Kościół i Dom Kultury w Łubowie biją nowym blaskiem!
czwartek, 18 września 2014
alt   Oddanie do użytku nowo wybudowanej wieży drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja oraz rozbudowanego Domu Kultury – te dwie inwestycje złożyły się na uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Łubowa. Poświęcił je ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gmina Łubowo jest liderem w Wielkopolsce jeśli chodzi pozyskiwanie unijnych funduszy. – Chodzi tu głównie o środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale nie tylko – wyjaśnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wielkopolski.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Kłecko
Zaprezentuj się na Piastowskim Festiwalu Wodnym! Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września! PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 16:00   (810 odsłon)
alt   Kierunek na Kłecko! Piastowski Festiwal Wodny - Festiwal Tajemnic, którego trzecia edycja podsumowana zostanie koncertem „Pożegnanie lata 2014” w sobotę, 27 września w Amfiteatrze Letnim w Parku Miejskim w Kłecku. Znany jest program Festiwalu, który wkrótce zaprezentujemy. W czasie Festiwalu będzie możliwość wystawienia stoisk handlowych i w związku z tym zapraszamy firmy chcące się zaprezentować w Kłecku! W tym celu prosimy o kontakt pod numerem telefonu podanym w tym artykule. Zgłoszenia przyjmujemy do 25 września.

 
Miasto zdobyte. Obrońcy wymordowani. Pierwsza taka rekonstrukcja w Kłecku... PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 09:15   (1707 odsłon)
alt   Kłecko znowu krwawi. W niedzielne popołudnie, po krótkiej i zaciętej walce, łamiąc bohaterski opór mieszkańców, do miasteczka wtargnęły niemieckie wozy pancerne i motocykle. Za nimi wkroczył Wehrmacht. Chwilę później oszaleli z wściekłości hitlerowcy wzięli krwawy odwet na Obrońcach Kłecka, rozstrzeliwując na miejscu ok. 300 osób. Na szczęście była to tylko rekonstrukcja historyczna tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat. Obejrzało ją grubo ponad 2 tysiące ludzi.
 
Ogień w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 19:45   (6029 odsłon)
alt   Kilka minut temu na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Czytelnicy przesłali nam wiadomości o pożarze, który wybuchł w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku. Z naszych informacji wynika, że ogień pojawił się w saunie znajdującej się w tym obiekcie. Na miejscu pojawiło się kilka jednostek straży pożarna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na razie nieznane są przyczyny całego zdarzenia.

 
„Jeszcze się tam żagiel bieli…” PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 14:10   (1314 odsłon)
alt   Po raz kolejny można było tego lata ujrzeć na Jeziorze Kłeckim białe żagle „optymistów”, z uwijającymi się na ich pokładach uczestnikami obozu żeglarskiego. Jak co roku, w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mitra”, funkcjonującego przy Gimnazjum im. prof. Wł. Nehringa w Kłecku, zostały zorganizowane zajęcia z żeglarstwa połączone z wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży z gminy Kłecko.
 
Rodzinny piknik w Michalczy i łzy sołtysa! PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 10:45   (2777 odsłon)
alt   Michalcza to jedno z tych sołectw w gminie Kłecko, gdzie mieszkańcom chce się organizować wspólną zabawę na rzecz mieszkańców, jak i gości przybyłych z różnych stron powiatu gnieźnieńskiego. I właśnie taki kolejny Festyn Rodzinny odbył się tego lata. W programie pikniku było bardzo wiele atrakcji, ale jednym z najbardziej zapamiętanych punktów festynu, będzie moment, gdy mieszkańcy Michalczy wręczyli sołtysowi Zbigniewowi Stajkowskiemu tort z okazji jego 25-lecia sołtysowania. Nie obyło się bez łez...
 
Archeologiczne sekrety na przedpolach Kłecka? PDF Drukuj
środa, 20 sierpnia 2014 09:15   (1659 odsłon)
alt   Tajemnicza grobla, drewniane konstrukcje, złamane wiosło, fragment przystani – te i wiele innych równie ciekawych elementów odkryli archeolodzy, którzy przez blisko siedem tygodni prowadzili prace na przedpolach Kłecka. - Badania te potwierdzają, że w najbliższym sąsiedztwie grodu w Kłecku była całkiem nieźle rozwinięta sieć osadnicza i nie było to tylko grodzisko oraz same bagna dookoła – mówi Łukasz Kaczmarek, archeolog Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, który kierował tymi wykopaliskami.
 
Portrety morderców PDF Drukuj
piątek, 25 lipca 2014 13:30   (855 odsłon)
alt   To niby tylko 3 niewielkie zdjęcia, 3 małe fotografie o wymiarach 6 x 9 cm każda, 3 z pozoru niewinne obrazki, 3 scenki uwiecznione 75 lat temu, a tyle w nich treści, niepojętego ludzkiego bólu i niewypowiedzianego cierpienia. Poniżej publikujemy 3 zdjęcia wkraczających do Kłecka we wrześniu 1939 r. hitlerowskich oprawców. Jeżeli ktoś z mieszkańców Kłecka rozpoznaje jakiekolwiek osoby, miejsca lub zdarzenia związane z prezentowanymi zdjęciami, bardzo proszę o kontakt z redakcją.
 
„Piosenka przypomni ci...” PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 13:30   (2700 odsłon)
alt   Koncert „Piosenka przypomni ci...” - w mistrzowskim wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego „Artes Ensemble” - odbył się w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Kłecku i był powrotem do znanych oraz lubianych piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie koncertu usłyszeliśmy przeboje polskiego starego kina, szlagiery rewiowe i kabaretowe.

 
Kąpielisko i pole campingowe w Kłecku czekają na turystów! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 09:15   (2740 odsłon)
alt   Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni w naszym regionie. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Powidz – podobnie, Borzątew – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się na plażę do Kłecka?
 
Rzeź wołyńska. Zagaje – historia prawdziwa PDF Drukuj
piątek, 11 lipca 2014 09:15   (3177 odsłon)
alt   Dzisiaj obchodzimy rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. 11 lipca 1943 roku był punktem kulminacyjnym rzezi wołyńskiej. Była to akcja masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery (OUN-B) oraz Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Dzisiaj, ku pamięci, przypominamy historię opisaną w grudniu ubiegłego roku przez Zbyszka Belinga... Dlaczego Jadwiga Bracław musiała patrzeć jak banderowcy w okrutny sposób wymordowali prawie całą jej rodzinę oraz wszystkich znajomych?
 
Ogłoszenie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 lipca 2014 07:30   (803 odsłon)
   Komitet pomocy dla chorego Artura Powały z Gniezna pragnie poinformować do wiadomości publicznej, że podczas koncertu charytatywnego „Warto grać dla Artura!'', który odbył się dnia 6 lipca 2014 roku w Amfiteatrze w Kłecku, udało się zebrać łączną kwotę w wysokości 2039,60 zł.

 
Amfiteatr w Kłecku wypełnił się muzyką i tańcem! PDF Drukuj
czwartek, 26 czerwca 2014 09:15   (1946 odsłon)
alt   Na scenie kłeckiego amfiteatru zaprezentowały się dzieci i młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, które na co dzień uczęszczają na organizowane przez M-GOK zajęcia. Było to podsumowanie całego roku pracy i jednocześnie pokaz talentów z gminy Kłecko ale nie tylko. W przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Kłecko 2014 wystąpili również uczestnicy kółka artystycznego ze Sławna w gminie Kiszkowo.

 
Piłkarskim turniejem uczczono pamięć Andrzeja Bilskiego. Kiszkowo przełamało kłecki monopol! PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 12:30   (1538 odsłon)
alt   Już po raz dziesiąty rozegrany został w Kłecku piłkarski Memoriał im. Andrzeja Bilskiego – przedwcześnie zmarłego Wicestarosty Gnieźnieńskiego. W zmaganiach, tradycyjnie już, uczestniczyli gimnazjaliści. Jubileuszowy puchar powędrował do Kiszkowa.

 
Młodzi Niemcy zachwyceni Polską PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 10:00   (1592 odsłon)
alt   Przez cały tydzień jedenastoosobowa grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły „An der Wipperau”, z miasta partnerskiego Rosche w Niemczech, przebywała w Kłecku. Młodzi Niemcy przyjechali z wizytą do swoich rówieśników – uczniów kłeckiego gimnazjum. Niemieccy gimnazjaliści wyjeżdżali oczarowani i pełni wrażeń.

 
Kondolencje od Burmistrza Gminy Kłecko PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 10:00   (2712 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu

Dariuszowi Pilakowi

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca
 
Święto Flagi w Dębnicy PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 16:15   (1621 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej w Dębnicy odbyło się Święto Flagi. Uczniowie w galowych strojach uczcili majowe święta, a w szczególności Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od 10 lat obchodzony jest 2 maja.

 
„Osiemnastka” w Dębnicy! PDF Drukuj
piątek, 25 kwietnia 2014 11:30   (1541 odsłon)
alt   Po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owieczkach, Sławna, Żydowa i Dębnicy mogli zaprezentować umiejętności i wiedzę religijną dając tym dowód swojego zaangażowania w życie Kościoła. Tegoroczny konkurs tytułem i treścią nawiązywał do hasła Roku Kościelnego 2014, które brzmi „Wierzę w Syna Bożego”.

 
„Powstańcze” lipy w Kłecku oznakowane! PDF Drukuj
sobota, 05 kwietnia 2014 15:30   (2410 odsłon)
alt   Wielu mieszkańców Kłecka idąc na miejscowy cmentarz widzi lipy rosnące tuż przy drodze prowadzącej do tej nekropolii. Nie każdy jednak wie, dlaczego tych lip jest dziewięć i na czyją cześć zostały posadzone. By ten fakt przypomnieć, Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko podjął decyzję o ustawieniu tablicy z informacją dotyczącą tych lip. Lipy te posadzono w 1929 roku, a ich historia jest niecodzienna.

 
W redakcyjnej poczcie: Droga Kamieniec – Pomarzany. Dwa kilometry katastrofy... PDF Drukuj
czwartek, 27 marca 2014 10:15   (6183 odsłon)
alt   - Droga która woła o ratunek. Mieszkańcy wsi dla których jest ona łącznikiem również. Podstawowe pytanie w tym przypadku to kto jest jej właścicielem? Może gdyby nie była ona bezpańska nie wyglądałaby tak jak widać na zdjęciach – tak zaczyna się maile, który otrzymaliśmy na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Nocny Maraton (nie tylko) Matematyczny PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 22:15   (1557 odsłon)
alt   Po raz trzeci, z 21 na 22 marca, w Szkole Podstawowej w Kłecku spora grupa uczniów wystartowała w Maratonie (nie tylko) Matematycznym. O tym, że jest to konkurs niezwykły, każdy mógł się przekonać o trzeciej, czwartej, a może i o piątej w nocy, gdy dopadał go poważny kryzys... Tak, tak – to nie pomyłka uczniowie spędzili w szkole blisko 1000 minut od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka.

 
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 09:00   (2000 odsłon)
alt   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnicy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego zgodnie z tradycją pożegnali zimę. Trzeba przyznać, że nie dokuczyła nam mocno, ale i tak wszyscy tęsknią już za rowerowymi wycieczkami i bieganiem za piłką. Dlatego cała młodzież radosnymi okrzykami powitała wiosnę, która w tym roku mile nas zaskoczyła i przyszła na czas. Piękna pogoda pozwoliła dzieciom na zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek i pożegnanie Marzanny.

 
Czy kłeckie Gimnazjum zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 11:45   (1899 odsłon)
alt   Za niecałe dwa tygodnie, 11 marca w Poznaniu, odbędzie się czwarty, wojewódzki etap XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na rok szkolny 2013/14. W tej rundzie tych przyrodniczych zmagań nasz region reprezentować będzie drużyna z Gimnazjum w Kłecku w składzie: Monika Zbytniewska, Joanna Lech, Joanna Borkowska i Kacper Gręzicki. Opiekunką zespołu jest Beata Trocha.

 
Wesołe ferie z nauką w Kamieńcu PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 21:00   (2133 odsłon)
alt   Zimowisko w Kamieńcu w gminie Kłecko zorganizowano już po raz kolejny. Zainteresowanie tą formą wypoczynku jest bardzo duże, co ogromnie cieszy pomysłodawcą tego zimowego wypoczynku. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu miały okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

 
Uczniowie z Dębnicy stworzą Encyklopedię Wielkopolan! PDF Drukuj
piątek, 14 lutego 2014 12:30   (1881 odsłon)
alt   W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z wielkopolskich szkół podstawowych stworzy Encyklopedię Wielkopolan, w której znajdą się multimedialne wpisy poświęcone wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej z gmin województwa wielkopolskiego. Jedną ze szkół biorących udział w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa w Dębnicy.

 
Kinga Stefańska z Kłecka w półfinale Miss Wielkopolski! PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 23:00   (11704 odsłon)
alt   Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejny etap wyborów Miss Polski Wielkopolski. Z grona 120 piękności z Wielkopolski do półfinału zakwalifikowało się 48 dziewcząt. I właśnie w tym gronie znalazła się mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, 19-letnia Kinga Stefańska z gminy Kłecko! Trzymajmy kciuki za naszą kandydatkę, by znalazła się w finale Miss Wielkopolski! Kinga jest jedyną reprezentantką naszego powiatu!

 
Kłeckie połowinki. Gimnazjum się bawi PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 12:20   (3035 odsłon)
alt   Już połowa – dziwili się jedni; dopiero połowa – martwili się drudzy! Młodzież z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku bawiła się na tradycyjnych „połowinkach”.

 
Świniary godne naśladowania PDF Drukuj
piątek, 03 stycznia 2014 10:15   (5436 odsłon)
alt   „Wsi spokojna, wsi wesoła…” – tymi słowami Jana Kochanowskiego można określić – ładnie położoną i aktywną społecznie – wieś Świniary w gminie Kłecko. Jak co roku, Rada Sołecka i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich – zorganizowały wspólne świąteczne spotkanie. Inicjatywa mieszkańców wsi Świniary jest bardzo dobrym przykładem animacyjnych działań wspierających integrację społeczności lokalnej.

 
Magiczne spotkanie seniorów w Kłecku PDF Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:00   (7118 odsłon)
alt   Okres poprzedzający Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wielu spotkań opłatkowych, czas składania życzeń świąteczno-noworocznych. I w takim duchu odbyło się też spotkanie z seniorami z gminy Kłecko w tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na zaproszenie Marka Kozickiego, burmistrza gminy Kłecko na spotkanie przybyło ponad 250 seniorów z terenu gminy. Nie zabrakło też specjalnych gości tej uroczystości, którymi byli: senator Piotr Gruszczyński i Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński.

 
„Poczuj szczęście w Magii Świąt…” PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 12:40   (2166 odsłon)
alt   Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Co to znaczy podzielić się opłatkiem? Na te i wiele innych pytań związanych ze świętami Bożego Narodzenia dali odpowiedź uczniowie klas piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Dębnicy, którzy pod kierunkiem Ewy Zobel, Katarzyny Grabiasz - Mosiek i Marii Krótkiej zaprezentowali dla społeczności szkolnej przedstawienie zatytułowane „Magia Świąt”.

 
W Kłecku bezrobotni znajdą pracę PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 20:45   (2495 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie poprzez Klub Integracji Społecznej w Kłecku podsumowało pierwszą część projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - rozpisanego w ramach konkursu grantowego Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu - pod nazwą „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”. Na jego realizację pozyskano dotację w wysokości 100 tys. zł.

 
Pamięci Czarka Bilarzewskiego PDF Drukuj
piątek, 06 grudnia 2013 11:00   (2400 odsłon)
alt   Turniej Piłki Siatkowej – I Memoriał im. Czarka Bilarzewskiego rozegrany został wczoraj w Kłecku. W zawodach udział wzięły po 2 zespoły (dziewcząt i chłopców) z gimnazjów w Mieleszynie, Pobiedziskach i Kłecku. Rozgrywki poświęcone zostały pamięci Cezarego Bilarzewskiego, zmarłego przed dwoma laty, nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
   PRACA: Mgr ekonomii z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej i marketingu, biegła znajomość j.niemieckiego szuka interesującej pracy. tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: