Tłumy na pokazie filmu o spaleniu katedry
piątek, 23 stycznia 2015
alt   W Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbył się pokaz filmu Bogumiła Bieleckiego „Spalenie katedry gnieźnieńskiej”. Prezentacji towarzyszyły wystawa zdjęć wykonanych w styczniu 1945 roku przez Juliana Śmieleckiego oraz promocja książki „Podpalenie katedry gnieźnieńskiej w 1945 roku” autorstwa Wojciecha Śmieleckiego,  Marka Szczepaniaka i B. Bieleckiego. O tym, że gnieźnianie żywo interesują się wydarzeniami sprzed 70 lat dobitnie świadczyć może fakt, że sala widowiskowa MOK-u nie była w stanie pomieścić wszystkich, którzy przybyli na dzisiejsze spotkanie.

REKLAMA


Gmina Rogowo
Lubcz: cztery osoby zostały ranne w wypadku drogowym PDF Drukuj
wtorek, 23 grudnia 2014 12:45   (1798 odsłon)
alt   Cztery osoby trafiły do szpitali po zderzeniu osobowego audi z dostawczym fordem. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca audi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą dochodzenie.

 
Anioły Bożonarodzeniowe, św. Mikołaj i świąteczne paczki PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 14:45   (1705 odsłon)
alt   Na rogowskim rynku odbyła się mikołajkowa impreza dla dzieci i młodzieży. W świątecznym klimacie wszystkich zebranych przywitał Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski. Główną atrakcja sobotniego spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który rozdał 400 paczek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogowie. Najmłodsi otrzymali też prezenty za przygotowanie konkursowej pracy plastycznej, czyli bożonarodzeniowego anioła.

 
Gratulacje i podziękowanie PDF Drukuj
piątek, 21 listopada 2014 21:00   (1692 odsłon)
alt   Pragnę pogratulować wygranej w pierwszej turze obecnemu Wójtowi Józefowi Sosnowskiemu. Życzę owocnej i merytorycznej pracy w kadencji 2014 – 2018 z jak największą korzyścią dla rozwoju Gminy Rogowo. Swój wynik wyborczy uważam za dobry i przyjmuję go z pokorą, jednocześnie dziękując wszystkim tym, którzy mi zaufali oddając na moją kandydaturę jakże ważny głos w wyborach.

 
Premier Ewa Kopacz odwiedziła Rogowo i przywiozła... 600 tys. złotych! PDF Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 10:45   (5639 odsłon)
alt   Premier Ewa Kopacz, przy okazji wizyty w kujawsko-pomorskim, odwiedziła kościół parafialny pw. św. Doroty w Rogowie. Zabytkowa, klasycystyczna świątynia z 1831 roku została uszkodzona w pożarze, jaki wybuchł w marcu tego roku. Spłonął dach, dwie wieże oraz organy kościoła. Straty wyniosły prawie 3 mln zł. Na odbudowę kościoła premier Ewa Kopacz przyznała środki z rezerwy ogólnej w wysokości ponad 600 tys. zł. Premier spotkała się z wójtem gminy Józefem Sosnowskim i proboszczem ks. Zenonem Starszakiem.

 
Wójt Gminy Rogowo dziękuje wyborcom! PDF Drukuj
wtorek, 18 listopada 2014 15:30   (1943 odsłon)
altSzanowni Mieszkańcy Gminy Rogowo!
   W związku z tym, iż 16 listopada po raz kolejny udzieliliście mi Państwo olbrzymiego kredytu zaufania powierzając mi funkcję wójta Naszej Gminy pragnę Państwu serdecznie podziękować za każdy oddany na moją osobę głos.

 
Józef Sosnowski ponownie wójtem gminy Rogowo! Znamy już wszystkich radnych! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 03:30   (3865 odsłon)
alt   Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Rogowo, gdzie w szranki stanęli: obecny wójt Józef Sosnowski oraz Tomasz Rogacz i Tomasz Michalczak. Z batalii tej zwycięsko wyszedł obecny włodarz J. Sosnowski zdobywające w I turze ponad 54 procent głosów.  Znamy natomiast już nazwiska dziewięciu radnych gminy Rogowo.

 
Wójt Gminy Rogowo wyróżniony przez Marszałka Senatu za zaangażowanie w rozwój hokeja na trawie! PDF Drukuj
czwartek, 13 listopada 2014 21:00   (6461 odsłon)
alt   Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo - na zaproszenie Bogdana Borusewicza, marszałka Senatu - uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Wspierania Rozwoju Hokeja na Trawie, które odbyło się w gmachu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Podczas spotkania J. Sosnowski otrzymał od B. Borusewicza podziękowanie za zaangażowanie w promocję i rozwój polskiego hokeja na trawie.
 
Rogowo: Przekroczył prędkość i chciał dać policjantom łapówkę... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 10:30   (1744 odsłon)
   Nawet 8 lat wiezienia może grozić 35-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to jeszcze próbował przekupić kontrolujących go policjantów, aby ci nie wystawili mandatu karnego i nie naliczyli mu punktów karnych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 13:10   (1355 odsłon)
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 09:45   (2046 odsłon)
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

 
Nowy sprzęt dla oczyszczalni ścieków w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 09:45   (2061 odsłon)
alt   Gmina Rogowo dba o środowisko naturalne. W tym celu zakupiła ciągnik marki „Zetor” wraz z przyczepą na potrzeby oczyszczalni ścieków w Rogowie. Nowy sprzęt ma pomóc m.in. w zbieraniu osadu. Zakup ciągnika był możliwy dzięki umowie podpisanej przez Gminę Rogowo z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu ciągnika z przyczepą. Koszt zakupu to 218.500 zł, z czego Gmina Rogowo otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości tego ciągnika.

 
Rekord Guinnessa w Rogowie! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 17:45   (2623 odsłon)
alt   Wspólnie z przedszkolakami z całej Polski, trzydziestego września, w samo południe, 73 przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Rogowie podjęło próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci jednocześnie myjących zęby. Inicjatorem tego wydarzenia była Akademia Aquafresh. O godz. 12.15 przedszkolaki z Rogowa otrzymały informację, że Rekord Giunnessa został pobity i wyniósł 257.500 dzieci. 

 
„Żywa legenda” samorządu Rogowa przeszła na emeryturę! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 14:00   (2890 odsłon)
alt   Alicja Nawrot to już „żywą legendą” samorządu gminy Rogowo. Przez czterdzieści lat pracowała przy obsłudze najpierw Gminnej Rady Narodowej w Rogowie, potem przy tamtejszej Radzie Gminy. Nadszedł jednak czas przejścia na emeryturę. I od września pani Alicja opuściła zajmowane przez dekady stanowisko. Nie obyło się bez łez wzruszeń i wspomnień...

 
Kościół w Rogowie z nowymi wieżami! PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 14:30   (5533 odsłon)
alt   Dla wiernych parafii pw. św. Doroty w Rogowie dzisiaj szczególny dzień! W godzinach popołudniowych na dwóch wieżach spalonego w marcu kościoła, dźwig posadowił dwie nowe kopuły, które są widoczne z daleka, tym samym zakończył się pewien etap odbudowy świątyni po pożarze. Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a od dzisiaj także w pełen krasie – dwie wieże!
 
Wypadek w Lubczu: trzy osoby poszkodowane PDF Drukuj
piątek, 26 września 2014 13:00   (2565 odsłon)
alt   Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak w miejscowości Lubcz w gminie Rogowo doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym Iveco. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 15:30   (1596 odsłon)
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 09:15   (2102 odsłon)
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 10:30   (4562 odsłon)
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 15:00   (5810 odsłon)
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 19:30   (4146 odsłon)
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 15:30   (1857 odsłon)
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:45   (5472 odsłon)
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
 
Kościół w Rogowie odzyskuje dawny blask! PDF Drukuj
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:15   (6790 odsłon)
alt   Mieszkańcy Rogowo, jak i turyści przejeżdżający przez tę miejscowość nie mogą uwierzyć – kościół pw. św. Doroty który w marcu uległ doszczętnemu spaleniu, dzisiaj wygląda jakby nie został spustoszony przez ten straszny żywioł. Świątynia ma już nowy dach, wkrótce ruszy odbudowa wież i wszystko wskazuje, że już niedługo odzyska dawny blask. A wszystko to za sprawą doskonałej współpracy władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
Rycerze podbili serca mieszkańców Rogowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 09:45   (4129 odsłon)
alt   Kilka tysięcy osób zgromadził festyn „Bawmy się razem”, który w duchu rycerstwa odbył się w Rogowie. W programie znalazło się kilkanaście atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znalazł sobie coś dla siebie. Specjalny punktem Festynu była darmowa degustacja pieczonego prosiaka, po którego ustawiła się bardzo długa kolejka! Sporym zainteresowaniem cieszyły sie również pokazy rycerzy ze Szczytna, którzy w barwny i humorystyczny sposób opowiadali o życiu w średniowieczu. Na finał Festynu wystąpił zespół Żuki!
 
Rogowo: stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie PDF Drukuj
sobota, 12 lipca 2014 12:30   (2683 odsłon)
   23-letni kierowca z Poznania stracił prawo jazdy po tym jak swoim samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc 146 km/h. Wcześniej wyprzedzał w miejscach zabronionych, czym stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. O wymiarze kary i czasie zatrzymania prawa jazdy zdecyduje sąd.

 
Niegościnni gospodarze! Herbowa Łódka pozostała w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 13:10   (1727 odsłon)
alt   Klub Hokejowy „Old-Boys” Rogowo zorganizował po raz VI turniej drużyn old-boys o Herbową Łódkę Rogowa. Turniej odbył się na naturalnej trawie stadionu w Rogowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Gąsawy, Poznania, Rogowo I i Rogowo II. Najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy.

 
Polityczna ustawka w gminie Rogowo? PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:15   (5824 odsłon)
alt   W gminie Rogowo rośnie napięcie przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W jednym z lokalnych tygodników, w ostatnim wydaniu przedstawiono kandydatów na wójta gminy Rogowo, ale też w odredakcyjnym komentarzu wbito szpilę w jednego z owych kandydatów. Najbardziej dostało się bowiem Tomaszowi Rogaczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy, który zamierza kandydować na wójta. Poprosiliśmy go o skomentowanie tej sytuacji.

 
Dni Rogowa 2014 zakończone! Żurek przebojem Czewujewa! PDF Drukuj
niedziela, 22 czerwca 2014 15:30   (3349 odsłon)
alt   Najdłuższe w historii gminy, Dni Rogowa dobiegły końca. Tegoroczny kalendarz święta gminy to sześć imprez na które składały się zarówno koncerty, jak i wykłady czy też nocne zwiedzanie Rogowa. Ostatnim akcentem trwających od początku czerwca Dni Rogowa był rodzinny piknik w Czewujewie. Wielu zapamięta tę imprezę ze względu na przepyszny żurek, który stał się swoistym przebojem tego festynu!

 
Jak się uprawia politykę w Rogowie? Przychodzi radny Michalczak do radnego Rogacza... PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 11:00   (3794 odsłon)
alt alt 


   Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale w gminie Rogowo wyczuwa się już atmosferę przedwyborczej walki o fotel wójta gminy Rogowo. Wyraźnie dało się to zauważyć podczas sesji Rady Gminy Rogowo, gdzie doszło do ostrego spięcia dwóch potencjalnych kandydatów do stanowiska wójta: Tomasza Rogacza i Tomasza Michalczaka. A poszło o rozmowę obu panów w przerwie poprzedniej sesji Rady Gminy...


 
Rogowo: „Odgrzewane kotlety” opozycji, czyli który radny i czego nie rozumie? PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 09:30   (11192 odsłon)
alt   Czas przedwakacyjny to okres, gdy w samorządach odbywają się sesje absolutoryjne. Podobnie było też w gminie Rogowo, gdzie radni udzielili wójtowi Józefowi Sosnowskiemu absolutorium. Co ciekawe, nikt z radnych nie był przeciwny absolutorium. Dziesięciu radnych głosowało „za”, a trzech wstrzymało się od głosu. Na sesji nie brakowało emocji i ostrych słów. Po niektórych radnych widać wyraźnie, że wybory samorządowe tuż, tuż...

 
Gnieźnianie zagrali na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie! PDF Drukuj
niedziela, 08 czerwca 2014 09:45   (4185 odsłon)
alt   Tydzień temu rozpoczęły się Dni Gminy Rogowo 2014! Tegoroczny program Dni jest bardzo bogaty i potrwa aż do 21 czerwca. Sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy wczoraj przyszli na stadion hokejowy w Rogowie. Odbył się tam Koncert Charytatywny na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie, który był wspólnie organizowany przez wójta gminy Rogowa, proboszcza miejscowej parafii i portal informacjelokalne.pl. Wiodącą rolę podczas tego koncertu odegrały zespoły działające w Centrum Kultury „Scena to dziwna” z Gniezna.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA
REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NAUKA: Korepetycje z geografii i wiedzy o społeczeństwie. Przygotowanie do matury poziom rozszerzony. tel. kom. 607739444
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną - Wilkowyja, możliwość doboru wielkości działki. W działce woda, a prąd 15 m od działki. 25 zł/m². Tel. 796198217
   SPRZEDAM: Tanio sprzedam powieści wydane w języku angielskim. Telefon 601-782-867.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: