Inwazja szczurów na Winiarach?
wtorek, 16 września 2014
alt   Mieszkańcy gnieźnieńskich Winiar skarżą się na wyjątkowo licznie grasujące w ostatnich dniach szczury. Gryzonie najczęściej pojawiają się przy śmietnikach i w piwnicach. – Mam wrażenie, że jest ich teraz jakby więcej – skarży się mieszkanka osiedla Jagiellońskiego. - Problem ze szczurami ma zazwyczaj prawa strona Winiar – tłumaczy Roman Klejborowski, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Tam jest więcej sklepów i szczury się pojawiają, ale nie jest to masowe – uspokaja.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Łubowo
Latawce na start PDF Drukuj
piątek, 12 września 2014 12:25   (647 odsłon)
alt   Poszukiwane najładniejsze, najciekawsze i najwyżej latające. Miejski Ośrodek Kultury ogłosił konkurs na najbardziej atrakcyjny latawiec. Jego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas organizowanego już po raz czwarty wraz z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dorocznego Święta Latawca.

 
Uczta dla „pożeraczy” książek w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 19:00   (477 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy spotkania: dorośli, młodzież gimnazjalna oraz uczniowie z trzech szkól podstawowych, ponad dwie godziny czytali początkowe rozdziały „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”- 18 lektorów.

 
Jak wójt jeździł rowerem do szkoły... Na urodzinach u najstarszej mieszkanki gminy Łubowo! PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 10:00   (1158 odsłon)
alt   Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo wraz z Janem Grabowskim, przewodniczącym Rady Gminy oraz Wandą Hartwich, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Łubowie, złożyli wizytę pani Stanisławie Ostrysz, najstarszej mieszkance gminy Łubowo, aby osobiście przekazać jej życzenia pogody ducha oraz dużo zdrowia na dalsze lata życia.

 
Owieczki z nowoczesną salą sportową! PDF Drukuj
wtorek, 02 września 2014 12:15   (2759 odsłon)
alt   Dzień 1 września uczniom szkoły podstawowej w Owieczkach będzie się kojarzył nie tylko z końcem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego, ale także otwarciem nowej, przepięknej sali sportowej, którą zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie ich szkoły. - Wszystkie szkoły w naszej gminie, oprócz Owieczek, posiadały salę sportową i teraz doczekaliśmy tego momentu, że otworzyliśmy taką salę w Owieczkach – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
„Przyjmuję ten święty chleb i obiecuję go dzielić sprawiedliwie” PDF Drukuj
niedziela, 24 sierpnia 2014 18:15   (4489 odsłon)
alt   Rolnicy z gminy Łubowo świętują dzisiaj w Dziekanowicach dożynki. W bogatym programie Święta Plonów znalazły się nie tylko tradycyjne obrzędy dożynkowe, ale też liczne i różnorodne koncerty, konkursy i zabawy dla dzieci. Program zakłóciła nieco potężna nawałnica, która przeszła nad Dziekanowicami, ale gdy tylko wyjrzało słońce, dożynki były kontynuowane. Przed nami jeszcze wiele atrakcji.

 
– Razem możemy wiele, a tyle jeszcze przed nami.... – mówi wójt Andrzej Łozowski PDF Drukuj
sobota, 23 sierpnia 2014 16:00   (5061 odsłon)
alt   Kończąca się kadencja samorządu, zmiana okresu programowania w Unii Europejskiej to tylko pretekst do podsumowania pewnego etapu działań, nieustannie trwających w gminie Łubowo. Zaufanie społeczeństwa, jednomyślna Rada Gminy, dobre zarządzanie pozwalają budować, co daje się w gminie odczuć. - Staramy się w pełni korzystać z możliwości pozyskiwania funduszy zewnętrznych, w większości ze środków unijnych – mówi wójt Andrzej Łozowski.
 
„Rozczytane lato na Piastowskim Szlaku” zakończone! PDF Drukuj
czwartek, 21 sierpnia 2014 09:15   (1164 odsłon)
alt   W Łubowie zakończyło się II „Rozczytane lato na Piastowskim Szlaku”. Podczas tegorocznej edycji Biblioteka i Dom Kultury w Łubowie przy współpracy z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zapewnili dzieciom różne atrakcje, m.in. średniowieczny tor przeszkód i gry zręcznościowe. Był też teatr z Krakowa i promocja książki Agnieszki Gadzińskiej pt. „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”.

 
„Piast” Łubowo najlepszy w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 04 sierpnia 2014 16:30   (738 odsłon)
alt   W miniony weekend na boisku Orlik w Lednogórze odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Sześcioosobowej o Puchar Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. W turnieju uczestniczyło siedem drużyn. Najlepsza okazała się ekipa Piasta Łubowo.

 
Krystian Jałoszyński i Daniel Jackowiak najlepsi w turnieju „Lednica 2014”! PDF Drukuj
poniedziałek, 28 lipca 2014 15:00   (831 odsłon)
alt   Para Krystian Jałoszyński i Daniel Jackowiak okazała się najlepsza w rozegranym już po raz dziewiąty Turnieju Plażowej Piłki Siatkowej Mężczyzn „Lednica 2014”. – To bardzo udane zawody, które i tym razem przebiegały w prawdziwie sportowej atmosferze. Jedna z wielu ciekawych, letnich imprez sportowych w naszej gminie – podsumował Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

 
Piast Łubowo zwycięzcą Owieczki Cup 2014! PDF Drukuj
czwartek, 24 lipca 2014 21:00   (4634 odsłon)
alt   Za nami pierwsza edycja turnieju piłki nożnej Owieczki Cup 2014, sfinansowanego przez gminę Łubowo, a zorganizowanego przez Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Pantera. Mecze rozgrywane były na Orliku w Lednogórze. W turnieju wzięło udział siedem drużyn: WKS Żydówko, Lednogóra, Platon Leśniewo, Piast Łubowo, FC Karłowice oraz dwa zespoły z Owieczek. Niestety, pomimo wcześniejszej deklaracji, na turniej nie dotarł KS Fałkowo. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.
 
Tak wypoczywają dzieci w gminie Łubowo! PDF Drukuj
środa, 23 lipca 2014 10:45   (5233 odsłon)
alt   Tegoroczne półkolonie letnie w Łubowie, które odbywały się od 14 do 18 lipca, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na dzieci czekało wiele atrakcji i ciekawych działań, wśród których, każdy miał szansę znaleźć coś dla siebie. Oprócz zajęć warsztatowych, uczestnicy półkolonii brali udział w licznych zabawach ruchowych i sportowych na świeżym powietrzu oraz grach stolikowych. Ale wakacje w Łubowie przygotowane przez Bibliotekę i Dom Kultury jeszcze się nie zakończyły!

 
„Błękitna Wstęga” w afrykańskich upałach PDF Drukuj
poniedziałek, 21 lipca 2014 10:00   (6747 odsłon)
alt   Miłośnicy sportu, a konkretnie pływania, zjawili się niedzielne przedpołudnie w Dziekanowicach. Odbyły się tam XXI już zawody w pływaniu długodystansowym „O Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego”. A że pogoda nad wyraz dopisała, to w Małym Skansenie zjawili się zawodnicy i plażowicze. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie. Nad przebiegiem rywalizacji od lat czuwa Irena Wójcik, dyrektor zawodów.

 
Łubowo zaprasza na odnowione kąpieliska PDF Drukuj
piątek, 04 lipca 2014 18:30   (1303 odsłon)
alt   Na terenie gminy Łubowo, dla mieszkańców i gości, przygotowano tego lata trzy kąpieliska: w Dziekanowicach, Lednogórze i Rybitwach. Wszystkie starannie przygotowano do sezonu, dlatego spełniają normy sanitarne i są dopuszczone do użytku. Jak informuje wójt Andrzej Łozowski, planowane są dalsze prace na terenach rekreacyjnych gminy. - Wszystkie trzy nasze kąpieliska są niezwykle urokliwe i polecamy je całym rodzinom – zaprasza wójt.
 
„Piast” Łubowo zwycięzcą Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 30 czerwca 2014 09:15   (1151 odsłon)
alt   Na stadionie sportowym w Łubowie odbyło się wczoraj podsumowanie rozgrywek Amatorskiej Gminnej Ligi Piłki Nożnej w Pobiedziskach. W XIII edycji wystąpiło 13 zespołów w tym siedem z gminy Łubowo. Mistrzem ligi po raz pierwszy została drużyna „Piasta” Łubowo prowadzona przez Ryszarda Filipiaka i Arkadiusza Kościańskiego.

 
Roztańczony piknik w Łubowie PDF Drukuj
piątek, 27 czerwca 2014 17:00   (1025 odsłon)
alt   W sali sportowej Szkoły Podstawowej w Łubowie odbył się rozśpiewany, roześmiany, a przede wszystkim roztańczony Piknik Taneczny. Imprezę dla przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas zorganizowały nauczycielki z Przedszkola „Tęczowy Domek” w Woźnikach.

 
Przedszkolne pożegnanie w Woźnikach PDF Drukuj
czwartek, 19 czerwca 2014 18:00   (1212 odsłon)
alt   Rok szkolny dobiega końca, przyszedł czas na pożegnania. W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach, najstarsza grupa przedszkolaków uroczyście, w obecności swoich wychowawców, rodziców i gości specjalnych pożegnała swoje przedszkole.

 
Całe rodziny na pikniku w Woźnikach PDF Drukuj
poniedziałek, 16 czerwca 2014 19:30   (1151 odsłon)
alt   W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Witajcie w naszej bajce....”. Były profesjonalne i amatorskie występy artystyczne, sporo rekreacji i słodkich niespodzianek, a także wiele festynowych atrakcji.

 
Stomatologiczna „biała niedziela” w Wierzycach PDF Drukuj
poniedziałek, 16 czerwca 2014 13:30   (1472 odsłon)
alt   Około 100 rodzin z dziećmi, z terenu gminy Łubowo skorzystało z bezpłatnej konsultacji stomatologicznej, jaką w minioną niedzielę, 15 czerwca, w nowo otwartej świetlicy wiejskiej w Wierzycach przeprowadzili studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

 
Gmina Łubowo z kolejną inwestycją! PDF Drukuj
niedziela, 15 czerwca 2014 20:45   (5837 odsłon)
alt   - Świetlica wiejska w Wierzycach to jest kolejna ze świetlic która powstała w ramach programu budowy świetlic wiejskich w gminie Łubowo. Generalnie budujemy je z dofinansowania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Po Leśniewie, Strychowie, Imielenku gdzie była rozbudowa, Dziekanowicach i Fałkowie, jest to kolejna taka inwestycja – podkreśla wójt Andrzej Łozowski.

 
„Figle i psoty Kaktusa i Skloty” – już wkrótce kolejna książka Agnieszki Gadzińskiej! PDF Drukuj
czwartek, 12 czerwca 2014 20:00   (1193 odsłon)
alt   Po sukcesie książki „Sklota i reszta świata” autorstwa Agnieszki Gadzińskiej, już niebawem, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, na rynku wydawniczym pojawi się druga część książki o przygodach Skloty i jej przyjaciół: „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”. - Jest to, podobnie jak część pierwsza, zbiór ośmiu opowiadań, w których dzieje się sporo zabawnych rzeczy: dzieci będą próbowały przygotować się na koniec świata, odkryją czym jest kryzys wieku średniego, spróbują zrobić maseczkę błotną, perukę, zasięgną porady wróżki... - mówi A. Gadzińska.

 
Toruński Fort zdobyty przez uczniów z Łubowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 19:00   (1159 odsłon)
alt   Uczniowie klasa III A z Gimnazjum w Łubowie uczestniczyli w szkoleniu „Kadet” w toruńskim Forcie. Pierwszego dnia, po zwiedzeniu toruńskiej starówki, młodzież wyruszyła w teren, gdzie kadeci nauczyli się m.in. jak prymitywnymi sposobami rozpalać ogień, pozyskiwać wodę, filtrować ją a także jak wzywać pomoc i udzielać pierwszej pomocy.

 
Rajska przygoda uczniów z Łubowa PDF Drukuj
sobota, 07 czerwca 2014 14:30   (1727 odsłon)
alt   Dziesięć dni (od 23 maja do 1 czerwca) uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum gminy Łubowo spędzili radosny czas w Chorwacji. W przepięknym ośrodku Zaton dzieci mieszkały w luksusowych apartamentach. W czasie pobytu korzystały z uroków plaży, uczyły się pływać w basenie, uczestniczyły w warsztatach z zakresu umiejętności społecznych.

 
Rodzinny piknik w Fałkowie PDF Drukuj
wtorek, 03 czerwca 2014 14:30   (1633 odsłon)
alt   Szkolne boisko w Fałkowie stało się miejscem pikniku rodzinnego zorganizowanego przez sołectwa z Fałkowa, Wierzyc i Leśniewa oraz Szkołę Podstawową w Falkowie. Zawitało wielu gości, jednak bohaterami dnia była liczna gromada dzieci. Nic dziwnego. Pierwszego czerwca jest ich święto. Dla nich właśnie i dla ich rodzin przygotowano niezliczoną liczbę atrakcji.

 
Lednicka Wiosna Poetycka 2014 przeszła do historii! PDF Drukuj
piątek, 30 maja 2014 20:00   (1755 odsłon)
alt   Od osiemnastu lat na Lednicy, w Muzeum Pierwszych Piastów z inicjatywy poetki Stanisławy Łowińskiej organizowana jest Lednicka Wiosna Poetycka, która łączy w sobie poezję, warsztaty literackie, plenery plastyczne, spotkania z muzyką, wybitnymi artystami i poetami scen polskich.

 
Deszczowe mistrzostwa dla Mieleszyna! PDF Drukuj
czwartek, 29 maja 2014 14:00   (1278 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie odbyły się IX Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w biegach przełajowych Łubowo 2014. Mimo niesprzyjającej aury, gdyż od wczesnych godzin rannych nad Łubowem przeszły opady deszczu rozegrano sześć biegów dla dziewcząt i chłopców klas I - III gimnazjum na dystansach od 1000 do 1300 metrów. W rywalizacji uczestniczyło pięć szkół gimnazjalnych: z Mieleszyna, Pobiedzisk Letnisko, Żydowa, Trzemeszna i Łubowa.

 
Awanse, medale, wyróżnienia i... kabaret z Kopydłowa! Strażacy świętowali w Dziekanowicach! PDF Drukuj
wtorek, 06 maja 2014 12:20   (2334 odsłon)
alt   Strażacy w Polsce są grupą zawodową, której ufa najwięcej rodaków. I tak jest w corocznych badaniach. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że tegoroczny Powiatowy Dzień Strażaka, który odbył się w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach w gminie Łubowo, przyciągnął rzesze mieszkańców gminy, gości z sąsiednich gmin i powiatów oraz wielu samorządowców, polityków i przedstawicieli innych służb mundurowych. Gwiazdą tegorocznego święta strażaków był – znany w telewizji – Kabaret z Kopydłowa!

 
Współpraca Łubowa z Chorwatami nabiera rozmachu! PDF Drukuj
wtorek, 06 maja 2014 10:45   (8928 odsłon)
alt   Gmina Łubowo coraz prężniej rozwija współpracę z partnerską gminą z Chorwacji – Nin. W majowy weekend do Łubowa przyjechała delegacja władz Ninu z prezydentem tego miasta na czele. Ich wizyta związana była z obchodami 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, jak również miała na celu rozmowy z władzami gminy Łubowo o tegorocznych wspólnych przedsięwzięciach.

 
Rodzinny rajd i piknik PDF Drukuj
sobota, 03 maja 2014 20:30   (1297 odsłon)
alt   Seniorzy z gminy Łubowo święto 1 maja uczcili rodzinnym rajdem rowerowym, połączony z piknikiem. Pięćdziesięciu uczestników pokonało trasę około 20 km. Miejscem docelowym była plaża w Lednogórze. Tym razem seniorzy zaprosili do udziału swoje rodziny, szczególnie najmłodszych członków rodzin.

Więcej
 
Wielki sport małych ludzi PDF Drukuj
środa, 30 kwietnia 2014 14:10   (1688 odsłon)
alt   W przedszkolu „Tęczowy Domek” w Woźnikach odbyła się Wiosenna Spartakiada Maluchów. Zmaganiom przedszkolaków z Woźnik i Pobiedzisk towarzyszyło hasło „Przedszkolak to zuch – w nim sportowy duch". Dzieci udowodniły, że potrafią walczyć, radośnie wygrywać i godnie przegrywać, a wszystko w duchu fair play.

 
„Napisać coś i pokazać komuś to naprawdę wielka odwaga, ponieważ boimy się śmieszności” PDF Drukuj
sobota, 26 kwietnia 2014 09:15   (9209 odsłon)
alt   W Domu Kultury w Łubowie odbyło się wczoraj niecodzienne wydarzenie, a mianowicie promocja wyjątkowej książki pt. „Sklota i reszta świata” autorstwa Agnieszki Gadzińskiej, na codzień instruktor miejscowego Domu Kultury. Książka napisana przez panią Agnieszkę miała oficjalną premierę 24 marca i od tego czasu dostępna jest w księgarniach. Organizatorem spotkania była Biblioteka Gminna w Łubowie.
 
„Najlepiej jest w przedszkolu” w gminie Łubowo PDF Drukuj
piątek, 18 kwietnia 2014 14:30   (2722 odsłon)
alt   Gmina Łubowo może pochwalić się kolejnym sukcesem! Staraniem władz gminy w trzech oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych w Fałkowie, Lednogórze i Owieczkach realizowany jest projekt pod nazwą „Najlepiej jest w przedszkolu” w 100 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Poddziałanie „9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   PRACA: PAŁAC CZERNIEJEWO ZATRUDNI OSOBY NA STANOWISKA KUCHARZY KELNERÓW, RECEPCJONISTY, PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. APLIKACJE PROSIMY NADSYŁAĆ NA ADRES MAILOWY INFO@GTS.COM.PL. SKONTAKTUJEMY SIĘ Z WYBRANYMI KANDYDATAMI
   NAUKA: Skuteczna nauka języka niemieckiego dla osób, które chcą pracować w Niemczech. Tel. 724421722
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę rekreacyjno - warzywną na Winiarach, domek murowany, podpiwniczony, 390m2, kontakt: 695921540
   PRACA: Mgr ekonomii z doświadczeniem w sprzedaży eksportowej i marketingu, biegła znajomość j.niemieckiego szuka interesującej pracy. tel. 724421722
Więcej


NASI FELIETONIŚCI

 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: