Gniezno dostanie ponad 2 mln zł!

Gniezno otrzyma pokaźną część całej puli przewidzianej w Programie KAWKA. Przypomnijmy wczoraj zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Do podpisania doszło w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dziś prezydent Tomasz Budasz poinformował media o jakiej kwocie dla Gniezna jest mowa. Z łącznej kwoty 7.325.729,07 zł Gniezno otrzyma 2.230.000 złotych.
Więcej

REKLAMA


alt

alt

Aktualności z Gmin
Dzień Sołtysa w gminie Kiszkowo PDF Drukuj
wtorek, 28 kwietnia 2015 14:15
W gminie Kiszkowo odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Na uroczystość zaproszeni byli: sołtysi i radni z terenu gminy, senator Piotr Gruszczyński, posłowie: Paweł Arndt, Zbigniew Dolata oraz Tadeusz Tomaszewski, a także pracownicy urzędu. - - Rola sołtysa, to rola lidera. W naszej gminie są sołectwa, które bardzo aktywnie działają oraz są takie, które działają aktywnie. Sołtys jest osobą , która ma aktywować wszystkie zasoby, które są w sołectwie. Jest wiele inicjatyw, które zrealizowane są za pośrednictwem sołtysów, radnych, liderów wiejskich – podkreślił wójt Tadeusz Bąkowski.

Więcej…
 
Gniezno dostanie ponad 2 mln zł! PDF Drukuj
wtorek, 28 kwietnia 2015 13:30
Gniezno otrzyma pokaźną część całej puli przewidzianej w Programie KAWKA. Przypomnijmy: wczoraj zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. Do podpisania doszło w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dziś prezydent Tomasz Budasz poinformował media o jakiej kwocie dla Gniezna jest mowa. Z łącznej kwoty 7.325.729,07 zł Gniezno otrzyma 2.230.000 złotych.

Więcej…
 
Głosujmy na plac zabaw w Parku Miejskim w Gnieźnie! PDF Drukuj
wtorek, 28 kwietnia 2015 09:15
alt Trwa głosowanie na stronie nivea.pl w ramach którego możemy doprowadzić do wybudowania placu zabaw w Parku Miejskim w Gnieźnie! Czy w Gnieźnie, przy ulicy Jana III Sobieskiego powstanie nowoczesne podwórko? To zależy tylko od ciebie! Zachęcamy do głosowania w konkursie Nivea.

Więcej…
 
Głosujmy na plac zabaw na Osińcu! PDF Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 20:30
Chyba nic piękniejszego nie ma niż przebywanie dzieciaków na świeżym powietrzu, a nie siedzenie w domu przed komputerami. Integracja, wypoczynek, zabawa o to właśnie chodzi. Dzięki wsparciu mieszkańców naszego regionu jest ogromna szansa, by zebrać odpowiednią ilość głosów aby taki plac zabaw powstał właśnie na Osińcu. Plac zabaw miałby powstać na terenie Osińca w okolicach tzw. Alei Kasztanowj (rejon Osiedla Owsianego, Małego i Akacjowego). Dlatego zachęcamy by głosować na stronie nivea.pl na plac zabaw na Osińcu.

Więcej…
 
KAWKA przewietrzy Gniezno PDF Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 16:45
W związku z realizacją II edycji Programu KAWKA, dzisiaj w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu uroczyście podpisano umowy pomiędzy WFOŚiGW w Poznaniu, reprezentowanym przez Hannę Grunt, Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Poznaniu, Marka Zielińskiego, Zastępcę Prezesa WFOŚiGW w Poznaniu a Prezydentami: Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, Leszna Łukaszem Borowiakiem, Gniezna Tomaszem Budaszem, Piły Piotrem Głowskim.

Więcej…
 
Zapraszamy na XI Kolorowy Rajd Integracyjno – Sportowy WTZ Kłecko PDF Drukuj
poniedziałek, 27 kwietnia 2015 13:15
Warsztat Terapii Zajęciowej w Kłecku zapraszają na XI Kolorowy Rajd Integracyjno - Sportowy, który odbędzie się 16 maja. Pięciokilometrowa trasa zadaniowa wyznaczona została z Czech do Kłecka. Podobnie jak w latach ubiegłych rajdowicze wyruszą w dwóch grupach. Pierwsza to uczniowie szkół podstawowych oraz osoby ze słabszą kondycją. Druga to uczniowie gimnazjum i starsi.

Więcej…
 
„Weekend majowy w Kłecku” PDF Drukuj
niedziela, 26 kwietnia 2015 11:45
alt
Więcej…
 
„Czuję smutek, że już się skończyło” PDF Drukuj
niedziela, 26 kwietnia 2015 09:15
Karol Pawłowski wraz z Włochem Germano Calisti i Francuzem Olivierem Inelaere dotarli wczoraj do Gniezna z Magdeburga, pokonując ponad 500 km i otwierając tym samym Drogę św. Wojciecha jako szlak pielgrzymkowy (o czym informowaliśmy tutaj). Swój pielgrzymi trud rozpoczęli 8 kwietnia. Po dwóch tygodniach wędrówki dotarli do grobu św. Wojciecha. Uczcili w ten sposób wyprawę Ottona III z 1000 roku. Z K. Pawłowskim rozmawia Agnieszka Przykucka.

Więcej…
 
„Upiększamy nasze Żydowo” PDF Drukuj
sobota, 25 kwietnia 2015 20:00
alt
Więcej…
 
Droga św. Wojciecha staje się faktem PDF Drukuj
sobota, 25 kwietnia 2015 16:00
Oprócz Drogi św. Jakuba praktycznie nie ma drugiego w Europie takiego szlaku pielgrzymiego. Ten fakt zainspirował Kajetana Pyrzyńskiego – Konsula Honorowego Peru w Polsce do zainicjowania utworzenia Drogi św. Wojciecha. W swojej idei droga nawiązuje do pielgrzymki cesarza Ottona III do grobu św. Wojciecha w 1000 roku. Ta droga jest nierozerwalnie związana z wspomnieniem samego Świętego ale też Zjazdu Gnieźnieńskiego. Dziś podczas dnia uroczystości ku czci św. Wojciecha dotarli do Gniezna pierwsi pielgrzymi.

Więcej…
 
Sukces śpiewających dziewczyn z „Dwunastki” PDF Drukuj
piątek, 24 kwietnia 2015 10:45
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 z powodzeniem biorą udział w różnych konkursach. Tym razem olbrzymi sukces odniosły dwie dziewczyny: Nadia i Agata.

Więcej…
 
„Ważne i konieczne jest dalekowzroczne patrzenie w przyszłość” PDF Drukuj
czwartek, 23 kwietnia 2015 17:00
Jak co roku święto patrona miasta świętego Wojciecha było okazją do odbycia przez Radę Miasta Gniezna uroczystej sesji. W Sali Kryształowej wręczono odznaczenia zasłużonym gnieźnianom. Rajcy i zaproszeni goście mieli też okazję wysłuchać wykładu prof. Józefa Dobosza pod tytułem „Gniezno – Pierwsza Stolica Polski”.

Więcej…
 
„Nie myślcie, że jego ofiara była nadaremna” PDF Drukuj
czwartek, 23 kwietnia 2015 13:00
Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 3 im. Świętego Wojciecha już od lat wpisuje się w miejski program uroczystości świętowojciechowych w Gnieźnie. – Święty Wojciech nauczył nas, że trzeba iść do ludzi, spotykać się i rozmawiać z ludźmi. Nauczył nas nieść pokój i wiarę. Nie myślcie, że jego ofiara była nadaremna – mówił dzisiaj, przede wszystkim do uczniów „trójki” ksiądz arcybiskup Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, prymas Polski.

Więcej…
 
„Mamy rok wyjątkowy”, czyli komisja o imprezach PDF Drukuj
środa, 22 kwietnia 2015 22:00
Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Promocji, Kultury i Turystyki Rady Miasta Gniezna radni zapoznali się z informacją na temat przygotowywanej przez Stowarzyszenie „SOS dla Gniezna” imprezy Imieniny ulicy Bolesława Chrobrego. – W tym roku jest dobra atmosfera, mamy pomoc z Urzędu Miejskiego, dlatego robimy imieniny z poprawinami, dwudniowe – zapowiedziała Katarzyna Grodzka, przewodnicząca Stowarzyszenia.

Więcej…
 
Święto Ziemi w „Ósemce” PDF Drukuj
środa, 22 kwietnia 2015 20:00
Uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 8 uczcili Święto Ziemi w nieco inny sposób niż zwykle. Po opieką wychowawcy Nataszy Szalaty uczestniczyli w warsztatach naukowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie. Zajęcia były związane z ochroną środowiska oraz wykorzystaniem surowców wtórnych.

Więcej…
 
Zapraszamy na wycieczkę do Lądu na Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej! PDF Drukuj
środa, 22 kwietnia 2015 13:15
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Czerniejewie serdecznie zaprasza do udziału w wycieczce do Lądu nad Wartą na XI Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej.

Więcej…
 
Uczniowie z Mięcierzyna poznali zagrożenia PDF Drukuj
środa, 22 kwietnia 2015 11:20
Prezentacja bezpiecznych zachowań, pokaz radiowozów oraz motocykli policyjnych to jedne z atrakcji jakie zapewnili żnińscy policjanci uczniom ze szkoły w Mięcierzynie. Jednak kluczowym działaniem policjantów było uwrażliwienie dzieci na zagrożenia, a także zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa.

Więcej…
 
Owieczki, Sławno, Żydowo i Dębnica w konkursie religijnym PDF Drukuj
środa, 22 kwietnia 2015 09:15
Już od 1997 roku w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbywa się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej. Po ubiegłorocznej „osiemnastce”, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Owieczkach, Sławnie, Żydowie i Dębnicy spotkali się po raz dziewiętnasty, aby zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości religijne, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary i zaangażowania w życie Kościoła.

Więcej…
 
Piosenki, humor i... jubileusz! „Róża” świętowała 5-lecie działalności! PDF Drukuj
wtorek, 21 kwietnia 2015 16:45
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się III Przegląd Zespołów Śpiewaczych połączony w tym roku z 5-leciem działalności zespołu „Róża”. Tegoroczny przegląd piosenki z humorem tak jak i w ubiegłych latach, nie miał charakteru konkursu, a spotkanie odbyło się w celu integracji środowisk seniorów. Patronat nad festiwalem sprawował Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo.

Więcej…
 
Legendy Piastowskiej Korony: O szkockiej studni PDF Drukuj
wtorek, 21 kwietnia 2015 11:30
Dawno temu, przy kłeckim pręgierzu, Szkoci wykopali swoją studnię, aby mieć bliżej do kramów i nie musieć nosić wymborkami wody z jeziora. Z czasem zaczęto wierzyć, że studnia jest magiczna, bo każdy, kto wrzucił do niej złoty kolczyk i poprosił o pomyślność, szybko zyskiwał fortunę.

Więcej

 
Błyskawica Niechanowo ze srebrem! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 14:40
W hali sportowej Zespołu Szkół w Gułtowach rozegrany został Turniej Finałowy rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl w kategorii junior starszy. Turniej został zorganizowany przez Wielkopolski Zwiazek Unihokeja. Do zawodów przystąpiły 4 drużyny.

Więcej…
 
„Jaki znak Twój? - Orzeł Biały” PDF Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 10:00
Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej serdecznie zaprasza dzieci uczęszczające do gnieźnieńskich przedszkoli, do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”. Konkurs ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gniezna.

Więcej…
 
Legendy Piastowskiej Korony: O przeklętym woźnicy z Łopienna PDF Drukuj
piątek, 17 kwietnia 2015 10:45
alt   W królewskim Gnieźnie żył pewien woźnica urodzony niegdyś w Łopiennie. W młodości woźnica służył na dworze króla Chrobrego, raz wiózł nawet królewskiego syna do gnieźnieńskiej katedry na ślub, czym dumnie chwalił się wszem i wobec. I dożyłby ów woźnica zapewne kresu swoich dni w stolicy, gdyby nie czeskie wojska księcia Brzetysława. Wieść hurmem uderzyła na miasto, że wróg zbliża się pod Gniezno i nie bierze jeńców. Wezwał więc arcybiskup woźnicę z Łopienna na swój dwór, mówiąc:

Więcej
 
„Duże rodziny to nie patologia” PDF Drukuj
środa, 15 kwietnia 2015 20:45
alt   Już 425 gnieźnieńskich rodzin wielodzietnych korzysta z Karty Dużej Rodziny, uprawniającej do ulg i zniżek na towary i usługi oferowane przez kilkadziesiąt firm i podmiotów. Podczas dzisiejszego spotkania prezydenta Gniezna z przedstawicielami rodzin i firm uczestniczących w programie wszyscy podkreślali zarówno zalety przedsięwzięcia, jak i konieczność rozszerzania oferty korzyści dla rodzin wychowujących troje i więcej dzieci.

Więcej…
 
Tryptyk Kwietniowy, czyli uczniowie „Dwójki” pamiętają PDF Drukuj
wtorek, 14 kwietnia 2015 09:15
alt   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wczoraj na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie przedstawili Kwietniowy Tryptyk poświęcony 75. rocznicy zbrodni katyńskiej i wywózek Polaków w głąb ZSRR oraz 5. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wydarzenie artystyczne poprzedził konkurs plastyczny skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Więcej…
 
Wiosenne porządki w mieście PDF Drukuj
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 14:30
alt   Około 10 ton śmieci i gruzu zniknęło w pierwszym tygodniu kwietnia między innymi z ulic Gniezna. Wszystko za sprawą pracujących podopiecznych z gnieźnieńskiego schroniska dla bezdomnych. Prezydent Tomasz Budasz zaangażował też spółkę URBIS do przeprowadzania darmowej zbiórki trawy i liści, która rozpoczęła się 13 kwietnia. Od początku kwietnia 9 mężczyzn sprząta miasto. 

Więcej…
 
W publicznych przedszkolach wolne miejsca, w prywatnym brak... PDF Drukuj
poniedziałek, 13 kwietnia 2015 10:00
alt   Jak wielokrotnie informowały media w gnieźnieńskich publicznych przedszkolach pojawiło się wiele wolnych miejsc dla dzieci. Jak wygląda zatem sytuacja w prywatnych przedszkolach od września kolejnego roku. O sytuacji w Językowym Przedszkolu Prymus z Malwiną Orczyk – asystentką Zarządu organu prowadzącego przedszkole rozmawia Karol Soberski

Więcej…
 
Legendy Piastowskiej Korony: O burgrabiowym synu i Jelemnie, kłeckiej syrence PDF Drukuj
niedziela, 12 kwietnia 2015 14:30
alt   Dawno temu, gdy Kłecko murami miejskimi kłaść się wzdłuż nabrzeży miało, kończono budowę zamku książęcego jeszcze na starych fundamentach będącego. Zarządcą zamku kłeckiego był burgrabia mający syna przecudnej urody, tak wielkiej, że wszystkie niewiasty i panny w mieście o burgrabiowym synu marzyły i przy kołowrotach lub haftach wyłącznie o nim prawiły, czym zazdrość u innych młodzieńców i zawiść miał tylko w całym Kłecku.

Więcej
 
Maraton ze łzami w oczach... PDF Drukuj
sobota, 11 kwietnia 2015 17:45
alt   W Szkole Podstawowej w Kłecku odbył się już po raz IV Maraton (nie tylko) Matematyczny. Impreza, jak zwykle, okazała się skarbnicą niecodziennych atrakcji. Tym razem nauczyciele zaprosili swoich uczniów na Dziki Zachód. Byli więc kowboje, Indianie, poszukiwacze złota, łowcy skalpów...

Więcej…
 
Ze Światowida do Doliny Wełny PDF Drukuj
piątek, 10 kwietnia 2015 09:15
alt   Jak już informowaliśmy, 30 czerwca Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Światowid kończy działalność związaną z realizacją unijnego programu Leader 2009 – 2013 na terenie 14 gmin, w tym wszystkich gmin powiatu gnieźnieńskiego. Wynika to z faktu, że ze Światowida wystąpiły m,in. gminy Łubowo, Gniezno i Kłecko. Z tego też względu Stowarzyszenie straciło łączność terytorialną m.in. z gminami Kiszkowo, czy Mieleszyn. A warunkiem istnienia danej lokalnej grupy jest łączność terytorialna.

Więcej…
 
Czerniejewskie wodzenie Niedźwiedzia PDF Drukuj
poniedziałek, 06 kwietnia 2015 16:00
alt   Wodzenie Niedźwiedzia albo też Wodzenie Bera, to zwyczaj znany nie tylko w Wielkopolsce, choć i tutaj zanika. W niektórych regionach kraju zwłaszcza na Śląsku jednak Wodzenie Niedźwiedzia odbywa się na Zapusty. W Czerniejewie ta tradycja łączy się w wielkanocnymi korowodami przebierańców. W tradycyjnych korowodach na terenie Wielkopolski w Lany Poniedziałek idą konie, smolarze lub kominiarze czasem bocian i żandarmi. Jest też dziad i baba, w niektórych regionach także właśnie Niedźwiedź. Tak jest też w Czerniejewie.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 83
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMY


WARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: