Spalony kościół w Rogowie już w maju odzyska dach!
niedziela, 20 kwietnia 2014
alt   Dobre wiadomości mamy dla mieszkańców Rogowa. Już w maju zostanie ustawiona nowa konstrukcja dachu kościoła pw. św. Doroty, który uległ spaleniu 31 marca. Dzięki intensywnym działaniom władz gminy na czele z wójtem Józefem Sosnowskim, Rady Parafialnej i proboszcza rogowskiej parafii ks. Zenona Starszaka, prowadzone są działania na szeroką skalę mające przyczynić się do szybkiej odbudowy zniszczonej przez ogień świątyni. I co najważniejsze - są już pierwsze efekty!

Więcej…

REKLAMA

Gmina Kłecko
„Powstańcze” lipy w Kłecku oznakowane! PDF Drukuj
sobota, 05 kwietnia 2014 15:30   (1197 odsłon)
alt   Wielu mieszkańców Kłecka idąc na miejscowy cmentarz widzi lipy rosnące tuż przy drodze prowadzącej do tej nekropolii. Nie każdy jednak wie, dlaczego tych lip jest dziewięć i na czyją cześć zostały posadzone. By ten fakt przypomnieć, Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko podjął decyzję o ustawieniu tablicy z informacją dotyczącą tych lip. Lipy te posadzono w 1929 roku, a ich historia jest niecodzienna.

 
W redakcyjnej poczcie: Droga Kamieniec – Pomarzany. Dwa kilometry katastrofy... PDF Drukuj
czwartek, 27 marca 2014 10:15   (3075 odsłon)
alt   - Droga która woła o ratunek. Mieszkańcy wsi dla których jest ona łącznikiem również. Podstawowe pytanie w tym przypadku to kto jest jej właścicielem? Może gdyby nie była ona bezpańska nie wyglądałaby tak jak widać na zdjęciach – tak zaczyna się maile, który otrzymaliśmy na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Nocny Maraton (nie tylko) Matematyczny PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 22:15   (770 odsłon)
alt   Po raz trzeci, z 21 na 22 marca, w Szkole Podstawowej w Kłecku spora grupa uczniów wystartowała w Maratonie (nie tylko) Matematycznym. O tym, że jest to konkurs niezwykły, każdy mógł się przekonać o trzeciej, czwartej, a może i o piątej w nocy, gdy dopadał go poważny kryzys... Tak, tak – to nie pomyłka uczniowie spędzili w szkole blisko 1000 minut od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka.

 
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 09:00   (1113 odsłon)
alt   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnicy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego zgodnie z tradycją pożegnali zimę. Trzeba przyznać, że nie dokuczyła nam mocno, ale i tak wszyscy tęsknią już za rowerowymi wycieczkami i bieganiem za piłką. Dlatego cała młodzież radosnymi okrzykami powitała wiosnę, która w tym roku mile nas zaskoczyła i przyszła na czas. Piękna pogoda pozwoliła dzieciom na zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek i pożegnanie Marzanny.

 
Czy kłeckie Gimnazjum zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 11:45   (1142 odsłon)
alt   Za niecałe dwa tygodnie, 11 marca w Poznaniu, odbędzie się czwarty, wojewódzki etap XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na rok szkolny 2013/14. W tej rundzie tych przyrodniczych zmagań nasz region reprezentować będzie drużyna z Gimnazjum w Kłecku w składzie: Monika Zbytniewska, Joanna Lech, Joanna Borkowska i Kacper Gręzicki. Opiekunką zespołu jest Beata Trocha.

 
Wesołe ferie z nauką w Kamieńcu PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 21:00   (1316 odsłon)
alt   Zimowisko w Kamieńcu w gminie Kłecko zorganizowano już po raz kolejny. Zainteresowanie tą formą wypoczynku jest bardzo duże, co ogromnie cieszy pomysłodawcą tego zimowego wypoczynku. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu miały okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

 
Uczniowie z Dębnicy stworzą Encyklopedię Wielkopolan! PDF Drukuj
piątek, 14 lutego 2014 12:30   (1198 odsłon)
alt   W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z wielkopolskich szkół podstawowych stworzy Encyklopedię Wielkopolan, w której znajdą się multimedialne wpisy poświęcone wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej z gmin województwa wielkopolskiego. Jedną ze szkół biorących udział w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa w Dębnicy.

 
Kinga Stefańska z Kłecka w półfinale Miss Wielkopolski! PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 23:00   (8911 odsłon)
alt   Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejny etap wyborów Miss Polski Wielkopolski. Z grona 120 piękności z Wielkopolski do półfinału zakwalifikowało się 48 dziewcząt. I właśnie w tym gronie znalazła się mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, 19-letnia Kinga Stefańska z gminy Kłecko! Trzymajmy kciuki za naszą kandydatkę, by znalazła się w finale Miss Wielkopolski! Kinga jest jedyną reprezentantką naszego powiatu!

 
Kłeckie połowinki. Gimnazjum się bawi PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 12:20   (2191 odsłon)
alt   Już połowa – dziwili się jedni; dopiero połowa – martwili się drudzy! Młodzież z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku bawiła się na tradycyjnych „połowinkach”.

 
Świniary godne naśladowania PDF Drukuj
piątek, 03 stycznia 2014 10:15   (3482 odsłon)
alt   „Wsi spokojna, wsi wesoła…” – tymi słowami Jana Kochanowskiego można określić – ładnie położoną i aktywną społecznie – wieś Świniary w gminie Kłecko. Jak co roku, Rada Sołecka i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich – zorganizowały wspólne świąteczne spotkanie. Inicjatywa mieszkańców wsi Świniary jest bardzo dobrym przykładem animacyjnych działań wspierających integrację społeczności lokalnej.

 
Magiczne spotkanie seniorów w Kłecku PDF Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:00   (4838 odsłon)
alt   Okres poprzedzający Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wielu spotkań opłatkowych, czas składania życzeń świąteczno-noworocznych. I w takim duchu odbyło się też spotkanie z seniorami z gminy Kłecko w tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na zaproszenie Marka Kozickiego, burmistrza gminy Kłecko na spotkanie przybyło ponad 250 seniorów z terenu gminy. Nie zabrakło też specjalnych gości tej uroczystości, którymi byli: senator Piotr Gruszczyński i Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński.

 
„Poczuj szczęście w Magii Świąt…” PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 12:40   (1434 odsłon)
alt   Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Co to znaczy podzielić się opłatkiem? Na te i wiele innych pytań związanych ze świętami Bożego Narodzenia dali odpowiedź uczniowie klas piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Dębnicy, którzy pod kierunkiem Ewy Zobel, Katarzyny Grabiasz - Mosiek i Marii Krótkiej zaprezentowali dla społeczności szkolnej przedstawienie zatytułowane „Magia Świąt”.

 
W Kłecku bezrobotni znajdą pracę PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 20:45   (1767 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie poprzez Klub Integracji Społecznej w Kłecku podsumowało pierwszą część projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - rozpisanego w ramach konkursu grantowego Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu - pod nazwą „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”. Na jego realizację pozyskano dotację w wysokości 100 tys. zł.

 
Rzeź wołyńska. Zagaje – historia prawdziwa PDF Drukuj
poniedziałek, 16 grudnia 2013 11:00   (1999 odsłon)
alt   Dlaczego? Dlaczego ludzie muszą cierpieć? Dlaczego bliźni zadają sobie ból? Dlaczego brat zabija brata, a sąsiad morduje sąsiada? Dlaczego Jadwiga Bracław musiała patrzeć jak banderowcy w okrutny sposób wymordowali prawie całą jej rodzinę oraz wszystkich znajomych? Dlaczego do końca swego długiego i pracowitego życia musiała prześladować ją i dręczyć myśl, że nie wie, co stało się z jej dzieckiem, z najstarszym synkiem – Mieciem?
 
Pamięci Czarka Bilarzewskiego PDF Drukuj
piątek, 06 grudnia 2013 11:00   (1671 odsłon)
alt   Turniej Piłki Siatkowej – I Memoriał im. Czarka Bilarzewskiego rozegrany został wczoraj w Kłecku. W zawodach udział wzięły po 2 zespoły (dziewcząt i chłopców) z gimnazjów w Mieleszynie, Pobiedziskach i Kłecku. Rozgrywki poświęcone zostały pamięci Cezarego Bilarzewskiego, zmarłego przed dwoma laty, nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku.

 
Gmina świeci nowym blaskiem! PDF Drukuj
piątek, 29 listopada 2013 10:15   (2051 odsłon)
alt   W przyszłym roku zakończy się unowocześnianie oświetlanie na terenie gminy Kłecko. Tym samym zamknie się – trwający od 2008 roku – proces wymiany oświetlenia, jak również doświetlania tzw. „ciemnych punktów”. Łączny koszt tej trwających od sześciu lat inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych!

 
Nowe place zabaw, wyremontowane świetlice PDF Drukuj
wtorek, 26 listopada 2013 12:40   (1414 odsłon)
alt   Władze gminy Kłecko nie zapominają o swoich sołectwach i regularnie inwestują w świetlice wiejskiej, jak i place zabaw. Te ostatnie zostały wybudowane w takich miejscowościach jak: Działyń, Dębnica, Charbowo, Kamieniec, Wilkowyja, Bojanice, Michalcza, Polska Wieś, Świniary, Zakrzewo, Gorzuchowo, Kopydłowo, Waliszewo, Dziećmiarki i Kłecko. Natomiast jeśli chodzi o świetlice to remonty przeprowadzono w Wilkowyi, Gorzuchowie i Charbowie.

 
„Kuś” - początek wspaniałej przygody? PDF Drukuj
poniedziałek, 25 listopada 2013 18:00   (1490 odsłon)
alt   W Kłecku, w minioną sobotę, odbyła się uroczysta premiera filmu „Kuś - historia zielarek z Gorzuchowa”, o którym informowaliśmy już w naszym portalu. Film nie dał odpowiedzi na nurtujące pytania: dlaczego kobiety musiały zginąć? Do dziś nie znamy powodów, jakimi kierowali się bracia Szeliscy. Może jednak stanowić początek niejednej wspaniałej przygody, zainteresowania się lokalną historią, poznania ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy…

Więcej
 
Kłecko ma swoje małe centrum sportu! PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 14:30   (1356 odsłon)
alt   Gmina Kłecko od wielu lat inwestuje w bazę sportową. Jej wizytówką jest hala widowiskowo-sportowa w Kłecku - jedna z najnowocześniejszych w powiecie gnieźnieńskim - wybudowana z okazji 750-lecia nadania Kłecku praw miejskich. W tym roku do istniejących już obiektów (boiska do gry w piłkę nożna, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę) doszły dwa elementy: tartanowa bieżnia i skocznia w dal.

 
Inwestycje kosztowne, ale potrzebne ludziom i środowisku PDF Drukuj
czwartek, 21 listopada 2013 11:00   (3366 odsłon)
alt   Już 72 procent mieszkańców gminy Kłecko jest objętych kanalizacją zbiorczą. – To bardzo dużo – podkreśla January Giżycki, zastępca burmistrza gminy Kłecko. – Kanalizacja sanitarna to jedna z najważniejszych rzeczy, potrzebna ludziom i środowisku – dodaje. Inną ważną „wodną” inwestycją na terenie gminy w ostatnim czasie było wybudowanie ponad 130-metrowej studni głębinowej w Działyniu.

 
Kłecko zostanie zgazyfikowane PDF Drukuj
wtorek, 19 listopada 2013 12:00   (4416 odsłon)
alt   Najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca 2015 roku gmina Kłecko będzie miała dostęp do gazu ziemnego. Władze samorządowe gminy podpisały bowiem porozumienie z Wielkopolską Spółką Gazowniczą dotyczące gazyfikacji Kłecka. Inwestycja planowana jest na lata 2014 – 2015. Władze gminy są przekonane, że ta inwestycja przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego i poprawi komfort życia mieszkańców.

 
Nowi radni w Kłecku i Kiszkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 18 listopada 2013 22:00   (2140 odsłon)
alt   Rada Miejska Gminy Kłecko i Rada Gminy Kiszkowo ma nowych rajców. Na wczoraj w tych dwóch gminach zaplanowane zostały wybory uzupełniające do rad gmin. Wybory odbyły się tylko w gminie Kłecko (o zwycięstwie zdecydował jeden głos), natomiast w gminie Kiszkowo do wyborów stanęła tylko jedna kandydatka i zdobyła mandat bez głosowania.

 
„Naszym zdaniem te osoby były niewinne, a zginęły w okrutny sposób przez spalenie” PDF Drukuj
poniedziałek, 18 listopada 2013 12:00   (1163 odsłon)
alt   Już w najbliższą sobotę, 23 listopada od godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku rozpocznie się przedsięwzięcie, którego kulminacyjnym punktem będzie premiera filmu „Kuś – Historia Zielarek z Gorzuchowa”. Premiera filmu zaplanowana jest na godz. 18.00 i 19.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku. - Cieszymy się, że ten film powstał. Głównie chodziło o uwiecznienie tych wydarzeń i pamięć tym osobom się należy – mówi Ewa Maćkowiak, sołtys Gorzuchowa.

Więcej
 
W Kłecku powstanie przedszkole specjalne PDF Drukuj
czwartek, 14 listopada 2013 17:00   (1849 odsłon)
alt   Starosta Dariusz Pilak, Alina Kujawska-Matanda, członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko podpisali dzisiaj porozumienie w sprawie przekazania przez Gminę Kłecko Powiatowi Gnieźnieńskiemu uprawnień do założenia i prowadzenia przedszkola specjalnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku.

 
Lalka – aktor – zabawa – pasja! Dni Sztuki w Dębnicy! PDF Drukuj
czwartek, 14 listopada 2013 10:15   (1384 odsłon)
alt   Jesienną aurę w Szkole Podstawowej w Dębnicy co roku ubarwiają Dni Sztuki, które od kilku lat orbitują wokół hasła: pasja. Uczniowie prezentują swoje zainteresowania, a nauczyciele wprowadzają swoich wychowanków świat nowych pasji. W roku szkolnym 2013/2014 Dni Sztuki odbyły się pod hasłem: Lalka – aktor – zabawa – pasja!

 
Szkolenie dla rolników w Kłecku PDF Drukuj
poniedziałek, 28 października 2013 15:00   (3000 odsłon)
alt   Jesteś rolnikiem? Chcesz dowiedzieć się więcej o formach opodatkowania? Nie wiesz jakie grożą sankcje związane z działalnością gospodarczą? Jakie są różnice między agroturystyką a działalnością agroturystyczną? Chcesz wiedzieć jak dobrze współpracować z Urzędem Skarbowym? Przyjdź na bezpłatne szkolenie dla rolników, które odbędzie się 18 listopada o godz. 10.00 w kłeckim ośrodku kultury.

 
Podróż sentymentalna. Gimnazjaliści na grobie Patrona PDF Drukuj
wtorek, 22 października 2013 09:15   (1481 odsłon)
alt   Ponad 40 kłeckich gimnazjalistów wzięło udział w wycieczce do Wrocławia, gdzie odwiedzili miejsca związane z prof. Władysławem Nehringiem – patronem kłeckiego gimnazjum. Wyjazdy na grób, urodzonego w Kłecku, wybitnego naukowca – filologa, językoznawcy, slawisty, badacza języków i literatur słowiańskich, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego i gorącego patrioty – to wieloletnia tradycja.

 
Pasowanie na przedszkolaka w Kłecku z niecodzienną niespodzianką! PDF Drukuj
sobota, 19 października 2013 11:00   (4715 odsłon)
alt   W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kłecku obchodzono po raz pierwszy pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość, która odbyła się w hali sportowej, otworzył dyrektor szkoły Maciej Dąbek a samorząd reprezentował January Giżycki, zastępca burmistrza gminy Kłecko. Imprezę prowadził Robert Zgoła, który wcielił się w postać klauna, a z dziećmi bawił się miś. Na koniec uroczystości na dzieci czekała niecodzienna niespodzianka przygotowana przez ich rodziców!

 
Rajdem uczczono pamięć Patrona PDF Drukuj
niedziela, 06 października 2013 11:00   (1246 odsłon)
alt   Wędrówką życie jest człowieka! Już po raz jedenasty odbył się w Kłecku Rajd Śladami prof. Władysława Nehringa – patrona kłeckiego gimnazjum. W imprezie wzięło udział ok. 200 uczestników. W tym roku, z okazji zbliżającej się 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, wyznaczono całkiem nowe trasy: po Kłecku (3 km), gdzie odwiedzano miejsca związane z powstańcami wielkopolskimi; stacja kolejowa Gącz – Kłecko (10 km) – śladem słynnej kompanii kłeckoskiej.
 
M-GOK w Kłecku rozpoczął nowy sezon! Zapraszamy do klubów i sekcji! PDF Drukuj
środa, 25 września 2013 21:30   (2754 odsłon)
alt   Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kłecku rozpoczął kolejny sezon kulturalny. W tym sezonie w popularnym „ludowcu” działać będzie kilkanaście klubów, sekcji i kółek zainteresowań. Już dzisiaj wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tych zajęciach, a poniżej publikujemy terminy spotkań poszczególnych grup. W planie zajęć przygotowanym przez dyrekcję i instruktorów M-GOK każdy znajdzie coś dla siebie. Są zarówno zajęcia dla seniorów, jak i dzieci i młodzeży. Nie pozostaje nam nic innego jak wszystkich chętnych zaprosić do udziału w zajęciach M-GOK

 
Seniorzy z Kłecka poznają Polskę PDF Drukuj
poniedziałek, 16 września 2013 20:00   (1758 odsłon)
alt   Seniorzy skupieni w kole emerytów w Kłecku od kilku lat zwiedzają najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w naszym kraju. Ostatnim miejscem ich wyjazdu była Warszawa, Niepokalanowo i Nieborowo a wcześniej – w lipcu – przez kilka dni zwiedzali urokliwe zakątki Podlasia. Z obu wycieczek wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i wspomnień, o których będą opowiadać podczas długich jesiennych wieczorów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 ŻYCZENIA SKŁADAJĄ
REKLAMA


WARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   MOTORYZACYJNE: Sprzedam samochód Opel Corsa 1.2, rok produkcji: 1998, przebieg: 148000 km. Cena: 2100 złotych. Zarejestrowany w Gnieźnie. Tel: 601782867 lub 509551277
   NIERUCHOMOŚCI: Kupię mieszkanie na os. Tysiąclecia lub Ustroniu. 60m2 lub więcej, 3 pokoje lub więcej, w dobrym stanie technicznym. Kontakt: 605-859-039
   SPRZEDAM: Rower młodzieżowo-damski, nowy, skręcony tylko do jazdy próbnej. Informacje na telefon 507741045. Cena 250 zł (do negocjacji). Zdjęcia mogę wysłać na pocztę internetową.
   MOTORYZACJA: Sprzedam opel zafira 2.0 dti elegance 2001 rok, pierwszy właściciel w Polsce od 2010 r., srebrny metalik, tel. 661177458
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: