„Oni nie zwątpili w Polskę, nie zwątpili w wartości, które wyznawali”
sobota, 28 lutego 2015
alt   W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych dziś w gnieźnieńskim Centrum Kultury eSTeDe odbyło się spotkanie z historykiem, działaczem opozycji antykomunistycznej w PRL i wydawcą Adamem Borowskim. Spotkanie poprowadziła Maria Wichniewicz, której Klub Gazety Polskiej jest jednym z organizatorów obchodów ustanowionego w 2011 roku święta. – Zajmuję się badaniem historii żołnierzy wyklętych, ich formacji, ich losów od mniej więcej połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy tej wiedzy tak naprawdę nie było – mówi A. Borowski.

REKLAMAGmina Rogowo
Rogowo: Groził policjantom odpaloną piłą motorową... PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 10:30   (1421 odsłon)
alt   Nawet 10 lat więzienia grozi 42-latkowi z gminy Rogowo, który najpierw bezpodstawnie wezwał patrol policji do swojego mieszkania, a gdy na miejsce przyjechali policjanci odpaloną piłą motorową próbował zaatakować funkcjonariuszy. Na szczęście mężczyzna szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty, a o dalszym jego losie zdecyduje prokurator.

 
Lubcz: cztery osoby zostały ranne w wypadku drogowym PDF Drukuj
wtorek, 23 grudnia 2014 12:45   (1953 odsłon)
alt   Cztery osoby trafiły do szpitali po zderzeniu osobowego audi z dostawczym fordem. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca audi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą dochodzenie.

 
Anioły Bożonarodzeniowe, św. Mikołaj i świąteczne paczki PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 14:45   (1845 odsłon)
alt   Na rogowskim rynku odbyła się mikołajkowa impreza dla dzieci i młodzieży. W świątecznym klimacie wszystkich zebranych przywitał Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski. Główną atrakcja sobotniego spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który rozdał 400 paczek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogowie. Najmłodsi otrzymali też prezenty za przygotowanie konkursowej pracy plastycznej, czyli bożonarodzeniowego anioła.

 
Gratulacje i podziękowanie PDF Drukuj
piątek, 21 listopada 2014 21:00   (1814 odsłon)
alt   Pragnę pogratulować wygranej w pierwszej turze obecnemu Wójtowi Józefowi Sosnowskiemu. Życzę owocnej i merytorycznej pracy w kadencji 2014 – 2018 z jak największą korzyścią dla rozwoju Gminy Rogowo. Swój wynik wyborczy uważam za dobry i przyjmuję go z pokorą, jednocześnie dziękując wszystkim tym, którzy mi zaufali oddając na moją kandydaturę jakże ważny głos w wyborach.

 
Premier Ewa Kopacz odwiedziła Rogowo i przywiozła... 600 tys. złotych! PDF Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 10:45   (5848 odsłon)
alt   Premier Ewa Kopacz, przy okazji wizyty w kujawsko-pomorskim, odwiedziła kościół parafialny pw. św. Doroty w Rogowie. Zabytkowa, klasycystyczna świątynia z 1831 roku została uszkodzona w pożarze, jaki wybuchł w marcu tego roku. Spłonął dach, dwie wieże oraz organy kościoła. Straty wyniosły prawie 3 mln zł. Na odbudowę kościoła premier Ewa Kopacz przyznała środki z rezerwy ogólnej w wysokości ponad 600 tys. zł. Premier spotkała się z wójtem gminy Józefem Sosnowskim i proboszczem ks. Zenonem Starszakiem.

 
Wójt Gminy Rogowo dziękuje wyborcom! PDF Drukuj
wtorek, 18 listopada 2014 15:30   (2051 odsłon)
altSzanowni Mieszkańcy Gminy Rogowo!
   W związku z tym, iż 16 listopada po raz kolejny udzieliliście mi Państwo olbrzymiego kredytu zaufania powierzając mi funkcję wójta Naszej Gminy pragnę Państwu serdecznie podziękować za każdy oddany na moją osobę głos.

 
Józef Sosnowski ponownie wójtem gminy Rogowo! Znamy już wszystkich radnych! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 03:30   (4007 odsłon)
alt   Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Rogowo, gdzie w szranki stanęli: obecny wójt Józef Sosnowski oraz Tomasz Rogacz i Tomasz Michalczak. Z batalii tej zwycięsko wyszedł obecny włodarz J. Sosnowski zdobywające w I turze ponad 54 procent głosów.  Znamy natomiast już nazwiska dziewięciu radnych gminy Rogowo.

 
Wójt Gminy Rogowo wyróżniony przez Marszałka Senatu za zaangażowanie w rozwój hokeja na trawie! PDF Drukuj
czwartek, 13 listopada 2014 21:00   (6654 odsłon)
alt   Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo - na zaproszenie Bogdana Borusewicza, marszałka Senatu - uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Wspierania Rozwoju Hokeja na Trawie, które odbyło się w gmachu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Podczas spotkania J. Sosnowski otrzymał od B. Borusewicza podziękowanie za zaangażowanie w promocję i rozwój polskiego hokeja na trawie.
 
Rogowo: Przekroczył prędkość i chciał dać policjantom łapówkę... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 10:30   (1810 odsłon)
   Nawet 8 lat wiezienia może grozić 35-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to jeszcze próbował przekupić kontrolujących go policjantów, aby ci nie wystawili mandatu karnego i nie naliczyli mu punktów karnych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 13:10   (1420 odsłon)
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 09:45   (2144 odsłon)
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

 
Nowy sprzęt dla oczyszczalni ścieków w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 09:45   (2150 odsłon)
alt   Gmina Rogowo dba o środowisko naturalne. W tym celu zakupiła ciągnik marki „Zetor” wraz z przyczepą na potrzeby oczyszczalni ścieków w Rogowie. Nowy sprzęt ma pomóc m.in. w zbieraniu osadu. Zakup ciągnika był możliwy dzięki umowie podpisanej przez Gminę Rogowo z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu ciągnika z przyczepą. Koszt zakupu to 218.500 zł, z czego Gmina Rogowo otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości tego ciągnika.

 
Rekord Guinnessa w Rogowie! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 17:45   (2734 odsłon)
alt   Wspólnie z przedszkolakami z całej Polski, trzydziestego września, w samo południe, 73 przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Rogowie podjęło próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci jednocześnie myjących zęby. Inicjatorem tego wydarzenia była Akademia Aquafresh. O godz. 12.15 przedszkolaki z Rogowa otrzymały informację, że Rekord Giunnessa został pobity i wyniósł 257.500 dzieci. 

 
„Żywa legenda” samorządu Rogowa przeszła na emeryturę! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 14:00   (2982 odsłon)
alt   Alicja Nawrot to już „żywą legendą” samorządu gminy Rogowo. Przez czterdzieści lat pracowała przy obsłudze najpierw Gminnej Rady Narodowej w Rogowie, potem przy tamtejszej Radzie Gminy. Nadszedł jednak czas przejścia na emeryturę. I od września pani Alicja opuściła zajmowane przez dekady stanowisko. Nie obyło się bez łez wzruszeń i wspomnień...

 
Kościół w Rogowie z nowymi wieżami! PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 14:30   (5825 odsłon)
alt   Dla wiernych parafii pw. św. Doroty w Rogowie dzisiaj szczególny dzień! W godzinach popołudniowych na dwóch wieżach spalonego w marcu kościoła, dźwig posadowił dwie nowe kopuły, które są widoczne z daleka, tym samym zakończył się pewien etap odbudowy świątyni po pożarze. Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a od dzisiaj także w pełen krasie – dwie wieże!
 
Wypadek w Lubczu: trzy osoby poszkodowane PDF Drukuj
piątek, 26 września 2014 13:00   (2685 odsłon)
alt   Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak w miejscowości Lubcz w gminie Rogowo doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym Iveco. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 15:30   (1670 odsłon)
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 09:15   (2180 odsłon)
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 10:30   (4696 odsłon)
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 15:00   (6013 odsłon)
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 19:30   (4222 odsłon)
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 15:30   (1932 odsłon)
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:45   (5603 odsłon)
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
 
Kościół w Rogowie odzyskuje dawny blask! PDF Drukuj
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:15   (6943 odsłon)
alt   Mieszkańcy Rogowo, jak i turyści przejeżdżający przez tę miejscowość nie mogą uwierzyć – kościół pw. św. Doroty który w marcu uległ doszczętnemu spaleniu, dzisiaj wygląda jakby nie został spustoszony przez ten straszny żywioł. Świątynia ma już nowy dach, wkrótce ruszy odbudowa wież i wszystko wskazuje, że już niedługo odzyska dawny blask. A wszystko to za sprawą doskonałej współpracy władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
Rycerze podbili serca mieszkańców Rogowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 09:45   (4273 odsłon)
alt   Kilka tysięcy osób zgromadził festyn „Bawmy się razem”, który w duchu rycerstwa odbył się w Rogowie. W programie znalazło się kilkanaście atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znalazł sobie coś dla siebie. Specjalny punktem Festynu była darmowa degustacja pieczonego prosiaka, po którego ustawiła się bardzo długa kolejka! Sporym zainteresowaniem cieszyły sie również pokazy rycerzy ze Szczytna, którzy w barwny i humorystyczny sposób opowiadali o życiu w średniowieczu. Na finał Festynu wystąpił zespół Żuki!
 
Rogowo: stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie PDF Drukuj
sobota, 12 lipca 2014 12:30   (2731 odsłon)
   23-letni kierowca z Poznania stracił prawo jazdy po tym jak swoim samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc 146 km/h. Wcześniej wyprzedzał w miejscach zabronionych, czym stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. O wymiarze kary i czasie zatrzymania prawa jazdy zdecyduje sąd.

 
Niegościnni gospodarze! Herbowa Łódka pozostała w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 13:10   (1790 odsłon)
alt   Klub Hokejowy „Old-Boys” Rogowo zorganizował po raz VI turniej drużyn old-boys o Herbową Łódkę Rogowa. Turniej odbył się na naturalnej trawie stadionu w Rogowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Gąsawy, Poznania, Rogowo I i Rogowo II. Najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy.

 
Polityczna ustawka w gminie Rogowo? PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:15   (5934 odsłon)
alt   W gminie Rogowo rośnie napięcie przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W jednym z lokalnych tygodników, w ostatnim wydaniu przedstawiono kandydatów na wójta gminy Rogowo, ale też w odredakcyjnym komentarzu wbito szpilę w jednego z owych kandydatów. Najbardziej dostało się bowiem Tomaszowi Rogaczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy, który zamierza kandydować na wójta. Poprosiliśmy go o skomentowanie tej sytuacji.

 
Dni Rogowa 2014 zakończone! Żurek przebojem Czewujewa! PDF Drukuj
niedziela, 22 czerwca 2014 15:30   (3443 odsłon)
alt   Najdłuższe w historii gminy, Dni Rogowa dobiegły końca. Tegoroczny kalendarz święta gminy to sześć imprez na które składały się zarówno koncerty, jak i wykłady czy też nocne zwiedzanie Rogowa. Ostatnim akcentem trwających od początku czerwca Dni Rogowa był rodzinny piknik w Czewujewie. Wielu zapamięta tę imprezę ze względu na przepyszny żurek, który stał się swoistym przebojem tego festynu!

 
Jak się uprawia politykę w Rogowie? Przychodzi radny Michalczak do radnego Rogacza... PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 11:00   (3909 odsłon)
alt alt 


   Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale w gminie Rogowo wyczuwa się już atmosferę przedwyborczej walki o fotel wójta gminy Rogowo. Wyraźnie dało się to zauważyć podczas sesji Rady Gminy Rogowo, gdzie doszło do ostrego spięcia dwóch potencjalnych kandydatów do stanowiska wójta: Tomasza Rogacza i Tomasza Michalczaka. A poszło o rozmowę obu panów w przerwie poprzedniej sesji Rady Gminy...


 
Rogowo: „Odgrzewane kotlety” opozycji, czyli który radny i czego nie rozumie? PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 09:30   (11482 odsłon)
alt   Czas przedwakacyjny to okres, gdy w samorządach odbywają się sesje absolutoryjne. Podobnie było też w gminie Rogowo, gdzie radni udzielili wójtowi Józefowi Sosnowskiemu absolutorium. Co ciekawe, nikt z radnych nie był przeciwny absolutorium. Dziesięciu radnych głosowało „za”, a trzech wstrzymało się od głosu. Na sesji nie brakowało emocji i ostrych słów. Po niektórych radnych widać wyraźnie, że wybory samorządowe tuż, tuż...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA


REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: