Pomysł na Wenecję na wagę złota
poniedziałek, 15 września 2014
alt   Masz pomysł jak ożywić wyspę na jeziorze Jelonek? Przyjdź na piknik. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zbiera pomysły na rewitalizację gnieźnieńskiej Wenecji. Spotkanie będzie częścią Europejskich Dni Dziedzictwa 2014, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Dziedzictwo – źródło tożsamości”. Piknik muzealny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 września od godz. 11.00 do 16.00, właśnie na gnieźnieńskiej Wenecji.


Więcej…

REKLAMA

Aktualności z Gmin
Gnieźnieńskie inwestycje pod okiem prezydenta PDF Drukuj
wtorek, 16 września 2014 10:45
alt   Trwają prace inwestycyjne w naszym mieście. Wczoraj prezydent Jacek Kowalski przyglądał się m.in. postępom prac w Oczyszczalni Miejskiej. Modernizacja Miejskiej Oczyszczalni Ścieków wraz z budową kanalizacji sanitarnej postępuje terminowo, zgodnie z planem robót. Aktualnie wykonanie planu znacznie przekracza 50 proc. założonych w ramach projektu prac.

 
Zaprezentuj się na Piastowskim Festiwalu Wodnym! Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września! PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 21:30
alt   Kierunek na Kłecko! Piastowski Festiwal Wodny - Festiwal Tajemnic, którego trzecia edycja podsumowana zostanie koncertem „Pożegnanie lata 2014” w sobotę, 27 września w Amfiteatrze Letnim w Parku Miejskim w Kłecku. Znany jest program Festiwalu, który wkrótce zaprezentujemy. W czasie Festiwalu będzie możliwość wystawienia stoisk handlowych i w związku z tym zapraszamy firmy chcące się zaprezentować w Kłecku! W tym celu prosimy o kontakt pod numerem telefonu podanym w tym artykule. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września.

 
W gościnie u panów Fiedlerów PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 18:30
alt   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” zorganizowało drugą wycieczkę w ramach projektu „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury”, na realizację którego otrzymało dotację z ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu „PZU z kulturą”.

 
„Jesteśmy dumni z tej inwestycji” PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 11:45
alt   Od dawna wiadomo, że w gminie Mieleszyn szczególnie popularnym sportem jest bieganie. Idąc tym tropem włodarze gminy postanowili dodatkowo zmotywować dzieci i młodzież do uprawiania sportu i wybudowały bieżnię ze sztuczną nawierzchnią która została ułożona dookoła boiska piłkarskiego. Bieżnia ma długość 330 metrów. Jej koszt to 350 tysięcy złotych. Budowa bieżni uzupełniła istniejący już kompleks sportowy.

 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 10:15
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

 
Miasto zdobyte. Obrońcy wymordowani. Pierwsza taka rekonstrukcja w Kłecku... PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 09:15
alt   Kłecko znowu krwawi. W niedzielne popołudnie, po krótkiej i zaciętej walce, łamiąc bohaterski opór mieszkańców, do miasteczka wtargnęły niemieckie wozy pancerne i motocykle. Za nimi wkroczył Wehrmacht. Chwilę później oszaleli z wściekłości hitlerowcy wzięli krwawy odwet na Obrońcach Kłecka, rozstrzeliwując na miejscu ok. 300 osób. Na szczęście była to tylko rekonstrukcja historyczna tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat. Obejrzało ją grubo ponad 2 tysiące ludzi.
 
Przyrodniczo-łowiecki sukces uczniów „Piątki” PDF Drukuj
niedziela, 14 września 2014 22:00
alt   Szkoła Podstawowa nr 5 osiągnęła kolejny sukces. Uczniowie: Marcin Czudowski, Daniel Kowalski, Alan Kajdaniak, Oliwia Bugajewska i Nicole Roszak wraz z Agnieszką Foerster i Jerzym Modrzejewskim – prezesem Koła Łowieckiego 62 „Szarak” w Gnieźnie brali udział w podsumowaniu Konkursu Przyrodniczo-Łowieckiego organizowanego przez Polski Związek Łowiecki z okazji 90 rocznicy powstania PZŁ.

 
Popowo Ignacewo – tajemnicza fotografia! PDF Drukuj
sobota, 13 września 2014 18:00
alt   Popowo Ignacewo to wieś położona w gminie Mieleszyn. Z pozoru niczym nie różniąca się od innych wsi, kryje w sobie wiele tajemnic. Położony w jej centrum dwór należał od 1913 r. do polskiej rodziny Saskowskich. Rodzina ta jak wiele innych zacnych w tamtym okresie czasu uwieczniała siebie na zdjęciach. Niestety wobec różnego rodzaju zawirowań, mnóstwo z tych fotografii zaginęło. Znane redakcji są tylko dwie. Intrygującą jest szczególnie ta, o której niewiele wiedzą również potomkowie tej rodziny.
 
„Dziennik budowy” gnieźnieńskiej fontanny (odsłona 11) PDF Drukuj
piątek, 12 września 2014 18:00
alt   Pod koniec lipca ruszyły prace budowlane przy nowej fontannie na gnieźnieńskim Rynku. Na centralnym placu miasta pojawił się wielki płot za którym praca wre... Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku. A jak te prace będą wyglądać? Temu właśnie ma pomóc uruchomiony przez nas „Dziennik budowy” gdzie będziemy informować naszych Czytelników, głównie poprzez fotografie, jaki jest postęp prac przy tej oczekiwanej od dawna i mającej być wizytówką miasta, inwestycji.
 
Już 20 września zapraszamy do Gołąbek PDF Drukuj
piątek, 12 września 2014 13:35
alt

 
Latawce na start PDF Drukuj
piątek, 12 września 2014 12:25
alt   Poszukiwane najładniejsze, najciekawsze i najwyżej latające. Miejski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs na najbardziej atrakcyjny latawiec. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas organizowanego już po raz czwarty wraz z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dorocznego Święta Latawca.

 
Patron bliski sercu i miastu PDF Drukuj
piątek, 12 września 2014 09:15
alt   Z okazji 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ostatnich dni życia społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 spotkała się na cmentarzu św. Piotra i Pawła w Gnieźnie przy grobie swojego Patrona - Księdza Majora Mateusza Zabłockiego.

 
Niezwykłe lekcje w „Trójce” PDF Drukuj
czwartek, 11 września 2014 20:00
alt   Niezwykła ciężarówka Fundacji Ewy Naworol zajechała dzisiaj przed Szkołę Podstawową nr 3 w Gnieźnie. W jej wnętrzu uczniowie uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach na temat profilaktyki pogryzień przez psy. – To część ogólnopolskiego programu, który uczy dzieci, jak postępować z psem, szczególnie w sytuacji zagrożenia. To bardzo cenna wiedza – mówi Radosław Sobkowiak, dyrektor gnieźnieńskiej „Trójki”.

 
Koronacja Królewska: szansa na promocję, czy „pitolenie”? PDF Drukuj
środa, 10 września 2014 20:15
alt   Podsumowaniem tegorocznej edycji Koronacji Królewskiej oraz przygotowaniami do przyszłorocznych obchodów 990. rocznicy gnieźnieńskich koronacji dwóch pierwszych królów Polski zajęli się dzisiaj członkowie Komisji Promocji Kultury i Turystyki Rady Miasta Gniezna. Uczestnicy posiedzenia są zgodni, że od sukcesu tych uroczystości może zależeć pozycja Gniezna w ogólnopolskich obchodach 1050-lecia Chrztu Polski w 2016 roku.
 
Gniezno super liderem w zwalczaniu grypy PDF Drukuj
środa, 10 września 2014 12:30
alt   Tytuł „Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy” przyznawany jest instytucjom, które prowadziły profilaktykę grypy przez ostatnie pięć lat. W Gnieźnie akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie rusza w tym roku już po raz szósty.

 
Czytaliśmy „Trylogię” PDF Drukuj
wtorek, 09 września 2014 14:00
alt   Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie „Trylogii”, zainaugurowanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tego dnia każdy uczeń mógł przynieść książki Henryka Sienkiewicza z własnej biblioteczki. Ci uczniowie, którzy wzięli ze sobą utwory Sienkiewicza do szkoły, zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymali stempel okolicznościowy.

 
Tak jak przewidywaliśmy! Tomasz Budasz kandydatem Platformy na prezydenta Gniezna! PDF Drukuj
wtorek, 09 września 2014 12:10
alt   Potwierdziły się nasze przewidywania, które przedstawiliśmy naszym Czytelnikom już na początku sierpnia! Platforma Obywatelska odkryła dzisiaj oficjalnie swojego asa w wyborach na prezydenta Gniezna. Tomasz Budasz, radny powiatu i prezes gnieźnieńskiego MPK jest kandydatem Platformy na prezydenta Pierwszej Stolicy Polski!

 
Ogień w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 19:45
alt   Kilka minut temu na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Czytelnicy przesłali nam wiadomości o pożarze, który wybuchł w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku. Z naszych informacji wynika, że ogień pojawił się w saunie znajdującej się w tym obiekcie. Na miejscu pojawiło się kilka jednostek straży pożarna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na razie nieznane są przyczyny całego zdarzenia.

 
Uczta dla „pożeraczy” książek w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 19:00
alt   W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy spotkania: dorośli, młodzież gimnazjalna oraz uczniowie z trzech szkól podstawowych, ponad dwie godziny czytali początkowe rozdziały „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”- 18 lektorów.

 
Wójt jako książę Radziwiłł, radny Bręklewicz jako Zagłoba! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 15:30
alt   W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji „Narodowego Czytania” zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Niechanowo włączyło się do akcji po raz pierwszy.

 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 11:30
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
Komputery czekają na niepełnosprawnych PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 10:45
alt   Jeszcze do piątku, 12 września, trwa dodatkowy nabór uczestników projektu „Internet w Gnieźnie na start!”, skierowanego do niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. – Celem projektu, który w całości finansowany jest ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa jest przeciwdziałanie tak zwanemu wykluczeniu cyfrowemu osób, które mają utrudniony dostęp do technologii informatycznych – mówi Rafał Spachacz, zastępca prezydenta Gniezna.

 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 16:00
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
 
Kolejne wycieczki przed nami PDF Drukuj
sobota, 06 września 2014 08:00
   Stowarzyszenie Oświatowe „Onuphrius” przypomina rodzicom i dzieciom w wieku szkolnym uczęszczającym do szkół na terenie gminy Czerniejewo o trwającym projekcie „Na ścieżkach kultury i sztuki: organizacja wycieczek dla dzieci i młodzieży z gminy Czerniejewo do instytucji kultury” dofinansowanym przez Fundację PZU w ramach konkursu pt. „PZU z kulturą”.

 
Jaromir Dziel ma swój komitet! – Po tak zwanej aferze taśmowej to już nie jest moja Platforma – wyjaśnia PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 22:00
alt   Radny Jaromir Dziel, były prezydent Gniezna, przewodniczący klubu radnych Platformy Obywatelskiej Rady Miasta Gniezna w najbliższych wyborach samorządowych będzie kandydatem do Rady Miasta z ramienia własnego Komitetu Wyborczego Wyborców Jaromira Dziela. – Po tak zwanej aferze taśmowej to już nie jest moja Platforma. Uważam też, że w samorządzie nie są nam potrzebne partie – tłumaczy swoją decyzję Jaromir Dziel.
 
Gospodarstwo w Żydowie nie na sprzedaż PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 11:30
alt   Podczas wczorajszej konferencji prasowej, poseł Tadeusz Tomaszewski poinformował, że Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie nie znalazło się na liście 11 spółek przeznaczonych do prywatyzacji. – Cieszę się, że dotychczasowe działania przyniosły skutek. Dziękuję wszystkim, którzy się w te działania zaangażowali – podkreśla poseł.

 
Jak wójt jeździł rowerem do szkoły... Na urodzinach u najstarszej mieszkanki gminy Łubowo! PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 10:00
alt   Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo wraz z Janem Grabowskim, przewodniczącym Rady Gminy oraz Wandą Hartwich, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Łubowie, złożyli wizytę pani Stanisławie Ostrysz, najstarszej mieszkance gminy Łubowo, aby osobiście przekazać jej życzenia pogody ducha oraz dużo zdrowia na dalsze lata życia.

 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 20:30
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 16:30
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

 
„Ludzie oczekują zmian” PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 13:35
alt   Z radnym powiatowym Krzysztofem Ostrowskim, popieranym przez Stowarzyszenia Ziemia Gnieźnieńska i Gniezno XXI kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna, o podsumowaniach mijającej kadencji i planach na następną, zyskach i stratach lokalnej polityki, rozmawia Anna Kaźmierska

 
„Wiem, co obiecałem gnieźnianom” PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 11:30
alt   Z prezydentem Gniezna Jackiem Kowalskim, ubiegającym się w listopadowych wyborach samorządowych o reelekcję, o blaskach i cieniach zarządzania miastem, realizacji dotychczasowych zamierzeń, planach na przyszłość i „kiełbasie wyborczej” rozmawia Anna Kaźmierska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 72
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
   PRACA: Mgr ekonomii z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej i marketingu, biegła znajomość j.niemieckiego szuka interesującej pracy. tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: