Amazonki – silne kobiety
środa, 01 października 2014
alt   Dziś w Gnieźnie Amazonki pokazały, że są kobietami, które wygrały. Październik jest miesiącem profilaktyki i walki z rakiem piersi, inaczej miesiącem różowej wstążki. To okazja do tego, by pokazać nie tylko, że rak to problem, ale też by pokazać, że można z nim wygrać. Właśnie dlatego by uświadamiać ale też nieść nadzieję Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Amazonek zorganizowało przemarsz przez miasto z różowymi wstążkami i balonami.


Więcej…

REKLAMA

Aktualności z Gmin
Przeciw wykluczeniu cyfrowemu PDF Drukuj
środa, 01 października 2014 16:30
alt   Miasto Gniezno zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie Samorząd Równych Szans 2014 za projekt „Internet w Gnieźnie na start!”. W konkursie brały udział wszystkie samorządy, które zrealizowały lub realizują projekty przyczyniające się do zwiększenia udziału osób z niepełnosprawnościami w życiu lokalnych społeczności. Już 17 października specjaliści tej problematyki spotkają się w Gnieźnie na wojewódzkiej konferencji.

 
Z Czerniejewa do Lubostronia! PDF Drukuj
środa, 01 października 2014 10:45
   Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie zaprasza 11 października na wycieczkę trasą: Czerniejewo – Kościelec Kujawski – Pakość – Lubostroń – Czerniejewo.

 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj
środa, 01 października 2014 09:15
alt   To, że matematyka nie jest łatwą dziedziną wiedzy - nie jest żadnym odkryciem. Ale to, że matematyką można się bawić to dla wielu coś nowego. Dowód na to dali nauczyciele matematyki i uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie.

 
Wrześniowe inicjatywy w bibliotece w Żydowie PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 17:15
alt   Początek roku szkolnego to czas aktywnej pracy nie tylko dla uczniów. Nowe inicjatywy kulturalno-oświatowe ruszyły pełną parą w Bibliotece Publicznej w Żydowie. Pracownicy biblioteki zapewniają, że wrzesień był tylko przedsmakiem tego, co jeszcze nas czeka.

 
Kościół w Rogowie z nowymi wieżami! PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 15:30
alt   Dla wiernych parafii pw. św. Doroty w Rogowie dzisiaj szczególny dzień! W godzinach popołudniowych na dwóch wieżach spalonego w marcu kościoła, dźwig posadowił dwie nowe kopuły, które są widoczne z daleka, tym samym zakończył się pewien etap odbudowy świątyni po pożarze. Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a od dzisiaj także w pełen krasie – dwie wieże!
 
Bartosz Wojciechowski: młodość - pracowitość - energia PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 11:30
alt
 
„Dziennik budowy” gnieźnieńskiej fontanny (odsłona 15) PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 10:00
alt   Pod koniec lipca ruszyły prace budowlane przy nowej fontannie na gnieźnieńskim Rynku. Na centralnym placu miasta pojawił się wielki płot za którym praca wre... Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku. A jak te prace będą wyglądać? Temu właśnie ma pomóc uruchomiony przez nas „Dziennik budowy” gdzie będziemy informować naszych Czytelników, głównie poprzez fotografie, jaki jest postęp prac przy tej oczekiwanej od dawna i mającej być wizytówką miasta, inwestycji.
 
Dzień Grzyba w Czerniejewie PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 14:40
alt    W ostatni piątek września w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie odbyły się zajęcia dla dzieci z okazji „Dnia Grzyba”. Dla uczestników zajęć przygotowano niemało ciekawych atrakcji.

 
Z wizytą u Żelaznej Damy znad Sekwany PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 13:35
alt   „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” - oto słowa św. Augustyna, które przyczyniły się do organizacji szkolnej wycieczki zagranicznej. Po dwóch latach planowania i zbierania funduszy 10-osobowa grupa (7 uczniów z klasy szóstej oraz 3 opiekunów:  Andrzej Szprywa – dyrektor szkoły, Joanna Kruczek – nauczycielka języka angielskiego, Iwona Święciochowska – rodzic) ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych wyruszyła na 5-dniowy „podbój” Francji.

 
Artystyczne Święto Latawca PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 17:00
alt   Miejski Ośrodek Kultury wraz z Muzeum Pierwszych Piastów po raz kolejny zaprosili na Święto Latawca. Imprezę wsparło Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. Na scenie królował program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury a po niebie szybowały latawce. Można też było zobaczyć zabytkowe motocykle Klubu Classic oraz motolotnie mistrzów świata.
 
Gnieźnieńskie szczepienia wyróżnione PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 10:00
alt   Miasto Gniezno otrzymało tytuł Super Lidera Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. Wyróżnienie zostało przyznane za realizowany przez gnieźnieński samorząd już od 6 lat program bezpłatnych szczepień przeciw grypie osób powyżej 65 roku życia. Odebrał je w Warszawie prezydent Jacek Kowalski.

 
Uczniowie „Dwójki” pamiętają PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 09:30
alt   Instytut Pamięci Narodowej oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej zaapelowali do społeczności lokalnych o zorganizowanie obchodów 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego pod hasłem: ,,My z niego wszyscy...”.

 
Wypadek w Lubczu: trzy osoby poszkodowane PDF Drukuj
piątek, 26 września 2014 14:00
alt   Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak w miejscowości Lubcz w gminie Rogowo doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym Iveco. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 
„Przedtem i potem” PDF Drukuj
czwartek, 25 września 2014 14:45
alt   W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Czerniejewie rozpoczęło się spotkanie pd tytułem „Przedtem i potem: spotkanie pokoleń”. Kilka miesięcy temu nasza Biblioteka złożyła wniosek do konkursu „Razem'89”, który został rozparzony pozytywnie i dzięki dofinansowaniu ze strony Fundacji Wspomagania Wsi spotkanie mogło dojść do skutku.

 
Szkoła przy Gdańskiej pod przemysł i usługi? PDF Drukuj
czwartek, 25 września 2014 11:30
alt   Podczas wczorajszej sesji radni zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gniezna”, która obejmie teren przy ulicy Gdańskiej, na którym od kilku lat niszczeje budynek po byłej szkole. Z wnioskiem o dokonanie zmian wystąpił do prezydenta Gniezna starosta gnieźnieński.

 
„Papierowa” pomoc, czy faktyczne wspieranie przedsiębiorców? PDF Drukuj
czwartek, 25 września 2014 10:00
alt   Rada Miasta Gniezna jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis. – Uchwała ma na celu wspieranie przedsiębiorczości oraz zmniejszenie bezrobocia. Zakłada zwolnienie z podatku tych przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy – wyjaśniał Maciej Jankowski, kierownik Referatu Podatków i Opłat Lokalnych Urzędu Miejskiego.

 
Co po byłych „Poloknach”? Wielki, nieobecny inwestor PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 21:15
alt   Po burzliwej dyskusji miejscy radni przegłosowali uchwałę w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu po byłej fabryce „Polokna”. Najwięcej obaw wzbudziła infrastruktura drogowa i rozwiązania komunikacyjne w tym rejonie miasta, które zdaniem wielu nie są w stanie obsłużyć wzmożonego ruchu samochodowego po powstaniu w tym miejscu wielkopowierzchniowego obiektu handlowego.

 
„Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty” - trzecia książka Agnieszki Gadzińskiej już wkrótce na rynku wydawniczym! PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 19:00
alt  Agnieszka Gadzińska nie spoczywa na laurach. Po sukcesie książki „Sklota i reszta świata” i drugiej części książki o przygodach Skloty i jej przyjaciół zatytułowanej „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”, już wkrótce na rynku wydawniczym ukaże się trzecia część przygód autorki rodem z Łubowa, tym razem noszący tytuł „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”.

 
„Specjalistka od szczęśliwych zakończeń” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 14:45
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz. W zorganizowanym spotkaniu przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo uczestniczyli czytelnicy biblioteki. Pani Magda, która mówi o sobie pisarka jeszcze przez małe „p” pisze książki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jej literatura, która pociesza, niekiedy wzrusza jest bardzo poczytna w niechanowskiej bibliotece.

 
Licealiści z „pomnika” drukują w 3D! PDF Drukuj
wtorek, 23 września 2014 09:15
alt   Najpierw była myśl, którą podzielili się ze swoim nauczycielem informatyki. Potem dyrektor szkoły załatwiła pieniądze, by dość odlotowy pomysł można było zrealizować. W końcu dotarły zamówione części i zabrali się do pracy. W ciągu kilku miesięcy uczniowie z 3c o profilu politechnicznym w I Liceum Ogólnokształcącym, członkowie szkolnego Koła Naukowego 3D samodzielnie zmontowali od podstaw, w co trudno uwierzyć drukarkę 3D. Działa bez zarzutu.

 
Degustacja potraw po staropolsku PDF Drukuj
poniedziałek, 22 września 2014 19:00
alt   Degustacja potraw w niechanowskim ośrodku to już tradycja. Tegoroczna impreza poświęcona została kuchni staropolskiej. Goście mogli skosztować szereg tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Danutą Muskus.

 
„Twój Ruch i działające wokół niego podmioty zniknęłyby z mapy politycznej” PDF Drukuj
poniedziałek, 22 września 2014 15:20
alt   Stowarzyszenie Nasze Gniezno będzie jednym z 15 podmiotów, które pójdzie do wyborów pod szyldem Lewicy Razem. Jednym z postulatów porozumienia jest wspólny kandydat na prezydenta Gniezna. W podpisanym w czwartek przez Nasze Gniezno porozumieniu nie było by nic zaskakującego gdyby nie to, że jeszcze kilka tygodni temu podczas happeningu na gnieźnieńskim Rynku członkowie Stowarzyszenia protestowali przeciwko polityce Jacka Kowalskiego, sugerując, że zamiast pierogów przydałyby się nowe inwestycje.

 
Wyniki szkół w normie, ale niezadowalające PDF Drukuj
niedziela, 21 września 2014 10:30
alt   Podsumowaniem tegorocznych wyników sprawdzianu kompetencji szóstoklasistów i testu gimnazjalnego zajęli się radni podczas środowego posiedzenia Komisji Oświaty i Sportu Rady Miasta. Obecni podczas obrad dyrektorzy gnieźnieńskich szkół przyznali, że osiągnięte w tym roku wyniki poniżej średniej okręgu nie są dla nich zadowalające, ocenili przyczyny takiego stanu rzeczy i przedstawili wnioski do dalszej pracy z uczniami.

 
„Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni” PDF Drukuj
sobota, 20 września 2014 17:00
alt   „Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni" - pod takim hasłem w dzisiejsze przedpołudnie uczniowie ze szkół podstawowych z Fałkowa, Owieczek i Lednogóry oraz Gimnazjum w Łubowie pod opieką nauczycieli i rodziców wzięli udział w VI Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Trasa rajdu o długości 28 kilometrów wiodła z Łubowa przez Rzegnowo, Owieczki, Żydówko, Dziekanowice i Lednogórę. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.
 
Sprzątali mimo deszczu PDF Drukuj
piątek, 19 września 2014 19:30
alt   „Turysto szanuj środowisko” – takie jest hasło tegorocznej akcji Sprzątania Świata. Wielkie porządki na terenie Gniezna i okolicy odbywają się już po raz 21. Celem jest przede wszystkim edukacja dotycząca ochrony środowiska przyrodniczego i selektywnej zbiórki odpadów. Do akcji przyłączyły się niemal wszystkie szkoły, niektóre przedszkola, ogrody działkowe, rady osiedlowe, urzędnicy, władze samorządowe, radni i klub ekologiczny. Ochotnicy uzbrojeni w rękawice i worki ruszyli do sprzątania mimo deszczu.

 
„W walce i kłótniach nie zamierzam uczestniczyć” PDF Drukuj
piątek, 19 września 2014 10:45
alt   Z Tomaszem Budaszem, prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie, radnym powiatowym, kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gniezna, o mijającej kadencji samorządowej, wyborczych konkurentach i planach na przyszłość rozmawia Anna Kaźmierska.

 
Kościół i Dom Kultury w Łubowie biją nowym blaskiem! PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 22:00
alt   Oddanie do użytku nowo wybudowanej wieży drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja oraz rozbudowanego Domu Kultury – te dwie inwestycje złożyły się na uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Łubowa. Poświęcił je ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gmina Łubowo jest liderem w Wielkopolsce jeśli chodzi pozyskiwanie unijnych funduszy. – Chodzi tu głównie o środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale nie tylko – wyjaśnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wielkopolski.
 
Pierwsza w powiecie strefa gospodarcza prawie gotowa PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 14:10
alt   Pierwsza i jedyna jak na razie w powiecie gnieźnieńskim strefa gospodarcza na rogatkach Czerniejewa jest na ukończeniu. Zgodnie z planem infrastruktura na 10 hektarowym obszarze, potrzebna do tego by indywidualni inwestorzy mogli lokować tu swój biznes, ma być gotowa w połowie października.

 
„Z takim zarządem chce się pracować” PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 13:35
alt   O miłości do sportu, o pierwszych swoich działaniach na terenie gminy Łubowo, o trzeciej kadencji w fotelu przesa „Piasta” Łubowo, o największych sukcesach klubu oraz nowych inicjatywach z Ryszardem Filipiakiem, prezesem Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Łubowo rozmawia Rafał Frąckowiak.

 
MOPS jednak na dworcu? A co przy Pocztowej? PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 20:30
alt   Jak się okazuje, Urząd Miejski w Gnieźnie powrócił do rozmów ze spółką PKP na temat dzierżawy pomieszczeń w modernizowanym budynku dworca kolejowego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Kolej powróciła do pierwotnej stawki 3 złotych za metr kwadratowy. Negocjacje trwają, sytuacja jest dynamiczna, za wcześnie, żeby mówić o szczegółach – unikał dziś jednoznacznej odpowiedzi na pytania Czesław Kruczek, zastępca prezydenta Gniezna.
 
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 16:30
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 73
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: