„Człowiek Roku 2014”! Zwycięzcy plebiscytu informacjilokalnych.pl już znani!
niedziela, 25 stycznia 2015
alt   Łzy wzruszenia, emocje odbierające głos, burze oklasków – to wszystko towarzyszyło 5. Jubileuszowej Gali „Człowiek Roku”. Tym razem poznaliśmy Ludzi Roku 2014. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zebrało się dwustu zaproszonych gości, wśród nich władze miasta i powiatu, wójtowie i burmistrzowie oraz parlamentarzyści którzy mogli gratulować gronu dziesięciu laureatów, którzy zdobyli tytuł Człowieka Roku 2014!

Więcej…

REKLAMA


Aktualności z Gmin
Gmina Niechanowo ma nowych sołtysów! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:30
   W gminie Niechanowo trwają wybory nowych sołtysów i Rad Sołeckich. Zgodnie z zarządzeniem wójta Eugeniusza Zamiara rozpoczęły się one od 19 stycznia. Sołtysi i Rady Sołeckie wybrani zostaną na kadencję 2015 – 2019. Dotychczas wybrano sołtysów w Arcugowie, Czechowie, Grotkowie, Potrzymowie, Gurówku, Gurowie i Trzuskołoniu.

 
Świetlicowy Dzień Seniora PDF Drukuj
sobota, 24 stycznia 2015 12:30
alt   Babcię i Dziadka wszyscy kochamy. Wdzięczność, miłość, szacunek każdego dnia im okazujemy. Jednak 21 i 22 stycznia, w Polsce, w sposób szczególny wyrażamy to, co czujemy do Nich. Dzień ten ma za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom.

 
„Staramy się pamiętać o ich potrzebach każdego dnia, nie tylko przy okazji Dnia Babci i Dziadka” PDF Drukuj
piątek, 23 stycznia 2015 19:00
alt   Dzień Babci i Dziadka to szczególne dni w naszym kalendarzu zapełnionym codziennymi troskami. Życzenia, kwiaty, słodycze, przedstawienie, kolorowe kartki własnoręcznie wykonane przygotowane specjalnie na tę okazję i oczywiście uśmiechy. Tym wszystkim obdarowywani zostali wczoraj podopieczni gnieźnieńskiego Domu Pomocy Społecznej. A to wszystko za sprawą uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Fiedlera w Gnieźnie.

 
Sala widowiskowa GOK-u w Niechanowie jak nowa! PDF Drukuj
piątek, 23 stycznia 2015 14:30
alt   Po przerwie remontowej Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie wznawia działalność kulturalną. Modernizacja ośrodka objęła salę widowiskową oraz klatkę schodową. Sala usytuowana na piętrze po modernizacji realizowanej w ramach Projektu Odnowa i Rozwój Wsi ma nowoczesny wystrój, który stwarza odpowiednią atmosferę do zorganizowania szkoleń, zebrań, spotkań oraz balów.

 
Samorządowy ping-pong już po raz szesnasty! PDF Drukuj
piątek, 23 stycznia 2015 11:15
alt   Już w sobotę, 7 lutego w hali sportowej w Witkowie odbędą się XVI Regionalne Zawody Radnych, Wójtów, Burmistrzów, Prezydentów i Starostów w Tenisie Stołowym. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w tym turnieju radnych oraz tych wszystkich zainteresowanych, którzy zgodnie z regulaminem będą mogli wziąć w nim udział.

 
Dzień Babci i Dziadka w Czerniejewie PDF Drukuj
środa, 21 stycznia 2015 09:15
alt   Obchody Dnia Babci i Dziadka to tradycja kultywowana od lat na terenie gminy Czerniejewo. Tradycja, która w skromny sposób pozwala nam podziękować babciom oraz dziadkom za trud i zaangażowanie włożone najpierw w wychowanie ich dzieci a następnie wnuków. Jest to moment szczególny, który sprawia, że wspólnie możemy zasiąść do stołów, porozmawiać, cieszyć się i świętować.

 
Kolejna „Noc w Bibliotece” za nami PDF Drukuj
wtorek, 20 stycznia 2015 17:45
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie odbyła się kolejna impreza nocna. Wzorem ubiegłego roku do udziału w pierwszej w roku Noce bibliotecznej zaproszono dzieci, które miały najlepsze wyniki w czytelnictwie w roku 2014. 16 stycznia już przed godziną 18.00 pojawili się pierwsi uczestnicy Nocy. Po znalezieniu sobie miejsca do spania między regałami, dzieci dowiedziały się, co będziemy robić do późnej nocy. Dodatkową atrakcją był występ gości z Paola StudioArt, którzy byli u nas z wizytą nie pierwszy raz.

 
W Żydowie pamiętają o Dniu Babci i Dziadka PDF Drukuj
wtorek, 20 stycznia 2015 14:00
alt   Wszyscy kochamy i szanujemy swoje babcie i dziadków. Dlatego nie można zapomnieć o ich święcie przypadającym na 21 i 22 stycznia. W tych dniach wnukowie składają im życzenia i obdarowują prezentami. W polskich kalendarzach Dzień Babci i Dziadka pojawił się niedawno, bo w latach 70. XX wieku.

 
Przyrodnicy na start! Gimnazjaliści z Kłecka w etapie wojewódzkim konkursu! PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 12:45
alt   Konkurs ,,Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” adresowany jest do uczniów gimnazjów, znajdujących się w gminach, na terenie których znajdują się parki krajobrazowe. Kłeckie gimnazjum uczestniczy w nim bez przerwy od 1999 r., czyli już po raz 17. Podobnie jak w latach poprzednich młodzi miłośnicy przyrody z Kłecka pewnie awansowali do finału wojewódzkiego.

 
„Gmina to takie małe przedsiębiorstwo” PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:00
alt   O pierwszych czterdziestu dniach sprawowania funkcji burmistrza miasta i gminy Czerniejewo, o najtrudniejszych momentach w tym pierwszym okresie rządzenia gminą, o decyzjach kadrowych, o priorytetach na najbliższe miesiące oraz o Strefie aktywizacji Gospodarczej w Czerniejewie, z Tadeuszem Szymankiem, burmistrzem miasta i gminy Czerniejewo rozmawia Karol Soberski

 
„Pamięć i szacunek dla dawnych mieszkańców gminy Łubowo” PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:15
alt   Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” obecna była na uroczystej Gali podsumowującej konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”, podczas której wręczone zostały zwycięskie granty. Gala, na którą LGD „Trakt Piastów” otrzymał zaproszenie od Mateusza Morawickiego, prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Elizy Dzwonkiewicz Prezesa Fundacji Banku Zachodniego WBK, odbyła się 14 stycznia.

 
„Życie jak droga” – świetny koncert „Zagrali i Poszli” w Trzemesznie! PDF Drukuj
niedziela, 18 stycznia 2015 22:30
alt   Stowarzyszenie pod Żaglami z siedzibą w Trzemesznie we współpracy z Hotelem Pietrak zorganizowało koncert zespołu „Zagrali i Poszli” z Gniezna. Koncert odbył się w Hotelu Pietrak w Trzemesznie, dzięki uprzejmości dyrektor Joanny Pietrak-Lipińskiej. Koncert rozpoczął promocję płyty zespołu „Życie jak droga”, nagranej w 2014 roku.

 
Natalia Lisiecka - Najpopularniejszym Sportowcem Juniorem Gminy Trzemeszno 2014! PDF Drukuj
niedziela, 18 stycznia 2015 18:45
alt   W Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach odbyła się już po raz siódmy zabawa karnawałowa zorganizowana przez Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie. Impreza, poza celem czysto rozrywkowym, ma charakter charytatywny. Każda dodatkowa złotówka zebrana na balu zostaje przeznaczona na sportowy rozwój dzieci trenujących na co dzień w klubie. Dodatkowo, w tym roku, rodzice naszych zawodników obecni na zabawie zwrócili się do zebranych z prośbą o wsparcie finansowe dla jednego z podopiecznych sekcji piłki nożnej, u którego zdiagnozowano białaczkę. W tym celu przygotowana została skarbonka, do której można było wrzucać datki przez cały okres trwania balu. Nastąpiło także oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Juniora Gminy Trzemeszno 2014 roku.

 
W redakcyjnej poczcie: Jak oszpecono podwórko przy ulicy Roosevelta PDF Drukuj
niedziela, 18 stycznia 2015 08:00
alt   - Piętnastego stycznia na terenie podwórka przy ul. Roosevelta przycięto drzewa. Poruszam ten temat, ponieważ to, w jaki sposób przeprowadzono cięcie oraz to, co pozostało „woła o pomstę do nieba”. Ikona podwórka, czyli stara ogromna wierzba została przycięta w takim stopniu, że pozostał sam konar. Drzewo te przetrwało wiele lat i zawsze było ozdobą podwórka, które zieleniejąc na wiosnę nadawało charakter tej okolicy a latem darzyło przechodniów ukojeniem w postaci cienia – tak zaczyna się list, który przesłał nam pan Marcin.

 
Rewolucja w organizacji Urzędu Miejskiego PDF Drukuj
piątek, 16 stycznia 2015 14:00
alt   Prezydent Tomasz Budasz oraz jego zastępcy przedstawili dziś planowane zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu Miejskiego. – Myślę, że w przyszłym tygodniu uda mi się podpisać nowy regulamin organizacyjny. Ta struktura, która będzie wprowadzona w życie musi być strukturą odpowiednią do obecnych czasów ekonomicznym. Gospodarka, rozwój i inwestycje są priorytetem napędzającym cały rozwój miasta – mówi Tomasz Budasz. Prezydent skomentował również odwołanie ze stanowiska Marioli Landowskiej.

 
Prezesów PEC i MPK poznamy w marcu PDF Drukuj
piątek, 16 stycznia 2015 12:45
alt   Mirosław Kazior, który jako dyrektor Wydziału Mienia Komunalnego Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pełni nadzór nad spółkami miejskimi, ucina spekulacje na temat trybu powołania prezesów MPK i PEC. – W obu spółkach, zarówno w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym, jak i w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, zostaną niebawem przeprowadzone konkursy na stanowisko prezesa Zarządu. Konkursy przeprowadzą Rady Nadzorcze – informuje dyrektor M. Kazior.

 
Łowieckie granie PDF Drukuj
czwartek, 15 stycznia 2015 11:30
alt   Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z SP 5 wraz z opiekunami: Martą Skrzydlewską - Korpik i Maciejem Tomaszewskim po raz drugi odwiedzili Leśniczówkę Brody i myśliwych z koła 62 „Szarak” w Gnieźnie gdzie wspólnie zagrali dla WOŚP.

 
Do Urzędu i radnego po południu? PDF Drukuj
czwartek, 15 stycznia 2015 10:00
alt   Radna Teresa Niewiadomska z klubu „Samorządni” zaproponowała zmianę godzin dyżurów miejskich radnych oraz godzin otwarcia Urzędu Miejskiego. – Raz w tygodniu Urząd powinien być czynny do godziny 19.00. Ludzie pracują długo, często dojeżdżają do pracy i nie mogą załatwić dzisiaj żadnej sprawy bez urlopu, bo Urząd jest czynny za krótko. Powinniśmy wyjść naprzeciw potrzebom mieszkańców – uważa radna.

 
Nie ubywa biednych rodzin PDF Drukuj
środa, 14 stycznia 2015 11:30
alt   Znaczną część wczorajszego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego radni poświęcili na omówienie „Strategii rozwiązywania problemów społecznych dla Miasta Gniezna na lata 2014-2022”. Dokument ten był już wprowadzony do przyjęcia na minionej sesji Rady Miasta, ale ostatecznie ten punkt zdjęto z porządku obrad, ponieważ radni uznali, że potrzebują więcej czasu na zapoznanie się z nim. Wrócili do sprawy wczoraj.

 
Jaśniej na przejściach kosztem komendy policji PDF Drukuj
środa, 14 stycznia 2015 09:15
alt   Z zaplanowanego wcześniej w projekcie budżetu na ten rok dofinansowania rozbudowy siedziby gnieźnieńskiej Komendy Powiatowej Policji, prezydent autopoprawką zaproponował przeznaczenie 150 tysięcy złotych na doświetlenie przejść dla pieszych. – Co na to komendant Policji? Już wie, że otrzyma znacznie mniejsze dofinansowanie? Czy rozbudowa komendy nie jest zagrożona? – dopytywał radny Ryszard Niemann, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

 
Będzie więcej na remonty kamienic? PDF Drukuj
wtorek, 13 stycznia 2015 21:00
alt   Radni-członkowie Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali poprawkę do budżetu, zgłoszoną przez radnego Jerzego Pawła Lubbe, w sprawie przeznaczenia 40 procent dochodów z czynszów od lokali mieszkalnych i użytkowych pobieranych przez Zarząd Gospodarowania Lokalami na remonty i prace porządkowe w miejskich nieruchomościach. W tym roku powinno to być ponad 3,6 mln złotych.

 
Jest wiceprzewodniczący i plan pracy PDF Drukuj
wtorek, 13 stycznia 2015 20:00
alt   Marek Bartkowicz, radny klubu „Samorządni” który zdobył mandat z list Prawa i Sprawiedliwości, został dzisiaj jednogłośnie wybrany wiceprzewodniczącym Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Gniezna. Podczas swojego pierwszego w tej kadencji posiedzenia komisja uchwaliła m.in. swój roczny plan pracy.

 
– Nie ma żadnych przesłanek merytorycznych takiej decyzji prezydenta. To działania polityczne – mówi Mariola Landowska PDF Drukuj
wtorek, 13 stycznia 2015 16:30
alt   Jak już dzisiaj informowaliśmy, wypowiedzenie z pracy odebrała Mariola Landowska, dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami. – Moim zdaniem, nie ma żadnych przesłanek merytorycznych takiej decyzji prezydenta. To działania polityczne – mówi Mariola Landowska, którą poprosiliśmy o ustosunkowanie się do tej informacji.

 
Mariola Landowska zwolniona ze stanowiska dyrektora Zarządu Gospodarowania Lokalami! PDF Drukuj
wtorek, 13 stycznia 2015 14:35
alt   Jak się przed chwilą dowiedzieliśmy ze źródeł zbliżonych do Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Mariola Landowska, dotychczasowa dyrektor Zarządu Gospodarowania Lokalami w Gnieźnie otrzymała dzisiaj wypowiedzenie z pracy! Z naszych informacji wynika, że od jutra nie będzie już przychodziła do pracy! Wszystko wskazuje na to, że jest to pierwszy krok prezydenta Tomasza Budasza do zlikwidowania ZGL.
 
Niechanowo zagrało dla Orkiestry PDF Drukuj
poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:00
alt   W Niechanowie w Gminnym Ośrodku Kultury uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3.215,34 zł i 15 eurocentów i medalik. W ramach Finału w Niechanowie odbyła się licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, tortów, ciast, plakatów, kasetki na biżuterię, książki, serwetki, kieliszka dekoracyjnego i cukiernicy i wiele innych gadżetów.

 
Taneczno-motocrossowy Finał WOŚP w Łubowie PDF Drukuj
niedziela, 11 stycznia 2015 22:00
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała też w Łubowie. - W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, współpracowaliśmy ze sztabem w eSTeDe. W organizację imprezy, zaangażowało się wiele osób. Dom Kultury współpracował z Biblioteką Publiczną Gminy Łubowo i GKS Piast Łubowo. W tygodniu poprzedzającym Finał, odbyła się zbiórka we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjum i przedszkolach, z terenu naszej gminy – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.
 
Wielkie granie w małym Kłecku. Mamy rekord! PDF Drukuj
niedziela, 11 stycznia 2015 21:30
alt   Kłecko po raz kolejny przyłączyło się do wspólnego grania w Orkiestrze Jurka Owsiaka. Mieszkańcy miasteczka i okolicznych miejscowości szeroko otworzyli swoje serca oraz portfele. Zebrano rekordową kwotę 10.089,04 zł.

 
Sportowe rozgrywki na szczytny cel PDF Drukuj
sobota, 10 stycznia 2015 12:30
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, choć wzbudza w ostatnich czasach wiele kontrowersji, co roku skupia wokół siebie szeregi ludzi chętnych do niesienia pomocy, angażuje wiele szkół i instytucji do zorganizowania zbiórki pieniędzy. Po raz drugi do akcji przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 5 im. A. Fiedlera w Gnieźnie. Sportowy duch, zdrowa rywalizacja, wesoła atmosfera połączyło liczne grono nauczycieli, uczniów i rodziców.

 
Kontrowersje wokół promocji miasta PDF Drukuj
środa, 07 stycznia 2015 22:30
alt   Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Promocji, Kultury i Turystyki, radni długo dyskutowali o projekcie tegorocznego budżetu miasta, w kontekście zaplanowanych działań promocyjnych. Powróciły znane pytania: dlaczego promocja poprzez sport znowu oznacza promocję poprzez żużel? Dlaczego katedra nie jest oświetlona całą noc? Co z promocją inwestycyjną? Jak nie pozwolić na odebranie Gnieznu stołeczności?

 
Radni apelują o powrót do przeszłości PDF Drukuj
środa, 07 stycznia 2015 20:30
alt   Radny Jerzy Paweł Lubbe zaproponował podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Oświaty powrót do wymiaru godzin pracy nauczycieli funkcyjnych w miejskich placówkach oświatowych, obowiązującego w 2005 roku. – Wprowadzone w kwietniu 2013 roku zmiany nie mają żadnego uzasadnienia. Sprawdziłem, nie było wniosków dyrektorów na ten temat, nie zwiększyła się też liczba uczniów. Apeluję więc o powrót do tego, co było kiedyś – powiedział radny Lubbe.

 
Komisja Oświaty poparła budżet PDF Drukuj
środa, 07 stycznia 2015 19:00
alt   Podczas dzisiejszego, pierwszego w tej kadencji posiedzenia Komisji Oświaty Rady Miasta Gniezna, której przewodniczy Dariusz Banicki, radni m.in. wybrali wiceprzewodniczącą komisji, a także zaopiniowali projekt budżetu miasta na bieżący rok i ustalili roczny plan swojej pracy. Ucieszyła ich informacja o planowanym spadku zadłużenia miasta.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA
REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NAUKA: Korepetycje z geografii i wiedzy o społeczeństwie. Przygotowanie do matury poziom rozszerzony. tel. kom. 607739444
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną - Wilkowyja, możliwość doboru wielkości działki. W działce woda, a prąd 15 m od działki. 25 zł/m². Tel. 796198217
   SPRZEDAM: Tanio sprzedam powieści wydane w języku angielskim. Telefon 601-782-867.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: