Rozbiórka szpitala już przesądzona?
czwartek, 23 października 2014
alt   Problemy gnieźnieńskiego szpitala zdominowały dzisiejszą sesję Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Radni zapoznali się z ekspertyzą dotyczącą stanu rozpoczętej rozbudowy szpitala. - Nie dopuściłbym do użytkowania tego budynku, bo grozi on zawaleniem – stwierdził autor dokumentu Jerzy Zielonacki. Opozycja zarzuciła dyrekcji ZOZ wydawanie, ogromnych, publicznych pieniędzy na kolejne ekspertyzy, które nie wnoszą nic nowego. Takie działania przybliżają tylko prywatyzację placówki – uważają radni opozycji.

Więcej…

REKLAMA
OGŁOSZENIE WYBORCZE

Gmina Kiszkowo
Kiszkowskie szlaki rowerowe otwarte! PDF Drukuj
wtorek, 14 października 2014 21:00   (903 odsłon)
alt   Dwunastego października, ponad 120 osób „przetarło” nowo utworzony szlak rowerowy w gminie Kiszkowo. Rowerzyście przejechali ponad 27 km czerwonego szlaku. Start i zakończenie rajdu odbyły się w Izbie Pamięci i Tradycji Ziemi Kiszkowskiej w Łagiewnikach Kościelnych. Najmłodszą uczestniczką, która dzielnie przejechała całą trasę, była 5 letnia Zosia z Charzewa. Najstarszy uczestnik miał prawie 70 lat. W wydarzeniu tym uczestniczyli nie tylko mieszkańcy gminy. Wzięły w nim udział osoby ze Skoków, Kłecka, Swarzędza, Pobiedzisk, Gniezna. Była też grupa osób, która przyjechała rowerami aż z Poznania.

Więcej
 
Z wizytą u Żelaznej Damy znad Sekwany PDF Drukuj
poniedziałek, 29 września 2014 13:35   (1607 odsłon)
alt   „Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę” - oto słowa św. Augustyna, które przyczyniły się do organizacji szkolnej wycieczki zagranicznej. Po dwóch latach planowania i zbierania funduszy 10-osobowa grupa (7 uczniów z klasy szóstej oraz 3 opiekunów:  Andrzej Szprywa – dyrektor szkoły, Joanna Kruczek – nauczycielka języka angielskiego, Iwona Święciochowska – rodzic) ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych wyruszyła na 5-dniowy „podbój” Francji.

 
„Czarne ptaki przyleciały na Pola Lednickie” PDF Drukuj
niedziela, 31 sierpnia 2014 18:00   (1529 odsłon)
alt   Na Polach Lednickich odbyło się nietypowe spotkanie: spotkanie z motocyklistami. Jest to kolejne spotkanie nieopodal Bramy Trzeciego Tysiąclecia. Tym razem z pewną grupą ludzi, którzy charakteryzują się szczególnymi cechami: stylem życia, męskością, rycerskością i pielgrzymowaniem.

 
„Chleb to bogactwo, chleb to pragnienie każdego człowieka” PDF Drukuj
niedziela, 31 sierpnia 2014 09:15   (4402 odsłon)
alt   Po ścięciu ostatnich kłosów zboża obchodzone są dożynki, czyli mocno zakorzenione w polskiej tradycji święto plonów, rolników, sadowników, ogrodników, pszczelarzy, a także wszystkich mieszkańców gminy. I właśnie w sobotę swoje święto obchodziła społeczność gminy Kiszkowo. - Nasze rolnictwo jest bardzo nowoczesne, nasze kiszkowskie rolnictwo nie boi się konkurencji i stosuje bardzo nowoczesne technologie – podkreśla Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.
 
Gimnazjaliści z Kiszkowa na obozie sportowym PDF Drukuj
wtorek, 29 lipca 2014 10:45   (1206 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie po raz kolejny mogli wziąć udział w zorganizowanym przez Urząd Gminy w Kiszkowie wypoczynku letnim. Tym razem organizatorzy postawili nie tylko na rozwój talentów sportowych, ale również plastycznych i językowych. W Wałczu odbył się siedmiodniowy Obóz Sportowy w którym wzięło udział 41 gimnazjalistów i 4 członków kadry (Hanna Czosnowska, Marieta Brzozowska, Marta Jóźwiak i Mariusz Czosnowski).

 
Z Łagiewnik Kościelnych do Bułgarii, Rumunii i na Węgry! PDF Drukuj
środa, 28 maja 2014 12:30   (1397 odsłon)
alt   W Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych po raz siódmy obchodzono Finał Dni Europejskich. W tym roku, ze względu na okrągłą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, uroczystości przewodniczyło hasło: „10 lat w UE – dekada zmian”. Koordynatorem projektu była nauczycielka języka angielskiego – Joanna Kruczek.

 
Odjazdowe Łagiewniki Kościelne PDF Drukuj
piątek, 23 maja 2014 12:15   (1310 odsłon)
alt   Za nami rajd rowerowy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kłecko. Został on zorganizowany zgodnie założeniami akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Warunki atmosferyczne nie były zbyt sprzyjające, ale to nie przeszkodziło młodym kolarzom dotrzeć do wyznaczonego celu. Musieli się oni zmierzyć z silnym wiatrem oraz zdobyć nie jedną górkę.

Więcej
 
Wokół pingpongowych stołów PDF Drukuj
czwartek, 08 maja 2014 14:00   (2062 odsłon)
alt   Z udziałem ponad pięćdziesięciu zawodników rozegrano II turniej z cyklu Grand Prix Głębokie w hali gospodarstwa państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo. Zawody poprzedziła uroczystość oficjalnego otwarcia „Hali Sportowej”, której dokonał poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z Tadeuszem Bąkowskim, wójtem gminy Kiszkowo oraz Tadeuszem Nowakiem, prezesem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego.

 
Dzień Ziemi z ptakami w tle PDF Drukuj
poniedziałek, 05 maja 2014 09:15   (1877 odsłon)
alt   Od wielu lat na całym świecie podejmuje się najróżniejsze działania, w celu podniesienia kultury ekologicznej ludzi. Jednym z takich działań są obchody Dnia Ziemi. W Szkole Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych, również kultywujemy postawę proekologiczną wśród uczniów, uświadamiając im, co stanowi źródła zagrożeń środowiska naturalnego i podając możliwości walki z nimi.

 
W Kiszkowie na ludową nutę... PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 10:45   (10144 odsłon)
alt   Patronem 2014 roku jest Oskar Kolberg – etnograf i folklorysta, autor monumentalnego dzieła „Lud. Jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce”. Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie zaangażowali się w szereg konkursów, których celem było upamiętnienie działalności Kolberga. Kalendarz obchodów zawierał bogatą ofertę, która spodobała się gimnazjalistom, gdyż większość z nich aktywnie włączyła się w proponowane przedsięwzięcia.

 
Ruszyło tenisowe „Grand Prix Głębokie 2014” PDF Drukuj
środa, 16 kwietnia 2014 14:40   (2157 odsłon)
alt   Jest to już VIII edycja tego turnieju, który odbył się w sali GR Głębokie w gminie Kiszkowo. Był to pierwszy z dziesięciu zaplanowanych, turniej tenisa stołowego. Przy tenisowych stołach stanęło 49 zawodników, którzy rywalizowali między sobą na ośmiu stołach z podziałem na 4 kategorie wiekowe (do 40 lat, 41-50 lat, 51-60 lat i pow. 60 lat).

 
Kiszkowo ma swoich Mistrzów Ortografii! PDF Drukuj
wtorek, 08 kwietnia 2014 21:30   (1562 odsłon)
   Co roku w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie wybierany jest Mistrz Ortografii. Konkurs składa się z dwóch etapów: w październiku wszyscy uczniowie naszego gimnazjum piszą ogólnoszkolne dyktando. Najlepsi (w tym roku było ich dwunastu) przechodzą do etapu drugiego, który odbywa się właśnie wiosną.

 
Krwiodawcy z Kiszkowa świętowali pięciolecie działalności! PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 09:15   (4131 odsłon)
alt   Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy w Kiszkowie podsumował pięć lat funkcjonowania. Uroczystość na którą przybyli zaproszeni goście m.in. wójt Tadeusz Bąkowski i Włodzimierz Pilarczyk, prezes Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie oraz członkowie kiszkowskiego klubu, odbyła się w Sali Lustrzanej hali widowiskowo-sportowej. Nie zabrakło podziękowań i odznaczeń W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne długoletnie oddawania krwi”.

 
Wiosna z tenisem stołowym w Głębokiem PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 13:40   (1999 odsłon)
alt   W wypełnionej po brzegi sali sportowej Gospodarstwa Demonstracyjnego państwa Kujawskich w Głębokiem w gminie Kiszkowo rozegrano turniej tenisa stołowego dla dzieci „Powitanie Wiosny”. Udział w turnieju wzięło łącznie 58 dzieci ze Szkół Podstawowych z Obornik, Łagiewnik Kościelnych i Sławna.

 
-40 st. C to nie mróz, 40 km to nie odległość, 40% to nie wódka... PDF Drukuj
wtorek, 25 marca 2014 16:30   (9793 odsłon)
alt   W niezwykłą podróż do odległej krainy, zabrał mieszkańców Kiszkowa, były mieszkaniec tej miejscowości, dr Arkadiusz Kotliński. Prelegent jest dziekanem Wydziału Nauk Społecznych Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Jego pasją są natomiast podróże, a dzięki nim poznawanie świata. W swoim życiu odbył około 70 podróży, jednak z największym sentymentem wspomina swoje letnie i zimowe wyprawy na Syberię, a było ich 7.

 
Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo „Wielkopolskim Rolnikiem Roku 2013” PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 20:00   (6980 odsłon)
alt   W Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich Marek Woźniak, marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył dzisiaj Statuetki Siewcy i czeki o wartości o 10 tys. złotych zdobywcom tytułu „Wielkopolski Rolnik Roku 2013”. pośród 100 tysięcy gospodarstw do konkursu zgłoszono ponad 50. Kapituła wybrała 20 nominowanych i 10 laureatów konkursu, którzy otrzymali najbardziej prestiżowy tytuł i statuetkę „Siewcy”.  Wśród laureatów znalazł się przedstawiciel powiatu gnieźnieńskiego – Marcin Kujawski z gminy Kiszkowo! Gratulujemy!

 
Świątkowo najlepsze w turnieju oldboyów w Kiszkowie! PDF Drukuj
niedziela, 09 marca 2014 18:00   (2031 odsłon)
alt   W kiszkowskiej hali widowiskowo-sportowej rozegrano cykliczny turniej piłki halowej oldboyów. W rozgrywkach udział wzięły cztery drużyny: Kołaczkowo, Janowiec Wielkopolski, Świątkowo oraz gospodarz rozgrywek oldboye Wełnianki Kiszkowo. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyłą drużyna Świątkowa.

 
Gimnazjaliści z Kiszkowa z pomocą Ukrainie PDF Drukuj
sobota, 01 marca 2014 10:15   (1801 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie świadomi trudnej sytuacji społeczno–politycznej naszych wschodnich sąsiadów zorganizowali w minionym tygodniu akcję pomocy. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była przedstawicielka rodziców Monika Zawierowska – Srocka.

 
W Kiszkowie „lała się” krew! 64 osoby oddały 28 litrów krwi! PDF Drukuj
środa, 26 lutego 2014 10:15   (2431 odsłon)
alt   Piłkarze klubu „Wełnianka” Kiszkowo wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi zorganizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Kiszkowie. Chęć oddania krwi zgłosiło 10 piłkarzy oraz trener - Piotr Wojnowski i kierownik drużyny - Adam Olejniczak.

 
Niecodzienny seans filmowy „Kuś” w Kiszkowie PDF Drukuj
czwartek, 06 lutego 2014 12:55   (1872 odsłon)
alt   W 1761 roku sąd w Kiszkowie wydał jeden z ostatnich w Rzeczypospolitej wyroków śmierci za czary. Ofiarami zabobonu padło 10 kobiet – zielarek z pobliskiego Gorzuchowa. Wśród skazanych były dwie dziewczynki. Wszystkie zostały spalone na stosach, w miejscu, które w regionie tradycyjnie nazywa się „Kuś”.

Więcej
 
„I my winniśmy Im cześć” PDF Drukuj
poniedziałek, 03 lutego 2014 11:00   (1773 odsłon)
alt   W ostatnich dniach stycznia w Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie odbyły się ogólnoszkolne lekcje historii na zakończenie projektu edukacyjnego pt. „I my winniśmy Im cześć”. W szkolnym holu zostały wyeksponowane najciekawsze prace plastyczne i multimedialne uczniów klas trzecich - uczestników projektu.

Więcej
 
Charzewo najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
niedziela, 02 lutego 2014 18:45   (2393 odsłon)
alt   W hali widowiskowo-sportowej rozegrano dzisiaj drugą turę rozgrywek w piłce siatkowej Turnieju Sołectw Gminy Kiszkowo. Bezapelacyjnie najlepszym zespołem pod siatką okazała się drużyna wystawiona przez sołectwo z Charzewa.

 
Sekretarz obrony USA w Dąbrówce Kościelnej: – Jestem bardzo dumny z moich polskich korzeni PDF Drukuj
piątek, 31 stycznia 2014 22:30   (3234 odsłon)
alt   Jest dumny ze swoich polskich korzeni, dzięki czemu zyskał sobie przydomek Hagielski, choć tak na prawdę jego babcia miała nazwisko Kąkolewska. W drugim dniu swojej oficjalnej wizyty, amerykański sekretarz obrony, Chuck Hagel wybrał się w bardzo emocjonującą podróż, w poszukiwaniu swoich korzeni, do miejsca z którego pochodzili jego przodkowie, a konkretnie do Dąbrówki Kościelnej w gminie Kiszkowo.
 
„Opowieść wigilijna” według gimnazjalistów z Kiszkowa PDF Drukuj
sobota, 25 stycznia 2014 11:20   (5344 odsłon)
alt   Zamiast tradycyjnych jasełek młodzież z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie pod opieką nauczycielek Alicji Malinowskiej-Górnej, Katarzyny Cichoń i Hanny Czosnowskiej wystawiła świąteczny spektakl oparty na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Główny bohater, stary i okropnie skąpy Ebenezer Scrooge, zapomniał, czym są święta Bożego Narodzenia. O tym, że jest to czas miłości i dobroci przypomniał mu duch dawnego wspólnika, Jakuba Marleya.

 
„Już pierwsze zdjęcie wywołuje chęć zobaczenia kolejnych” PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 16:15   (3824 odsłon)
alt   „Ziemia kiszkowska na starej fotografii” – to tytuł nowej wystawy znajdującej się w Kolegium Europejskim w Gnieźnie. Zdjęcia, pochodzące z albumu „Ziemia kiszkowska wczoraj i dziś” pokazują, jak zmieniało się Kiszkowo oraz okoliczne miejscowości na przestrzeni ostatnich stu lat. Wystawa jest częścią cyklu „Osobliwości historyczne i kulturowe ziemi gnieźnieńskiej”.

Więcej
 
Sławno, Sroczyn i Charzewo bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 stycznia 2014 11:00   (2890 odsłon)
alt   Meczami w piłkę siatkową zainaugurowany został Halowy Turniej Sołectw Gminy Kiszkowo. Jak co roku w hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie w zmaganiach sportowych spotykają się reprezentacje sołectw gminy Kiszkowo. Turniej rozgrywany jest w trzech konkurencjach: piłka siatkowa, halowa piłka nożna oraz  rywalizacja ogólna.

 
„Kiszkowianie w zaczarowanym świecie operetki i musicalu” PDF Drukuj
piątek, 17 stycznia 2014 21:45   (8208 odsłon)
alt   Czwartkowy wieczór na pewno na długo utkwi w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowoa wszystko za sprawą koncertu wykonanego przez solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Swym głosem i ogólną atmosferą wprowadzili kiszkowską publiczność w „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. - 16 stycznia 2014 roku to początek nowej tradycji. Dziś już mówię, że takie koncerty noworoczne, organizowane będą co roku - deklaruje wójt Tadeusz Bąkowski. Patronem medialnym koncertu były informacjelokalne.pl.

 
WOŚP w Kiszkowie trwał trzy dni! PDF Drukuj
poniedziałek, 13 stycznia 2014 12:30   (2818 odsłon)
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie grała tylko w Gnieźnie. Orkiestrowe przedsięwzięcia organizowano także w gminach powiatu gnieźnieńskiego, jak i w gminie Rogowo. Dzisiaj przedstawimy naszym Czytelnikom, jak 22 Finał WOŚP przebiegał poza Gnieznem. Na początek zapraszamy do Kiszkowa.

 
Świąteczna manufaktura w Łagiewnikach Kościelnych PDF Drukuj
wtorek, 24 grudnia 2013 10:15   (5433 odsłon)
alt   Tego dnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łagiewnikach Kościelnych długo nie zapomną. Wszystko za sprawą „Manufaktury Świątecznej” inicjatywie wymyślonej przez Monikę Zawierowską-Srocką. W ramach tej akcji dzieci poznawały tradycje bożonarodzeniowe oraz własnoręcznie lukrowały pierniki i bombki na choinkę. - Dzieci na te zajęcia reagują entuzjastycznie, zresztą cała szkoła jest dzisiaj taka podekscytowana. Myślę, że są zadowolone, co widać po tym, jak pracują – podkreśla pomysłodawczyni akcji.
 
W Łagiewnikach zbudowali karmniki... PDF Drukuj
niedziela, 22 grudnia 2013 11:30   (2962 odsłon)
alt   Szkoła Podstawowa w Łagiewnikach Kościelnych po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Ożywić pola”, której głównym organizatorem jest redakcja „Łowca Polskiego”. - I w związku z tym, że tegorocznym hasłem przewodnim jest trznadel, a więc skupiamy się na ptakach, przeprowadziliśmy szereg działań związanych z ptakami. Teraz czas na konkursy i jednym z nich jest konkurs na najładniej wykonany i najbardziej pomysłowy karmnik – wyjaśnia Ilona Otuszewska, koordynator akcji „Ożywić pola”.

 
Unia LechPol Wapno najlepsza w Turnieju Gwiazdkowym w Kiszkowie! PDF Drukuj
sobota, 21 grudnia 2013 22:00   (2714 odsłon)
alt   W hali widowiskowo-sportowej w Kiszkowie rozegrana została dzisiaj kolejna edycja Turnieju Gwiazdowego organizowanego przez LKS Wełnianka Kiszkowo. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła drużyna Unii LechPol Wapno, która w bezpośrednim pojedynku okazała się lepsza od Lux Auto Kiszkowo. Patronem medialnym zawodów były informacjelokalne.pl.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
REKLAMA


POLECAMY
 OGŁOSZENIE WYBORCZE


OGŁOSZENIE WYBORCZEWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   SPRZEDAM: Posiadam orzechy włoskie świeże, tegoroczne bardzo smaczne i zdrowe, rosną z dala od miasta. 1 kg orzechów włoskich - 7,50 zł 1szt - 500 g - 0,5 kg za 3,75 zł. Posiadam około 90 kg. Odbiór najlepiej osobisty (Mieleszyn koło Gniezna), ale mogę również wysłać! Zadzwoń ile za przesyłkę! Tel. 880944795, 608302639.
   SPRZEDAM: Działki rolne: 1,79 ha lub 3,66 ha - klasa ziemi: III i IV w miejscowości Przysieka, gm. Mieleszyn. kom. 608302639
   SPRZEDAM: Kukurydzę z pnia 500698827
   SPRZEDAM: Jeż pigmejski afrykański samiczka 1 szt. i samczyk 1 szt. sprzedam. Cena 200 zł za sztukę. Tel. 508377175
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: