne. We wtorek napisaliśmy o niebezpiecznym chodniku przy wjeździe na Zielony Rynek, a dzisiaj chodnik już jest naprawiony. – Po wizji lokalnej okazało się, że konieczne prace nie są rozległe i można je wykonać w ramach środków na bieżące utrzymanie dróg. Staramy się w miarę możliwości reagować na wszelkie uwagi mieszkańców, bo są bardzo cenne – mówi wiceprezydent Rafał Spachacz.

 
Rzeź wołyńska. Zagaje – historia prawdziwa PDF Drukuj
piątek, 11 lipca 2014 09:15
alt   Dzisiaj obchodzimy rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. 11 lipca 1943 roku był punktem kulminacyjnym rzezi wołyńskiej. Była to akcja masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery (OUN-B) oraz Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Dzisiaj, ku pamięci, przypominamy historię opisaną w grudniu ubiegłego roku przez Zbyszka Belinga... Dlaczego Jadwiga Bracław musiała patrzeć jak banderowcy w okrutny sposób wymordowali prawie całą jej rodzinę oraz wszystkich znajomych?
 
Komendant Straży Miejskiej wyjaśnia PDF Drukuj
środa, 09 lipca 2014 13:30
alt   Po wczorajszej publikacji artykułu „Chodnik-pułapka z winy za ciężkich samochodów?”, otrzymaliśmy dzisiaj wyjaśnienia od Piotra Wiercińskiego, komendanta Straży Miejskiej w Gnieźnie, dotyczące zasad parkowania w opisanym w artykule miejscu. Publikujemy te wyjaśnienia w całości.

 
Chodnik-pułapka z winy za ciężkich samochodów? PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 15:00
alt   – Nie wiem dlaczego przy okazji przebudowy targowiska nie zrobiono też tego okropnego chodnika po drugiej stronie ulicy. Przez ruchome płyty można tam sobie krzywdę zrobić – mówi jedna z naszych Czytelniczek. – Pretensje trzeba mieć do stróżów prawa. Wszystko przez samochody dostawcze, które wjeżdżają na chodnik – tłumaczy dyrektor Grzegorz Ostach. – Tam nie ma zakazu zatrzymywania się na chodniku – odpowiada komendant Straży Miejskiej. A chodnik faktycznie „straszy”.

 
Niegościnni gospodarze! Herbowa Łódka pozostała w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 14:10
alt   Klub Hokejowy „Old-Boys” Rogowo zorganizował po raz VI turniej drużyn old-boys o Herbową Łódkę Rogowa. Turniej odbył się na naturalnej trawie stadionu w Rogowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Gąsawy, Poznania, Rogowo I i Rogowo II. Najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy.

 
Rowerem bezpiecznie... w Trzemesznie PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 11:30
alt   Gnieźnieńscy policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pn. „ Rowerem bezpiecznie do celu" przeprowadzili działania w Trzemesznie propagując zasady bezpiecznego poruszania się rowerem przez najmłodszych.

 
Ogłoszenie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 lipca 2014 07:30
   Komitet pomocy dla chorego Artura Powały z Gniezna pragnie poinformować do wiadomości publicznej, że podczas koncertu charytatywnego „Warto grać dla Artura!'', który odbył się dnia 6 lipca 2014 roku w Amfiteatrze w Kłecku, udało się zebrać łączną kwotę w wysokości 2039,60 zł.

 
Gorąca atmosfera na Familijnym Pikniku Piłkarskim w Żydowie PDF Drukuj
niedziela, 06 lipca 2014 21:00
alt   W Żydowie odbył się kolejny Familijny Piknik Piłkarski. Głównym punktem imprezy był jubileuszowy – X Letni Piłkarski Turniej Firm o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo. Emocji sportowych dopełnił organizowany po raz pierwszy Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Na nudę nie mogli narzekać także najmłodsi uczestnicy imprezy, dla których przygotowano moc darmowych atrakcji. Patronem, medialnym Pikniku były informacjelokalne.pl.

 
Niechanowo po lekcjach... PDF Drukuj
sobota, 05 lipca 2014 11:00
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Zespołem Szkół w Niechanowie podsumowało projekt „Z PZU po lekcjach”, który był realizowany od 1 września 2013 do 30 czerwca tego roku. Projekt opracowały: Beata Prusinowska - członek SRZN, Barbara Jankowiak - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Niechanowie - koordynator projektu i Grażyna Kozanecka - przewodnicząca SRZN.

 
Po Poloknach raczej hipermarket PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 21:30
alt   Jeszcze do 28 lipca można zgłaszać uwagi do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, obejmującego teren po byłej fabryce Polokna, przy ulicy Witkowskiej w Gnieźnie. Podczas dyskusji publicznej nad projektem planu, która odbyła się 26 czerwca, zdania, co do dopuszczenia w tym miejscu budowy wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, były podzielone.

 
Fontanna coraz bardziej realna PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 20:00
alt   Znamy już wykonawcę długo oczekiwanej fontanny na gnieźnieńskim Rynku. Będzie to firma z Leszna, która ma już duże doświadczenie w podobnych inwestycjach. – To był jedyny podmiot, który przystąpił do przetargu, a oferta firmy spełnia wszystkie warunki – podkreśla Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku.

 
Łubowo zaprasza na odnowione kąpieliska PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 18:30
alt   Na terenie gminy Łubowo, dla mieszkańców i gości, przygotowano tego lata trzy kąpieliska: w Dziekanowicach, Lednogórze i Rybitwach. Wszystkie starannie przygotowano do sezonu, dlatego spełniają normy sanitarne i są dopuszczone do użytku. Jak informuje wójt Andrzej Łozowski, planowane są dalsze prace na terenach rekreacyjnych gminy. - Wszystkie trzy nasze kąpieliska są niezwykle urokliwe i polecamy je całym rodzinom – zaprasza wójt.
 
Znaki poziome do poprawki PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 15:25
alt   Trwają prace przy odnawianiu oznakowania poziomego na miejskich ulicach w Gnieźnie. – Na zlecenie Miasta Gniezna specjalistyczna firma z Goliny maluje różnego rodzaju oznakowania na jezdniach o łącznej powierzchni około 7 tysięcy metrów kwadratowych – informuje Grzegorz Ostach, dyrektor Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego w Gnieźnie.

 
„Głos mieszkańców musi być słyszalny” PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 13:30
alt   Do 3 sierpnia mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi i postulaty do powstającego Lokalnego Programu Rewitalizacji Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie. – Przeprowadzono ankiety i odbyły się warsztaty, teraz czekamy na dalsze sugestie mieszkańców. Pozwolą one stworzyć tak zwaną mapę społeczną tego osiedla, która zostanie wykorzystana przez specjalistów, którzy pracują nad programem – wyjaśnia Krzysztof Gała, kierownik Referatu Urbanistyki Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: