„To światło pokoju prawdziwie niesie pokój”
niedziela, 21 grudnia 2014
alt   Harcerze i harcerki Hufca Gniezno ZHP przekazali dziś na ręce arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość miała miejsce podczas południowej mszy świętej w katedrze gnieźnieńskiej. – Domem Boga jest człowiek. Pragniemy dzisiaj w ten dom Boga wnieść światło. To światło, które harcerze zapalają tam, w Betlejem, w miejscu narodzenia Pańskiego. To światło, które potem ponad granicami przenoszą od człowieka do człowieka – mówił rozpoczynając liturgię arcybiskup Wojciech Polak.

Więcej…

REKLAMA


Aktualności z Gmin
Zapraszamy do Kłecka na operetkę! „Zaśpiewajmy o miłości” już 6 stycznia o godz. 15.00! PDF Drukuj
niedziela, 21 grudnia 2014 08:00
alt
 
Głosujmy na Czerniejewo, głosujmy na projekt „Ogródek warzywny w przedszkolu” PDF Drukuj
sobota, 20 grudnia 2014 19:00
alt   Zachęcamy do głosowania na projekt Przedszkola Samorządowego „Wróbelek Elemelek” w Czerniejewie, który bierze udział w konkursie grantowym „Tu mieszkam tu zmieniam” organizowanym przez Bank Zachodni WBK. Do tej pory Przedszkole otrzymało dofinansowanie na projekt „Ogródek warzywny w przedszkolu”. Granty zostały przyznane 247 organizacjom spośród prawie 3 tys. zgłoszonych projektów.

 
Świąteczna Paczka dla szpitalnych oddziałów dziecięcych PDF Drukuj
sobota, 20 grudnia 2014 09:15
alt   - Jako Komitet Społeczny Gnieźnieńscy Patrioci organizujemy w tym roku zbiórkę publiczną na rzecz Oddziału Dziecięcego szpitala w Gnieźnie oraz V Oddziału Hematologiczno-Onkologicznego Dzieci Starszych w Poznaniu na który trafiają często dzieci z Gniezna – mówi Marcin Tomczak, prezes Stowarzyszenia Gnieźnieńscy Patrioci.

 
Gmina Gniezno zlikwiduje niefunkcjonującą szkołę PDF Drukuj
piątek, 19 grudnia 2014 19:30
alt   Radni Gminy Gniezno podjęli podczas dzisiejszej sesji uchwałę dotyczącą zamiaru likwidacji znajdującej się w Strzyżewie Smykowym filii Publicznej Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Jankowie Dolnym. W budynku szkoły już od września ubiegłego roku nie odbywają się zajęcia, a dzieci dowożone są do placówki w Jankowie Dolnym.

 
„Zagrali i Poszli” już 17 stycznia w Trzemesznie! PDF Drukuj
piątek, 19 grudnia 2014 10:00
alt
 
Długa dyskusja wokół komisji PDF Drukuj
środa, 17 grudnia 2014 22:00
alt   Zdawać by się mogło, że głosowania nad uchwałami powołującymi stałe komisje Rady Miasta Gniezna i określającymi ich skład osobowy nie powinny budzić właściwie żadnych kontrowersji. Jednak podczas dzisiejszej sesji stały się one przyczynkiem do dość długiej dyskusji. Ale jej najistotniejszym przedmiotem nie były wbrew pozorom kwestie personalne. Radni miejscy mieli zupełnie inne pomysły...

 
Gimnazjum nr 4 w Gnieźnie świętowało dziesięciolecie! PDF Drukuj
środa, 17 grudnia 2014 20:30
alt    Dzień Patrona Szkoły oraz dziesiąta rocznica nadania imienia Polskich Noblistów Gimnazjum nr 4 na gnieźnieńskich Winiarach. Te dwie uroczystości były świętem dla uczniów, grona pedagogicznego i rady rodziców tej placówki. Obyła się z tej okazji uroczysta akademia, specjalne konkursy oraz na tą okazję przygotowane specjalne mini muzea prezentujące Polskich Noblistów – patronów szkoły.

 
Świąteczny kiermasz w „Dwójce” PDF Drukuj
środa, 17 grudnia 2014 19:45
alt   Kiermasz świąteczny jest już tradycją Szkoły Podstawowej nr 2. Jak co roku, można było nabyć na nim wszystko to, co zwykle kupujemy przed świętami: kwiaty (m.in. tradycyjną gwiazdę betlejemską), stroiki, ozdoby świąteczne, książki i inne upominki. Część z nich wykonali uczniowie i nauczyciele.

 
Autobus dla niepełnosprawnych dla WTZ Caritas Kłecko PDF Drukuj
środa, 17 grudnia 2014 09:15
alt   W roku 2014 Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeprowadził nabór wniosków do konkursu w ramach Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami II (PWRMR II). Celem tego programu jest wsparcie różnych podmiotów zajmujących się w sposób zorganizowany udzielaniem pomocy osobom niepełnosprawnym i opieką nad nimi.

 
„Na konkrety przyjdzie jeszcze poczekać” PDF Drukuj
wtorek, 16 grudnia 2014 16:00
alt   Właściwie zaraz po wyborach samorządowych rozpoczęły się spekulacje na temat zmian personalnych w Urzędzie Miejskim, a także w miejskich spółkach MPK (skąd odszedł prezydent) i PEC (skąd odszedł wiceprezydent). Odpowiedzi na nurtujące opinię publiczną pytania spróbowaliśmy znaleźć u źródła, zadając je prezydentowi Tomaszowi Budaszowi. Niestety, z odpowiedzi, które dzisiaj otrzymaliśmy, na razie nie wynika nic konkretnego...

 
Lodowisko na stadionie jeszcze przed Sylwestrem PDF Drukuj
poniedziałek, 15 grudnia 2014 16:30
alt   Jak się okazuje deklaracja budowy lodowiska na gnieźnieńskim stadionie żużlowym nie była tylko elementem kampanii wyborczej Tomasza Budasza. Dziś prezydent ogłosił, że lodowisko zostanie oficjalnie otwarte 29 grudnia. Ma być czynne w godzinach od 9.00 d0 22.00 przez siedem dni w tygodniu aż do początku marca, jeśli pogoda na to pozwoli.

 
Ambitne plany prezydentów PDF Drukuj
poniedziałek, 15 grudnia 2014 15:30
alt   Prezydent Tomasz Budasz oficjalnie przedstawił dziś swoich zastępców. Jak już informowaliśmy wcześniej, będą nimi Jarosław Grobelny i Michał Powałowski. Michał Powałowski objął funkcję już dziś. Jarosław Grobelny formalnie rozpocznie urzędowanie 22 grudnia. Będzie zajmował się sprawami gospodarczymi i inwestycyjnymi. Drugi zastępca prezydenta będzie natomiast odpowiadał za sprawy oświatowe i społeczne.

 
Ile płacimy naszym przedstawicielom? PDF Drukuj
poniedziałek, 15 grudnia 2014 14:45
alt   Pod naszym tekstem o wyborach prezydium Rady Miasta Gniezna pojawiły się komentarze, w których nasi Czytelnicy proszą o podanie wysokości aktualnie obowiązujących diet dla radnych miejskich. Informacje na ten temat potwierdził nam dzisiaj Jacek Bogacz, kierownik Biura Rady Miasta Gniezna.

 
Lekcja patriotyzmu, czyli z opłatkiem u Sybiraków PDF Drukuj
poniedziałek, 15 grudnia 2014 10:45
alt   Członkowie Związku Sybiraków - Koło w Gnieźnie zorganizowali spotkanie opłatkowe. Gnieźnieńskie Koło Związku Sybiraków istnieje od listopada 1989 roku. W pierwszych latach do Związku należało 97 osób, które w latach 1940 - 1947 przebywały na zesłaniu na terenie byłego ZSRR. Obecnie członkami będącymi świadkami tamtych dni jest 38 osób.

 
Wyższa pensja dla wójta, nowe diety dla radnych PDF Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 18:45
alt   Jak można było się spodziewać, sporo emocji podczas drugiej sesji Rady Gminy Gniezno VII kadencji wzbudziła uchwała dotycząca ustalenia wynagrodzenia wójta. Jednak mimo burzliwej dyskusji, większość radnych opowiedziała się za podwyższeniem Włodzimierzowi Lemanowi pensji. Od 1 grudnia tego roku jego uposażenie wzrośnie o 2080 zł. Podczas sesji przegłosowano również uchwałę określającą wysokość diet radnych.

 
„Choinki Jedynki” w Gnieźnie! PDF Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 17:00
alt    Dziś na gnieźnieńskim Rynku stanął pomarańczowy namiot Radiowej Jedynki. W akcji „Choinki Jedynki” ogólnopolską stację wsparło także Nadleśnictwo Gniezno, wszak trudno sobie wyobrazić choinkę bez Lasów Państwowych. Gnieźnieńscy leśnicy przygotowali na tę okazję specjalne atrakcje. Przyzwyczailiśmy się do tego, że Gniezno gości Lato z Radiem, okazuje się, że również zimą, nasze miasto jest atrakcyjne, dla prowadzących program Jedynki.

 
Mikołajki dobrych uczynków PDF Drukuj
czwartek, 11 grudnia 2014 09:15
alt   Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie świętowała zbliżający się dzień Świętego Mikołaja. W tym roku szkolnym postanowiliśmy sami zostać Świętymi Mikołajami i nie czekać na prezenty, ale zrobić coś dla innych. Samorząd Uczniowski pod opieką Marty Skrzydlewskiej i Macieja Tomaszewskiego, ogłosił grudzień miesiącem dobrych uczynków.

 
Niepewna przyszłość rolniczej spółki z Działynia PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 15:30
alt   Zdaniem posła Tadeusza Tomaszewskiego w Działyniu (gmina Kłecko) może dojść do likwidacji miejsc pracy. Funkcjonująca na terenie dawnego PGR spółka Działpol w wyniku wprowadzonej w 2011 roku nowelizacji ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami Skarbu Państwa oraz zakwestionowania przez Agencję Nieruchomości Rolnych warunków umowy dzierżawy majątku na kolejnych 15 lat może zostać zmuszona do zmniejszenia zatrudnienia. Pracę stracić może piętnaście osób. W równie trudnej sytuacji są inne rolnicze spółki na terenie Wielkopolski i całego kraju.

 
Anioły Bożonarodzeniowe, św. Mikołaj i świąteczne paczki PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 14:45
alt   Na rogowskim rynku odbyła się mikołajkowa impreza dla dzieci i młodzieży. W świątecznym klimacie wszystkich zebranych przywitał Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski. Główną atrakcja sobotniego spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który rozdał 400 paczek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogowie. Najmłodsi otrzymali też prezenty za przygotowanie konkursowej pracy plastycznej, czyli bożonarodzeniowego anioła.

 
„Na sportowo i świątecznie” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 12:00
alt   Po raz kolejny Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie zorganizowało spotkania Mikołajkowe „Na sportowo i świątecznie” dla 433 dzieci. Imprezy odbyły się 5 grudnia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu „Kajtek” w Niechanowie, a 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie.

 
Spełnij świąteczne marzenie! PDF Drukuj
wtorek, 09 grudnia 2014 09:15
alt   W naszym mieście od 11 lat istnieją cztery placówki Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, które skupiają dzieci z rodzin borykających się z wieloma problemami natury nie tylko ekonomicznej. Dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemom Uzależnieniowym dzieci te w naszych placówkach otrzymują pomoc i wsparcie.

 
Radni przyznali pensję prezydentowi PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:45
alt   Radni Rady Miasta Gniezna podjęli dzisiaj uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wynagrodzenia prezydenta. Zdecydowaną większością głosów zdecydowali o przyznaniu prezydentowi maksymalnej, dopuszczonej odpowiednimi przepisami pensji.

 
„Odnowimy oblicze tego miasta!” PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 21:00
alt   Po zakończeniu obrad pierwszej sesji Rady Miasta Gniezna, po krótkiej przerwie, przewodniczący Rady Michał Glejzer otworzył drugą w tej kadencji sesję. W jej programie znalazło się między innymi złożenie ślubowania przez Tomasza Budasza, nowego prezydenta Gniezna. – Otrzymałem kredyt zaufania, którego nie zamierzam zmarnować – podkreślił w pierwszym przemówieniu nowy prezydent Gniezna.

 
„Pierwszy wśród równych” PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 18:50
alt   Jak już wcześniej informowaliśmy, podczas wznowionej dzisiaj, po tygodniowej przerwie, pierwszej sesji Rady Miasta Gniezna, bez emocji, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dokonano wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady. W tej kadencji przewodniczącego Michała Glejzera zastępować będzie aż trzech wiceprzewodniczących: Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, Jan Budzyński i Ryszard Niemann.

 
Cztery kluby w Radzie Miasta PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 18:15
alt   W nowej Radzie Miasta Gniezna utworzyły się cztery kluby radnych. Obok Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Ziemi Gnieźnieńskiej – Gniezna XXI, powstał także Klub Radnych „Samorządni”, który w zdecydowanej większości tworzą radni, startujący w wyborach samorządowych z własnych komitetów. To drugi co do wielkości klub w Radzie Miasta.

 
Moc Prezentów z Mikołajem PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 16:15
alt   Grudzień to miesiąc świątecznych spotkań. W tym roku Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Radą Osiedla Tysiąclecie oraz Radą Osiedla Stare Miasto przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu FIO Centra Inicjatyw Obywatelskich „CIO” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie zorganizowało w ramach Cyklu Spartakiad spotkanie gwiazdkowe dla dzieci i młodzieży „Integracja na Sportowo i Świątecznie” - Moc Prezentów z Mikołajem.

 
Nauczyciele rywalizowali przy tenisowych stołach PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 15:30
alt   Za nami XV Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Tenisie Stołowym Nauczycieli, które odbyły się w szkole w Szczytnikach Duchownych. - Od początków turnieju osobą, która była zaangażowana w proces organizacyjny tego turnieju był Bogdan Jóźwiak – nauczyciel, ale przede wszystkim zapalony tenisista stołowy. Po jego śmierci w 2003 roku, mistrzostwa nadal są kontynuowane. Od 2004 roku zawody noszą nazwę Memoriału poświęconego jego pamięci – mówi Jarosław Kusz, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, organizator turnieju.

 
Michał Glejzer nowym przewodniczącym Rady Miasta Gniezna! Znamy już też nazwiska trzech wiceprzewodniczących! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 14:55
   W Starym Ratuszu trwa właśnie druga część pierwszej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, która rozpoczęła się tydzień temu. Jednak wówczas – po zaprzysiężeniu radnych – radny Michał Glejzer zgłosił wniosek o przerwanie obrad do dzisiaj do godz. 14.00. I dzisiaj sesję wznowiono. Najważniejszym jej punktem był wybór przewodniczącego Rady Miasta. Został nim radny M. Glejzer. Znamy już też trzech wiceprzewodniczących Rady Miasta!
(uzupełnienie informacji)

 
Św. Mikołaj nie zawiódł i ponownie przyjechał do Żydowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 13:45
alt    Dzieci z Żydowa zastanawiały się, czy w tym roku przybędzie do nich św. Mikołaj. Już rok temu spóźnił się kilka dni, ze względu na śnieżycę, stąd pojawiły się obawy, czy w tym roku dojedzie. Ale św. Mikołaj nie zawiódł i jak jak co roku zawitał do Żydowa. Punktualnie o godz. 16.15 przed Domem Socjalnym pojawił się w asyście śnieżynek oraz wielu elfów z paczkami pełnymi łakoci.

 
Herbatka w Londynie… PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 10:45
alt   Niezwykłą turystyczną przygodę przeżyli w ostatnim tygodniu listopada członkowie Szkolnego Koła Turystycznego Szkoły Podstawowej 12 w Gnieźnie. Grupa uczniów i rodziców pod opieką pań: Elżbiety Bartnickiej-Karasiewicz i Iwony Grajek udała się „na herbatkę” do Londynu. Program wycieczki był niezwykle intensywny.

 
„Nie zamierzam wprowadzać podziału na my i wy” PDF Drukuj
poniedziałek, 08 grudnia 2014 10:00
alt   Z Tomaszem Budaszem, nowo wybranym prezydentem Gniezna, o tegorocznej kampanii samorządowej, planach na najbliższą przyszłość, realności realizacji programu wyborczego, zmianach organizacyjnych i kadrowych w Urzędzie Miejskim, a także o gotowości na konstruktywną, dziennikarską krytykę, rozmawia Anna Kaźmierska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 79
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   USŁUGI: Gwiazdor na telefon. Profesjonalnie, z doświadczeniem i fasonem oraz prezentami odwiedzi twój dom w dniu 24 grudnia (wigilię) lub święta. Kontakt tel; 507 741 045 lub e-mail; fantastyka77@wp.pl
   USŁUGI: Prywatny Gabinet Psychologiczny mgr pedagogiki i psychologii Anna Jakubowska-Solarek tel.791-760-500
   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   MOTORYZACJA: Sprzedam motocykl Yamaha virago rok 1992, przebieg 24 900 km, Stan b.dobry. Gniezno tel. 507 741 045 lub e-mail: kancelaria77@wp.pl
   INNE: Piec kaflowy z dobrymi kaflami i osprzętem do samodzielnej rozbiórki w centrum Gniezna oddam za darmo. Tel. kont. 601-79-14-85
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: