Szlakiem Martyrologii Narodu Polskiego – zapraszamy na rajd pieszy!
wtorek, 03 marca 2015
   Piastowskie Towarzystwo altHistoryczno-Turystyczne zaprasza do udziału w I Rajdzie Pieszym Szlakiem Martyrologii Narodu Polskiego. Rajd wyruszy z Nowaszyc i poprzez Mielno powróci do Nowaszyc, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko i inne niespodzianki. Trasa liczy około 10 km. W trakcie rajdu – przy dębach w Mielnie – obędzie się uroczystość nadania imion tym prastarym drzewom. Termin wyprawy to sobota, 21 marca. Start o godz. 9.00 przy sali myśliwskiej w Nowaszycach.

Więcej…

REKLAMAAktualności z Gmin
Legendy Piastowskiej Korony: O złamanym berle i królewskich diamentach PDF Drukuj
wtorek, 03 marca 2015 16:00
alt   Razu pewnego król szwedzki, Karol Gustaw, uczynił przemarsz swojej armii ulicami Kłecka. Sam dumnie paradował na przodzie przyozdobiony koroną, berłem i jedwabnym płaszczem wyszywanym złotem, za nim ciągnęło nieprzeliczone wojsko w lśniących zbrojach i pod pełną bronią. Zanim jednak król zdążył wjechać na rynek, szwedzcy kirasjerzy wypędzili z domów wszystkich mieszczan, aby oglądali królewski wjazd jak przystało na zwycięzcę, i aby wiwatowali na jego cześć.

Więcej
 
Niezwykły Dzień Kobiet w Małachowie PDF Drukuj
wtorek, 03 marca 2015 13:30
alt   W świetlicy wiejskiej sołectwa Małachowo Złych Miejsc w gminie Witkowo odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na zaproszenie radnego Łukasz Grabowskiego oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej Małachowa Złych Miejsc w spotkaniu uczestniczyły licznie mieszkanki sołectwa oraz okolicznych wsi.

 
Święto na ORP „Gniezno” PDF Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2015 16:45
alt   W miniony piątek, delegacja Miasta Gniezna wzięła udział w obchodach 25-lecia podniesienia bandery na ORP „Gniezno”. Uroczystości odbyły się w Porcie Wojennym w Świnoujściu, gdzie okręt stacjonuje. Na czele gnieźnieńskiej delegacji stała oczywiście Halina Ostrzycka, matka chrzestna okrętu – imiennika naszego miasta.

 
Niechanowski wieczór poezji PDF Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2015 08:25
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się II wieczór poezji. Przy niezbyt licznej ale wspaniałej publiczności autorskie wiersze przeczytała - zdobywając uznanie słuchaczy - Izabela Szady. Utwory swojego autorstwa przeczytała również Janina Szymańska, która była uczestnikiem I edycji w listopadzie ubiegłego roku. Spotkaniu z poezją towarzyszył również taniec w wykonaniu pary tanecznej Ilony Stefańskiej i Krystiana Wojciechowskiego.

 
Już 15 marca w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie! PDF Drukuj
niedziela, 01 marca 2015 17:30
alt

 
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku zaprasza! Już 21 marca! PDF Drukuj
niedziela, 01 marca 2015 08:00
alt
 
Ferie za nami PDF Drukuj
sobota, 28 lutego 2015 12:30
alt   Ferie dobiegają końca. Za nami codzienne zajęcia dla dzieci. W pierwszym tygodniu w ciągu czterech dni Maria Maćkowiak zabrała dzieci w świat Cecylki Knedelek, co wiązało się z wykonaniem przez dzieci różnych smakowitości ku uciesze oka, ale przede wszystkim żołądka.

 
Ferie w Bibliotece w Żydowie PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 16:00
alt   Zajęcia dla dzieci organizowane w Bibliotece Publicznej w Żydowie w okresie tzw. zimowych wakacji przebiegły zgodnie z planem i jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem. Było wesoło, smacznie i bardzo twórczo!

 
Wesołe ferie w przedszkolu! PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 15:20
alt   Ferie zimowe powoli dobiegają końca. Choć aura zimowa nas nie rozpieszczała, to dla dzieci, które spędzały ten czas w Przedszkolu nr 5 „Mali Przyrodnicy” był to okres obfitujący w wiele atrakcji i ciekawych pomysłów przygotowanych specjalnie na czas ferii. W pierwszym tygodniu dzieci miały okazję wziąć udział w ciekawych warsztatach kulinarnych.

 
Krótka sesja Rady Gminy Gniezno PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 13:45
alt   Za nami nadzwyczajna sesja rady Gminy Gniezno. Podczas trwającego nieco ponad godzinę posiedzenia radni przyjęli uchwałę dotyczącą powierzenia Miastu Gnieznu obowiązku zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom wyłapywanym na terenie gminy w 2015 roku oraz uchwałę w sprawie ustalenia kryteriów rekrutacji do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę.

 
Prezesi MPK i PEC nie w marcu, a w kwietniu PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 13:00
   Dzisiaj na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pojawiły się ogłoszenia o konkursach na dwa wakujące od jesieni stanowiska prezesów miejskich spółek: Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Kandydaci, zainteresowani pracą na tych stanowiskach, spełniający wymogi formalne mogą składać swoje aplikacje do końca marca.

 
Trochę taniej za MOPS, dużo drożej za halę PDF Drukuj
piątek, 27 lutego 2015 09:15
alt   Przyjmując zaproponowane przez prezydenta zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, radni zauważyli bardzo duży wzrost kwoty zaplanowanej na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Zabłockiego. – Teraz mamy więcej aż o 12 milionów. Z czego wynika ta olbrzymia różnica? – dopytywała radna Bogusława Młodzikowska. – Zmieniły się normy instalacji grzewczej i ocieplenia budynku – wyjaśniał wiceprezydent Michał Powałowski.

 
„Niech pan nie robi takich min!” PDF Drukuj
czwartek, 26 lutego 2015 14:30
alt   Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Gniezna radni większością głosów zdecydowali o wystawieniu na sprzedaż działki miejskiej, położonej przy ulicy Grzybowo 34. Radny Marek Zygmunt miał wątpliwości, czy to dobry pomysł pozbywać się terenów w centrum miasta w czasie, gdy jak twierdzi, ziemia drożeje. Urzędnicy przekonywali natomiast, że uporządkowanie tego terenu będzie zbyt kosztowne.

 
Co dalej z planem zagospodarowania przestrzennego dla Arkuszewa? PDF Drukuj
środa, 25 lutego 2015 21:00
alt   Po dość długiej dyskusji radni jednogłośnie zdecydowali dzisiaj o zdjęciu z porządku obrad sesji Rady Miasta uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic Fabrycznej i Wschodniej w Gnieźnie. Z wnioskiem o odłożenie prac nad tą uchwałą do następnej sesji wystąpił radny Janusz Brzuszkiewicz, argumentując swoją propozycję głosami zaniepokojonych mieszkańców osiedla Arkuszewo.

 
Reorganizacja, oszczędności, czy wylewanie dziecka z kąpielą? PDF Drukuj
środa, 25 lutego 2015 19:30
alt   Klamka zapadła. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta radni, zdecydowaną większością głosów przyjęli uchwałę w sprawie likwidacji Zarządu Gospodarowania Lokalami. Oznacza to, że z dniem 1 marca rozpocznie się przewidziany na ponad pół roku (do 30 września) proces likwidacji tej jednostki budżetowej Miasta. – To działanie może zmienić politykę mieszkaniową miasta – uważa radny Jerzy Paweł Lubbe.

 
Ferie w Niechanowie zakończone PDF Drukuj
wtorek, 24 lutego 2015 18:30
alt   Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończyło się zimowisko dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Niechanowo. W trakcie ferii dzieci skorzystały dwukrotnie z pływalni w Gnieźnie oraz były uczestnikami zimowych szaleństw na lodowisku we Wrześni.

 
Kto zyska na współpracy PWSZ ze spółką URBIS? PDF Drukuj
wtorek, 24 lutego 2015 14:45
alt   Dziś w siedzibie Instytutu Ochrony Środowiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie doszło do podpisania umowy o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy uczelnią a komunalną spółką URBIS. Podpisane przez rektora uczelni prof. Józefa Garbarczyka, prezesa spółki URBIS Edmunda Młodzikowskiego oraz prezydenta Tomasza Budasza porozumienie zakłada m.in. wspólne uczestnictwo w projektach i staraniach o granty szczególnie w zakresie ochrony i inżynierii środowiska.
 
Legendy Piastowskiej Korony: O założeniu Kłecka PDF Drukuj
wtorek, 24 lutego 2015 09:15
alt   Najzdolniejszy i najbardziej zaufany rycerz Lecha przezwiskiem Wełna, z racji gęstej czupryny, został posądzony o uwiedzenie najmłodszej książęcej córki imieniem Czeszka, nazwanej na cześć książęcego brata, który władał na południu. Cały dwór wraz z Lechem i sędziami musiał zatem publicznie rozważyć zarzuty wysunięte przez skandynawskiego najemnika imieniem Harbo, pana opola Heby, pod którym służyło dziesięć setek wikingów. Oszczerca wiedział, że zgodnie z lechowym prawem za czyn ten był tylko jeden wyrok - śmierć, a Harbo bardzo chciał zająć miejsce Wełny i przewodzić książęcym wojskom, aby później wszcząć bunt i zgładzić samego Lecha przejmując władzę.

Więcej
 
Ferie bez substancji psychoaktywnych i dopalaczy PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 13:15
alt   Wychowankowie Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych wrócili wczoraj z ferii w Dusznikach Zdroju. Pierwszy tydzień zimowych dni wolnych wypełnił bardzo bogaty program. Sami uczestnicy podkreślali, że przede wszystkim podobała im się nauka jazdy na nartach. Nie były to jednak jedyne punkty programu.

 
Bogate i ciekawe ferie w Fałkowie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 08:25
alt   Ferie zimowe to czas dla dzieci z Fałkowa, w którym nie mogą pozwolić sobie na nudę. Pomimo przebytego półmetku zajęć na świetlicy wiejskiej dzieci z niecierpliwością czekają na zaaranżowane dla nich przyszłotygodniowe atrakcje. Opiekunowie zadbali o to aby każdy mały i większy uczestnik znalazł w świetlicy coś dla siebie.

 
Zarząd Gospodarowania Lokalami do likwidacji PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 21:00
alt   Komisja Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska pozytywnie zaopiniowała dzisiaj projekt uchwały Rady Miasta w sprawie likwidacji Zarządu Gospodarowania Lokalami. – Dotychczasowe zarządzanie lokalami, zwłaszcza użytkowymi, nie jest zgodne z moja koncepcją. Ponadto ta zmiana pozwoli oszczędzić środki, które będzie można przeznaczyć na remonty – powiedział prezydent Tomasz Budasz, odpowiadając na pytanie o przyczyny takiej decyzji.

 
Półkolonie w Domu Kultury w Łubowie dobiegają końca PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 17:45
alt   Tydzień minął bardzo szybko i intensywnie. Jutro zakończenie półkolonii w Domu Kultury w Łubowie. Niestety, sporo dzieci zostało pokonanych przez złośliwe wirusy, jednak te, które zdołały im się oprzeć, nie mogły narzekać na brak atrakcji!

 
Gniezno – dobra przeszłość z przyszłością? PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 13:40
alt   Na temat zaplanowanych na ten rok wydarzeń kulturalnych, także związanych z Rokiem Koronacji oraz sposobów na ożywienie ruchu turystycznego w mieście dyskutowano wczoraj w dość szerokim gronie specjalistów podczas posiedzenia Komisji Promocji, Kultury i Turystyki Rady Miasta Gniezna. Plany animatorów kultury wydają się interesujące, a uwagi przewodników turystycznych bardzo cenne. Wszyscy są zgodni, że Gniezno to dobra marka, ale jej „sprzedaż” wciąż kuleje.
 
„Tacy sami, a ściana między nami” – aktywne ferie w Kłecku PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 11:45
alt   Mimo ferii, młodzież należąca do Wolontariatu Klub Ośmiu, działającego przy Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku, spędza czas wolny bardzo aktywnie. Pierwszy dzień upłynął im na warsztatach zorganizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym z Kłecku, w ramach międzyszkolnej innowacji pedagogicznej „Tacy sami, a ściana miedzy nami”.

 
Rogowo: Groził policjantom odpaloną piłą motorową... PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 10:30
alt   Nawet 10 lat więzienia grozi 42-latkowi z gminy Rogowo, który najpierw bezpodstawnie wezwał patrol policji do swojego mieszkania, a gdy na miejsce przyjechali policjanci odpaloną piłą motorową próbował zaatakować funkcjonariuszy. Na szczęście mężczyzna szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty, a o dalszym jego losie zdecyduje prokurator.

 
Ferie zimowe w szkołach PDF Drukuj
środa, 18 lutego 2015 15:45
alt   W gnieźnieńskich szkołach podstawowych i gimnazjach trwa akcja „ferie zimowe”, w ramach której prowadzone są zajęcia półkolonijne oraz otwarte. Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Oświaty Rady Miasta, radni wysłuchali informacji na temat jej przebiegu, udzielonych przez wiceprezydenta Michała Powałowskiego oraz dyrektorów szkół.

 
Katedra z klocków lego na koronację? PDF Drukuj
środa, 18 lutego 2015 13:30
alt   Bartosz Borowiak, który w ubiegłym roku zbudował, cieszącą się sporym zainteresowaniem makietę grodu Kłecko z klocków lego, planuje teraz wybudowanie z tych klocków makiety gnieźnieńskiej katedry wraz ze sceną koronacji Bolesława Chrobrego. Szuka sojuszników swojego pomysłu. Na razie nie udało mu się w tej sprawie spotkać z prezydentem, ale przekonał do niego radnego Arkadiusza Masłowskiego.

 
„SOS dla Gniezna” nadal walczy PDF Drukuj
środa, 18 lutego 2015 10:00
   Stowarzyszenie „SOS dla Gniezna” sprzeciwia się sprzedaży pod hipermarket miejskiej działki przy ulicy Poznańskiej w Gnieźnie. „Członkowie Stowarzyszenia starali się przekonać Pana Prezydenta, że Gniezno potrzebuje działań prorozwojowych, a nie niszczących miasto, że potrzebne są zakłady produkcyjne, a nie supermarkety. Niestety z odpowiedzi Pana Prezydenta dowiedzieliśmy się, że nie będzie odwołania przetargu” – czytamy w stanowisku podpisanym przez Katarzynę Grodzką, przewodniczącą Stowarzyszenia.

 
Trudna walka o bezpieczeństwo mieszkańców PDF Drukuj
środa, 18 lutego 2015 09:15
alt   Znaczną część wczorajszego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego zajęły sprawozdania z działalności straży pożarnej, policji, Straży Miejskiej i Sanepidu za ubiegły rok. Radni – członkowie Komisji dyskutowali na temat różnych aspektów bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają wymienione służby. Najwięcej niepokoju wzbudziła nadal mało efektywna, choć bardzo kosztowna, walka z tak zwanymi dopalaczami.
 
Była przewodnicząca nie chce oddać tablicy, dokumentów i pieczątek PDF Drukuj
wtorek, 17 lutego 2015 21:00
alt   Konflikt w Radzie Osiedla Kawiary-Osiniec trwa. – Bezskutecznie próbujemy odzyskać od byłej przewodniczącej nasze mienie, przetrzymywane przez nią dokumenty, pieczątki, a także tablicę ogłoszeń, która stoi na jej posesji – powiedziała Joanna Menz, przewodnicząca Rady Osiedla Kawiary-Osiniec podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego. Radni wnioskują do prezydenta o zgłoszenie organom ścigania popełnienia przestępstwa przez byłą przewodniczącą.

 
Gmina Łubowo wspiera policję PDF Drukuj
wtorek, 17 lutego 2015 10:45
alt   Podczas sesji Rady Gminy Łubowo, wójt Andrzej Łozowski przekazał na ręce asp. szt. Cezarego Bednarka, komendanta Komisariatu Policji w Czerniejewie alkomat zakupiony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 80
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie na poddaszu kamienicy w centrum miasta - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, WC (75 m2). Cena 90 000 zł do negocjacji, księga wieczysta+udział w gruncie. Tel.667592074
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: