„Dziennik budowy” gnieźnieńskiej fontanny
wtorek, 29 lipca 2014
alt   Kilka dni temu ruszyły prace budowlane przy nowej fontannie na gnieźnieńskim Rynku. Na centralnym placu miasta pojawił się wielki płot za którym praca wre... Inwestycja ma być skończona do 15 listopada bieżącego roku. A jak te prace będą wyglądać? Temu właśnie ma pomóc uruchomiony dzisiaj przez nas „Dziennik budowy” gdzie będziemy informować naszych Czytelników, głównie poprzez fotografie, jaki jest postęp prac przy tej oczekiwanej od dawna i mającej być wizytówką miasta, inwestycji.

Więcej…

REKLAMA
Gmina Kiszkowo
Gimnazjaliści z Kiszkowa na obozie sportowym PDF Drukuj
wtorek, 29 lipca 2014 10:45   (416 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie po raz kolejny mogli wziąć udział w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kiszkowie wypoczynku letnim. Tym razem organizatorzy postawili nie tylko na rozwój talentów sportowych, ale również plastycznych i językowych. W Wałczu odbył się siedmiodniowy Obóz Sportowy w którym wzięło udział 41 gimnazjalistów i 4 członków kadry (Hanna Czosnowska, Marieta Brzozowska, Marta Jóźwiak i Mariusz Czosnowski).

 
Z Łagiewnik Kościelnych do Bułgarii, Rumunii i na Węgry! PDF Drukuj
środa, 28 maja 2014 12:30   (941 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych po raz siódmy obchodzono Finał Dni Europejskich. W tym roku, ze względu na okrągłą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, uroczystości przewodniczyło hasło: „10 lat w UE – dekada zmian”. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego – Joanna Kruczek.

 
Odjazdowe Łagiewniki Kościelne PDF Drukuj
piątek, 23 maja 2014 12:15   (892 odsłon)
alt   Za nami rajd rowerowy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kłecko. Został on zorganizowany zgodnie założeniami akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające, ale to nie przeszkodziło młodym kolarzom dotrzeć do wyznaczonego celu. Musieli się oni zmierzyć z silnym wiatrem oraz zdobyć nie jedną górkę.

Więcej
 
Wokół pingpongowych stołów PDF Drukuj
czwartek, 08 maja 2014 14:00   (1585 odsłon)
alt   Z udziałem ponad pięćdziesięciu zawodników rozegrano II turniej z cyklu Grand Prix Głębokie w hali gospodarstwa państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo. Zawody poprzedziła uroczystość oficjalnego otwarcia „Hali Sportowej”, której dokonał poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Tadeuszem Bąkowskim, wójtem gminy Kiszkowo oraz Tadeuszem Nowakiem, prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

 
Dzień Ziemi z ptakami w tle PDF Drukuj
poniedziałek, 05 maja 2014 09:15   (1457 odsłon)
alt   Od wielu lat na całym świecie podejmuje się najróżniejsze działania, w celu podniesienia kultury ekologicznej ludzi. Jednym z takich działań są obchody Dnia Ziemi. W Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych, również kultywujemy postawę proekologiczną wśród uczniów, uświadamiając im, co stanowi źródła zagrożeń środowiska naturalnego i podając możliwości walki z nimi.

 
W Kiszkowie na ludową nutę... PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 10:45   (9051 odsłon)
alt   Patronem 2014 roku jest Oskar Kolberg – etnograf i folklorysta, autor monumentalnego dzieła „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie zaangażowali się w szereg konkursów, których celem było upamiętnienie działalności Kolberga. Kalendarz obchodów zawierał bogatą ofertę, która spodobała się gimnazjalistom, gdyż większość z nich aktywnie włączyła się w proponowane przedsięwzięcia.

 
Ruszyło tenisowe „Grand Prix Głębokie 2014” PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 14:40   (1621 odsłon)
alt   Jest to już VIII edycja tego turnieju, który odbył się w sali GR Głębokie w gminie Kiszkowo. Był to pierwszy z dziesięciu zaplanowanych, turniej tenisa stołowego. Przy tenisowych stołach stanęło 49 zawodników, którzy rywalizowali między sobą na ośmiu stołach z podziałem na 4 kategorie wiekowe (do 40 lat, 41-50 lat, 51-60 lat i pow. 60 lat).

 
Kiszkowo ma swoich Mistrzów Ortografii! PDF Drukuj
wtorek, 08 kwietnia 2014 21:30   (1169 odsłon)
   Co roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie wybierany jest Mistrz Ortografii. Konkurs składa się z dwóch etapów: w październiku wszyscy uczniowie naszego gimnazjum piszą ogólnoszkolne dyktando. Najlepsi (w tym roku było ich dwunastu) przechodzą do etapu drugiego, który odbywa się właśnie wiosną.

 
Krwiodawcy z Kiszkowa świętowali pięciolecie działalności! PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 09:15   (3508 odsłon)
alt   Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Kiszkowie podsumował pięć lat funkcjonowania. Uroczystość na którą przybyli zaproszeni goście m.in. wójt Tadeusz Bąkowski i Włodzimierz Pilarczyk, prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie oraz członkowie kiszkowskiego klubu, odbyła się w Sali Lustrzanej hali widowiskowo-sportowej. Nie zabrakło podziękowań i odznaczeń W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawania krwi”.

 
Wiosna z tenisem stołowym w Głębokiem PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 13:40   (1509 odsłon)
alt   W wypełnionej po brzegi sali sportowej Gospodarstwa Demonstracyjnego państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo rozegrano turniej tenisa stołowego dla dzieci „Powitanie Wiosny”. Udział w turnieju wzięło łącznie 58 dzieci ze Szkół Podstawowych z Obornik, Łagiewnik Kościelnych i Sławna.

 
-40 st. C to nie mróz, 40 km to nie odległość, 40% to nie wódka... PDF Drukuj
wtorek, 25 marca 2014 16:30   (8561 odsłon)
alt   W niezwykłą podróż do odległej krainy, zabrał mieszkańców Kiszkowa, były mieszkaniec tej miejscowości, dr Arkadiusz Kotliński. Prelegent jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Jego pasją są natomiast podróże, a dzięki nim poznawanie świata. W swoim życiu odbył około 70 podróży, jednak z największym sentymentem wspomina swoje letnie i zimowe wyprawy na Syberię, a było ich 7.

 
Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo „Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2013” PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 20:00   (5248 odsłon)
alt   W Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył dzisiaj Statuetki Siewcy i czeki o wartości o 10 tys. złotych zdobywcom tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2013”. pośród 100 tysięcy gospodarstw do konkursu zgłoszono ponad 50. Kapituła wybrała 20 nominowanych i 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali najbardziej prestiżowy tytuł i statuetkę „Siewcy”.  Wśród laureatów znalazł się przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego – Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo! Gratulujemy!

 
Świątkowo najlepsze w turnieju oldboyów w Kiszkowie! PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 18:00   (1625 odsłon)
alt   W kiszkowskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrano cykliczny turniej piłki halowej oldboyów. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny: Kołaczkowo, Janowiec Wielkopolski, Świątkowo oraz gospodarz rozgrywek oldboye Wełnianki Kiszkowo. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyłą drużyna Świątkowa.

 
Gimnazjaliści z Kiszkowa z pomocą Ukrainie PDF Drukuj
sobota, 01 marca 2014 10:15   (1400 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie świadomi trudnej sytuacji społeczno–politycznej naszych wschodnich sąsiadów zorganizowali w minionym tygodniu akcję pomocy. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była przedstawicielka rodziców Monika Zawierowska – Srocka.

 
W Kiszkowie „lała się” krew! 64 osoby oddały 28 litrów krwi! PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 10:15   (2030 odsłon)
alt   Piłkarze klubu „Wełnianka” Kiszkowo wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Kiszkowie. Chęć oddania krwi zgłosiło 10 piłkarzy oraz trener - Piotr Wojnowski i kierownik drużyny - Adam Olejniczak.

 
Niecodzienny seans filmowy „Kuś” w Kiszkowie PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 12:55   (1536 odsłon)
alt   W 1761 roku sąd w Kiszkowie wydał jeden z ostatnich w Rzeczypospolitej wyroków śmierci za czary. Ofiarami zabobonu padło 10 kobiet – zielarek z pobliskiego Gorzuchowa. Wśród skazanych były dwie dziewczynki. Wszystkie zostały spalone na stosach, w miejscu, które w regionie tradycyjnie nazywa się „Kuś”.

Więcej
 
„I my winniśmy Im cześć” PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 11:00   (1430 odsłon)
alt   W ostatnich dniach stycznia w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie odbyły się ogólnoszkolne lekcje historii na zakończenie projektu edukacyjnego pt. „I my winniśmy Im cześć”. W szkolnym holu zostały wyeksponowane najciekawsze prace plastyczne i multimedialne uczniów klas trzecich - uczestników projektu.

Więcej
 
Charzewo najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
niedziela, 02 lutego 2014 18:45   (1963 odsłon)
alt   W hali widowiskowo-sportowej rozegrano dzisiaj drugą turę rozgrywek w piłce siatkowej Turnieju Sołectw Gminy Kiszkowo. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem pod siatką okazała się drużyna wystawiona przez sołectwo z Charzewa.

 
Sekretarz obrony USA w Dąbrówce Kościelnej: – Jestem bardzo dumny z moich polskich korzeni PDF Drukuj
piątek, 31 stycznia 2014 22:30   (2642 odsłon)
alt   Jest dumny ze swoich polskich korzeni, dzięki czemu zyskał sobie przydomek Hagielski, choć tak na prawdę jego babcia miała nazwisko Kąkolewska. W drugim dniu swojej oficjalnej wizyty, amerykański sekretarz obrony, Chuck Hagel wybrał się w bardzo emocjonującą podróż, w poszukiwaniu swoich korzeni, do miejsca z którego pochodzili jego przodkowie, a konkretnie do Dąbrówki Kościelnej w gminie Kiszkowo.
 
„Opowieść wigilijna” według gimnazjalistów z Kiszkowa PDF Drukuj
sobota, 25 stycznia 2014 11:20   (4534 odsłon)
alt   Zamiast tradycyjnych jasełek młodzież z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie pod opieką nauczycielek Alicji Malinowskiej-Górnej, Katarzyny Cichoń i Hanny Czosnowskiej wystawiła świąteczny spektakl oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Główny bohater, stary i okropnie skąpy Ebenezer Scrooge, zapomniał, czym są święta Bożego Narodzenia. O tym, że jest to czas miłości i dobroci przypomniał mu duch dawnego wspólnika, Jakuba Marleya.

 
„Już pierwsze zdjęcie wywołuje chęć zobaczenia kolejnych” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 16:15   (3300 odsłon)
alt   „Ziemia kiszkowska na starej fotografii” – to tytuł nowej wystawy znajdującej się w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Zdjęcia, pochodzące z albumu „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” pokazują, jak zmieniało się Kiszkowo oraz okoliczne miejscowości na przestrzeni ostatnich stu lat. Wystawa jest częścią cyklu „Osobliwości historyczne i kulturowe ziemi gnieźnieńskiej”.

Więcej
 
Sławno, Sroczyn i Charzewo bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 stycznia 2014 11:00   (2297 odsłon)
alt   Meczami w piłkę siatkową zainaugurowany został Halowy Turniej Sołectw Gminy Kiszkowo. Jak co roku w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie w zmaganiach sportowych spotykają się reprezentacje sołectw gminy Kiszkowo. Turniej rozgrywany jest w trzech konkurencjach: piłka siatkowa, halowa piłka nożna oraz  rywalizacja ogólna.

 
„Kiszkowianie w zaczarowanym świecie operetki i musicalu” PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 21:45   (7046 odsłon)
alt   Czwartkowy wieczór na pewno na długo utkwi w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowoa wszystko za sprawą koncertu wykonanego przez solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Swym głosem i ogólną atmosferą wprowadzili kiszkowską publiczność w „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. - 16 stycznia 2014 roku to początek nowej tradycji. Dziś już mówię, że takie koncerty noworoczne, organizowane będą co roku - deklaruje wójt Tadeusz Bąkowski. Patronem medialnym koncertu były informacjelokalne.pl.

 
WOŚP w Kiszkowie trwał trzy dni! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 12:30   (2362 odsłon)
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie grała tylko w Gnieźnie. Orkiestrowe przedsięwzięcia organizowano także w gminach powiatu gnieźnieńskiego, jak i w gminie Rogowo. Dzisiaj przedstawimy naszym Czytelnikom, jak 22 Finał WOŚP przebiegał poza Gnieznem. Na początek zapraszamy do Kiszkowa.

 
Świąteczna manufaktura w Łagiewnikach Kościelnych PDF Drukuj
wtorek, 24 grudnia 2013 10:15   (4856 odsłon)
alt   Tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych długo nie zapomną. Wszystko za sprawą „Manufaktury Świątecznej” inicjatywie wymyślonej przez Monikę Zawierowską-Srocką. W ramach tej akcji dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe oraz własnoręcznie lukrowały pierniki i bombki na choinkę. - Dzieci na te zajęcia reagują entuzjastycznie, zresztą cała szkoła jest dzisiaj taka podekscytowana. Myślę, że są zadowolone, co widać po tym, jak pracują – podkreśla pomysłodawczyni akcji.
 
W Łagiewnikach zbudowali karmniki... PDF Drukuj
niedziela, 22 grudnia 2013 11:30   (2579 odsłon)
alt   Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Kościelnych po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Ożywić pola”, której głównym organizatorem jest redakcja „Łowca Polskiego”. - I w związku z tym, że tegorocznym hasłem przewodnim jest trznadel, a więc skupiamy się na ptakach, przeprowadziliśmy szereg działań związanych z ptakami. Teraz czas na konkursy i jednym z nich jest konkurs na najładniej wykonany i najbardziej pomysłowy karmnik – wyjaśnia Ilona Otuszewska, koordynator akcji „Ożywić pola”.

 
Unia LechPol Wapno najlepsza w Turnieju Gwiazdkowym w Kiszkowie! PDF Drukuj
sobota, 21 grudnia 2013 22:00   (2203 odsłon)
alt   W hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie rozegrana została dzisiaj kolejna edycja Turnieju Gwiazdowego organizowanego przez LKS Wełnianka Kiszkowo. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła drużyna Unii LechPol Wapno, która w bezpośrednim pojedynku okazała się lepsza od Lux Auto Kiszkowo. Patronem medialnym zawodów były informacjelokalne.pl.

 
„Gwiazdka w schronisku” PDF Drukuj
sobota, 21 grudnia 2013 13:15   (2375 odsłon)
alt   Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo odbyła się akcja zbierania karmy dla psów ze schronisk w naszym regionie. Kolejne takie przedsięwzięcie zakończyło się właśnie w okresie przedświątecznym. Dzieci łącznie zebrały 166 kilogramów karmy, która trafi teraz do wielkopolskich schronisk.

 
„Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej” nagrodzona! PDF Drukuj
piątek, 06 grudnia 2013 10:15   (4488 odsłon)
alt   W auli poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk, odbyło się podsumowanie XIV edycji Konkursu na Działania Proekologiczne i Prokulturowe organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. IV miejsce w konkursie i nagrodę (5 tys. zł), otrzymał projekt pod nazwą „Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej” zrealizowany przez gminę Kiszkowo i Szkołę Podstawową w Łagiewnikach Kościelnych!

 
Album „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” trafi do Czarnkowa! PDF Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2013 19:00   (2020 odsłon)
alt   Za nami czwarta i ostatnia edycja konkursu do którego zaprosiliśmy naszych Czytelników, a w którym do wygrania był album „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” autorstwa Anny Frąckowiak i Bartosza Krąkowskiego. O promocji tej niecodziennej książki można przeczytać tutaj. Zasady konkursu były proste – co tydzień (w każdy czwartek, do końca listopada) publikowaliśmy dwa pytania, a w niedzielę poznawaliśmy zwycięzcę konkursu.

 
Album „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” trafi do Żnina! PDF Drukuj
niedziela, 24 listopada 2013 19:00   (1980 odsłon)
alt   Za nami trzecia edycja konkursu do którego zaprosiliśmy naszych Czytelników, a w którym do wygrania jest album „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” autorstwa Anny Frąckowiak i Bartosza Krąkowskiego. O promocji tej niecodziennej książki można przeczytać tutaj. Zasady konkursu są proste – co tydzień (w każdy czwartek, do końca listopada) publikujemy dwa pytania, a w niedzielę poznamy zwycięzcę konkursu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: