Wybieramy Człowieka Roku 2014! Notowanie drugie!
poniedziałek, 22 grudnia 2014
alt   Za nami pięć dni głosowania w plebiscycie na Człowieka Roku 2014. Plebiscyt obejmuje siedem kategorii z czego w sześciu kategoriach Człowieka Roku wybiorą Czytelnicy. Te kategorie to: polityka-samorząd; kultura-sztuka-nauka; sport; gospodarka-biznes; działalność społeczna oraz „Kobieta Roku 2014”. Nagrodę w siódmej kategorii przyzna redakcja informacjilokalnych.pl. Wybieramy także „Sołtysa Roku 2014”. Zgodnie z zapowiedzią publikujemy dzisiaj kolejne wyniki.

Więcej…

REKLAMA


Gmina Kiszkowo
Zapraszamy na Noc Sylwestrową w Kiszkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 22 grudnia 2014 10:45   (414 odsłon)
alt   Nie wiesz jak spędzić tę jedyną noc w roku? Nie masz pomysłu jak powitać Nowy 2015 Rok? Przyjedź do Kiszkowa! Tadeusz Bąkowski, wójt Gminy Kiszkowo zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Kiszkowo i gości w Noc Sylwestrową na Rynek w Kiszkowie.

 
Wójt Gminy Kiszkowo dziękuje wyborcom PDF Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 14:20   (1132 odsłon)
alt   W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólne Dobro Gmina Kiszkowo dziękuję serdecznie za liczny udział w wyborach samorządowych w dniu 16 listopada.

 
Gmina Kiszkowo: znamy już wszystkich radnych! Wójt Bąkowski z poparciem ponad 87 procent! PDF Drukuj
niedziela, 16 listopada 2014 22:10   (3821 odsłon)
alt   Mamy pierwsze wyniki wyborów z gmin naszego powiatu. O fotel wójta gminy Kiszkowo walczył tylko jeden kandydat, dotychczasowy wójt Tadeusz Bąkowski. W takim przypadku, gdy jest jeden kandydat wyborcy głosują na „tak” lub „nie”. Jaki wynik osiągnął dotychczasowy wójt? Nieoficjalnie poparło go ponad 87 proc. wyborców. Teraz podajemy nazwiska wszystkich nowych radnych wybranych w tej gminie.

 
Konkurs rozstrzygnięty! Znamy zdobywców „Informatora Turystycznego Gminy Kiszkowo”! PDF Drukuj
piątek, 31 października 2014 10:00   (1607 odsłon)
alt   Za nami kolejna edycja konkursu turystycznego w którym tym razem do wygrania był „Informator Turystyczny Gminy Kiszkowo”. - Publikacja ta jest zbiorem najciekawszych informacji o interesujących miejscach, jakie możemy zobaczyć na terenie gminy Kiszkowo i wydarzeniach, w których możemy wziąć udział – mówi Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo. Zasady konkursu były proste – przez prawie cały ten tydzień (od poniedziałku do czwartku) publikowalismy dwa pytania, a dzisiaj publikujemy nazwiska zwycięzców konkursu. Do wygrania było 10 „Informatorów Turystycznych!

 
Kiszkowskie szlaki rowerowe otwarte! PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 20:00   (1439 odsłon)
alt   Dwunastego października, ponad 120 osób „przetarło” nowo utworzony szlak rowerowy w gminie Kiszkowo. Rowerzyście przejechali ponad 27 km czerwonego szlaku. Start i zakończenie rajdu odbyły się w Izbie Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej w Łagiewnikach Kościelnych. Najmłodszą uczestniczką, która dzielnie przejechała całą trasę, była 5 letnia Zosia z Charzewa. Najstarszy uczestnik miał prawie 70 lat. W wydarzeniu tym uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy. Wzięły w nim udział osoby ze Skoków, Kłecka, Swarzędza, Pobiedzisk, Gniezna. Była też grupa osób, która przyjechała rowerami aż z Poznania.

Więcej
 
Z wizytą u Żelaznej Damy znad Sekwany PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 12:35   (2188 odsłon)
alt   „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” - oto słowa św. Augustyna, które przyczyniły się do organizacji szkolnej wycieczki zagranicznej. Po dwóch latach planowania i zbierania funduszy 10-osobowa grupa (7 uczniów z klasy szóstej oraz 3 opiekunów:  Andrzej Szprywa – dyrektor szkoły, Joanna Kruczek – nauczycielka języka angielskiego, Iwona Święciochowska – rodzic) ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych wyruszyła na 5-dniowy „podbój” Francji.

 
„Czarne ptaki przyleciały na Pola Lednickie” PDF Drukuj
niedziela, 31 sierpnia 2014 17:00   (2000 odsłon)
alt   Na Polach Lednickich odbyło się nietypowe spotkanie: spotkanie z motocyklistami. Jest to kolejne spotkanie nieopodal Bramy Trzeciego Tysiąclecia. Tym razem z pewną grupą ludzi, którzy charakteryzują się szczególnymi cechami: stylem życia, męskością, rycerskością i pielgrzymowaniem.

 
„Chleb to bogactwo, chleb to pragnienie każdego człowieka” PDF Drukuj
niedziela, 31 sierpnia 2014 08:15   (5137 odsłon)
alt   Po ścięciu ostatnich kłosów zboża obchodzone są dożynki, czyli mocno zakorzenione w polskiej tradycji święto plonów, rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy, a także wszystkich mieszkańców gminy. I właśnie w sobotę swoje święto obchodziła społeczność gminy Kiszkowo. - Nasze rolnictwo jest bardzo nowoczesne, nasze kiszkowskie rolnictwo nie boi się konkurencji i stosuje bardzo nowoczesne technologie – podkreśla Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.
 
Gimnazjaliści z Kiszkowa na obozie sportowym PDF Drukuj
wtorek, 29 lipca 2014 09:45   (1627 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie po raz kolejny mogli wziąć udział w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kiszkowie wypoczynku letnim. Tym razem organizatorzy postawili nie tylko na rozwój talentów sportowych, ale również plastycznych i językowych. W Wałczu odbył się siedmiodniowy Obóz Sportowy w którym wzięło udział 41 gimnazjalistów i 4 członków kadry (Hanna Czosnowska, Marieta Brzozowska, Marta Jóźwiak i Mariusz Czosnowski).

 
Z Łagiewnik Kościelnych do Bułgarii, Rumunii i na Węgry! PDF Drukuj
środa, 28 maja 2014 11:30   (1759 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych po raz siódmy obchodzono Finał Dni Europejskich. W tym roku, ze względu na okrągłą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, uroczystości przewodniczyło hasło: „10 lat w UE – dekada zmian”. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego – Joanna Kruczek.

 
Odjazdowe Łagiewniki Kościelne PDF Drukuj
piątek, 23 maja 2014 11:15   (1655 odsłon)
alt   Za nami rajd rowerowy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kłecko. Został on zorganizowany zgodnie założeniami akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające, ale to nie przeszkodziło młodym kolarzom dotrzeć do wyznaczonego celu. Musieli się oni zmierzyć z silnym wiatrem oraz zdobyć nie jedną górkę.

Więcej
 
Wokół pingpongowych stołów PDF Drukuj
czwartek, 08 maja 2014 13:00   (2448 odsłon)
alt   Z udziałem ponad pięćdziesięciu zawodników rozegrano II turniej z cyklu Grand Prix Głębokie w hali gospodarstwa państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo. Zawody poprzedziła uroczystość oficjalnego otwarcia „Hali Sportowej”, której dokonał poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Tadeuszem Bąkowskim, wójtem gminy Kiszkowo oraz Tadeuszem Nowakiem, prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

 
Dzień Ziemi z ptakami w tle PDF Drukuj
poniedziałek, 05 maja 2014 08:15   (2241 odsłon)
alt   Od wielu lat na całym świecie podejmuje się najróżniejsze działania, w celu podniesienia kultury ekologicznej ludzi. Jednym z takich działań są obchody Dnia Ziemi. W Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych, również kultywujemy postawę proekologiczną wśród uczniów, uświadamiając im, co stanowi źródła zagrożeń środowiska naturalnego i podając możliwości walki z nimi.

 
W Kiszkowie na ludową nutę... PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 09:45   (10756 odsłon)
alt   Patronem 2014 roku jest Oskar Kolberg – etnograf i folklorysta, autor monumentalnego dzieła „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie zaangażowali się w szereg konkursów, których celem było upamiętnienie działalności Kolberga. Kalendarz obchodów zawierał bogatą ofertę, która spodobała się gimnazjalistom, gdyż większość z nich aktywnie włączyła się w proponowane przedsięwzięcia.

 
Ruszyło tenisowe „Grand Prix Głębokie 2014” PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 13:40   (2546 odsłon)
alt   Jest to już VIII edycja tego turnieju, który odbył się w sali GR Głębokie w gminie Kiszkowo. Był to pierwszy z dziesięciu zaplanowanych, turniej tenisa stołowego. Przy tenisowych stołach stanęło 49 zawodników, którzy rywalizowali między sobą na ośmiu stołach z podziałem na 4 kategorie wiekowe (do 40 lat, 41-50 lat, 51-60 lat i pow. 60 lat).

 
Kiszkowo ma swoich Mistrzów Ortografii! PDF Drukuj
wtorek, 08 kwietnia 2014 20:30   (1911 odsłon)
   Co roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie wybierany jest Mistrz Ortografii. Konkurs składa się z dwóch etapów: w październiku wszyscy uczniowie naszego gimnazjum piszą ogólnoszkolne dyktando. Najlepsi (w tym roku było ich dwunastu) przechodzą do etapu drugiego, który odbywa się właśnie wiosną.

 
Krwiodawcy z Kiszkowa świętowali pięciolecie działalności! PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 08:15   (4736 odsłon)
alt   Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Kiszkowie podsumował pięć lat funkcjonowania. Uroczystość na którą przybyli zaproszeni goście m.in. wójt Tadeusz Bąkowski i Włodzimierz Pilarczyk, prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie oraz członkowie kiszkowskiego klubu, odbyła się w Sali Lustrzanej hali widowiskowo-sportowej. Nie zabrakło podziękowań i odznaczeń W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawania krwi”.

 
Wiosna z tenisem stołowym w Głębokiem PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 12:40   (2358 odsłon)
alt   W wypełnionej po brzegi sali sportowej Gospodarstwa Demonstracyjnego państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo rozegrano turniej tenisa stołowego dla dzieci „Powitanie Wiosny”. Udział w turnieju wzięło łącznie 58 dzieci ze Szkół Podstawowych z Obornik, Łagiewnik Kościelnych i Sławna.

 
-40 st. C to nie mróz, 40 km to nie odległość, 40% to nie wódka... PDF Drukuj
wtorek, 25 marca 2014 15:30   (10583 odsłon)
alt   W niezwykłą podróż do odległej krainy, zabrał mieszkańców Kiszkowa, były mieszkaniec tej miejscowości, dr Arkadiusz Kotliński. Prelegent jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Jego pasją są natomiast podróże, a dzięki nim poznawanie świata. W swoim życiu odbył około 70 podróży, jednak z największym sentymentem wspomina swoje letnie i zimowe wyprawy na Syberię, a było ich 7.

 
Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo „Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2013” PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 19:00   (8179 odsłon)
alt   W Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył dzisiaj Statuetki Siewcy i czeki o wartości o 10 tys. złotych zdobywcom tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2013”. pośród 100 tysięcy gospodarstw do konkursu zgłoszono ponad 50. Kapituła wybrała 20 nominowanych i 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali najbardziej prestiżowy tytuł i statuetkę „Siewcy”.  Wśród laureatów znalazł się przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego – Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo! Gratulujemy!

 
Świątkowo najlepsze w turnieju oldboyów w Kiszkowie! PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 17:00   (2421 odsłon)
alt   W kiszkowskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrano cykliczny turniej piłki halowej oldboyów. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny: Kołaczkowo, Janowiec Wielkopolski, Świątkowo oraz gospodarz rozgrywek oldboye Wełnianki Kiszkowo. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyłą drużyna Świątkowa.

 
Gimnazjaliści z Kiszkowa z pomocą Ukrainie PDF Drukuj
sobota, 01 marca 2014 09:15   (2143 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie świadomi trudnej sytuacji społeczno–politycznej naszych wschodnich sąsiadów zorganizowali w minionym tygodniu akcję pomocy. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była przedstawicielka rodziców Monika Zawierowska – Srocka.

 
W Kiszkowie „lała się” krew! 64 osoby oddały 28 litrów krwi! PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 09:15   (2785 odsłon)
alt   Piłkarze klubu „Wełnianka” Kiszkowo wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Kiszkowie. Chęć oddania krwi zgłosiło 10 piłkarzy oraz trener - Piotr Wojnowski i kierownik drużyny - Adam Olejniczak.

 
Niecodzienny seans filmowy „Kuś” w Kiszkowie PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 11:55   (2158 odsłon)
alt   W 1761 roku sąd w Kiszkowie wydał jeden z ostatnich w Rzeczypospolitej wyroków śmierci za czary. Ofiarami zabobonu padło 10 kobiet – zielarek z pobliskiego Gorzuchowa. Wśród skazanych były dwie dziewczynki. Wszystkie zostały spalone na stosach, w miejscu, które w regionie tradycyjnie nazywa się „Kuś”.

Więcej
 
„I my winniśmy Im cześć” PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 10:00   (2100 odsłon)
alt   W ostatnich dniach stycznia w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie odbyły się ogólnoszkolne lekcje historii na zakończenie projektu edukacyjnego pt. „I my winniśmy Im cześć”. W szkolnym holu zostały wyeksponowane najciekawsze prace plastyczne i multimedialne uczniów klas trzecich - uczestników projektu.

Więcej
 
Charzewo najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
niedziela, 02 lutego 2014 17:45   (2732 odsłon)
alt   W hali widowiskowo-sportowej rozegrano dzisiaj drugą turę rozgrywek w piłce siatkowej Turnieju Sołectw Gminy Kiszkowo. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem pod siatką okazała się drużyna wystawiona przez sołectwo z Charzewa.

 
Sekretarz obrony USA w Dąbrówce Kościelnej: – Jestem bardzo dumny z moich polskich korzeni PDF Drukuj
piątek, 31 stycznia 2014 21:30   (3686 odsłon)
alt   Jest dumny ze swoich polskich korzeni, dzięki czemu zyskał sobie przydomek Hagielski, choć tak na prawdę jego babcia miała nazwisko Kąkolewska. W drugim dniu swojej oficjalnej wizyty, amerykański sekretarz obrony, Chuck Hagel wybrał się w bardzo emocjonującą podróż, w poszukiwaniu swoich korzeni, do miejsca z którego pochodzili jego przodkowie, a konkretnie do Dąbrówki Kościelnej w gminie Kiszkowo.
 
„Opowieść wigilijna” według gimnazjalistów z Kiszkowa PDF Drukuj
sobota, 25 stycznia 2014 10:20   (5862 odsłon)
alt   Zamiast tradycyjnych jasełek młodzież z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie pod opieką nauczycielek Alicji Malinowskiej-Górnej, Katarzyny Cichoń i Hanny Czosnowskiej wystawiła świąteczny spektakl oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Główny bohater, stary i okropnie skąpy Ebenezer Scrooge, zapomniał, czym są święta Bożego Narodzenia. O tym, że jest to czas miłości i dobroci przypomniał mu duch dawnego wspólnika, Jakuba Marleya.

 
„Już pierwsze zdjęcie wywołuje chęć zobaczenia kolejnych” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 15:15   (4237 odsłon)
alt   „Ziemia kiszkowska na starej fotografii” – to tytuł nowej wystawy znajdującej się w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Zdjęcia, pochodzące z albumu „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” pokazują, jak zmieniało się Kiszkowo oraz okoliczne miejscowości na przestrzeni ostatnich stu lat. Wystawa jest częścią cyklu „Osobliwości historyczne i kulturowe ziemi gnieźnieńskiej”.

Więcej
 
Sławno, Sroczyn i Charzewo bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 stycznia 2014 10:00   (3363 odsłon)
alt   Meczami w piłkę siatkową zainaugurowany został Halowy Turniej Sołectw Gminy Kiszkowo. Jak co roku w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie w zmaganiach sportowych spotykają się reprezentacje sołectw gminy Kiszkowo. Turniej rozgrywany jest w trzech konkurencjach: piłka siatkowa, halowa piłka nożna oraz  rywalizacja ogólna.

 
„Kiszkowianie w zaczarowanym świecie operetki i musicalu” PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 20:45   (9027 odsłon)
alt   Czwartkowy wieczór na pewno na długo utkwi w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowoa wszystko za sprawą koncertu wykonanego przez solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Swym głosem i ogólną atmosferą wprowadzili kiszkowską publiczność w „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. - 16 stycznia 2014 roku to początek nowej tradycji. Dziś już mówię, że takie koncerty noworoczne, organizowane będą co roku - deklaruje wójt Tadeusz Bąkowski. Patronem medialnym koncertu były informacjelokalne.pl.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   USŁUGI: Gwiazdor na telefon. Profesjonalnie, z doświadczeniem i fasonem oraz prezentami odwiedzi twój dom w dniu 24 grudnia (wigilię) lub święta. Kontakt tel; 507 741 045 lub e-mail; fantastyka77@wp.pl
   USŁUGI: Prywatny Gabinet Psychologiczny mgr pedagogiki i psychologii Anna Jakubowska-Solarek tel.791-760-500
   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 Body za 1200 zł. Kontakt: 507 870 870.
   MOTORYZACJA: Sprzedam motocykl Yamaha virago rok 1992, przebieg 24 900 km, Stan b.dobry. Gniezno tel. 507 741 045 lub e-mail: kancelaria77@wp.pl
   INNE: Piec kaflowy z dobrymi kaflami i osprzętem do samodzielnej rozbiórki w centrum Gniezna oddam za darmo. Tel. kont. 601-79-14-85
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: