Inwestycja na lata
poniedziałek, 20 października 2014
alt   Od kilku miesięcy, w Lulkowie, niedaleko Gniezna, powstaje nowoczesny, ekologiczny Zakład Zagospodarowania Odpadów. Środki finansowe na tę inwestycję pozyskano w większej części z Unii Europejskiej. Umowę na realizację projektu pn. System unieszkodliwiania odpadów komunalnych dla gmin objętych Porozumieniem wraz z budową Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie” podpisano w maju 2013 roku, a obiekt ma być wybudowany do czerwca 2015 roku.

Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZE
Aktualności z Gmin
SP Owieczki mistrzem gminy Łubowo w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 21:15
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły szkoły podstawowe z Łubowa, Fałkowa, Lednogóry i Owieczek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięzcami mistrzostw okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

 
Cenna wymiana unijnych doświadczeń PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 14:30
alt   W ostatnich dwóch latach Miasto Gniezno realizowało aż dwa projekty unijne związane z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski. Oba przedsięwzięcia okazały się niezwykle cenne i potrzebne, dzięki czemu nasze miasto otrzymało prestiżową nagrodę „Samorząd Równych Szans”. Wiadomo zaś, że dobrymi doświadczeniami warto się zaś dzielić, dlatego 17 października 2014 roku zorganizowano w Instytucie Kultury Europejskiej konferencję podsumowująca realizację projektów Miasta Gniezna w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka”.

 
Rajdowe Kłecko. Uczczono pamięć prof. Władysława Nehringa PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 10:45
alt   Już po raz dwunasty z rzędu drogi i bezdroża gminy Kłecko zaroiły się od miłośników pieszych wędrówek. Na rajdowe trasy wyszło i wyjechało prawie 200 piechurów i rowerzystów. Dopisała pogoda, a organizatorzy – jak co roku zresztą – stanęli na wysokości zadania.

Więcej
 
Komunikacja miejska jest OK PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 07:30
alt   Rozmowa z Tomaszem Budaszem, Prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. zoo w Gnieźnie.

 
„W samorządzie bardziej potrzebne są dialog oraz współdziałanie” PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 16:30
alt   Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz jest z wykształcenia doktorem nauk medycznych (Akademia Medyczna w Poznaniu), posiada specjalizację z zakresie Zdrowia Publicznego, magister inżynier biotechnologii o specjalności diagnostyka molekularna. Ukończył ponadto z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Marketingu Strategicznego na Rynku Farmaceutycznym, Podyplomowe Studium Public Relations, Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej, Studia Podyplomowe „Zarządzanie Oświatą” oraz studium dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posiada uprawnienia Państwowego Zasobu Kadrowego. Laureat zespołowej nagrody Ministra Zdrowia. Aktualnie uczestnik VI Edycji Akademii Liderów Samorządowych (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji & WSB).

 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 14:10
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

 
Złożone projekty i pozyskane dofinansowanie (kadencja 2006 - 2014) PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 08:00
alt   Prezydent Gniezna Jacek Kowalski, za pośrednictwem podległych Wydziałów i jednostek ustawicznie zabiega o pozyskiwanie pozabudżetowych środków finansowych na realizację poszczególnych inwestycji, projektów i działań. Dotychczasowe efekty przedstawiają się następująco:

 
Liczą się fakty PDF Drukuj
sobota, 18 października 2014 16:00
alt   Czesław Kruczek, zastępca Prezydenta Gniezna, na temat mijającej kadencji samorządowej i zrealizowanych w niej planów.

 
„Jak zapobiegać bezdomności zwierząt” PDF Drukuj
sobota, 18 października 2014 13:35
alt   Od października uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie przystąpili do szkolnego projektu pt. „Jak zapobiegać bezdomności zwierząt”. Koordynatorami projektu są: Natasza Szalaty i Grażyna Stanisławska. W ramach tego projektu podejmowane będą różne działania.

 
Bartosz Wojciechowski: młodość - pracowitość - energia PDF Drukuj
sobota, 18 października 2014 12:30
alt
 
Cyfrowo wykluczeni? Na pewno nie w Gnieźnie! PDF Drukuj
piątek, 17 października 2014 14:55
alt   Brak dostępu dostęp do internetu, brak sprzętu i nieumiejętne korzystanie z komputera – to najczęstsze przyczyny wykluczenia cyfrowego, które dotyka zwłaszcza niepełnosprawne osoby i mieszkańców wsi. O tym jak temu zaradzić rozmawiano dziś w Kolegium Europejskim w Gnieźnie, podczas specjalnej konferencji podsumowującej prowadzone przez Urząd Miejski w Gnieźnie projekty aktywizujące m.in. niepełnosprawnych do życia także „w sieci”.

 
Dzień Patrona w „Dwójce” PDF Drukuj
piątek, 17 października 2014 13:35
alt   Nasza szkoła po raz 11. obchodziła największe jej święto - Dzień Patrona. Tegoroczne obchody z racji 75. rocznicy śmierci ks. majora Mateusza Zabłockiego rozpoczęły się uroczystością przy grobie Patrona w dniu 10 września – w dzień podpisania kapitulacji miasta. Święto Patrona przypada w wigilię jego śmierci.

 
Specjalna Strefa Ekonomiczna coraz bliżej? PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 22:00
alt   Prezydent Jacek Kowalski poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że wniosek w sprawie włączenia do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej terenów w Gnieźnie został złożony do Ministra Gospodarki. – Jesteśmy dobrej myśli, bo procedury postępują zgodnie z planem. Ważne jest zwłaszcza to, że mamy już trzech potencjalnych inwestorów – podkreśla prezydent.

 
Otwarte, bezpłatne szkolenia komputerowe PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 15:00
alt
 
   Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski zaprasza na szkolenia z zakresu podstawowej oraz zaawansowanej obsługi komputera. Zakres zajęć obejmuje:

 
Młodzież z kłeckiego Gimnazjum rośnie na przyrodniczych ekspertów PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 10:00
alt   Po raz 14 już rusza konkurs pod hasłem: „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Bierze w nim udział 16 zespołów parkowych z całego kraju. Każdego roku w konkursie bierze udział drużyna z kłeckiego Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa. W tym roku do pierwszego etapu zgłosiło się aż 150 uczniów. To właśnie z nich stworzona zostanie czteroosobowa drużyna, która stoczy prawdziwy bój z wiedzy o ekologii i parkach krajobrazowych.

 
Wyróżnienia dla nauczycieli PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 14:00
alt   Dzień Edukacji Narodowej, dawniej popularny dzień nauczyciela to chyba jedyna w roku okazja by docenić trud i znaczenie wszystkich, którzy pracują w oświacie. W tym dniu prezydent przyznaje też zwyczajowo nagrody i wyróżnienia nauczycielom podległych miastu placówek. Sami nagrodzeni nie kryją zadowolenia, choć zawód traktują jak powołanie.

 
Tomasz Budasz: - Bardzo chcę obudzić to miasto! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 12:30
alt    Ożywienie centrum miasta, likwidacja Zarządu Gospodarowania Lokalami, czy projekt miejskiej kamienicy dla seniorów, która ma być alternatywą dla drogich domów opieki – to tylko niektóre z kilkudziesięciu punktów w programie wyborczym Tomasza Budasza. Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gniezna jako pierwszy z trójki kandydatów ubiegających się o ten urząd, przedstawił swój program wyborczy. – Bardzo chcę obudzić to miasto i wiem, że jest to możliwe jedynie przy poparciu mieszkańców – mówi T. Budasz.
 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 10:45
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

 
Głosowanie nad budżetem obywatelskim PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 09:30
   Uprzejmie informujemy, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie i sporą liczbę nadesłanych projektów Prezydent Miasta Gniezna przeniósł prezentację i głosowanie nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego na wtorek, 28 października 2014, o 17.00 do auli Kolegium Europejskiego przy ul. Kostrzewskiego w Gnieźnie.

 
Kiszkowskie szlaki rowerowe otwarte! PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 21:00
alt   Dwunastego października, ponad 120 osób „przetarło” nowo utworzony szlak rowerowy w gminie Kiszkowo. Rowerzyście przejechali ponad 27 km czerwonego szlaku. Start i zakończenie rajdu odbyły się w Izbie Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej w Łagiewnikach Kościelnych. Najmłodszą uczestniczką, która dzielnie przejechała całą trasę, była 5 letnia Zosia z Charzewa. Najstarszy uczestnik miał prawie 70 lat. W wydarzeniu tym uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy. Wzięły w nim udział osoby ze Skoków, Kłecka, Swarzędza, Pobiedzisk, Gniezna. Była też grupa osób, która przyjechała rowerami aż z Poznania.

Więcej
 
Modernizacja oczyszczalni ścieków kontynuowana PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 20:00
alt   Trwają prace związane z projektem „Modernizacja Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej w Gnieźnie”. O postępach prac poinformowali dzisiaj na wspólnej konferencji prasowej Jacek Kowalski, prezydent Gniezna oraz Jan Lewandowski, prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 
Nowa droga w Czeluścinie PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 17:30
alt   Przez Czeluścin przebiega droga łączaca miejscowości gminy Czerniejewo, która jest też drogą powiatową, a w końcowej fazie jest to droga prowadząca do fermy norek. Dzięki inwestycji nie tylko droga dojazdowa do gospodarstwa jest asfaltowa. Inwestycja, którą podjął się finansować radny powiatowy Rajmund Gąsiorek zmieniła zarówno komfort jazdy przez Czeluścin, ale też i wygląd drogi przebiegającej przez centrum Czeluścina.

 
Z wizytą na Kujawach PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 10:00
alt   O poranku w sobotę, 11 października pod Biblioteką w Czerniejewie zebrała się grupa pasjonatów poznawania nowych miejsc, historii i turystyki. Do nich dołączyli jeszcze kilka osób spoza Czerniejewa. W efekcie 16-osobowa grupa jechała na Kujawy. Nasza trasa wiodła przez kilka miejscowości wartych poznania.

Więcej
 
„Dziennik budowy” gnieźnieńskiej fontanny (odsłona 17) PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 17:00
alt   Pod koniec lipca ruszyły prace budowlane przy nowej fontannie na gnieźnieńskim Rynku. Na centralnym placu miasta pojawił się wielki płot za którym praca wre... Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku. A jak te prace będą wyglądać? Temu właśnie ma pomóc uruchomiony przez nas „Dziennik budowy” gdzie będziemy informować naszych Czytelników, głównie poprzez fotografie, jaki jest postęp prac przy tej oczekiwanej od dawna i mającej być wizytówką miasta, inwestycji.
 
Niepełnosprawni, ale pełnoprawni! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 13:35
alt   „Jestem niepełnosprawny – mam prawo kochać i żyć w społeczeństwie” – to tytuł projektu, którego drugą edycję właśnie realizuje gnieźnieńskie Stowarzyszenie MAKI. Jego celem jest aktywizacja społeczna oraz przedstawienie dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną, jako atrakcyjnych i pełnoprawnych obywateli. W ramach projektu powstanie też specjalny spot, którego celem jest przełamywanie stereotypów na temat osób niepełnosprawnych.

 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 11:30
alt   Dziewiąty rajd rowerowy zakończył sezon aktywnych seniorów gminy Łubowo. Tym razem trasa wiodła drogami gminy przez Strychowo, Oborę, Mnichowo, Pierzyska i wynosiła około 26 km. Po czym wszyscy udali się na wspólny posiłek do miejscowego baru, gdzie dokonano podsumowania sezonu.

Więcej
 
Nowy sprzęt dla oczyszczalni ścieków w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 10:45
alt   Gmina Rogowo dba o środowisko naturalne. W tym celu zakupiła ciągnik marki „Zetor” wraz z przyczepą na potrzeby oczyszczalni ścieków w Rogowie. Nowy sprzęt ma pomóc m.in. w zbieraniu osadu. Zakup ciągnika był możliwy dzięki umowie podpisanej przez Gminę Rogowo z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu ciągnika z przyczepą. Koszt zakupu to 218.500 zł, z czego Gmina Rogowo otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości tego ciągnika.

 
Z Kłecka do Wrocławia. Gimnazjaliści na grobie Patrona PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 09:15
alt   Wyjazdy na grób Władysława Nehringa, urodzonego w Kłecku, wybitnego naukowca – filologa, językoznawcy, slawisty, badacza języków i literatur słowiańskich, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego i gorącego patrioty – to wieloletnia tradycja. Ponad 40 kłeckich gimnazjalistów wzięło udział w wycieczce do Wrocławia, gdzie odwiedzili miejsca związane z Patronem kłeckiego gimnazjum.

 
Święto Drzewa w Przedszkolu nr 5 PDF Drukuj
sobota, 11 października 2014 13:30
alt   Kształtowanie wśród dzieci postaw proekologicznych oraz rozwój poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne jest niezwykle ważnym zadaniem stojącym zarówno przed nauczycielami, jak również rodzicami. W związku z tym, wczoraj dzieci z Przedszkola nr 5 „Mali Przyrodnicy” w Gnieźnie wzięły udział w akcji sadzenia drzew z okazji „Święta Drzewa”.

 
Wandalizm czy agresja polityczna? PDF Drukuj
piątek, 10 października 2014 17:30
alt   Rozbita szyba w drzwiach Klubu Gazety Polskiej to zdaniem Marii Wichniewicz nie jest przypadek. W zdewastowanych drzwiach wisiał plakat wyborczy Jerzego Pawła Lubbe. Do dorysowywania wąsów, okularów czy nawet męskiego przyrodzenia na plakatach kandydatów powoli przywykliśmy, dzieje się tak niemal w każdej kampanii wyborczej i nie zawsze jest to świadome działanie przeciwników politycznych. Jednak rozbicie drzwi szklanych to nie tylko większa strata – to także jawne niszczenie mienia. 

 
W hołdzie bł ks. Jerzemu Popiełuszce PDF Drukuj
czwartek, 09 października 2014 09:15
alt   W niedzielę, 19 października będziemy przeżywać 30. Rocznicę Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku z tym we wtorek, przy Szkole Podstawowej w Goślinowie, odbył się XVI Bieg ku czci Błogosławionego. Tradycja biegów upamiętniających Kapłana sięga w naszym powiecie 1991 roku. W przeciągu 23 lat odbyło się 16 zawodów sportowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 75
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE
OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: