„Tragedia w lumpeksie” - świetny spektakl w eSTeDe
niedziela, 23 listopada 2014
alt   W Centrum Kultury jak w lumpeksie już przed otwarciem – spora kolejka, a bilety na ten spektakl wyprzedane kilka dni przed przedstawieniem. Kubę Kaprala jednego z twórców spektaklu gnieźnianie widzieli już kilka lat temu w jego solowym przedstawieniu. Artyści zamienili salę widowiskową eSTeDe w realny lumpeks i to w tej przestrzenie rozegrać się miała tragedia nasycona poetyką absurdu i purnonsensu. 


Więcej…

REKLAMA


OGŁOSZENIE WYBORCZE


Gmina Kłecko
Szanowni Mieszkańcy wsi Polska Wieś i Wilkowyja PDF Drukuj
czwartek, 20 listopada 2014 10:15   (1105 odsłon)
alt   W związku z wyborami samorządowymi, które odbyły się w dniu 16-11-2014 roku, pragnę podziękować Państwu za oddane na mnie głosy. Dziękuję za życzliwe przyjęcie i rozmowy podczas spotkań przedwyborczych, w których przewijała się troska o nasze wsie i gminę. Rozmowy z Państwem dostarczyły mi wiele ciekawych wskazówek i rozwiązań, którymi warto się zająć i na które należy szczególnie zwracać uwagę.

 
Gmina Kłecko: Będzie II tura wyboru burmistrza! Znamy już 15 radnych! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 05:30   (8748 odsłon)
alt   Bardzo długo czekaliśmy na wyniki wyborów w gminie Kłecko, a i tak, te które podamy, są na razie nieoficjalnymi wynikami. Wiadomo na pewno, że w Kłecku dojdzie do II tury wyborów na burmistrza w której zmierzą się January Giżycki, startujący z KWW Samorządna Gmina Kłecko z Adamem Serwatką z KWW Adama Serwatki. Znamy natomiast już nazwiska wszystkich radnych.

 
Ścieki prawdopodobnie zanieczyściły Małą Wełnę! PDF Drukuj
środa, 22 października 2014 13:00   (1567 odsłon)
alt   Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kłecku ustalają kto zanieczyścił Małą Wełnę. Jak już wczoraj informowaliśmy, siwe zabarwienie wody zaobserwowali mieszkańcy Kłecka, którzy zgłosili sprawę do miejscowego urzędu. Co dokładnie zanieczyściło rzekę będzie wiadomo po wynikach badań, które przeprowadzi Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska. - Na razie wiemy tyle, że nie jest to skażenie chemiczne, a organiczne – przekonuje kpt. Bartosz Klich, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.

 
Kto zatruł Małą Wełnę w Kłecku? PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 16:45   (2577 odsłon)
alt   Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Policja i Straż Pożarna sprawdzają w jaki sposób i co skaziło rzekę w Kłecku. Siwe zabarwienie wody zauważyli mieszkańcy Kłecka i pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Rzeka jest wyschnięta pośrodku, więc zanieczyszczenie nie powinno postępować – uspokaja Krzysztof Gronikowski, inspektor ds. ochrony środowiska Urzędu Miejskiego w Kłecku.

 
Rajdowe Kłecko. Uczczono pamięć prof. Władysława Nehringa PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 09:45   (874 odsłon)
alt   Już po raz dwunasty z rzędu drogi i bezdroża gminy Kłecko zaroiły się od miłośników pieszych wędrówek. Na rajdowe trasy wyszło i wyjechało prawie 200 piechurów i rowerzystów. Dopisała pogoda, a organizatorzy – jak co roku zresztą – stanęli na wysokości zadania.

Więcej
 
Młodzież z kłeckiego Gimnazjum rośnie na przyrodniczych ekspertów PDF Drukuj
czwartek, 16 października 2014 09:00   (1112 odsłon)
alt   Po raz 14 już rusza konkurs pod hasłem: „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Bierze w nim udział 16 zespołów parkowych z całego kraju. Każdego roku w konkursie bierze udział drużyna z kłeckiego Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa. W tym roku do pierwszego etapu zgłosiło się aż 150 uczniów. To właśnie z nich stworzona zostanie czteroosobowa drużyna, która stoczy prawdziwy bój z wiedzy o ekologii i parkach krajobrazowych.

 
Z Kłecka do Wrocławia. Gimnazjaliści na grobie Patrona PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 08:15   (1433 odsłon)
alt   Wyjazdy na grób Władysława Nehringa, urodzonego w Kłecku, wybitnego naukowca – filologa, językoznawcy, slawisty, badacza języków i literatur słowiańskich, rektora Uniwersytetu Wrocławskiego i gorącego patrioty – to wieloletnia tradycja. Ponad 40 kłeckich gimnazjalistów wzięło udział w wycieczce do Wrocławia, gdzie odwiedzili miejsca związane z Patronem kłeckiego gimnazjum.

 
Miasto zdobyte. Obrońcy wymordowani. Pierwsza taka rekonstrukcja w Kłecku... PDF Drukuj
poniedziałek, 15 września 2014 08:15   (2617 odsłon)
alt   Kłecko znowu krwawi. W niedzielne popołudnie, po krótkiej i zaciętej walce, łamiąc bohaterski opór mieszkańców, do miasteczka wtargnęły niemieckie wozy pancerne i motocykle. Za nimi wkroczył Wehrmacht. Chwilę później oszaleli z wściekłości hitlerowcy wzięli krwawy odwet na Obrońcach Kłecka, rozstrzeliwując na miejscu ok. 300 osób. Na szczęście była to tylko rekonstrukcja historyczna tragicznych wydarzeń sprzed 75 lat. Obejrzało ją grubo ponad 2 tysiące ludzi.
 
Ogień w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 18:45   (7142 odsłon)
alt   Kilka minut temu na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Czytelnicy przesłali nam wiadomości o pożarze, który wybuchł w hali widowiskowo-sportowej w Kłecku. Z naszych informacji wynika, że ogień pojawił się w saunie znajdującej się w tym obiekcie. Na miejscu pojawiło się kilka jednostek straży pożarna. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na razie nieznane są przyczyny całego zdarzenia.

 
„Jeszcze się tam żagiel bieli…” PDF Drukuj
czwartek, 28 sierpnia 2014 13:10   (1863 odsłon)
alt   Po raz kolejny można było tego lata ujrzeć na Jeziorze Kłeckim białe żagle „optymistów”, z uwijającymi się na ich pokładach uczestnikami obozu żeglarskiego. Jak co roku, w ramach działalności Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mitra”, funkcjonującego przy Gimnazjum im. prof. Wł. Nehringa w Kłecku, zostały zorganizowane zajęcia z żeglarstwa połączone z wypoczynkiem dla dzieci i młodzieży z gminy Kłecko.
 
Rodzinny piknik w Michalczy i łzy sołtysa! PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 09:45   (3553 odsłon)
alt   Michalcza to jedno z tych sołectw w gminie Kłecko, gdzie mieszkańcom chce się organizować wspólną zabawę na rzecz mieszkańców, jak i gości przybyłych z różnych stron powiatu gnieźnieńskiego. I właśnie taki kolejny Festyn Rodzinny odbył się tego lata. W programie pikniku było bardzo wiele atrakcji, ale jednym z najbardziej zapamiętanych punktów festynu, będzie moment, gdy mieszkańcy Michalczy wręczyli sołtysowi Zbigniewowi Stajkowskiemu tort z okazji jego 25-lecia sołtysowania. Nie obyło się bez łez...
 
Archeologiczne sekrety na przedpolach Kłecka? PDF Drukuj
środa, 20 sierpnia 2014 08:15   (2172 odsłon)
alt   Tajemnicza grobla, drewniane konstrukcje, złamane wiosło, fragment przystani – te i wiele innych równie ciekawych elementów odkryli archeolodzy, którzy przez blisko siedem tygodni prowadzili prace na przedpolach Kłecka. - Badania te potwierdzają, że w najbliższym sąsiedztwie grodu w Kłecku była całkiem nieźle rozwinięta sieć osadnicza i nie było to tylko grodzisko oraz same bagna dookoła – mówi Łukasz Kaczmarek, archeolog Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, który kierował tymi wykopaliskami.
 
Portrety morderców PDF Drukuj
piątek, 25 lipca 2014 12:30   (1265 odsłon)
alt   To niby tylko 3 niewielkie zdjęcia, 3 małe fotografie o wymiarach 6 x 9 cm każda, 3 z pozoru niewinne obrazki, 3 scenki uwiecznione 75 lat temu, a tyle w nich treści, niepojętego ludzkiego bólu i niewypowiedzianego cierpienia. Poniżej publikujemy 3 zdjęcia wkraczających do Kłecka we wrześniu 1939 r. hitlerowskich oprawców. Jeżeli ktoś z mieszkańców Kłecka rozpoznaje jakiekolwiek osoby, miejsca lub zdarzenia związane z prezentowanymi zdjęciami, bardzo proszę o kontakt z redakcją.
 
„Piosenka przypomni ci...” PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 12:30   (3362 odsłon)
alt   Koncert „Piosenka przypomni ci...” - w mistrzowskim wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego „Artes Ensemble” - odbył się w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Kłecku i był powrotem do znanych oraz lubianych piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego. W trakcie koncertu usłyszeliśmy przeboje polskiego starego kina, szlagiery rewiowe i kabaretowe.

 
Kąpielisko i pole campingowe w Kłecku czekają na turystów! PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 08:15   (3128 odsłon)
alt   Piękne słoneczne, wręcz upalne lato zagościło w pełni w naszym regionie. W takie dni najchętniej wybieramy się nad wodę, gdzie łatwiej można „przeżyć” żar lejący się z nieba. Jednak wówczas rodzi się pytanie: gdzie nad tę wodę pojechać? Skorzęcin – atrakcyjnie ale tłumy wczasowiczów, Powidz – podobnie, Borzątew – cicho i spokojnie, ale tam już byliśmy tego lata. Może więc warto wybrać się na plażę do Kłecka?
 
Rzeź wołyńska. Zagaje – historia prawdziwa PDF Drukuj
piątek, 11 lipca 2014 08:15   (3617 odsłon)
alt   Dzisiaj obchodzimy rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu. 11 lipca 1943 roku był punktem kulminacyjnym rzezi wołyńskiej. Była to akcja masowej eksterminacji polskiej ludności cywilnej na Wołyniu przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery (OUN-B) oraz Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Dzisiaj, ku pamięci, przypominamy historię opisaną w grudniu ubiegłego roku przez Zbyszka Belinga... Dlaczego Jadwiga Bracław musiała patrzeć jak banderowcy w okrutny sposób wymordowali prawie całą jej rodzinę oraz wszystkich znajomych?
 
Ogłoszenie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 lipca 2014 06:30   (1161 odsłon)
   Komitet pomocy dla chorego Artura Powały z Gniezna pragnie poinformować do wiadomości publicznej, że podczas koncertu charytatywnego „Warto grać dla Artura!'', który odbył się dnia 6 lipca 2014 roku w Amfiteatrze w Kłecku, udało się zebrać łączną kwotę w wysokości 2039,60 zł.

 
Amfiteatr w Kłecku wypełnił się muzyką i tańcem! PDF Drukuj
czwartek, 26 czerwca 2014 08:15   (2491 odsłon)
alt   Na scenie kłeckiego amfiteatru zaprezentowały się dzieci i młodzież z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, które na co dzień uczęszczają na organizowane przez M-GOK zajęcia. Było to podsumowanie całego roku pracy i jednocześnie pokaz talentów z gminy Kłecko ale nie tylko. W przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży Kłecko 2014 wystąpili również uczestnicy kółka artystycznego ze Sławna w gminie Kiszkowo.

 
Piłkarskim turniejem uczczono pamięć Andrzeja Bilskiego. Kiszkowo przełamało kłecki monopol! PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 11:30   (1876 odsłon)
alt   Już po raz dziesiąty rozegrany został w Kłecku piłkarski Memoriał im. Andrzeja Bilskiego – przedwcześnie zmarłego Wicestarosty Gnieźnieńskiego. W zmaganiach, tradycyjnie już, uczestniczyli gimnazjaliści. Jubileuszowy puchar powędrował do Kiszkowa.

 
Młodzi Niemcy zachwyceni Polską PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 09:00   (1977 odsłon)
alt   Przez cały tydzień jedenastoosobowa grupa młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły „An der Wipperau”, z miasta partnerskiego Rosche w Niemczech, przebywała w Kłecku. Młodzi Niemcy przyjechali z wizytą do swoich rówieśników – uczniów kłeckiego gimnazjum. Niemieccy gimnazjaliści wyjeżdżali oczarowani i pełni wrażeń.

 
Kondolencje od Burmistrza Gminy Kłecko PDF Drukuj
niedziela, 11 maja 2014 09:00   (3041 odsłon)
Staroście Gnieźnieńskiemu

Dariuszowi Pilakowi

wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci

Ojca
 
Święto Flagi w Dębnicy PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 15:15   (1941 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej w Dębnicy odbyło się Święto Flagi. Uczniowie w galowych strojach uczcili majowe święta, a w szczególności Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który od 10 lat obchodzony jest 2 maja.

 
„Osiemnastka” w Dębnicy! PDF Drukuj
piątek, 25 kwietnia 2014 10:30   (1868 odsłon)
alt   Po raz osiemnasty w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Religijnej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Owieczkach, Sławna, Żydowa i Dębnicy mogli zaprezentować umiejętności i wiedzę religijną dając tym dowód swojego zaangażowania w życie Kościoła. Tegoroczny konkurs tytułem i treścią nawiązywał do hasła Roku Kościelnego 2014, które brzmi „Wierzę w Syna Bożego”.

 
„Powstańcze” lipy w Kłecku oznakowane! PDF Drukuj
sobota, 05 kwietnia 2014 14:30   (2718 odsłon)
alt   Wielu mieszkańców Kłecka idąc na miejscowy cmentarz widzi lipy rosnące tuż przy drodze prowadzącej do tej nekropolii. Nie każdy jednak wie, dlaczego tych lip jest dziewięć i na czyją cześć zostały posadzone. By ten fakt przypomnieć, Marek Kozicki, burmistrz gminy Kłecko podjął decyzję o ustawieniu tablicy z informacją dotyczącą tych lip. Lipy te posadzono w 1929 roku, a ich historia jest niecodzienna.

 
W redakcyjnej poczcie: Droga Kamieniec – Pomarzany. Dwa kilometry katastrofy... PDF Drukuj
czwartek, 27 marca 2014 09:15   (6870 odsłon)
alt   - Droga która woła o ratunek. Mieszkańcy wsi dla których jest ona łącznikiem również. Podstawowe pytanie w tym przypadku to kto jest jej właścicielem? Może gdyby nie była ona bezpańska nie wyglądałaby tak jak widać na zdjęciach – tak zaczyna się maile, który otrzymaliśmy na skrzynkę Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 
Nocny Maraton (nie tylko) Matematyczny PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 21:15   (1861 odsłon)
alt   Po raz trzeci, z 21 na 22 marca, w Szkole Podstawowej w Kłecku spora grupa uczniów wystartowała w Maratonie (nie tylko) Matematycznym. O tym, że jest to konkurs niezwykły, każdy mógł się przekonać o trzeciej, czwartej, a może i o piątej w nocy, gdy dopadał go poważny kryzys... Tak, tak – to nie pomyłka uczniowie spędzili w szkole blisko 1000 minut od piątkowego popołudnia do sobotniego poranka.

 
Żegnaj zimo! Witaj wiosno! PDF Drukuj
sobota, 22 marca 2014 08:00   (2328 odsłon)
alt   Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnicy pod patronatem Samorządu Uczniowskiego zgodnie z tradycją pożegnali zimę. Trzeba przyznać, że nie dokuczyła nam mocno, ale i tak wszyscy tęsknią już za rowerowymi wycieczkami i bieganiem za piłką. Dlatego cała młodzież radosnymi okrzykami powitała wiosnę, która w tym roku mile nas zaskoczyła i przyszła na czas. Piękna pogoda pozwoliła dzieciom na zabawę przy ognisku, pieczenie kiełbasek i pożegnanie Marzanny.

 
Czy kłeckie Gimnazjum zakwalifikuje się do ogólnopolskiego finału? PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 10:45   (2241 odsłon)
alt   Za niecałe dwa tygodnie, 11 marca w Poznaniu, odbędzie się czwarty, wojewódzki etap XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na rok szkolny 2013/14. W tej rundzie tych przyrodniczych zmagań nasz region reprezentować będzie drużyna z Gimnazjum w Kłecku w składzie: Monika Zbytniewska, Joanna Lech, Joanna Borkowska i Kacper Gręzicki. Opiekunką zespołu jest Beata Trocha.

 
Wesołe ferie z nauką w Kamieńcu PDF Drukuj
sobota, 15 lutego 2014 20:00   (2477 odsłon)
alt   Zimowisko w Kamieńcu w gminie Kłecko zorganizowano już po raz kolejny. Zainteresowanie tą formą wypoczynku jest bardzo duże, co ogromnie cieszy pomysłodawcą tego zimowego wypoczynku. Dzieci biorące udział w tym przedsięwzięciu miały okazję wykazać się kreatywnością i pomysłowością.

 
Uczniowie z Dębnicy stworzą Encyklopedię Wielkopolan! PDF Drukuj
piątek, 14 lutego 2014 11:30   (2170 odsłon)
alt   W ramach projektu „eSzkoła Wielkopolska – Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” ponad 9000 uczniów z wielkopolskich szkół podstawowych stworzy Encyklopedię Wielkopolan, w której znajdą się multimedialne wpisy poświęcone wybitnym postaciom wywodzącym się z każdej z gmin województwa wielkopolskiego. Jedną ze szkół biorących udział w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa w Dębnicy.

 
Kinga Stefańska z Kłecka w półfinale Miss Wielkopolski! PDF Drukuj
niedziela, 09 lutego 2014 22:00   (12431 odsłon)
alt   Pod koniec kwietnia odbędzie się kolejny etap wyborów Miss Polski Wielkopolski. Z grona 120 piękności z Wielkopolski do półfinału zakwalifikowało się 48 dziewcząt. I właśnie w tym gronie znalazła się mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego, 19-letnia Kinga Stefańska z gminy Kłecko! Trzymajmy kciuki za naszą kandydatkę, by znalazła się w finale Miss Wielkopolski! Kinga jest jedyną reprezentantką naszego powiatu!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA

WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   SPRZEDAM: Aparat fotograficzny Nikkon D5100 z obiektywem Nikkor 18-105 - cena 1600 zł. Sprzedam także osobno: Nikkon D5100 Body za 1200 zł i osobno obiektyw: Nikkor 18-105 za 600 zł. Kontakt: 507 870 870.
   USŁUGI: Prywatny Gabinet Psychologiczny mgr pedagogiki i psychologii Anna Jakubowska-Solarek tel.791-760-500
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam piękną działkę położoną w malowniczym miejscu - GNIEZNO- WEŁNICA -osiedle domków jednorodzinnych. Dojazd do działki z dwóch stron -z drogi publicznej i wewnętrznej. Działka położona wśród pięknych zielonych terenów. Powierzchnia działki 1470 m2 cena 100zł/m. Media na działce: - prąd, - woda, - gaz, - kanalizacja miejska, - oświetlenie miejskie całego osiedla i dróg dojazdowych, - internet , - telewizja. Tel. 603355261
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 63,1 m.kw. w bloku (ocieplonym) na 2 piętrze, centralne ogrzewanie, plastikowe okna z roletami, po remoncie, 3 pokoje, kuchnia, łazienka z toaletą, częściowo umeblowane. Dodatkowo: piwnica o pow. 11,20 m.kw, garaż murowany ocieplony o pow. 17,43 m.kw. , ogródek (działka) przy bloku o pow. 126,16 m.kw. własność prywatna. Cena 210.000,- do negocjacji Kontakt 663272498
   MOTORYZACJA: Sprzedam samochód Fiat Cinquecento z silnikiem o pojemności 700 cm, rok produkcji 1998, kolor czarny, przebieg 180 tys. km, kontakt tel. 662 507 514.
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: