Ziemia Gnieźnieńska i Gniezno XXI razem do wyborów
piątek, 29 sierpnia 2014
alt   Dwa lokalne stowarzyszenia: Ziemia Gnieźnieńska i Gniezno XXI wspólnie wystartują w nadchodzących wyborach samorządowych. – Nie ukrywam, że łączy nas między innymi negatywna ocena rządów obecnej koalicji PO i SLD. Na naszej liście będą kandydaci silni, znani z działalności społecznej, gotowi do ciężkiej pracy. Jesteśmy przekonani, że to będzie dobry wybór dla mieszkańców, którzy oczekują zmian – podkreśla Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska.

Więcej…

REKLAMA
Aktualności z Gmin
Słodkie wspomnienia z Biblioteki Publicznej w Żydowie PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 19:30
alt   W ostatni czwartek sierpnia w Bibliotece Publicznej w Żydowie odbyło się ostatni spotkanie z cyklu „Letnie inspiracje”. Na zakończenie wakacyjnych zajęć przygotowano nie lada atrakcję. 

 
Wycieczka do Biskupina na XX Festyn Archeologiczny PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 12:15
   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zaprasza do uczestnictwa w wycieczce do Biskupina na XX Festyn Archeologiczny w niedzielę, 14 września tego roku.

 
Zapraszamy na Dożynki Gminy Gniezno PDF Drukuj
piątek, 29 sierpnia 2014 11:30
alt   Dożynki Gminne na trwałe wpisały się w kalendarz imprez Gminy Gniezno. To piękne, religijno-ludowe, sięgające głębokich tradycji święto, w naszej gminie obchodzone jest po raz dziewiąty. 7 września 2014 roku gościny uczestnikom dożynek po raz kolejny użyczy Zdziechowa. Tradycyjnie uroczystości rozpocznie msza święta sprawowana w intencji rolników.

 
Kabaret Ciach i zespół InoRos gwiazdami Święta Plonów w Kiszkowie! PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 21:15
alt
 
Wizyta gości z wioski indiańskiej w Bibliotece w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 18:00
alt   Wczoraj na podsumowanie zajęć wakacyjnych, które m.in. poświęcone były kulturze Indian północnoamerykańskich, zaprosiliśmy gości z wioski indiańskiej Huu-Ska Luta Raven z Torunia.

 
„Jeszcze się tam żagiel bieli…” PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 14:10
alt   Po raz kolejny można było tego lata ujrzeć na Jeziorze Kłeckim białe żagle „optymistów”, z uwijającymi się na ich pokładach uczestnikami obozu żeglarskiego. Jak co roku, w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mitra”, funkcjonującego przy Gimnazjum im. prof. Wł. Nehringa w Kłecku, zostały zorganizowane zajęcia z żeglarstwa połączone z wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży z gminy Kłecko.
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 11:30
alt
 
EuroLato 2014 w Gnieźnie PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 09:15
alt   W niedzielę, 31 sierpnia EuroLato zawita do Gniezna. W strefie Lata z Radiem, na Placu Św. Wojciecha, stanie pełen atrakcji namiot Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Na odwiedzających czekać będą quizy i konkursy z nagrodami, stanowisko druku 3D i strefa relaksu. W atmosferze zabawy i wypoczynku najmłodsi i nieco starsi będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Nasz namiot będzie otwarty dla odwiedzających w godzinach 15.30 - 19.30.

 
Kolejne wycieczki przed nami PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 07:30
   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” przypomina rodzicom i dzieciom w wieku szkolnym uczęszczającym do szkół na terenie gminy Czerniejewo o trwającym projekcie „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” dofinansowanym przez Fundację PZU w ramach konkursu pt. „PZU z kulturą”.

 
Już 20 września zapraszamy do Gołąbek PDF Drukuj
środa, 27 sierpnia 2014 21:00
alt

 
Zapraszamy do Ryszewa! PDF Drukuj
środa, 27 sierpnia 2014 14:10
alt
 
Szkółka Piłkarska Fox Czerniejewo zaprasza PDF Drukuj
środa, 27 sierpnia 2014 07:15
alt   Rozpoczął się jesienny nabór adeptów Szkółki Piłkarskiej Fox Czerniejewo. Szkółka zaprasza na systematyczne treningi chłopców i dziewczynki w wieku 7-13 lat, które odbywają się w Czerniejewie. Przynależność do Szkółki to nie tylko jednostki treningowe, ale także udział w rozgrywkach – Liga Szkółki Piłkarskiej Fox oraz wyjazdy na mecze piłkarskie Lecha Poznań i obozy sportowe.

 
Kolejne środki zewnętrzne dla Gniezna PDF Drukuj
wtorek, 26 sierpnia 2014 14:45
alt   - Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził już listę rankingową przedsięwzięć zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach VI konkursu programu priorytetowego „System zielonych inwestycji – zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej”. Znalazł się na niej projekt Miasta Gniezna, którego koszt całkowity to 1.517.294,71 złotych - poinformował dzisiaj prezydent Jacek Kowalski.

 
Zapraszamy do Ogródka Jordanowskiego PDF Drukuj
wtorek, 26 sierpnia 2014 13:35
alt
 
„Na terenie gminy Mieleszyn są dobrzy rolnicy, są dobre gospodarstwa” PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 18:00
alt   Sierpień to czas dożynek, czas dziękczynienia za tegoroczne plony. Rolnicy z gminy Mieleszyn świętowali wczoraj na Borzątwi. - Myślę, że ten rok dla naszych rolników był rokiem dobrym, przynajmniej ta część dotycząca zbioru zbóż. Według rolników plony w tym roku są dość wysokie, problemem jest cena, która jest niska – mówi wójt Janusz Kamiński. Gwiazdami tegorocznego Święta Plonów był kabaret „Czesuaf”, bawiąc uczestników dożynek do łez i zespół „Spike”, który porwał do tańca, szczególnie młodszą część publiczności.
 
Dożynki po wielkopolsku i Cree PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 12:25
alt   Gminno-Parafialne Dożynki w Czerniejewie, mimo kaprysów pogody na pewno zaliczyć można do udanych. Uroczysty obrzęd dożynkowy urozmaiciła Kapela Ludowa z Czerniejewa. Starostowie dożynek Elżbieta Wilczyńska z Czerniejewa i Ryszard Boiński ze Szczytnik Czerniejewskich oraz Danuta Grychowska, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo dokonali podzielenia chleba z tegorocznych plonów.

 
„Dziennik budowy” gnieźnieńskiej fontanny (odsłona 9) PDF Drukuj
poniedziałek, 25 sierpnia 2014 10:45
alt   Pod koniec lipca ruszyły prace budowlane przy nowej fontannie na gnieźnieńskim Rynku. Na centralnym placu miasta pojawił się wielki płot za którym praca wre... Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku. A jak te prace będą wyglądać? Temu właśnie ma pomóc uruchomiony przez nas „Dziennik budowy” gdzie będziemy informować naszych Czytelników, głównie poprzez fotografie, jaki jest postęp prac przy tej oczekiwanej od dawna i mającej być wizytówką miasta, inwestycji.
 
Rolnicy z Niechanowa podziękowali za tegoroczne plony PDF Drukuj
niedziela, 24 sierpnia 2014 19:00
alt   Dzisiejsza niedziela to czas gminnych dożynek. Na początek zapraszamy na Święto Plonów w Niechanowie, które zgromadziło wielu mieszkańców gminy, jak i zaproszonych gości. Nawet opady deszczu nie przeszkodziły w niedzielnym dziękczynieniu za tegoroczne plony. W programie dozynek - oprócz tradycyjnej mszy świętej, korowodu i uroczystości obrzędowych - nie zabrakło także wielu atrakcji artystycznych.

 
„Przyjmuję ten święty chleb i obiecuję go dzielić sprawiedliwie” PDF Drukuj
niedziela, 24 sierpnia 2014 18:15
alt   Rolnicy z gminy Łubowo świętują dzisiaj w Dziekanowicach dożynki. W bogatym programie Święta Plonów znalazły się nie tylko tradycyjne obrzędy dożynkowe, ale też liczne i różnorodne koncerty, konkursy i zabawy dla dzieci. Program zakłóciła nieco potężna nawałnica, która przeszła nad Dziekanowicami, ale gdy tylko wyjrzało słońce, dożynki były kontynuowane. Przed nami jeszcze wiele atrakcji.

 
– Razem możemy wiele, a tyle jeszcze przed nami.... – mówi wójt Andrzej Łozowski PDF Drukuj
sobota, 23 sierpnia 2014 16:00
alt   Kończąca się kadencja samorządu, zmiana okresu programowania w Unii Europejskiej to tylko pretekst do podsumowania pewnego etapu działań, nieustannie trwających w gminie Łubowo. Zaufanie społeczeństwa, jednomyślna Rada Gminy, dobre zarządzanie pozwalają budować, co daje się w gminie odczuć. - Staramy się w pełni korzystać z możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych, w większości ze środków unijnych – mówi wójt Andrzej Łozowski.
 
Wakacje z biblioteką w Czerniejewie PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 14:15
alt   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie przygotowała na tegoroczne wakacje bogaty program dla dzieci i młodzieży. Na program złożyły się m.in. akcja zainicjowana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Wydawnictwo Widnokrąg „Wielokulturowość – jestem na tak!”, zajęcia „ Wakacyjna przygoda w bibliotece” pod hasłem „ W indiańskiej wiosce” oraz – w filii biblioteki w Żydowie zajęcia dla dzieci pod hasłem „Letnie inspiracje”.

 
Rodzinny piknik w Michalczy i łzy sołtysa! PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 10:45
alt   Michalcza to jedno z tych sołectw w gminie Kłecko, gdzie mieszkańcom chce się organizować wspólną zabawę na rzecz mieszkańców, jak i gości przybyłych z różnych stron powiatu gnieźnieńskiego. I właśnie taki kolejny Festyn Rodzinny odbył się tego lata. W programie pikniku było bardzo wiele atrakcji, ale jednym z najbardziej zapamiętanych punktów festynu, będzie moment, gdy mieszkańcy Michalczy wręczyli sołtysowi Zbigniewowi Stajkowskiemu tort z okazji jego 25-lecia sołtysowania. Nie obyło się bez łez...
 
„Rozczytane lato na Piastowskim Szlaku” zakończone! PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 09:15
alt   W Łubowie zakończyło się II „Rozczytane lato na Piastowskim Szlaku”. Podczas tegorocznej edycji Biblioteka i Dom Kultury w Łubowie przy współpracy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zapewnili dzieciom różne atrakcje, m.in. średniowieczny tor przeszkód i gry zręcznościowe. Był też teatr z Krakowa i promocja książki Agnieszki Gadzińskiej pt. „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”.

 
Archeologiczne sekrety na przedpolach Kłecka? PDF Drukuj
środa, 20 sierpnia 2014 09:15
alt   Tajemnicza grobla, drewniane konstrukcje, złamane wiosło, fragment przystani – te i wiele innych równie ciekawych elementów odkryli archeolodzy, którzy przez blisko siedem tygodni prowadzili prace na przedpolach Kłecka. - Badania te potwierdzają, że w najbliższym sąsiedztwie grodu w Kłecku była całkiem nieźle rozwinięta sieć osadnicza i nie było to tylko grodzisko oraz same bagna dookoła – mówi Łukasz Kaczmarek, archeolog Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, który kierował tymi wykopaliskami.
 
W hołdzie zasłużonemu kapłanowi PDF Drukuj
wtorek, 19 sierpnia 2014 21:00
alt   Na budynku przy ulicy Kruczej 3 odsłonięto dzisiaj tablicę pamiątkową, poświęconą zmarłemu dokładnie przed 15 laty księdzu kanonikowi Stanisławowi Sobczakowi, zasłużonemu, wieloletniemu proboszczowi parafii pod wezwaniem Chrystusa Wieczystego Kapłana na osiedlu Grunwaldzkim w Gnieźnie. Tablicę ufundował Jan Szarzyński, przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego.

 
Mateusz Grzechowiak wygrał zawody wędkarskie w Kruchowie! PDF Drukuj
wtorek, 19 sierpnia 2014 15:45
alt   Nad jeziorem Kruchowskim rozegrano turniej na najwięcej złowionych ryb na wędkę, o Puchar Sołtysa Kruchowa Ryszarda Dziela. Dwudziestu zawodników dorosłych oraz pięcioro dzieci przez trzy godziny zmagało się z wiatrem, falą i niesforną rybą. Każdy uczestnik łowił na wylosowanym stanowisku. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Grzechowiak z ponad 4-kilogramowym dorobkiem złowionych ryb.

 
MKS Trzemeszno na obozie w Ustce PDF Drukuj
wtorek, 19 sierpnia 2014 10:45
alt   Zespół dziewcząt sekcji piłki siatkowej oraz zespoły piłkarskie młodzików i trampkarzy MKS Trzemeszno przebywały - od 8 do 15 sierpnia - na obozie sportowym w Ustce. W obozie udział wzięło łącznie 47 zawodników Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Trzemesznie. Zakwaterowani byli oni w Ośrodku Wypoczynkowo-Kolonijnym „Niezapominajka”. Ośrodek zapewnił wszystkim bardzo dobre warunki mieszkaniowe a w stołówce pyszną domową kuchnię.

 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:45
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
 
„Jackowe pierogi” kontra „opozycyjny bigos” PDF Drukuj
niedziela, 17 sierpnia 2014 13:40
alt   Kulinarnie zrobiło się dzisiaj przed południem na gnieźnieńskim Rynku. Ustawiły się tam dwie długie kolejki: jedna po „jackowe pierogi”, rozdawane tradycyjnie przez prezydenta Jacka Kowalskiego, a druga pod transparentem „Wolisz polski bigos, czy ruskie pierogi?”, gdzie Gnieźnieńscy Patrioci częstowali bigosem. Chętnych do jednego i drugiego stoiska nie brakowało.

 
„Wakacyjne spotkania z literaturą” PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 20:00
alt   Już po raz dwunasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zorganizowano „Wakacyjne spotkania z literaturą” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zajęcia cieszyły się jak co roku dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem czytały i omawiały powieść Kornela Makuszyńskiego „Panna z mokrą głową” w 130 rocznicę urodzin poety.

 
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej z kolejnym sukcesem! PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 16:30
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej zakończyło realizację rocznego projektu ,,Z PZU po lekcjach” w Zespole Szkół w Niechanowie, Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i OS i W OHP w Niechanowie. Stowarzyszenie jednocześnie aplikowało w lipcu tego roku do drugiej edycji projektu na rok 2014/2015 i 11 sierpnia otrzymało następującą informację: ,,W imieniu Fundacji PZU serdecznie gratuluję Państwu zwycięstwa w konkursie „Z PZU po lekcjach”. Poziom był w tym roku bardzo wysoki, a liczba złożonych wniosków przewyższyła ubiegłoroczną”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 71
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
   PRACA: Mgr ekonomii z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej i marketingu, biegła znajomość j.niemieckiego szuka interesującej pracy. tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam energooszczędny i przestronny dom z dwoma niezależnymi i słonecznymi mieszkaniami (140 i 110 m. kw)w Gnieźnie na os. Arkuszewo na zagospodarowanej działce o powierzchni 1070 m. kw z garażami i skrytkami. Tel 698-67-67-21
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam trzypokojowe energooszczędne, jednopoziomowe mieszkanie na parterze (ok. 110 m. kw.) w budynku dwumieszkaniowym w Gnieźnie, na Arkuszewie z ogrodem i garażem. Z salonu wyjście na taras i zagospodarowany ogród. Tel. 698-67-67-21
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: