REKLAMA


Gmina Rogowo
Już 24 kwietnia w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 14 kwietnia 2015 16:15
alt
Więcej…
 
Najsmaczniejsza Baba Wielkanocna pochodzi ze Złotnik! PDF Drukuj
środa, 01 kwietnia 2015 13:00
alt   Wielkanoc tuż, tuż... A co za tym idzie, czas na Baby Wielkanocne. Z tego względu już po raz kolejny w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Rogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na wypiek Baby Wielkanocnej. Uczestnikami konkursu mogły być nie tylko grupy formalne (stowarzyszenia, koła gospodyń), ale także osoby indywidualne. Możliwość wzięcia udziału mieli także uczniowie szkół. W tym roku zwyciężyła baba przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Złotnik!

Więcej…
 
Tragedia w Lubczu! 47-latek nie żyje! PDF Drukuj
wtorek, 31 marca 2015 14:15
alt   Policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Lubczu w gminie Rogowo. Auto wypadło z drogi i dachowało. W zdarzeniu zginął jeden z siedmiu pasażerów busa.

Więcej…
 
Konkurs „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”. Damian Chmiel z gimnazjum w Rogowie najlepszy! PDF Drukuj
środa, 18 marca 2015 12:15
alt   W sali Gminnego Domu Kultury w Rogowie został przeprowadzony (po raz XVI) I etap konkursu „Wiedzy o samorządzie terytorialnym”. W konkursie wzięło udział łącznie trzynastu uczniów gimnazjum, w tym: 10 z klas gimnazjalnych w Rogowie i 3 z klas gimnazjalnych w Gościeszynie. Największą ilość punktów uzyskał Damian Chmiel z gimnazjum w Rogowie.

Więcej…
 
Zagrali dla Maciusia PDF Drukuj
poniedziałek, 16 marca 2015 11:00
alt   Ponad 6.600 złotych zebrano wczoraj w Rogowie na rzecz 4-letniego Macieja Matuszaka podczas charytatywnego pikniku hokeja na trawie. Maciek od ponad dwóch miesięcy zmaga się z nowotworem pnia mózgu. Licznie zgromadzona publiczność mogła zobaczyć zmagania najmłodszych adeptów hokeja, kibicować pojedynkom seniorów, wziąć udział w aukcjach, jak również sprawdzić swoje umiejętności w kilku dyscyplinach. Patronem medialnym pikniku były informacjelokalne.pl.

Więcej…
 
90 meczów, 747 goli, 127 kartek... Liga Halowa Piłki Nożnej w Rogowie zakończona! PDF Drukuj
wtorek, 10 marca 2015 15:30
alt   Za nami finał IV edycji Rogowskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej, która odbywała się pod patronatem Józefa Sosnowskiego, Wójta Gminy Rogowo. Do rozgrywek zgłosiło się w sezonie 2014/2015 dziesięć zespołów. Zwycięzcą ligi została drużyna Ankor, wyprzedzając zespół Grochowisk i Modliszewa.

Więcej…
 
Rogowo: Groził policjantom odpaloną piłą motorową... PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 11:30
alt   Nawet 10 lat więzienia grozi 42-latkowi z gminy Rogowo, który najpierw bezpodstawnie wezwał patrol policji do swojego mieszkania, a gdy na miejsce przyjechali policjanci odpaloną piłą motorową próbował zaatakować funkcjonariuszy. Na szczęście mężczyzna szybko został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty, a o dalszym jego losie zdecyduje prokurator.

Więcej…
 
Lubcz: cztery osoby zostały ranne w wypadku drogowym PDF Drukuj
wtorek, 23 grudnia 2014 13:45
alt   Cztery osoby trafiły do szpitali po zderzeniu osobowego audi z dostawczym fordem. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca audi wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Śledczy pod nadzorem prokuratora prowadzą dochodzenie.

Więcej…
 
Anioły Bożonarodzeniowe, św. Mikołaj i świąteczne paczki PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 15:45
alt   Na rogowskim rynku odbyła się mikołajkowa impreza dla dzieci i młodzieży. W świątecznym klimacie wszystkich zebranych przywitał Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo Józef Sosnowski. Główną atrakcja sobotniego spotkania były odwiedziny św. Mikołaja, który rozdał 400 paczek ufundowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogowie. Najmłodsi otrzymali też prezenty za przygotowanie konkursowej pracy plastycznej, czyli bożonarodzeniowego anioła.

Więcej…
 
Gratulacje i podziękowanie PDF Drukuj
piątek, 21 listopada 2014 22:00
alt   Pragnę pogratulować wygranej w pierwszej turze obecnemu Wójtowi Józefowi Sosnowskiemu. Życzę owocnej i merytorycznej pracy w kadencji 2014 – 2018 z jak największą korzyścią dla rozwoju Gminy Rogowo. Swój wynik wyborczy uważam za dobry i przyjmuję go z pokorą, jednocześnie dziękując wszystkim tym, którzy mi zaufali oddając na moją kandydaturę jakże ważny głos w wyborach.

Więcej…
 
Premier Ewa Kopacz odwiedziła Rogowo i przywiozła... 600 tys. złotych! PDF Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 11:45
alt   Premier Ewa Kopacz, przy okazji wizyty w kujawsko-pomorskim, odwiedziła kościół parafialny pw. św. Doroty w Rogowie. Zabytkowa, klasycystyczna świątynia z 1831 roku została uszkodzona w pożarze, jaki wybuchł w marcu tego roku. Spłonął dach, dwie wieże oraz organy kościoła. Straty wyniosły prawie 3 mln zł. Na odbudowę kościoła premier Ewa Kopacz przyznała środki z rezerwy ogólnej w wysokości ponad 600 tys. zł. Premier spotkała się z wójtem gminy Józefem Sosnowskim i proboszczem ks. Zenonem Starszakiem.

Więcej…
 
Wójt Gminy Rogowo dziękuje wyborcom! PDF Drukuj
wtorek, 18 listopada 2014 16:30
altSzanowni Mieszkańcy Gminy Rogowo!
   W związku z tym, iż 16 listopada po raz kolejny udzieliliście mi Państwo olbrzymiego kredytu zaufania powierzając mi funkcję wójta Naszej Gminy pragnę Państwu serdecznie podziękować za każdy oddany na moją osobę głos.

Więcej…
 
Józef Sosnowski ponownie wójtem gminy Rogowo! Znamy już wszystkich radnych! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 04:30
alt   Znamy już nieoficjalne wyniki wyborów na wójta gminy Rogowo, gdzie w szranki stanęli: obecny wójt Józef Sosnowski oraz Tomasz Rogacz i Tomasz Michalczak. Z batalii tej zwycięsko wyszedł obecny włodarz J. Sosnowski zdobywające w I turze ponad 54 procent głosów.  Znamy natomiast już nazwiska dziewięciu radnych gminy Rogowo.

Więcej…
 
Wójt Gminy Rogowo wyróżniony przez Marszałka Senatu za zaangażowanie w rozwój hokeja na trawie! PDF Drukuj
czwartek, 13 listopada 2014 22:00
alt   Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo - na zaproszenie Bogdana Borusewicza, marszałka Senatu - uczestniczył w posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Wspierania Rozwoju Hokeja na Trawie, które odbyło się w gmachu Senatu Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie. Podczas spotkania J. Sosnowski otrzymał od B. Borusewicza podziękowanie za zaangażowanie w promocję i rozwój polskiego hokeja na trawie.
Więcej…
 
Rogowo: Przekroczył prędkość i chciał dać policjantom łapówkę... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 11:30
   Nawet 8 lat wiezienia może grozić 35-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to jeszcze próbował przekupić kontrolujących go policjantów, aby ci nie wystawili mandatu karnego i nie naliczyli mu punktów karnych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

Więcej…
 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 14:10
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

Więcej…
 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 10:45
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

Więcej…
 
Nowy sprzęt dla oczyszczalni ścieków w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 10:45
alt   Gmina Rogowo dba o środowisko naturalne. W tym celu zakupiła ciągnik marki „Zetor” wraz z przyczepą na potrzeby oczyszczalni ścieków w Rogowie. Nowy sprzęt ma pomóc m.in. w zbieraniu osadu. Zakup ciągnika był możliwy dzięki umowie podpisanej przez Gminę Rogowo z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu ciągnika z przyczepą. Koszt zakupu to 218.500 zł, z czego Gmina Rogowo otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości tego ciągnika.

Więcej…
 
Rekord Guinnessa w Rogowie! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 18:45
alt   Wspólnie z przedszkolakami z całej Polski, trzydziestego września, w samo południe, 73 przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Rogowie podjęło próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci jednocześnie myjących zęby. Inicjatorem tego wydarzenia była Akademia Aquafresh. O godz. 12.15 przedszkolaki z Rogowa otrzymały informację, że Rekord Giunnessa został pobity i wyniósł 257.500 dzieci. 

Więcej…
 
„Żywa legenda” samorządu Rogowa przeszła na emeryturę! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 15:00
alt   Alicja Nawrot to już „żywą legendą” samorządu gminy Rogowo. Przez czterdzieści lat pracowała przy obsłudze najpierw Gminnej Rady Narodowej w Rogowie, potem przy tamtejszej Radzie Gminy. Nadszedł jednak czas przejścia na emeryturę. I od września pani Alicja opuściła zajmowane przez dekady stanowisko. Nie obyło się bez łez wzruszeń i wspomnień...

Więcej…
 
Kościół w Rogowie z nowymi wieżami! PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 15:30
alt   Dla wiernych parafii pw. św. Doroty w Rogowie dzisiaj szczególny dzień! W godzinach popołudniowych na dwóch wieżach spalonego w marcu kościoła, dźwig posadowił dwie nowe kopuły, które są widoczne z daleka, tym samym zakończył się pewien etap odbudowy świątyni po pożarze. Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a od dzisiaj także w pełen krasie – dwie wieże!
Więcej…
 
Wypadek w Lubczu: trzy osoby poszkodowane PDF Drukuj
piątek, 26 września 2014 14:00
alt   Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak w miejscowości Lubcz w gminie Rogowo doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym Iveco. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Więcej…
 
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 16:30
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

Więcej…
 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 10:15
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

Więcej…
 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 11:30
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
Więcej…
 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 16:00
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
Więcej…
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 20:30
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

Więcej…
 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 16:30
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

Więcej…
 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 10:45
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
Więcej…
 
Kościół w Rogowie odzyskuje dawny blask! PDF Drukuj
czwartek, 14 sierpnia 2014 09:15
alt   Mieszkańcy Rogowo, jak i turyści przejeżdżający przez tę miejscowość nie mogą uwierzyć – kościół pw. św. Doroty który w marcu uległ doszczętnemu spaleniu, dzisiaj wygląda jakby nie został spustoszony przez ten straszny żywioł. Świątynia ma już nowy dach, wkrótce ruszy odbudowa wież i wszystko wskazuje, że już niedługo odzyska dawny blask. A wszystko to za sprawą doskonałej współpracy władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
Więcej…
 
Rycerze podbili serca mieszkańców Rogowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 10:45
alt   Kilka tysięcy osób zgromadził festyn „Bawmy się razem”, który w duchu rycerstwa odbył się w Rogowie. W programie znalazło się kilkanaście atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znalazł sobie coś dla siebie. Specjalny punktem Festynu była darmowa degustacja pieczonego prosiaka, po którego ustawiła się bardzo długa kolejka! Sporym zainteresowaniem cieszyły sie również pokazy rycerzy ze Szczytna, którzy w barwny i humorystyczny sposób opowiadali o życiu w średniowieczu. Na finał Festynu wystąpił zespół Żuki!
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMYWARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: