„Znicz 2014”, czyli jak bezpiecznie dojechać na cmentarz
piątek, 31 października 2014
alt   Po raz kolejny trwa ogólnopolska akcja „Znicz 2014”. W ramach tej akcji gnieźnieńska policja będzie patrolować okolice cmentarzy, drogi dojazdowe do nekropolii, a także czuwała, by nie dochodziło do częstych w tym czasie, kradzieży. Jak co roku nastąpią także zmiany w organizacji ruchu kołowego w rejonach gnieźnieńskich nekropolii. W tych okolicach pojawi się też większa ilość patroli policji i Straży Miejskiej.


Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZEAktualności z Gmin
Październikowe wariacje PDF Drukuj
czwartek, 30 października 2014 17:30
alt   Biblioteka Publiczna w Żydowie nie zwalnia tempa. W październiku po raz kolejny organizowane były znane już wszystkim cykliczne zajęcia „Jesienne wariacje”, które cieszą się coraz większą frekwencją.

 
Gniezno pomaga niewidomym i słabowidzącym PDF Drukuj
czwartek, 30 października 2014 14:45
alt   Prezydent Jacek Kowalski przystąpił do unijnego projektu p.n. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Gnieźnie”. Dzięki unijnym pieniądzom pięćdziesięciu niewidomych i słabowidzących dostało nowoczesny sprzęt komputerowy. Jednym z obdarowanych jest osiemnastoletni Piotrek. Z takim komputerem jeszcze nie miałem do czynienia, ale myślę, że szybko się nauczę, przejdę szkolenia i dam radę – mówi nasz rozmówca. Do czego chcesz używać tego sprzętu - zapytaliśmy? Do nauki i do kontaktów ze znajomymi przez internet chociażby.

 
Bartosz Wojciechowski: młodość - pracowitość - energia PDF Drukuj
czwartek, 30 października 2014 11:30
alt
 
„Nie możemy działać na zasadzie chciejstwa” PDF Drukuj
czwartek, 30 października 2014 10:45
alt   Podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Gniezna radni uchwalili zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gniezna. Przy tej okazji powrócił temat rozbudowy osiedla mieszkaniowego na Kawiarach. Przeciw uchwale głosował tylko radny Ryszard Karmoliński, a od głosu wstrzymali się wszyscy radni klubu PiS i radny Dariusz Igliński.

 
Gmina Gniezno, gminą z klasą! PDF Drukuj
czwartek, 30 października 2014 09:15
alt   O pomysłach na zmianę oblicza Gminy Gniezno i nadaniu jej prestiżu, wykorzystaniu drzemiącego potencjału oraz aktywizacji jej mieszkańców – rozmawiamy z Marcinem Makohońskim, najmłodszym kandydatem na fotel Wójta Gminy Gniezno, który jako pierwszy przedstawił swój program wyborczy „Gmina Gniezno – gmina z klasą”.

 
Podatki po staremu PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 20:30
alt   Podczas ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miasta Gniezna, radni jednogłośnie przyjęli dwie uchwały regulujące wysokość podatków lokalnych na przyszły rok. Jednogłośnie poparli oni propozycję prezydenta Gniezna, żeby zarówno stawki podatku od nieruchomości, jak i stawki podatku od środków transportowych pozostały na dotychczasowym, tegorocznym poziomie.

 
Od dzisiaj Gniezno ma Rynek! PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 19:00
alt   Rada Miasta Gniezna, w konsekwencji wrześniowej decyzji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, przyjęła dzisiaj stosowną uchwałą darowiznę w postaci prawa własności do gnieźnieńskiego... Rynku. Trudno w to uwierzyć, ale do dzisiaj Rynek miasta, nie był de facto Rynkiem Miasta. Od teraz, jak to określono, będzie normalnie.

 
Pojedynek na budziki PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 14:10
alt   Jak się okazuje dość istotnym przedmiotem w trwającej właśnie kampanii wyborczej stał się... budzik. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej ubiegający się o kolejną kadencję radny Łukasz Naczas (SLD) zauważył, że jeden z kandydatów na prezydenta Gniezna – Tomasz Budasz (PO) wykorzystał jego pomysł, by zachęcając do głosowania rozdawać mieszkańcom budziki. Sam radny zamierza jednak w swoim okręgu wręczać... elektroniczne zegarki.

 
Z Czerniejewa przez Duszno, Chabsko, Mogilno... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 13:35
   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zaprasza do udziału w wycieczce zaplanowanej na 22 listopada 2014 r. Trasa: Czerniejewo – Trzemeszno – Niewolno – Duszno – Chabsko – Mogilno – Czerniejewo.

 
„Decyzje, które wczoraj podjęto w formie konsultacji okazały się bardzo dojrzałe” PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 12:15
alt   Podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Tadeusz Tomaszewski oraz radny Łukasz Naczas skomentowali wczorajsze głosowanie nad pierwszym gnieźnieńskim budżetem obywatelskim. – Wczoraj Gniezno miało swoje święto. Moim zdaniem był to jeden z najważniejszych dni w najnowszej historii Gniezna, bo to dało przykład na zaangażowanie obywatelskie mieszkańców, ale też dało jasno do zrozumienia, że władze samorządowe powoli muszą część decyzji oddawać bezpośrednio w ręce mieszkańców – uważa radny SLD.

 
Rogowo: Przekroczył prędkość i chciał dać policjantom łapówkę... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 10:30
   Nawet 8 lat wiezienia może grozić 35-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to jeszcze próbował przekupić kontrolujących go policjantów, aby ci nie wystawili mandatu karnego i nie naliczyli mu punktów karnych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

 
W „Pelikanie” pomagają już piętnaście lat... PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 21:30
alt   To już 15 lat odkąd na osiedlu Grunwaldzkim zaczął działać Społeczny Ośrodek Pomocy Dzieciom „Pelikan”. Od tego czasy w każdą sobotę roku szkolnego dyżurują społecznie nauczyciele by pomagać dzieciom i młodzieży. Zaczynało ich czternastu, dziś jest kilkudziesięciu, a właściwie jest ich kilkadziesiąt pań. Początkowo też miały pomagać uczniom podstawówek, szybko doszli gimnazjaliści a potem licealiści. Dzisiejszy jubileusz był czasem podsumowań i podziękowań.

 
Pierwszy budżet obywatelski przegłosowany PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 20:30
alt   Gnieźnianie w publicznym głosowaniu wybrali dzisiaj pierwsze projekty, przeznaczone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Zgodnie z ich wolą prezydent wpisze do projektu przyszłorocznego budżetu: zorganizowanie poradni onkologicznej, Street Workout Park, przygotowanie projektu zagospodarowania wyspy na jeziorze Jelonek, plac zabaw bez barier oraz plac zabaw „Jaś i Małgosia”. Przedłużenie linii autobusowej na osiedlu Dalki prezydent obiecał zrealizować poprzez reorganizację w MPK.

 
Rondo ku pamięci cenionego lekarza PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 14:15
alt   Choć o nadaniu nazwy rondu położonemu u zbiegu ulic św. Jana i św. Wojciecha Rada Miasta zdecydowała w kwietniu ubiegłego roku, dopiero dziś w samo południe odbyło się jego uroczyste otwarcie. Położone tuż obok szpitala i Gimnazjum nr 1 rondo nosi imię wieloletniego ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego w Gnieźnie – doktora Teodora Pozorskiego.

 
Parking dla Czerniejewa, szabla dla radnego Gąsiorka PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 13:35
alt   Czas sprzyja politykom do pokazania się w korzystnym świetle i nic w tym złego, każdy przecież o swój wizerunek dbać musi. Dobrze, jeżeli tego typu demonstracja jest tylko okazją dla sprezentowania mieszkańcom jakiejś potrzebnej im inwestycji, lub przedsięwzięcia mającego służyć mieszkańcom przez długie lata. Jako małostkowe oceniam w tym kontekście ewentualne kojarzenie terminów. Politycy przychodzą i odchodzą, ważne jest to, co po nich zostaje.

 
Gniezno Liderem Rozwoju Regionalnego! PDF Drukuj
wtorek, 28 października 2014 12:15
alt   Wczoraj podczas ogólnopolskiego Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Katowicach prezydent Gniezna Jacek Kowalski odebrał dla Miasta Gniezna zaszczytny tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego 2014. Podczas wręczenia nagrody obecni byli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Obrony Narodowej, osobistości ze świata biznesu, polityki i nauki.

 
Gimnazjaliści z „Dwójki” laureatami gry miejskiej „Gdzie jest praca?” PDF Drukuj
niedziela, 26 października 2014 20:00
alt   Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19 wraz z pozostałymi gimnazjami gnieźnieńskimi, brali aktywny udział w grze miejskiej „Gdzie jest praca ?”. Gra realizowana była w ramach projektu „Społeczne Odpowiedzialne Rzemiosło” we współpracy z Cechem Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie.

 
Zapraszamy na warsztaty z asertywności PDF Drukuj
sobota, 25 października 2014 20:00
   W związku z planowanym dwudniowym warsztatem korekcyjnym i profilaktycznym „Radzenie sobie z trudnym klientem – asertywne techniki wzmacniania siebie i rozwiązywania problemów międzyludzkich”, zapraszamy do udziału wszystkich chętnych.

 
Biegacze budzą Gniezno! PDF Drukuj
sobota, 25 października 2014 14:15
alt   Tomasz Budasz konsekwentnie stara się obudzić Gniezno. Tym razem postanowił to zrobić w towarzystwie miłośników biegania. Kilka symbolicznych kółek przebiegniętych wokół jeziora Jelonek to także doskonała okazja to szerszego spojrzenia na problem gnieźnieńskiej „Wenecji”, której potencjał jest obecnie wykorzystywany w niewielkim stopniu. Ścieżka okalająca jezioro Jelonek to jedna z najpopularniejszych tras wśród gnieźnieńskich biegaczy. 

 
Mieszkańcy zdecydują na co wydać 500 tysięcy złotych PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 19:30
alt   Już w najbliższy wtorek, mieszkańcy Gniezna będą mieli szansę po raz pierwszy bezpośrednio zdecydować, na realizację jakich zamierzeń zostanie przeznaczone 500 tys. złotych z przyszłorocznego budżetu miasta. O sfinansowanie walczą aż 33 projekty, zgłoszone przez mieszkańców w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. – Serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w debacie, podczas której zostaną zaprezentowane projekty obywatelskie, a później do udziału w głosowaniu – zachęca prezydent Jacek Kowalski.

 
Pierwszoklasiści „Trójki” pasowani PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 17:00
alt   W otoczeniu licznie przybyłych rodziców, dziadków i rodzeństwa, 112 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 3 zostało w czwartek, 23 października uroczyście przyjętych w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej. Uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia to ważny moment w życiu początkującego ucznia.

 
Z „Dwunastki” po naukę i rekreację do zielonej szkoły PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 15:30
alt   Zielone szkoły cieszą się wielką popularnością wśród uczniów. Dzieci rozwijają swą wrażliwość na problemy środowiska naturalnego, zdobywają umiejętności prowadzenia obserwacji w okolicy, kształtują właściwe postawy proekologiczne, a przy okazji aktywnie wypoczywają. Bezpośredni kontakt z naturą i optymalne warunki pobytu pomagają w pełniejszym przeżywaniu, działaniu i poznawaniu zagadnień związanych z szeroko rozumianą ekologią. Zajęcia na łonie natury uczą lepszego podejścia do siebie nawzajem i szacunku do otoczenia.

 
„W samorządzie bardziej potrzebne są dialog oraz współdziałanie” PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 13:45
alt   Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz jest z wykształcenia doktorem nauk medycznych (Akademia Medyczna w Poznaniu), posiada specjalizację z zakresie Zdrowia Publicznego, magister inżynier biotechnologii o specjalności diagnostyka molekularna. Ukończył ponadto z wyróżnieniem Podyplomowe Studium Marketingu Strategicznego na Rynku Farmaceutycznym, Podyplomowe Studium Public Relations, Podyplomowe Studium Zarządzania w Opiece Zdrowotnej, Studia Podyplomowe „Zarządzanie Oświatą” oraz studium dla członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Posiada uprawnienia Państwowego Zasobu Kadrowego. Laureat zespołowej nagrody Ministra Zdrowia. Aktualnie uczestnik VI Edycji Akademii Liderów Samorządowych (Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji & WSB).

 
Czas na piłkarskie emocje w Rogowie! PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 09:45
alt
 
Grzegorz Sip, kandydat na burmistrza Witkowa, stawia na rozwój i gospodarkę! PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 20:45
alt   Grzegorz Sip z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyszłość Gminy będzie się ubiegła w wyborach 16 listopada o stanowisko burmistrza gminy Witkowo. Podczas konferencji prasowej G. Sip i kandydaci na radnych przedstawili program wyborczy z którym idą do tegorocznej elekcji samorządowej. - Kiedy zostanę nowym Burmistrzem Gminy i Miasta Witkowo będę zabiegał o rozwój przedsiębiorczości w gminie. W programie wyborczym komitetu Przyszłość Gminy zostało zapisane utworzenie strefy ekonomicznej wspomagającej rozwój inwestycji na terenie gminy i tworzenie nowych miejsc pracy - zapowiada G. Sip.

 
Spotkanie byłych nauczycieli PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 10:30
alt   Niedawny Dzień Edukacji Narodowej był okazją do kolejnego spotkania emerytowanych nauczycieli, zrzeszonych w gnieźnieńskim Związku Nauczycielstwa Polskiego. Były życzenia, podziękowania i przyjacielskie rozmowy przy kawie.

 
Niecodzienne spotkanie PDF Drukuj
czwartek, 23 października 2014 08:15
alt   W Szkole Podstawowej nr 8 w Gnieźnie - w ramach projektu Jak zapobiegać bezdomności zwierząt” - doszło do spotkania z przedstawicielami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie.

 
Skarby! Kogo to nie rajcuje? PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 17:30
alt   Stowarzyszenie „Światowid” realizuje we współpracy z gminami na terenie których dokonano kiedyś ciekawych znalezisk archeologicznych nazywanych potocznie skarbami, projekt zatytułowany „Szlak ukrytych skarbów”. Należy rozumieć, że chodzi w istocie o skarby odkryte…

Więcej
 
Ścieki prawdopodobnie zanieczyściły Małą Wełnę! PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 13:00
alt   Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku ustalają kto zanieczyścił Małą Wełnę. Jak już wczoraj informowaliśmy, siwe zabarwienie wody zaobserwowali mieszkańcy Kłecka, którzy zgłosili sprawę do miejscowego urzędu. Co dokładnie zanieczyściło rzekę będzie wiadomo po wynikach badań, które przeprowadzi Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. - Na razie wiemy tyle, że nie jest to skażenie chemiczne, a organiczne – przekonuje kpt. Bartosz Klich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

 
Kto zatruł Małą Wełnę w Kłecku? PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 16:45
alt   Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Policja i Straż Pożarna sprawdzają w jaki sposób i co skaziło rzekę w Kłecku. Siwe zabarwienie wody zauważyli mieszkańcy Kłecka i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Rzeka jest wyschnięta pośrodku, więc zanieczyszczenie nie powinno postępować – uspokaja Krzysztof Gronikowski, inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Kłecku.

 
AC Gimbuski zwyciężają w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Lednogórze! PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 14:45
alt   Na terenie zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” w Lednogórze odbył się II Jesienny Turniej Piłki Nożnej Kobiet. W turnieju brało udział pięć zespołów. Poza piłkarkami z gminy Łubowo w turnieju brała udział grupa młodych i zdolnych piłkarek z Gniezna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE


OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 z obiektywem Nikkor 18-105 - cena 1600 zł. Sprzedam także osobno: Nikkon D5100 Body za 1200 zł i osobno obiektyw: Nikkor 18-105 za 600 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: