Wyspa ożyła – Piknik Muzealny
niedziela, 21 września 2014
alt   Popularna Wenecja czyli geograficznie Jezioro Jelonek owiane różnymi legendami, począwszy od zatopionych w nim rzekomo armat z I wojny światowej przez czołgi niemieckie z II wojny. Niegdyś ta okolica tętniła życiem, pływały tu łodzie i działały kawiarnie. Wyspa na jeziorze w sąsiedztwie Muzeum Początków Państwa Polskiego skłoniła tę placówkę do współdziałania z Projektem Wyspa i Gnieźnieńskim Fyrtlem. To właśnie na wyspie odbyły się dziś warsztaty i Piknik Muzealny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Rogowo
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 16:30   (610 odsłon)
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 10:15   (1085 odsłon)
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 11:30   (3171 odsłon)
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 16:00   (2504 odsłon)
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 20:30   (3240 odsłon)
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 16:30   (1009 odsłon)
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:45   (3233 odsłon)
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
 
Kościół w Rogowie odzyskuje dawny blask! PDF Drukuj
czwartek, 14 sierpnia 2014 09:15   (4046 odsłon)
alt   Mieszkańcy Rogowo, jak i turyści przejeżdżający przez tę miejscowość nie mogą uwierzyć – kościół pw. św. Doroty który w marcu uległ doszczętnemu spaleniu, dzisiaj wygląda jakby nie został spustoszony przez ten straszny żywioł. Świątynia ma już nowy dach, wkrótce ruszy odbudowa wież i wszystko wskazuje, że już niedługo odzyska dawny blask. A wszystko to za sprawą doskonałej współpracy władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
Rycerze podbili serca mieszkańców Rogowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:45   (2999 odsłon)
alt   Kilka tysięcy osób zgromadził festyn „Bawmy się razem”, który w duchu rycerstwa odbył się w Rogowie. W programie znalazło się kilkanaście atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znalazł sobie coś dla siebie. Specjalny punktem Festynu była darmowa degustacja pieczonego prosiaka, po którego ustawiła się bardzo długa kolejka! Sporym zainteresowaniem cieszyły sie również pokazy rycerzy ze Szczytna, którzy w barwny i humorystyczny sposób opowiadali o życiu w średniowieczu. Na finał Festynu wystąpił zespół Żuki!
 
Rogowo: stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie PDF Drukuj
sobota, 12 lipca 2014 13:30   (2077 odsłon)
   23-letni kierowca z Poznania stracił prawo jazdy po tym jak swoim samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc 146 km/h. Wcześniej wyprzedzał w miejscach zabronionych, czym stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. O wymiarze kary i czasie zatrzymania prawa jazdy zdecyduje sąd.

 
Niegościnni gospodarze! Herbowa Łódka pozostała w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 14:10   (951 odsłon)
alt   Klub Hokejowy „Old-Boys” Rogowo zorganizował po raz VI turniej drużyn old-boys o Herbową Łódkę Rogowa. Turniej odbył się na naturalnej trawie stadionu w Rogowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Gąsawy, Poznania, Rogowo I i Rogowo II. Najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy.

 
Polityczna ustawka w gminie Rogowo? PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 09:15   (4697 odsłon)
alt   W gminie Rogowo rośnie napięcie przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W jednym z lokalnych tygodników, w ostatnim wydaniu przedstawiono kandydatów na wójta gminy Rogowo, ale też w odredakcyjnym komentarzu wbito szpilę w jednego z owych kandydatów. Najbardziej dostało się bowiem Tomaszowi Rogaczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy, który zamierza kandydować na wójta. Poprosiliśmy go o skomentowanie tej sytuacji.

 
Dni Rogowa 2014 zakończone! Żurek przebojem Czewujewa! PDF Drukuj
niedziela, 22 czerwca 2014 16:30   (2533 odsłon)
alt   Najdłuższe w historii gminy, Dni Rogowa dobiegły końca. Tegoroczny kalendarz święta gminy to sześć imprez na które składały się zarówno koncerty, jak i wykłady czy też nocne zwiedzanie Rogowa. Ostatnim akcentem trwających od początku czerwca Dni Rogowa był rodzinny piknik w Czewujewie. Wielu zapamięta tę imprezę ze względu na przepyszny żurek, który stał się swoistym przebojem tego festynu!

 
Jak się uprawia politykę w Rogowie? Przychodzi radny Michalczak do radnego Rogacza... PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 12:00   (2842 odsłon)
alt alt 


   Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale w gminie Rogowo wyczuwa się już atmosferę przedwyborczej walki o fotel wójta gminy Rogowo. Wyraźnie dało się to zauważyć podczas sesji Rady Gminy Rogowo, gdzie doszło do ostrego spięcia dwóch potencjalnych kandydatów do stanowiska wójta: Tomasza Rogacza i Tomasza Michalczaka. A poszło o rozmowę obu panów w przerwie poprzedniej sesji Rady Gminy...


 
Rogowo: „Odgrzewane kotlety” opozycji, czyli który radny i czego nie rozumie? PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 10:30   (8206 odsłon)
alt   Czas przedwakacyjny to okres, gdy w samorządach odbywają się sesje absolutoryjne. Podobnie było też w gminie Rogowo, gdzie radni udzielili wójtowi Józefowi Sosnowskiemu absolutorium. Co ciekawe, nikt z radnych nie był przeciwny absolutorium. Dziesięciu radnych głosowało „za”, a trzech wstrzymało się od głosu. Na sesji nie brakowało emocji i ostrych słów. Po niektórych radnych widać wyraźnie, że wybory samorządowe tuż, tuż...

 
Gnieźnianie zagrali na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie! PDF Drukuj
niedziela, 08 czerwca 2014 10:45   (3363 odsłon)
alt   Tydzień temu rozpoczęły się Dni Gminy Rogowo 2014! Tegoroczny program Dni jest bardzo bogaty i potrwa aż do 21 czerwca. Sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy wczoraj przyszli na stadion hokejowy w Rogowie. Odbył się tam Koncert Charytatywny na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie, który był wspólnie organizowany przez wójta gminy Rogowa, proboszcza miejscowej parafii i portal informacjelokalne.pl. Wiodącą rolę podczas tego koncertu odegrały zespoły działające w Centrum Kultury „Scena to dziwna” z Gniezna.

 
„O ludziach, którzy budowali świątynie ewangelickie i w nich się modlili wiemy dzisiaj niewiele” PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 19:00   (1124 odsłon)
alt   Jak już informowaliśmy, rozpoczęły się Dni Rogowa. Zanim jednak zainaugurowało je nocne zwiedzanie, w sali Gminnego Domu Kultury odbył się ciekawy wykład Marka Szczepaniaka, kierownik gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego na temat parafii ewangelickich w gminie Rogowo. Ponad stu mieszkańców przybyłych na tę prelekcję mogło dowiedzieć się bardzo interesujących faktów z historii swojej gmin.

Więcej
 
Nocna przygoda z historią Rogowa! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 01:00   (2705 odsłon)
alt   Kilkanaście minut temu zakończyła się II edycja nocnego zwiedzania Rogowa. Na to niesamowite przedsięwzięcie przyjechało blisko 100 mieszkańców gminy Rogowo, jak i ościennych gmin i powiatów. Kilkugodzinne zwiedzanie Rogowa, w aurze mroku i tajemnicy, poprowadził Daniel Trzeciak, pasjonat historii Pałuk. Nocne zwiedzanie zostało poprzedzone wykładem Marka Szczepaniaka na temat parafii ewangelickich w tejże gminie, który zgromadził w sali Gminnego Domu Kultury komplet osób chcących poznać dzieje swojej „małej Ojczyzny”.
 
Dni Gminy Rogowo 2014 rozpoczęte! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 18:00   (5549 odsłon)
alt   Jak już informowaliśmy rozpoczęły się Dni Gminy Rogowo 2014! Pierwszą odsłoną święta gminy był Przegląd Zespołów Muzycznych z terenu powiatu żnińskiego. Na scenie na rogowskim Rynku zaprezentowało się siedem zespołów, które wykonywały utwory począwszy od rocka, przez pop, piosenki religijne, a skończywszy na utworach biesiadnych. Impreza zgromadziło liczną publiczność, a że sprzyjała słoneczna aura, to zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Patronem medialnym Dni Rogowa są informacjelokalne.pl
 
Rogowo: okradli sklep spożywczy, próbowali włamać się do mieszkania PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:30   (1198 odsłon)
   Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm sprawcom usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego oraz kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. W pierwszym przypadku sprawcy zostali spłoszeni przez właściciela, natomiast ze sklepu skradli papierosy i pieniądze. Okazali się nimi 20-letni mężczyzna z gminy Żnin oraz jego dziewczyna lat 17, która dodatkowo była poszukiwana przez policjantów z Nakła nad Notecią celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego. Już usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją prokuratora mężczyzna został oddany pod dozór policji, a 17-latka trafiła do ośrodka wychowawczego.

 
Polskie Stronnictwo Ludowe dziękuje za oddane głosy! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 10:30   (1161 odsłon)
alt
 
Eugeniusz Kłopotek z wizytą w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 19 maja 2014 14:40   (1952 odsłon)
alt   Na zaproszenie Józefa Sosnowskiego, wójta gminy Rogowo Józefa Sosnowskiego oraz Stanisława Ciesielskiego, przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów gminę Rogowo odwiedził po raz kolejny Eugeniusz Kłopotek, poseł na Sejm RP. Poseł, a jednocześnie kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odwiedził proboszcza ks. Zenona Starszaka i dokonał oględzin spalonego kościoła w Rogowie.

 
Rogowo wypełnione pieśnią maryjną PDF Drukuj
niedziela, 18 maja 2014 13:30   (1978 odsłon)
 alt   Po raz pierwszy w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Rogowie odbył się Gminny Przegląd Pieśni i Piosenek Maryjnych. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha i Gimnazjum im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Mięcierzynie.

 
Janusz Zemke zauroczony urodą gminy Rogowo PDF Drukuj
piątek, 16 maja 2014 15:15   (1914 odsłon)
alt   Janusz Zemke, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej, poseł na Sejm w latach 1989 – 2009, były wiceminister obrony narodowej gościł w Rogowie. Europoseł i kandydat do PE w nadchodzących wyborach przyjechał do Rogowa na zaproszenie radnego gminy Tomasza Michalczaka.

 
Zatrzymany w Czewujewie pod dozorem policji PDF Drukuj
poniedziałek, 12 maja 2014 17:00   (1209 odsłon)
   62-latek z Gdyni został oddany przez prokuratora pod dozór policji. Mężczyzna jest podejrzany o to, że posługiwał się utraconymi dokumentami podczas kontroli drogowej. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 
„Zasłużyliście na to, by społeczeństwo gminy Rogowo było z was dumne” PDF Drukuj
poniedziałek, 12 maja 2014 15:00   (5227 odsłon)
alt   Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w galowych mundurach, z udziałem pocztów sztandarowych, strażacy z gminy Rogowo obchodzili swoje święto. Gospodarzem Gminnego Święta Strażaków były Złotniki. Przy okazji tej uroczystości nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień. Oprawę muzyczną święta zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Pałuki” z Gąsawy.

 
Rogowo: bez prawa jazdy i ze skradzionymi dokumentami PDF Drukuj
piątek, 09 maja 2014 13:30   (1269 odsłon)
alt   Do 2 lat więzienia grozi 62-letniemu mężczyźnie, który podczas kontroli drogowej okazał się nie swoim dowodem osobistym oraz prawem jazdy. Żeby tego było mało dowód osobisty w policyjnych systemach informatycznych figurował jako utracony. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy.

 
Muzyczny spektakl w Rogowie! PDF Drukuj
sobota, 03 maja 2014 11:40   (18571 odsłon)
alt   Za nami VII Gminny Przegląd Piosenki dla Dzieci i Młodzieży w Rogowie! Tegoroczna edycja potwierdziła, że gmina Rogowo jest miejscem, gdzie rodzi się wiele muzycznych talentów. Był to prawdziwy muzyczny spektakl! Na scenie Gminnego Domu Kultury zaprezentowało się 18 wykonawców i nie zabrakło łez, owacji, wzruszeń oraz wielu niezapomnianych chwil. Gwiazdą tegorocznej edycji Przeglądu był gnieźnieński zespół „Zagrali i Poszli”. Patronem medialnym imprezy były informacjelokalne.pl.

 
Fałszywy alarm bombowy w ośrodku zdrowia w Rogowie! Sprawca aresztowany! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 kwietnia 2014 21:00   (2120 odsłon)
alt   Sąd Rejonowy w Żninie zastosował areszt na okres 1 miesiąca wobec 31-latka, który jest podejrzany o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w ośrodku zdrowia w Rogowie. W areszcie mężczyzna poczeka na proces sądowy. Za to przestępstwo grozi 8 lat pozbawienia wolności.

 
Spalony kościół w Rogowie już wkrótce odzyska dach! PDF Drukuj
niedziela, 20 kwietnia 2014 11:30   (13445 odsłon)
alt   Dobre wiadomości mamy dla mieszkańców Rogowa. Już w maju zostanie ustawiona nowa konstrukcja dachu kościoła pw. św. Doroty, który uległ spaleniu 31 marca. Dzięki intensywnym działaniom władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka, prowadzone są działania na szeroką skalę mające przyczynić się do szybkiej odbudowy zniszczonej przez ogień świątyni. I co najważniejsze - są już pierwsze efekty!

 
„Młodzież zapobiega pożarom” PDF Drukuj
sobota, 19 kwietnia 2014 10:00   (1712 odsłon)
alt   Młodzież z terenu gminy Rogowo po raz kolejny wzięła udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie przepisów przeciwpożarowych wśród młodzieży oraz zapoznanie ich z zasadami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAZAPRASZAMY


WARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: