Fałszywy alarm bombowy w gnieźnieńskiej „skarbówce”!
wtorek, 22 lipca 2014
alt   Dzisiaj rano do Urzędu Skarbowego w Gnieźnie dotarł e-mail z informacją, że o godz. 12.00 w budynku „skarbówki” wybuchnie  bomba! Po konsultacjach z policją i strażą pożarną, naczelnik Urzędu zarządziła ewakuację wszystkich przebywających w urzędzie osób. Dwukrotne przeszukanie budynku przez policyjnych pirotechników nie potwierdziło, by w obiekcie znajdował się jakikolwiek podejrzany pakunek. Sprawę fałszywego alarmu bombowego wyjaśnia obecnie policja.

Więcej…

REKLAMA


Gmina Kłecko
Kąpielisko i pole campingowe w Kłecku czekają na turystów! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 09:15   (2413 odsłon)
alt   Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni w naszym regionie. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Powidz – podobnie, Borzątew – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się na plażę do Kłecka?
 
Rzeź wołyńska. Zagaje – historia prawdziwa PDF Drukuj
piątek, 11 lipca 2014 09:15   (2818 odsłon)
alt   Dzisiaj obchodzimy rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. 11 lipca 1943 roku był punktem kulminacyjnym rzezi wołyńskiej. Była to akcja masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery (OUN-B) oraz Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Dzisiaj, ku pamięci, przypominamy historię opisaną w grudniu ubiegłego roku przez Zbyszka Belinga... Dlaczego Jadwiga Bracław musiała patrzeć jak banderowcy w okrutny sposób wymordowali prawie całą jej rodzinę oraz wszystkich znajomych?
 
Ogłoszenie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 lipca 2014 07:30   (504 odsłon)
   Komitet pomocy dla chorego Artura Powały z Gniezna pragnie poinformować do wiadomości publicznej, że podczas koncertu charytatywnego „Warto grać dla Artura!'', który odbył się dnia 6 lipca 2014 roku w Amfiteatrze w Kłecku, udało się zebrać łączną kwotę w wysokości 2039,60 zł.

 
Amfiteatr w Kłecku wypełnił się muzyką i tańcem! PDF Drukuj
czwartek, 26 czerwca 2014 09:15   (1310 odsłon)
alt   Na scenie kłeckiego amfiteatru zaprezentowały się dzieci i młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, które na co dzień uczęszczają na organizowane przez M-GOK zajęcia. Było to podsumowanie całego roku pracy i jednocześnie pokaz talentów z gminy Kłecko ale nie tylko. W przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Kłecko 2014 wystąpili również uczestnicy kółka artystycznego ze Sławna w gminie Kiszkowo.

 
Piłkarskim turniejem uczczono pamięć Andrzeja Bilskiego. Kiszkowo przełamało kłecki monopol! PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 12:30   (1257 odsłon)
alt   Już po raz dziesiąty rozegrany został w Kłecku piłkarski Memoriał im. Andrzeja Bilskiego – przedwcześnie zmarłego Wicestarosty Gnieźnieńskiego. W zmaganiach, tradycyjnie już, uczestniczyli gimnazjaliści. Jubileuszowy puchar powędrował do Kiszkowa.

 
Młodzi Niemcy zachwyceni Polską PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 10:00   (1328 odsłon)
alt   Przez cały tydzień jedenastoosobowa grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły „An der Wipperau”, z miasta partnerskiego Rosche w Niemczech, przebywała w Kłecku. Młodzi Niemcy przyjechali z wizytą do swoich rówieśników – uczniów kłeckiego gimnazjum. Niemieccy gimnazjaliści wyjeżdżali oczarowani i pełni wrażeń.

 
Kondolencje od Burmistrza Gminy Kłecko PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 10:00   (2536 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu

Dariuszowi Pilakowi

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca
 
Święto Flagi w Dębnicy PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 16:15   (1412 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej w Dębnicy odbyło się Święto Flagi. Uczniowie w galowych strojach uczcili majowe święta, a w szczególności Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od 10 lat obchodzony jest 2 maja.

 
„Osiemnastka” w Dębnicy! PDF Drukuj
piątek, 25 kwietnia 2014 11:30   (1297 odsłon)
alt   Po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owieczkach, Sławna, Żydowa i Dębnicy mogli zaprezentować umiejętności i wiedzę religijną dając tym dowód swojego zaangażowania w życie Kościoła. Tegoroczny konkurs tytułem i treścią nawiązywał do hasła Roku Kościelnego 2014, które brzmi „Wierzę w Syna Bożego”.

 
„Powstańcze” lipy w Kłecku oznakowane! PDF Drukuj
sobota, 05 kwietnia 2014 15:30   (2193 odsłon)
alt   Wielu mieszkańców Kłecka idąc na miejscowy cmentarz widzi lipy rosnące tuż przy drodze prowadzącej do tej nekropolii. Nie każdy jednak wie, dlaczego tych lip jest dziewięć i na czyją cześć zostały posadzone. By ten fakt przypomnieć, Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko podjął decyzję o ustawieniu tablicy z informacją dotyczącą tych lip. Lipy te posadzono w 1929 roku, a ich historia jest niecodzienna.

 
W redakcyjnej poczcie: Droga Kamieniec – Pomarzany. Dwa kilometry katastrofy... PDF Drukuj
czwartek, 27 marca 2014 10:15   (5693 odsłon)
alt   - Droga która woła o ratunek. Mieszkańcy wsi dla których jest ona łącznikiem również. Podstawowe pytanie w tym przypadku to kto jest jej właścicielem? Może gdyby nie była ona bezpańska nie wyglądałaby tak jak widać na zdjęciach – tak zaczyna się maile, który otrzymaliśmy na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Nocny Maraton (nie tylko) Matematyczny PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 22:15   (1355 odsłon)
alt   Po raz trzeci, z 21 na 22 marca, w Szkole Podstawowej w Kłecku spora grupa uczniów wystartowała w Maratonie (nie tylko) Matematycznym. O tym, że jest to konkurs niezwykły, każdy mógł się przekonać o trzeciej, czwartej, a może i o piątej w nocy, gdy dopadał go poważny kryzys... Tak, tak – to nie pomyłka uczniowie spędzili w szkole blisko 1000 minut od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka.

 
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 09:00   (1790 odsłon)
alt   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnicy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego zgodnie z tradycją pożegnali zimę. Trzeba przyznać, że nie dokuczyła nam mocno, ale i tak wszyscy tęsknią już za rowerowymi wycieczkami i bieganiem za piłką. Dlatego cała młodzież radosnymi okrzykami powitała wiosnę, która w tym roku mile nas zaskoczyła i przyszła na czas. Piękna pogoda pozwoliła dzieciom na zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek i pożegnanie Marzanny.

 
Czy kłeckie Gimnazjum zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 11:45   (1708 odsłon)
alt   Za niecałe dwa tygodnie, 11 marca w Poznaniu, odbędzie się czwarty, wojewódzki etap XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na rok szkolny 2013/14. W tej rundzie tych przyrodniczych zmagań nasz region reprezentować będzie drużyna z Gimnazjum w Kłecku w składzie: Monika Zbytniewska, Joanna Lech, Joanna Borkowska i Kacper Gręzicki. Opiekunką zespołu jest Beata Trocha.

 
Wesołe ferie z nauką w Kamieńcu PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 21:00   (1918 odsłon)
alt   Zimowisko w Kamieńcu w gminie Kłecko zorganizowano już po raz kolejny. Zainteresowanie tą formą wypoczynku jest bardzo duże, co ogromnie cieszy pomysłodawcą tego zimowego wypoczynku. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu miały okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

 
Uczniowie z Dębnicy stworzą Encyklopedię Wielkopolan! PDF Drukuj
piątek, 14 lutego 2014 12:30   (1699 odsłon)
alt   W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z wielkopolskich szkół podstawowych stworzy Encyklopedię Wielkopolan, w której znajdą się multimedialne wpisy poświęcone wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej z gmin województwa wielkopolskiego. Jedną ze szkół biorących udział w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa w Dębnicy.

 
Kinga Stefańska z Kłecka w półfinale Miss Wielkopolski! PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 23:00   (11002 odsłon)
alt   Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejny etap wyborów Miss Polski Wielkopolski. Z grona 120 piękności z Wielkopolski do półfinału zakwalifikowało się 48 dziewcząt. I właśnie w tym gronie znalazła się mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, 19-letnia Kinga Stefańska z gminy Kłecko! Trzymajmy kciuki za naszą kandydatkę, by znalazła się w finale Miss Wielkopolski! Kinga jest jedyną reprezentantką naszego powiatu!

 
Kłeckie połowinki. Gimnazjum się bawi PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 12:20   (2764 odsłon)
alt   Już połowa – dziwili się jedni; dopiero połowa – martwili się drudzy! Młodzież z Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku bawiła się na tradycyjnych „połowinkach”.

 
Świniary godne naśladowania PDF Drukuj
piątek, 03 stycznia 2014 10:15   (5006 odsłon)
alt   „Wsi spokojna, wsi wesoła…” – tymi słowami Jana Kochanowskiego można określić – ładnie położoną i aktywną społecznie – wieś Świniary w gminie Kłecko. Jak co roku, Rada Sołecka i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich – zorganizowały wspólne świąteczne spotkanie. Inicjatywa mieszkańców wsi Świniary jest bardzo dobrym przykładem animacyjnych działań wspierających integrację społeczności lokalnej.

 
Magiczne spotkanie seniorów w Kłecku PDF Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 18:00   (6656 odsłon)
alt   Okres poprzedzający Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wielu spotkań opłatkowych, czas składania życzeń świąteczno-noworocznych. I w takim duchu odbyło się też spotkanie z seniorami z gminy Kłecko w tamtejszym Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na zaproszenie Marka Kozickiego, burmistrza gminy Kłecko na spotkanie przybyło ponad 250 seniorów z terenu gminy. Nie zabrakło też specjalnych gości tej uroczystości, którymi byli: senator Piotr Gruszczyński i Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński.

 
„Poczuj szczęście w Magii Świąt…” PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 12:40   (1946 odsłon)
alt   Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia? Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdy na niebie? Dlaczego śpiewamy kolędy? Co to znaczy podzielić się opłatkiem? Na te i wiele innych pytań związanych ze świętami Bożego Narodzenia dali odpowiedź uczniowie klas piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Dębnicy, którzy pod kierunkiem Ewy Zobel, Katarzyny Grabiasz - Mosiek i Marii Krótkiej zaprezentowali dla społeczności szkolnej przedstawienie zatytułowane „Magia Świąt”.

 
W Kłecku bezrobotni znajdą pracę PDF Drukuj
środa, 18 grudnia 2013 20:45   (2302 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie poprzez Klub Integracji Społecznej w Kłecku podsumowało pierwszą część projektu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej - rozpisanego w ramach konkursu grantowego Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu - pod nazwą „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”. Na jego realizację pozyskano dotację w wysokości 100 tys. zł.

 
Pamięci Czarka Bilarzewskiego PDF Drukuj
piątek, 06 grudnia 2013 11:00   (2184 odsłon)
alt   Turniej Piłki Siatkowej – I Memoriał im. Czarka Bilarzewskiego rozegrany został wczoraj w Kłecku. W zawodach udział wzięły po 2 zespoły (dziewcząt i chłopców) z gimnazjów w Mieleszynie, Pobiedziskach i Kłecku. Rozgrywki poświęcone zostały pamięci Cezarego Bilarzewskiego, zmarłego przed dwoma laty, nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku.

 
Gmina świeci nowym blaskiem! PDF Drukuj
piątek, 29 listopada 2013 10:15   (2477 odsłon)
alt   W przyszłym roku zakończy się unowocześnianie oświetlanie na terenie gminy Kłecko. Tym samym zamknie się – trwający od 2008 roku – proces wymiany oświetlenia, jak również doświetlania tzw. „ciemnych punktów”. Łączny koszt tej trwających od sześciu lat inwestycji to ponad 600 tysięcy złotych!

 
Nowe place zabaw, wyremontowane świetlice PDF Drukuj
wtorek, 26 listopada 2013 12:40   (1952 odsłon)
alt   Władze gminy Kłecko nie zapominają o swoich sołectwach i regularnie inwestują w świetlice wiejskiej, jak i place zabaw. Te ostatnie zostały wybudowane w takich miejscowościach jak: Działyń, Dębnica, Charbowo, Kamieniec, Wilkowyja, Bojanice, Michalcza, Polska Wieś, Świniary, Zakrzewo, Gorzuchowo, Kopydłowo, Waliszewo, Dziećmiarki i Kłecko. Natomiast jeśli chodzi o świetlice to remonty przeprowadzono w Wilkowyi, Gorzuchowie i Charbowie.

 
„Kuś” - początek wspaniałej przygody? PDF Drukuj
poniedziałek, 25 listopada 2013 18:00   (2010 odsłon)
alt   W Kłecku, w minioną sobotę, odbyła się uroczysta premiera filmu „Kuś - historia zielarek z Gorzuchowa”, o którym informowaliśmy już w naszym portalu. Film nie dał odpowiedzi na nurtujące pytania: dlaczego kobiety musiały zginąć? Do dziś nie znamy powodów, jakimi kierowali się bracia Szeliscy. Może jednak stanowić początek niejednej wspaniałej przygody, zainteresowania się lokalną historią, poznania ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy…

Więcej
 
Kłecko ma swoje małe centrum sportu! PDF Drukuj
sobota, 23 listopada 2013 14:30   (1862 odsłon)
alt   Gmina Kłecko od wielu lat inwestuje w bazę sportową. Jej wizytówką jest hala widowiskowo-sportowa w Kłecku - jedna z najnowocześniejszych w powiecie gnieźnieńskim - wybudowana z okazji 750-lecia nadania Kłecku praw miejskich. W tym roku do istniejących już obiektów (boiska do gry w piłkę nożna, piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę) doszły dwa elementy: tartanowa bieżnia i skocznia w dal.

 
Inwestycje kosztowne, ale potrzebne ludziom i środowisku PDF Drukuj
czwartek, 21 listopada 2013 11:00   (4624 odsłon)
alt   Już 72 procent mieszkańców gminy Kłecko jest objętych kanalizacją zbiorczą. – To bardzo dużo – podkreśla January Giżycki, zastępca burmistrza gminy Kłecko. – Kanalizacja sanitarna to jedna z najważniejszych rzeczy, potrzebna ludziom i środowisku – dodaje. Inną ważną „wodną” inwestycją na terenie gminy w ostatnim czasie było wybudowanie ponad 130-metrowej studni głębinowej w Działyniu.

 
Kłecko zostanie zgazyfikowane PDF Drukuj
wtorek, 19 listopada 2013 12:00   (5827 odsłon)
alt   Najprawdopodobniej na przełomie czerwca i lipca 2015 roku gmina Kłecko będzie miała dostęp do gazu ziemnego. Władze samorządowe gminy podpisały bowiem porozumienie z Wielkopolską Spółką Gazowniczą dotyczące gazyfikacji Kłecka. Inwestycja planowana jest na lata 2014 – 2015. Władze gminy są przekonane, że ta inwestycja przyczyni się do ochrony środowiska naturalnego i poprawi komfort życia mieszkańców.

 
Nowi radni w Kłecku i Kiszkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 18 listopada 2013 22:00   (2653 odsłon)
alt   Rada Miejska Gminy Kłecko i Rada Gminy Kiszkowo ma nowych rajców. Na wczoraj w tych dwóch gminach zaplanowane zostały wybory uzupełniające do rad gmin. Wybory odbyły się tylko w gminie Kłecko (o zwycięstwie zdecydował jeden głos), natomiast w gminie Kiszkowo do wyborów stanęła tylko jedna kandydatka i zdobyła mandat bez głosowania.

 
„Naszym zdaniem te osoby były niewinne, a zginęły w okrutny sposób przez spalenie” PDF Drukuj
poniedziałek, 18 listopada 2013 12:00   (1671 odsłon)
alt   Już w najbliższą sobotę, 23 listopada od godz. 15.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku rozpocznie się przedsięwzięcie, którego kulminacyjnym punktem będzie premiera filmu „Kuś – Historia Zielarek z Gorzuchowa”. Premiera filmu zaplanowana jest na godz. 18.00 i 19.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku. - Cieszymy się, że ten film powstał. Głównie chodziło o uwiecznienie tych wydarzeń i pamięć tym osobom się należy – mówi Ewa Maćkowiak, sołtys Gorzuchowa.

Więcej
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: