„Szanse Krzysztofa Ostrowskiego, by zostać prezydentem Gniezna są bardzo niewielkie”
wtorek, 29 lipca 2014
alt   Gnieźnieński świat polityczny od kilku dni analizuje oficjalne ogłoszenie Krzysztofa Ostrowskiego, jako kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna. O tym wyborze, o o sytuacji przedwyborczej w Gnieźnie i o kandydacie Platformy na prezydenta Pierwszej Stolicy Polski, z senatorem Piotrem Gruszczyńskim rozmawia Karol Soberski


Więcej…

REKLAMA
Gmina Łubowo
Krystian Jałoszyński i Daniel Jackowiak najlepsi w turnieju „Lednica 2014”! PDF Drukuj
poniedziałek, 28 lipca 2014 15:00   (472 odsłon)
alt   Z nami IX Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn „Lednica 2014”. W turnieju uczestniczyło dziewięć par. Mecze rozegrano w dwóch grupach. Cztery najlepsze drużyny walczyły w finale. Zawody wygrała para Krystian Jałoszyński i Daniel Jackowiak. Nagrody w turnieju wręczył m.in. Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
Piast Łubowo zwycięzcą Owieczki Cup 2014! PDF Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 21:00   (1290 odsłon)
alt   Za nami pierwsza edycja turnieju piłki nożnej Owieczki Cup 2014, sfinansowanego przez gminę Łubowo, a zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Pantera. Mecze rozgrywane były na Orliku w Lednogórze. W turnieju wzięło udział siedem drużyn: WKS Żydówko, Lednogóra, Platon Leśniewo, Piast Łubowo, FC Karłowice oraz dwa zespoły z Owieczek. Niestety, pomimo wcześniejszej deklaracji, na turniej nie dotarł KS Fałkowo. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
 
Tak wypoczywają dzieci w gminie Łubowo! PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 10:45   (2666 odsłon)
alt   Tegoroczne półkolonie letnie w Łubowie, które odbywały się od 14 do 18 lipca, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawych działań, wśród których, każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie. Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy półkolonii brali udział w licznych zabawach ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu oraz grach stolikowych. Ale wakacje w Łubowie przygotowane przez Bibliotekę i Dom Kultury jeszcze się nie zakończyły!

 
„Błękitna Wstęga” w afrykańskich upałach PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 10:00   (2513 odsłon)
alt   Miłośnicy sportu, a konkretnie pływania, zjawili się niedzielne przedpołudnie w Dziekanowicach. Odbyły się tam XXI już zawody w pływaniu długodystansowym „O Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego”. A że pogoda nad wyraz dopisała, to w Małym Skansenie zjawili się zawodnicy i plażowicze. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie. Nad przebiegiem rywalizacji od lat czuwa Irena Wójcik, dyrektor zawodów.

 
Łubowo zaprasza na odnowione kąpieliska PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 18:30   (1002 odsłon)
alt   Na terenie gminy Łubowo, dla mieszkańców i gości, przygotowano tego lata trzy kąpieliska: w Dziekanowicach, Lednogórze i Rybitwach. Wszystkie starannie przygotowano do sezonu, dlatego spełniają normy sanitarne i są dopuszczone do użytku. Jak informuje wójt Andrzej Łozowski, planowane są dalsze prace na terenach rekreacyjnych gminy. - Wszystkie trzy nasze kąpieliska są niezwykle urokliwe i polecamy je całym rodzinom – zaprasza wójt.
 
„Piast” Łubowo zwycięzcą Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 30 czerwca 2014 09:15   (860 odsłon)
alt   Na stadionie sportowym w Łubowie odbyło się wczoraj podsumowanie rozgrywek Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Pobiedziskach. W XIII edycji wystąpiło 13 zespołów w tym siedem z gminy Łubowo. Mistrzem ligi po raz pierwszy została drużyna „Piasta” Łubowo prowadzona przez Ryszarda Filipiaka i Arkadiusza Kościańskiego.

 
Roztańczony piknik w Łubowie PDF Drukuj
piątek, 27 czerwca 2014 17:00   (755 odsłon)
alt   W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Łubowie odbył się rozśpiewany, roześmiany, a przede wszystkim roztańczony Piknik Taneczny. Imprezę dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas zorganizowały nauczycielki z Przedszkola „Tęczowy Domek” w Woźnikach.

 
Przedszkolne pożegnanie w Woźnikach PDF Drukuj
czwartek, 19 czerwca 2014 18:00   (975 odsłon)
alt   Rok szkolny dobiega końca, przyszedł czas na pożegnania. W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach, najstarsza grupa przedszkolaków uroczyście, w obecności swoich wychowawców, rodziców i gości specjalnych pożegnała swoje przedszkole.

 
Całe rodziny na pikniku w Woźnikach PDF Drukuj
poniedziałek, 16 czerwca 2014 19:30   (934 odsłon)
alt   W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Witajcie w naszej bajce....”. Były profesjonalne i amatorskie występy artystyczne, sporo rekreacji i słodkich niespodzianek, a także wiele festynowych atrakcji.

 
Stomatologiczna „biała niedziela” w Wierzycach PDF Drukuj
poniedziałek, 16 czerwca 2014 13:30   (1238 odsłon)
alt   Około 100 rodzin z dziećmi, z terenu gminy Łubowo skorzystało z bezpłatnej konsultacji stomatologicznej, jaką w minioną niedzielę, 15 czerwca, w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Wierzycach przeprowadzili studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 
Gmina Łubowo z kolejną inwestycją! PDF Drukuj
niedziela, 15 czerwca 2014 20:45   (5248 odsłon)
alt   - Świetlica wiejska w Wierzycach to jest kolejna ze świetlic która powstała w ramach programu budowy świetlic wiejskich w gminie Łubowo. Generalnie budujemy je z dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po Leśniewie, Strychowie, Imielenku gdzie była rozbudowa, Dziekanowicach i Fałkowie, jest to kolejna taka inwestycja – podkreśla wójt Andrzej Łozowski.

 
„Figle i psoty Kaktusa i Skloty” – już wkrótce kolejna książka Agnieszki Gadzińskiej! PDF Drukuj
czwartek, 12 czerwca 2014 20:00   (908 odsłon)
alt   Po sukcesie książki „Sklota i reszta świata” autorstwa Agnieszki Gadzińskiej, już niebawem, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, na rynku wydawniczym pojawi się druga część książki o przygodach Skloty i jej przyjaciół: „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”. - Jest to, podobnie jak część pierwsza, zbiór ośmiu opowiadań, w których dzieje się sporo zabawnych rzeczy: dzieci będą próbowały przygotować się na koniec świata, odkryją czym jest kryzys wieku średniego, spróbują zrobić maseczkę błotną, perukę, zasięgną porady wróżki... - mówi A. Gadzińska.

 
Toruński Fort zdobyty przez uczniów z Łubowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 19:00   (955 odsłon)
alt   Uczniowie klasa III A z Gimnazjum w Łubowie uczestniczyli w szkoleniu „Kadet” w toruńskim Forcie. Pierwszego dnia, po zwiedzeniu toruńskiej starówki, młodzież wyruszyła w teren, gdzie kadeci nauczyli się m.in. jak prymitywnymi sposobami rozpalać ogień, pozyskiwać wodę, filtrować ją a także jak wzywać pomoc i udzielać pierwszej pomocy.

 
Rajska przygoda uczniów z Łubowa PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 14:30   (1495 odsłon)
alt   Dziesięć dni (od 23 maja do 1 czerwca) uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum gminy Łubowo spędzili radosny czas w Chorwacji. W przepięknym ośrodku Zaton dzieci mieszkały w luksusowych apartamentach. W czasie pobytu korzystały z uroków plaży, uczyły się pływać w basenie, uczestniczyły w warsztatach z zakresu umiejętności społecznych.

 
Rodzinny piknik w Fałkowie PDF Drukuj
wtorek, 03 czerwca 2014 14:30   (1374 odsłon)
alt   Szkolne boisko w Fałkowie stało się miejscem pikniku rodzinnego zorganizowanego przez sołectwa z Fałkowa, Wierzyc i Leśniewa oraz Szkołę Podstawową w Falkowie. Zawitało wielu gości, jednak bohaterami dnia była liczna gromada dzieci. Nic dziwnego. Pierwszego czerwca jest ich święto. Dla nich właśnie i dla ich rodzin przygotowano niezliczoną liczbę atrakcji.

 
Lednicka Wiosna Poetycka 2014 przeszła do historii! PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 20:00   (1492 odsłon)
alt   Od osiemnastu lat na Lednicy, w Muzeum Pierwszych Piastów z inicjatywy poetki Stanisławy Łowińskiej organizowana jest Lednicka Wiosna Poetycka, która łączy w sobie poezję, warsztaty literackie, plenery plastyczne, spotkania z muzyką, wybitnymi artystami i poetami scen polskich.

 
Deszczowe mistrzostwa dla Mieleszyna! PDF Drukuj
czwartek, 29 maja 2014 14:00   (1103 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie odbyły się IX Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych Łubowo 2014. Mimo niesprzyjającej aury, gdyż od wczesnych godzin rannych nad Łubowem przeszły opady deszczu rozegrano sześć biegów dla dziewcząt i chłopców klas I - III gimnazjum na dystansach od 1000 do 1300 metrów. W rywalizacji uczestniczyło pięć szkół gimnazjalnych: z Mieleszyna, Pobiedzisk Letnisko, Żydowa, Trzemeszna i Łubowa.

 
Awanse, medale, wyróżnienia i... kabaret z Kopydłowa! Strażacy świętowali w Dziekanowicach! PDF Drukuj
wtorek, 06 maja 2014 12:20   (2072 odsłon)
alt   Strażacy w Polsce są grupą zawodową, której ufa najwięcej rodaków. I tak jest w corocznych badaniach. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka, który odbył się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach w gminie Łubowo, przyciągnął rzesze mieszkańców gminy, gości z sąsiednich gmin i powiatów oraz wielu samorządowców, polityków i przedstawicieli innych służb mundurowych. Gwiazdą tegorocznego święta strażaków był – znany w telewizji – Kabaret z Kopydłowa!

 
Współpraca Łubowa z Chorwatami nabiera rozmachu! PDF Drukuj
wtorek, 06 maja 2014 10:45   (8301 odsłon)
alt   Gmina Łubowo coraz prężniej rozwija współpracę z partnerską gminą z Chorwacji – Nin. W majowy weekend do Łubowa przyjechała delegacja władz Ninu z prezydentem tego miasta na czele. Ich wizyta związana była z obchodami 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, jak również miała na celu rozmowy z władzami gminy Łubowo o tegorocznych wspólnych przedsięwzięciach.

 
Rodzinny rajd i piknik PDF Drukuj
sobota, 03 maja 2014 20:30   (1091 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo święto 1 maja uczcili rodzinnym rajdem rowerowym, połączony z piknikiem. Pięćdziesięciu uczestników pokonało trasę około 20 km. Miejscem docelowym była plaża w Lednogórze. Tym razem seniorzy zaprosili do udziału swoje rodziny, szczególnie najmłodszych członków rodzin.

Więcej
 
Wielki sport małych ludzi PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 14:10   (1523 odsłon)
alt   W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach odbyła się Wiosenna Spartakiada Maluchów. Zmaganiom przedszkolaków z Woźnik i Pobiedzisk towarzyszyło hasło „Przedszkolak to zuch – w nim sportowy duch". Dzieci udowodniły, że potrafią walczyć, radośnie wygrywać i godnie przegrywać, a wszystko w duchu fair play.

 
„Napisać coś i pokazać komuś to naprawdę wielka odwaga, ponieważ boimy się śmieszności” PDF Drukuj
sobota, 26 kwietnia 2014 09:15   (7630 odsłon)
alt   W Domu Kultury w Łubowie odbyło się wczoraj niecodzienne wydarzenie, a mianowicie promocja wyjątkowej książki pt. „Sklota i reszta świata” autorstwa Agnieszki Gadzińskiej, na codzień instruktor miejscowego Domu Kultury. Książka napisana przez panią Agnieszkę miała oficjalną premierę 24 marca i od tego czasu dostępna jest w księgarniach. Organizatorem spotkania była Biblioteka Gminna w Łubowie.
 
„Najlepiej jest w przedszkolu” w gminie Łubowo PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 14:30   (2485 odsłon)
alt   Gmina Łubowo może pochwalić się kolejnym sukcesem! Staraniem władz gminy w trzech oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Fałkowie, Lednogórze i Owieczkach realizowany jest projekt pod nazwą „Najlepiej jest w przedszkolu” w 100 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie „9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”.

 
Najpiękniejsza palma „wyrosła” w Fałkowie! PDF Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 13:30   (1744 odsłon)
alt   Za nami Niedziela Palmowa, dzień radosnych procesji palmowych, upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. W licznych parafiach tego dnia odbywały się konkursy na najpiękniejszą palmę. Podobnie było w parafii w Łubowie, gdzie już od dwunastu lat wybiera się najładniejszą palmę. Pięknie zdobione palmy i stroje ludowe zdominowały Niedzielę Palmową w parafii św. Mikołaja w Łubowie.

 
Rowerami do Czerniejewa i Jezierc PDF Drukuj
niedziela, 13 kwietnia 2014 11:20   (1114 odsłon)
alt   Członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów działające na terenie gminy Łubowo nie próżnują. Wykorzystują każdy piękny, słoneczny dzień i zwiedzają naszą „małą Ojczyznę”. Tym razem trasa ich rajdu rowerowego wiodła do Czerniejewa i Jezierc.

Więcej
 
Nowe władze wybrane! Ryszard Filipiak po raz trzeci prezesem! PDF Drukuj
sobota, 12 kwietnia 2014 12:00   (1809 odsłon)
alt   Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo ma nowe władze. Wyboru nowych włodarzy klubu dokonano na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo - Wyborczym w trakcie którego podsumowano działalność klubu w latach 2010-2013. Na prezesa klubu po raz trzeci wybrano Ryszarda Filipiaka.

 
Fałkowo miało półfinał na wyciągnięcie ręki! PDF Drukuj
piątek, 11 kwietnia 2014 09:15   (1502 odsłon)
alt   W hali sportowej Gimnazjum im. Wł. St. Reymonta w Kołaczkowie rozegrany został Finał rejonu Poznań Teren Wschód w Unihokeja w kategorii chłopców szkół podstawowych w ramach XV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie, którzy reprezentowali gminę Łubowo i powiat gnieźnieński w tychże zawodach. Po zaciętej rywalizacji zajęli drugie miejsce ulegając drużynie z Kotlina.

 
Sukcesy uczniów Gimnazjum w Łubowie! PDF Drukuj
czwartek, 10 kwietnia 2014 10:00   (1569 odsłon)
alt   W Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Pobiedziskach Letnisku odbył się konkurs fizyczny, w którym wzięło udział dwudziestu gimnazjalistów ze szkół w Pobiedziskach, Jerzykowie, Pobiedziskach Letnisku, Kiszkowie i Łubowie. Pierwsze miejsce zajęła Sylwia Leśniewska uczennica klasy III C Gimnazjum w Łubowie!

 
Uczniowie z Łubowa szukali wiosny nad Lednicą PDF Drukuj
niedziela, 06 kwietnia 2014 19:45   (1013 odsłon)
alt   Uczniowie Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie wzięli udział w wiosennym rajdzie rowerowym. Czternastoosobowa grupa rowerzystów udała się na poszukiwanie wiosny dookoła jeziora Lednickiego.

Więcej
 
Nietypowy szkolny dzień w Fałkowie PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 12:30   (1338 odsłon)
alt   Czy nauka musi zawsze wyglądać tak samo? Nie... O tym właśnie przekonali się uczniowie z jednej ze szkół Gminy Łubowo. W Szkole Podstawowej w Fałkowie zorganizowano Dzień Odkrywania Talentów. Uczniowie mogli wziąć udział w dwóch wybranych przez siebie warsztatach, kierując się swoimi zainteresowaniami lub po prostu chęcią poznania czegoś nowego.

 
Nadeszła wiosna, czas na rajdy rowerowe! PDF Drukuj
niedziela, 23 marca 2014 14:30   (1273 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo z nadejściem wiosny rozpoczęli rajdy rowerowe. Trasa o długości około 30 km wiodła przez Dziekanowice, Komorowo na Pola Lednickie, gdzie po krótkim odpoczynku i posiłku rowerzyści udali się w drogę powrotną przez Lednogórę do Łubowa.

Więcej
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ


Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: