„Największy dramat świata” w wykonaniu gimnazjalistów
wtorek, 31 marca 2015
alt  Uczniowie Gimnazjum Stowarzyszenia „Rodzice – dzieciom” zaprezentowali dzisiaj na deskach Teatru Aleksandra Fredry Pasję według błogosławionej Anny Katarzyny Emmerich pt. „Oto Człowiek”. – Chyba nikt z nas nie spodziewał się takiego wspaniałego wprowadzenia w ten wielki czas Wielkanocy, jaki jest przed nami – podsumował przedstawienie wzruszony ksiądz dziekan Andrzej Grzelak.

Więcej…

REKLAMA

Aktualności z Gmin
Tragedia w Lubczu! 47-latek nie żyje! PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2015 14:15
alt   Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Lubczu w gminie Rogowo. Auto wypadło z drogi i dachowało. W zdarzeniu zginął jeden z siedmiu pasażerów busa.

 
Legendy Piastowskiej Korony: O ostatnim kłeckim hejnaliście PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2015 11:30
alt   Roku Pańskiego 1331 ziemię kłecką łupił ponownie Krzyżak idąc z północy. Część mieszczan uciekła z miasta chroniąc się po polach i leśnych polanach, szukając schronienia wśród kniei, wiedząc jak okrutny jest człowiek zdziczały, udający miłosierdzie, a takowi byli zakonni bracia, których nikt po dziś dzień w mieście i okolicy szanować nie chce, bo kościół drewniany, gród i podgrodzie spalili mordując oraz całość mieszczańskiego dobytku rozkradając.

Więcej
 
„Dzieci seniorom” PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2015 10:20
alt   Przedszkole nr 3 w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiło do Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków „Ziarenka dobra” pod hasłem „Dzieci seniorom”. Projekt skierowany jest do przedszkoli oraz klas I-III szkól podstawowych w całej Polsce. Nadrzędnym celem IV edycji projektu jest budowanie systemu wartości i wychowywanie dzieci tak, aby były wrażliwe na los osób starszych, umiały dostrzec rolę seniorów w rodzinie i społeczeństwie, potrafiły i chciały nieść im pomoc.

 
„Zostań mistrzem ortografii”! Weź udział w konkursie o Pióro Wójta Gminy Niechanowo! PDF Drukuj
niedziela, 29 marca 2015 14:45
alt   Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo zaprasza do udziału w IX edycji konkursu pod hasłem: „Zostań mistrzem ortografii” - konkurs o Pióro Wójta Gminy. W tym roku po raz pierwszy organizowany jest konkurs w kategorii dla osób pełnoletnich z terenu gminy Niechanowo, ale też organizatorzy zapraszają chętnych z innych gmin naszego regionu.

 
Kłeccy gimnazjaliści nagrodzeni. Warsztaty w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie PDF Drukuj
sobota, 28 marca 2015 19:00
alt   Przez cały tydzień laureaci etapu wojewódzkiego XIV edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” brali udział w warsztatach przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Chalinie. Uczniowie Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku: Joanna Borkowska, Jakub Borkowski, Patrycja Jóźwiak, Monika Zbytniewska wraz z opiekunką – nauczycielką biologii – Beatą Trochą, reprezentowali Lednicki Park Krajobrazowy.

 
Co młodzież z Niechanowa robi po lekcjach? PDF Drukuj
sobota, 28 marca 2015 11:30
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie trwa II edycja rocznego projektu „PZU po lekcjach”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej we współpracy z Urzędem Gminy. Dzieci i młodzież korzystają z 22 dodatkowych zająć pozalekcyjnych w poszczególnych warsztatach: językowych, chemicznych, matematycznych, fotograficznych, dziennikarskich, archeologicznych, kulinarnych, teatralnych, hafciarskich, origami, sportowych, turystycznych, doradztwa zawodowego, wolontariatu, Młodzieżowej Rady Gminy i fizyki. Warsztaty odbywają się głównie w soboty a uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji.

 
„Dostaliśmy olbrzymią szansę na wyjście z bezdomności” PDF Drukuj
piątek, 27 marca 2015 18:45
alt   W ramach Programu Pomocy Osobom Bezdomnym z Terenu Miasta Gniezna od pierwszego kwietnia na terenie miasta pracę rozpocznie dziewięciu podopiecznych schroniska „Pomocna przystań”. Przez trzy miesiące będą wykonywali roboty publiczne w ramach ustaleń z Powiatowym Urzędem Pracy. Następnie na okres miesiąca zostaną zatrudnieni przez Urząd Miejski na umowę o pracę w wymiarze jednej drugiej etatu.

 
Jacek Kowalski prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gnieźnie! PDF Drukuj
piątek, 27 marca 2015 14:05
alt   W takiej roli byłego prezydenta Gniezna nikt sobie nie wyobrażał. Po przegranych wyborach prezydenckich pojawiły się różne spekulacje, co dalej z eksprezydentem Jackiem Kowalskim. Można było usłyszeć różne, mniej lub bardziej sensacyjne informacje o stanowisku, które ma objąć były włodarz naszego miasta. Dzisiaj wszelkie te domysły uciął prezydent Tomasz Budasz i powołał J. Kowalskiego na prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego!

 
Young People in European Forests – Młodzież w Lasach Europy PDF Drukuj
piątek, 27 marca 2015 10:15
alt    Piąta edycja międzynarodowego konkursu wiedzy o lasach i leśnictwie Europy wpisana jest w obchody Dni Przyjaciół Lasu. Konkurs ma charakter interdyscyplinarny - łączy wiedzę o lasach i leśnictwie ze znajomością języka angielskiego – językiem konkursu jest język angielski. W etapie krajowym, który odbył się wczoraj, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie reprezentowały 4 zespoły.

 
Parkowanie w centrum: będzie drożej i nie dla mieszkańców? PDF Drukuj
czwartek, 26 marca 2015 11:30
alt   Już jutro, 27 marca, ma się odbyć pierwsze spotkanie powołanego przez prezydenta Tomasza Budasza zespołu, który ma się zająć opracowaniem zmian dotyczących Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie. – Wnioski z kontroli, przeprowadzonej przez radnych, dotyczące przede wszystkim ożywienia centrum i zwiększenia rotacyjności w strefie parkowania są zbieżne z moimi pomysłami – powiedział podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.

 
„Normy, dyrektywy, plan, kombinowanie na koniec okresu?” PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 22:25
alt   Długą dyskusję podczas dzisiejszych obrad Rady Miasta wywołał punkt dotyczący wyrażenia opinii w sprawie zmiany przebiegu granic aglomeracji Gniezno. Radnych nie przekonywały argumenty urzędników, że to tylko techniczna sprawa, która niczego nie zmienia, a być może uchroni Polskę od dotkliwych, unijnych kar. – Ten dokument nie jest uczciwy, gdyż neguje stan rzeczywisty i doprowadza do manipulacji statystycznej – uważa radny Krzysztof Modrzejewski.
 
Opłaty za bezdomne psy po staremu PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 21:00
alt   Radna Teresa Niewiadomska z klubu radnych „Samorządni” zaproponowała zdjęcie z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwały w sprawie zapewnienia opieki bezdomnym psom, argumentując, że należy rozważyć zamianę jednorazowej opłaty za przyjęcie do gnieźnieńskiego schroniska bezdomnego psa spoza miasta na opłatę miesięczną. Decyzją większości radnych uchwałę jednak przegłosowano, ale prezydent Tomasz Budasz zapewnił, że pomysł radnej zostanie rozważony przy przygotowywaniu budżetu miasta na przyszły rok.

 
GALPS w Łubowie zakończona. Fałkowo mistrzem! PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 15:00
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyło się uroczyste zakończenie V edycji Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. Po trwających siatkarskich zmaganiach przyszedł czas nagrodzenia najlepszych.

 
Powitanie wiosny w Dębnicy PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 10:15
alt   Z dobrymi nastrojami i humorami w Szkole Podstawowej w Dębnicy w gminie Kłecko powitaliśmy wiosnę. Jest to nasza coroczna tradycja z „ekologicznym” paleniem Marzanny i pieczeniem kiełbasek przy ognisku. W tym roku honorowymi gośćmi byli sołtys Dębnicy Artur Niklas i radni Bartosz Chodyński i Mariusz Kasprzyk.

 
„FC Lekko Spoceni” najlepsi na otwarcie sezonu w Łubowie! PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 19:30
alt   Łubowo sportem żyje. Nie ma już praktycznie tygodnia byśmy nie informowali o kolejnych imprezach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy Łubowo. Tym razem za nami szósta już edycja Turnieju Otwarcia Sezonu Piłkarskiego 2015, który odbył się w Lednogórze.

 
Legendy Piastowskiej Korony: O cudownej tabakierce PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 17:00
alt   Dawno temu żył w Kłecku chłopiec przezwiskiem Szkot-sierotka. Szkot-sierotka, którego imienia mieszczanie nawet nie byli wstanie poprawnie wymówić, był bardzo biedny, ale pracowity. Zatrudnił się jako czeladnik u najbogatszego kupca kłeckiego marząc, jak każdy na tym świecie, o wielkiej fortunie. Bogaty kupiec był jednak złym człowiekiem, często bił chłopca i przy wszystkich wyszydzał, jednakże Szkot-sierotka nie upadał na duchu codziennie modląc się do świętego Andrzeja, patrona Szkotów, którzy w Kłecku posiadali swoją ulicę.

Więcej

 
Zbyszek Linkiewicz ponownie prezesem UKS „Niechan” PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 12:45
alt   Uczniowski Klub Sportowy „Niechan” w Niechanowie został założony przez rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół sportu szkolnego w 1994 roku przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Do rejestru wówczas Urzędu Wojewódzkiego został wpisany w dniu 3 kwietnia 1995 roku stąd w 2015 roku Klub obchodzi jubileusz 20-lecia swojego funkcjonowania.

 
Świetlicowe zmagania piłkarskie PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 10:45
alt   Już tradycyjnie z rozpoczęciem wiosny Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne w Gnieźnie organizują Turniej Halowej Piłki Nożnej. W tym roku, już po raz dwunasty, a honorowy patronat nad cała imprezą objęli senator Piotr Gruszczyński i poseł Tadeusz Tomaszewski.

 
„Młodzież Zapobiega Pożarom” PDF Drukuj
poniedziałek, 23 marca 2015 14:30
alt   W sobotę odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) na szczeblu powiatowym, którego gospodarzami w tym roku była Ochotnicza Straż Pożarna w Czerniejewie. Po raz kolejny młodzież z naszego powiatu udowodniła, że poziom ich wiedzy dotyczącej pożarnictwa jest na wysokim poziomie.

 
Z „Małymi Polanami” przedszkolacy poznają Gniezno PDF Drukuj
niedziela, 22 marca 2015 17:00
alt   W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy „Moje miasto Gniezno”. Organizatorem imprezy było Przedszkole nr 8 „Mali Polanie” we współpracy z MOK-iem. Patronat honorowy sprawował prezydent Gniezna Tomasz Budasz. Zaproszenie do konkursu przyjęło osiem przedszkoli.

 
Gimnazjalistki i gimnazjaliści z Łubowa w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
sobota, 21 marca 2015 12:30
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe SZS do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju w ramach XVI Gimnazjady. Do rywalizacji przystąpiły Gimnazjum z Trzemeszna, Szczytnik Duchownych oraz Łubowa.

 
Owieczki i Trzemeszno w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
piątek, 20 marca 2015 11:00
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Trzemeszna, Owieczek i Szczytnik Duchownych.

 
„My tu tylko gramy" bezkonkurencyjne w mistrzostwach gminy w unihokeju! PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 23:45
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w unihokeju dziewcząt gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które zagrały mecze systemem „każdy z każdym”. Organizatorami mistrzostw było Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie oraz Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.

 
Trudne rozmowy o lokomotywowni i południowej obwodnicy PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 23:00
alt   Anna Żabińska-Pioterek, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego przedstawiła dzisiaj członkom Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska Rady Miasta możliwości pozyskania przez samorządy terytorialne środków unijnych, jakie daje Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. W tym kontekście w dyskusji pojawił się temat zagospodarowania terenów pokolejowych, a także budowy południowej obwodnicy miasta.

 
Wymiana międzynarodowa „Chrobrzaków” z młodzieżą angielską PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 21:00
alt   Kilka dni temu zakończyła się wymiana polsko-angielska, w której wzięło udział 22 uczniów w tym 11 polskich oraz 11 angielskich. Grupy spotkały się w październiku w I Liceum Ogólnokształcącym w Gnieźnie, a w marcu w Tuxford Academy.

 
Sołtysi gminy Czerniejewo już znani! PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 12:30
alt   Zakończyły się zebrania sprawozdawczo-wyborcze sołectw Gminy Czerniejewo, podczas których dokonano wyborów Sołtysów i członków Rad Sołeckich. Wyniki w poszczególnych sołectwach prezentują się następująco:

 
Radni o przedszkolach w gościnie u „Janka Wędrowniczka” PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 11:00
alt   Wczorajsze posiedzenie Komisji Oświaty Rady Miasta odbyło się w Przedszkolu nr 10 przy ulicy Sobieskiego, które w tym roku przeszło gruntowny remont, przede wszystkim dachu i elewacji. Po zapoznaniu się ze specyfiką tej placówki, radni rozmawiali o bazie przedszkolnej w mieście, trwającej rekrutacji do przedszkoli na nowy rok szkolny i najpilniejszych potrzebach organizacyjnych i remontowych tych placówek.

 
Gniezno gotowe do sezonu turystycznego? PDF Drukuj
środa, 18 marca 2015 21:00
alt   Członkowie Komisji Promocji, Kultury i Turystyki Rady Miasta Gniezna w ramach dzisiejszego posiedzenia wybrali się na spacer po centrum miasta, żeby sprawdzić stan przygotowań do kolejnego sezonu turystycznego. Dużo uwagi poświęcono nieestetycznej elewacji budynku punktu Informacji Turystycznej oraz brakującym informacjom wizualnym. Po najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscach oprowadziła dzisiaj radnych Urszula Łomnicka, przewodnicząca Zarządu Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”.

 
Z wizytą w Kosmowie PDF Drukuj
środa, 18 marca 2015 14:00
alt   W sobotnie popołudnie dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie wraz z wolontariuszką gościły w świetlicy w Kosmowie. Dla dzieci przygotowano 2-godzinny program literacko-teatralno-plastyczny z uwzględnieniem zabaw ruchowych. W tle przewijały się motywy wiosenne, ale i walentynkowe, z uwagi na to, że program przygotowany był dużo wcześniej, a trzeba było dostosować datę spotkania i dla nas i dla dzieci.

 
Konkurs „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”. Damian Chmiel z gimnazjum w Rogowie najlepszy! PDF Drukuj
środa, 18 marca 2015 12:15
alt   W sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie został przeprowadzony (po raz XVI) I etap konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”. W konkursie wzięło udział łącznie trzynastu uczniów gimnazjum, w tym: 10 z klas gimnazjalnych w Rogowie i 3 z klas gimnazjalnych w Gościeszynie. Największą ilość punktów uzyskał Damian Chmiel z gimnazjum w Rogowie.

 
„Uroki Gminy Mieleszyn” – nowy folder turystyczny PDF Drukuj
środa, 18 marca 2015 10:15
alt   „Uroki Gminy Mieleszyn” - taki tytuł nosi folder o walorach turystyczno-historycznych, który właśnie ukazał się na rynku wydawniczym. Publikacja to ponad 50 fotografii i 7 rozdziałów w których przedstawione są najciekawsze miejsca i zabytki, skarby i tajemnice gminy Mieleszyn. Folder ten pokazuje, że gmina Mieleszyn, mimo, iż jest jedną z najmniejszych gmin w powiecie gnieźnieńskim, to swoim bogactwem i dziedzictwem historycznym przewyższa wiele innych gmin w regionie.

Więcej
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 82
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMAREKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną w Lubochni 20 min od centrum Gniezna nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Idealna pod budowę domku jednorodzinnego letniego lub całorocznego. W okolicy spokojne osiedle domków jednorodzinnych oraz stadnina koni. Tel. 791-940-640
   MOTORYZACJA: Sprzedam opla corsę z 2002 roku, benzyna 1,2 pojemność, klimatyzacja, abs, wspomaganie,radio,alufelgi, alarm, itd.Tel. 787702141
   MOTORYZACJA: Sprzedam Audi A4 1.8 125KM benzyna/gaz 1999r. Stan bardzo dobry Tel.602 331 594
   USŁUGI: Prace elektryczne instalacje niskoprądowe tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Sprzedam Honda Civic 1.4 benzyna 1996 r. przebieg 153 tys. 2 komplety opon. Stan dobry tel: 606 218 395
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: