Zapatrzeć się w Niebo
piątek, 31 października 2014
alt   Noc Świętych wpisała się na dobre w krajobraz życia religijnego Gniezna. Po trosze przestaje być przejawem walki postu z karnawałem. Nie tyle jest opozycją do Halloween, obcego naszej kulturze, co staje się realna alternatywą. Noc Świętych to modlitewne czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych, a potem procesja od Kościoła Garnizonowego do Katedry. W Gnieźnie, gdzie ta inicjatywa miała swój początek 10 lat temu bohaterem spotkania był dzisiaj bł. Edmund Bojanowski, świecki założyciel Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP.

Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZEGmina Rogowo
Rogowo: Przekroczył prędkość i chciał dać policjantom łapówkę... PDF Drukuj
środa, 29 października 2014 10:30   (887 odsłon)
   Nawet 8 lat wiezienia może grozić 35-letniemu mężczyźnie, który nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość to jeszcze próbował przekupić kontrolujących go policjantów, aby ci nie wystawili mandatu karnego i nie naliczyli mu punktów karnych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego poręczenie majątkowe.

 
Czas na piłkarskie emocje w Rogowie! PDF Drukuj
piątek, 24 października 2014 09:45   (629 odsłon)
alt
 
Dzień Papieski w Rogowie PDF Drukuj
niedziela, 19 października 2014 13:10   (686 odsłon)
alt   W 36. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra w Zespole Szkól Publicznych w Rogowie odbyły się uroczyste obchody mające na celu upamiętnienie tego szczególnego dnia. Do szkoły przybył biskup Krzysztof Wętkowski wraz z księdzem proboszczem Zenonem Starszakiem.

 
Grochowiska Szlacheckie będą miały świetlicę! PDF Drukuj
środa, 15 października 2014 09:45   (1326 odsłon)
alt   Trwają prace przybudowie świetlicy kontenerowej wraz z wyposażeniem w Grochowiskach Szlacheckich. Budynek świetlicy to budynek parterowy, z dachem dwuspadowym krytym blachodachówką, o konstrukcji stalowej wypełniony płytami warstwowymi. Odbiór końcowy obiektu i jego przekazanie mieszkańcom Grochowisk Szlacheckich nastąpi w terminie do 30 października.

 
Nowy sprzęt dla oczyszczalni ścieków w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 09:45   (1290 odsłon)
alt   Gmina Rogowo dba o środowisko naturalne. W tym celu zakupiła ciągnik marki „Zetor” wraz z przyczepą na potrzeby oczyszczalni ścieków w Rogowie. Nowy sprzęt ma pomóc m.in. w zbieraniu osadu. Zakup ciągnika był możliwy dzięki umowie podpisanej przez Gminę Rogowo z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie zakupu ciągnika z przyczepą. Koszt zakupu to 218.500 zł, z czego Gmina Rogowo otrzyma dofinansowanie w wysokości 75 proc. wartości tego ciągnika.

 
Rekord Guinnessa w Rogowie! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 17:45   (1880 odsłon)
alt   Wspólnie z przedszkolakami z całej Polski, trzydziestego września, w samo południe, 73 przedszkolaków z Gminnego Przedszkola w Rogowie podjęło próbę ustanowienia Rekordu Guinnessa w największej liczbie dzieci jednocześnie myjących zęby. Inicjatorem tego wydarzenia była Akademia Aquafresh. O godz. 12.15 przedszkolaki z Rogowa otrzymały informację, że Rekord Giunnessa został pobity i wyniósł 257.500 dzieci. 

 
„Żywa legenda” samorządu Rogowa przeszła na emeryturę! PDF Drukuj
czwartek, 02 października 2014 14:00   (2206 odsłon)
alt   Alicja Nawrot to już „żywą legendą” samorządu gminy Rogowo. Przez czterdzieści lat pracowała przy obsłudze najpierw Gminnej Rady Narodowej w Rogowie, potem przy tamtejszej Radzie Gminy. Nadszedł jednak czas przejścia na emeryturę. I od września pani Alicja opuściła zajmowane przez dekady stanowisko. Nie obyło się bez łez wzruszeń i wspomnień...

 
Kościół w Rogowie z nowymi wieżami! PDF Drukuj
wtorek, 30 września 2014 14:30   (3737 odsłon)
alt   Dla wiernych parafii pw. św. Doroty w Rogowie dzisiaj szczególny dzień! W godzinach popołudniowych na dwóch wieżach spalonego w marcu kościoła, dźwig posadowił dwie nowe kopuły, które są widoczne z daleka, tym samym zakończył się pewien etap odbudowy świątyni po pożarze. Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a od dzisiaj także w pełen krasie – dwie wieże!
 
Wypadek w Lubczu: trzy osoby poszkodowane PDF Drukuj
piątek, 26 września 2014 13:00   (1725 odsłon)
alt   Trzy osoby trafiły do szpitala po tym jak w miejscowości Lubcz w gminie Rogowo doszło do zderzenia osobowego mercedesa z dostawczym Iveco. Śledczy wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

 
Pijany 29-latek z gminy Rogowo ujawniony przez innego kierowcę PDF Drukuj
środa, 17 września 2014 15:30   (1047 odsłon)
   Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mężczyźnie z gminy Rogowo w powiecie żnińskim, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wpadł po tym jak o jego niebezpiecznej jeździe na drodze powiadomił policjantów mieszkaniec Łabiszyna

 
Rogowo stawia na aktywny wypoczynek PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 09:15   (1550 odsłon)
alt   Lubisz aktywnie spędzać wolny czas? Lubisz ćwiczyć na otwartej przestrzeni? Ta propozycja jest dla ciebie! Władze gminy Rogowo – jako jedna z nielicznych gmin w naszym regionie – dołączyła do tych coraz liczniejszych samorządów w Polsce, które postanowiły utworzyć siłownię zewnętrzną. Takowa jest dostępna dla mieszkańców gminy Rogowo na placu przy hali widowiskowo-sportowej. W ciepłe wrześniowe dni warto z niej skorzystać. Jej koszt to ok. 23 tys. złotych.

 
Spalony kościół w Rogowie odzyskał wieże! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 10:30   (3763 odsłon)
alt   Takiego tempa prac przy odbudowie spalonego kościoła pw. św. Doroty w Rogowie chyba nikt się nie spodziewał! Od tego tragicznego wydarzenia minęło zaledwie nieco ponad 5 miesięcy, a już świątynia ma dach, trwają prace wewnątrz świątyni, a już za kilka dni kościół będzie można oglądać z dwoma nowymi wieżami! Takie szybkie tempo prac związane jest z doskonałą współpracą władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
„W Polsce gminnej i powiatowej, mamy bardzo wielu lokalnych autorytetów” PDF Drukuj
niedziela, 07 września 2014 15:00   (3875 odsłon)
alt   W Rogowie, w uroczystościach patriotycznych o których informujemy tutaj, uczestniczył Eugeniusz Kłopotek, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego (gmina Rogowo to jego okręg wyborczy). Po zakończeniu obchodów, zapytaliśmy posła o jego ocenę wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej, o pomysł przyspieszonych wyborów parlamentarnych, o jego faworyta na premiera i tegoroczne wybory samorządowe.
 
Rogowo pamięta o bohaterach! PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 19:30   (3601 odsłon)
alt   Wrzesień to miesiąc pamięci o rodakach poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej. W tym roku ta pamięć jest szczególna bo mija 75 rocznica wybuchu II wojny światowej O swoich bohaterach pamiętali też mieszkańcy Rogowa. Na tamtejszym Rynku odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą świętą w intencji Ojczyzny. W ten sposób mieszkańcy gminy Rogowo spłacają dług względem historii i uczcili ofiary tamtych dni, dając im stałe, należne miejsce w historii gminy Rogowo.

 
Dziesięć sprawdzonych autokarów, jeden niesprawny PDF Drukuj
czwartek, 04 września 2014 15:30   (1338 odsłon)
alt   W ramach prowadzonej na terenie powiatu żnińskiego akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły” żnińscy policjanci przeprowadzili kontrolę autobusów dowożących dzieci do miejscowych szkół. Na szczęście na 10 sprawdzonych autokarów jeden okazał się niesprawny technicznie.

 
Mieszkańcom gminy Rogowo będzie się jeździło bezpieczniej PDF Drukuj
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 09:45   (4076 odsłon)
alt   Trwają prace przy drodze powiatowej Gąsawa – Rogowo na odcinku Marcinkowo Górne do skrzyżowania z drogą krajową nr 5 na wysokości Rogowa. Przebudowa tego odcinka o długości prawie 6 km potrwa do października tego roku. Koszt tej inwestycji to ponad 6 mln złotych. - Remont tej drogi był bardzo potrzebny ponieważ była ona w stanie mizernym i wymagała przebudowy. Zależy nam na bezpieczeństwie naszych mieszkańców, dlatego partycypowaliśmy w kosztach tej inwestycji – mówi Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo.
 
Kościół w Rogowie odzyskuje dawny blask! PDF Drukuj
czwartek, 14 sierpnia 2014 08:15   (5259 odsłon)
alt   Mieszkańcy Rogowo, jak i turyści przejeżdżający przez tę miejscowość nie mogą uwierzyć – kościół pw. św. Doroty który w marcu uległ doszczętnemu spaleniu, dzisiaj wygląda jakby nie został spustoszony przez ten straszny żywioł. Świątynia ma już nowy dach, wkrótce ruszy odbudowa wież i wszystko wskazuje, że już niedługo odzyska dawny blask. A wszystko to za sprawą doskonałej współpracy władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka.
 
Rycerze podbili serca mieszkańców Rogowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 11 sierpnia 2014 09:45   (3485 odsłon)
alt   Kilka tysięcy osób zgromadził festyn „Bawmy się razem”, który w duchu rycerstwa odbył się w Rogowie. W programie znalazło się kilkanaście atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znalazł sobie coś dla siebie. Specjalny punktem Festynu była darmowa degustacja pieczonego prosiaka, po którego ustawiła się bardzo długa kolejka! Sporym zainteresowaniem cieszyły sie również pokazy rycerzy ze Szczytna, którzy w barwny i humorystyczny sposób opowiadali o życiu w średniowieczu. Na finał Festynu wystąpił zespół Żuki!
 
Rogowo: stracił prawo jazdy i będzie tłumaczył się w sądzie PDF Drukuj
sobota, 12 lipca 2014 12:30   (2336 odsłon)
   23-letni kierowca z Poznania stracił prawo jazdy po tym jak swoim samochodem przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h jadąc 146 km/h. Wcześniej wyprzedzał w miejscach zabronionych, czym stworzył rażące zagrożenie w ruchu drogowym. O wymiarze kary i czasie zatrzymania prawa jazdy zdecyduje sąd.

 
Niegościnni gospodarze! Herbowa Łódka pozostała w Rogowie! PDF Drukuj
wtorek, 08 lipca 2014 13:10   (1249 odsłon)
alt   Klub Hokejowy „Old-Boys” Rogowo zorganizował po raz VI turniej drużyn old-boys o Herbową Łódkę Rogowa. Turniej odbył się na naturalnej trawie stadionu w Rogowie. W turnieju wzięły udział drużyny z Gąsawy, Poznania, Rogowo I i Rogowo II. Najlepsza okazała się druga drużyna gospodarzy.

 
Polityczna ustawka w gminie Rogowo? PDF Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 08:15   (5099 odsłon)
alt   W gminie Rogowo rośnie napięcie przed listopadowymi wyborami samorządowymi. W jednym z lokalnych tygodników, w ostatnim wydaniu przedstawiono kandydatów na wójta gminy Rogowo, ale też w odredakcyjnym komentarzu wbito szpilę w jednego z owych kandydatów. Najbardziej dostało się bowiem Tomaszowi Rogaczowi, wiceprzewodniczącemu Rady Gminy, który zamierza kandydować na wójta. Poprosiliśmy go o skomentowanie tej sytuacji.

 
Dni Rogowa 2014 zakończone! Żurek przebojem Czewujewa! PDF Drukuj
niedziela, 22 czerwca 2014 15:30   (2821 odsłon)
alt   Najdłuższe w historii gminy, Dni Rogowa dobiegły końca. Tegoroczny kalendarz święta gminy to sześć imprez na które składały się zarówno koncerty, jak i wykłady czy też nocne zwiedzanie Rogowa. Ostatnim akcentem trwających od początku czerwca Dni Rogowa był rodzinny piknik w Czewujewie. Wielu zapamięta tę imprezę ze względu na przepyszny żurek, który stał się swoistym przebojem tego festynu!

 
Jak się uprawia politykę w Rogowie? Przychodzi radny Michalczak do radnego Rogacza... PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 11:00   (3182 odsłon)
alt alt 


   Do wyborów samorządowych zostało jeszcze trochę czasu, ale w gminie Rogowo wyczuwa się już atmosferę przedwyborczej walki o fotel wójta gminy Rogowo. Wyraźnie dało się to zauważyć podczas sesji Rady Gminy Rogowo, gdzie doszło do ostrego spięcia dwóch potencjalnych kandydatów do stanowiska wójta: Tomasza Rogacza i Tomasza Michalczaka. A poszło o rozmowę obu panów w przerwie poprzedniej sesji Rady Gminy...


 
Rogowo: „Odgrzewane kotlety” opozycji, czyli który radny i czego nie rozumie? PDF Drukuj
środa, 18 czerwca 2014 09:30   (9420 odsłon)
alt   Czas przedwakacyjny to okres, gdy w samorządach odbywają się sesje absolutoryjne. Podobnie było też w gminie Rogowo, gdzie radni udzielili wójtowi Józefowi Sosnowskiemu absolutorium. Co ciekawe, nikt z radnych nie był przeciwny absolutorium. Dziesięciu radnych głosowało „za”, a trzech wstrzymało się od głosu. Na sesji nie brakowało emocji i ostrych słów. Po niektórych radnych widać wyraźnie, że wybory samorządowe tuż, tuż...

 
Gnieźnianie zagrali na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie! PDF Drukuj
niedziela, 08 czerwca 2014 09:45   (3670 odsłon)
alt   Tydzień temu rozpoczęły się Dni Gminy Rogowo 2014! Tegoroczny program Dni jest bardzo bogaty i potrwa aż do 21 czerwca. Sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy wczoraj przyszli na stadion hokejowy w Rogowie. Odbył się tam Koncert Charytatywny na rzecz odbudowy kościoła w Rogowie, który był wspólnie organizowany przez wójta gminy Rogowa, proboszcza miejscowej parafii i portal informacjelokalne.pl. Wiodącą rolę podczas tego koncertu odegrały zespoły działające w Centrum Kultury „Scena to dziwna” z Gniezna.

 
„O ludziach, którzy budowali świątynie ewangelickie i w nich się modlili wiemy dzisiaj niewiele” PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 18:00   (1344 odsłon)
alt   Jak już informowaliśmy, rozpoczęły się Dni Rogowa. Zanim jednak zainaugurowało je nocne zwiedzanie, w sali Gminnego Domu Kultury odbył się ciekawy wykład Marka Szczepaniaka, kierownik gnieźnieńskiego oddziału Archiwum Państwowego na temat parafii ewangelickich w gminie Rogowo. Ponad stu mieszkańców przybyłych na tę prelekcję mogło dowiedzieć się bardzo interesujących faktów z historii swojej gmin.

Więcej
 
Nocna przygoda z historią Rogowa! PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 00:00   (2992 odsłon)
alt   Kilkanaście minut temu zakończyła się II edycja nocnego zwiedzania Rogowa. Na to niesamowite przedsięwzięcie przyjechało blisko 100 mieszkańców gminy Rogowo, jak i ościennych gmin i powiatów. Kilkugodzinne zwiedzanie Rogowa, w aurze mroku i tajemnicy, poprowadził Daniel Trzeciak, pasjonat historii Pałuk. Nocne zwiedzanie zostało poprzedzone wykładem Marka Szczepaniaka na temat parafii ewangelickich w tejże gminie, który zgromadził w sali Gminnego Domu Kultury komplet osób chcących poznać dzieje swojej „małej Ojczyzny”.
 
Dni Gminy Rogowo 2014 rozpoczęte! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 17:00   (6036 odsłon)
alt   Jak już informowaliśmy rozpoczęły się Dni Gminy Rogowo 2014! Pierwszą odsłoną święta gminy był Przegląd Zespołów Muzycznych z terenu powiatu żnińskiego. Na scenie na rogowskim Rynku zaprezentowało się siedem zespołów, które wykonywały utwory począwszy od rocka, przez pop, piosenki religijne, a skończywszy na utworach biesiadnych. Impreza zgromadziło liczną publiczność, a że sprzyjała słoneczna aura, to zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Patronem medialnym Dni Rogowa są informacjelokalne.pl
 
Rogowo: okradli sklep spożywczy, próbowali włamać się do mieszkania PDF Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 12:30   (1445 odsłon)
   Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm sprawcom usiłowania kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego oraz kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego. W pierwszym przypadku sprawcy zostali spłoszeni przez właściciela, natomiast ze sklepu skradli papierosy i pieniądze. Okazali się nimi 20-letni mężczyzna z gminy Żnin oraz jego dziewczyna lat 17, która dodatkowo była poszukiwana przez policjantów z Nakła nad Notecią celem doprowadzenia do ośrodka wychowawczego. Już usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją prokuratora mężczyzna został oddany pod dozór policji, a 17-latka trafiła do ośrodka wychowawczego.

 
Polskie Stronnictwo Ludowe dziękuje za oddane głosy! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 09:30   (1379 odsłon)
alt
 
Eugeniusz Kłopotek z wizytą w Rogowie PDF Drukuj
poniedziałek, 19 maja 2014 13:40   (2177 odsłon)
alt   Na zaproszenie Józefa Sosnowskiego, wójta gminy Rogowo Józefa Sosnowskiego oraz Stanisława Ciesielskiego, przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów gminę Rogowo odwiedził po raz kolejny Eugeniusz Kłopotek, poseł na Sejm RP. Poseł, a jednocześnie kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach do Parlamentu Europejskiego, odwiedził proboszcza ks. Zenona Starszaka i dokonał oględzin spalonego kościoła w Rogowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE


OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 z obiektywem Nikkor 18-105 - cena 1600 zł. Sprzedam także osobno: Nikkon D5100 Body za 1200 zł i osobno obiektyw: Nikkor 18-105 za 600 zł. Kontakt: 507 870 870.
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: