Tajemnice Niechanowa - zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem

Dlaczego Józef Wybicki przybył do pałacu w Niechanowie? Co łączy Niechanowo z Drogą św. Jakuba? Jakie zagadki skrywa niechanowski pałac? Poznamy historię napoleońskiego generała, który spoczywa w cieniu niechanowskiej świątyni, czy też pierwszego w powiecie gnieźnieńskim Skweru Jana Pawła II. Te i wiele innych tajemnic zostanie odkrytych podczas zwiedzania Niechanowa. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 2 maja podczas kolejnej wycieczki z przewodnikiem w ramach „Majówki z historią”. Zwiedzanie jest bezpłatne! Więcej

REKLAMA


alt

alt

Niecodzienni goście w Kruchowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 stycznia 2012 11:30
alt   Królowie, aniołowie, pastuszkowie, Józef i Maryja oraz maleńkie Dziecię przybyli do Kruchowa w niedzielne, styczniowe popołudnie. W role niecodziennych gości wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej przygotowane przez Danutę Majewską i Elżbietę Holak. Maluszki doskonale wcieliły się w swoje role.   

   Na sali panowała przedziwna cisza. Około pięćdziesięciocioosobowa grupa dorosłych w skupieniu słuchała trudnych i jednocześnie mądrych dialogów, które dzieci prowadziły przy Bożej Dziecinie.
   Tradycyjnie każdego roku krótko po Świętach Bożego Narodzenia członkinie Koła Gospodyń Wiejskich zapraszają osoby samotne i starsze na wspólny opłatek, życzenia, posiłek oraz pogawędkę. Gośćmi byli również władze gminne i sołeckie oraz zaprzyjaźnione KGW z Ławek i Grabowa.

altalt

  

   Za przepiękne jasełki dzieci nagrodzono słodyczami. Jest to niezwykle trudny sposób kultywowania tradycji ale jakże skuteczny zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dziękujemy wszystkim!

Zarząd KGW Kruchowo
 
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMY


WARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: