Żeby organizacje pozarządowe się poznały
wtorek, 03 marca 2015
alt   W gnieźnieńskim Centrum Kultury eSTeDe odbyło się dziś spotkanie dotyczące idei sieciowania oraz wzmacniania lokalnych organizacji społecznych. Jego organizatorem była Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych. Do udziału w spotkaniu zaproszono przedstawicieli organizacji pozarządowe z powiatu gnieźnieńskiego.


Więcej…

REKLAMAGmina Łubowo
Bogate i ciekawe ferie w Fałkowie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 08:25   (890 odsłon)
alt   Ferie zimowe to czas dla dzieci z Fałkowa, w którym nie mogą pozwolić sobie na nudę. Pomimo przebytego półmetku zajęć na świetlicy wiejskiej dzieci z niecierpliwością czekają na zaaranżowane dla nich przyszłotygodniowe atrakcje. Opiekunowie zadbali o to aby każdy mały i większy uczestnik znalazł w świetlicy coś dla siebie.

 
Półkolonie w Domu Kultury w Łubowie dobiegają końca PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 17:45   (699 odsłon)
alt   Tydzień minął bardzo szybko i intensywnie. Jutro zakończenie półkolonii w Domu Kultury w Łubowie. Niestety, sporo dzieci zostało pokonanych przez złośliwe wirusy, jednak te, które zdołały im się oprzeć, nie mogły narzekać na brak atrakcji!

 
Gmina Łubowo wspiera policję PDF Drukuj
wtorek, 17 lutego 2015 10:45   (887 odsłon)
alt   Podczas sesji Rady Gminy Łubowo, wójt Andrzej Łozowski przekazał na ręce asp. szt. Cezarego Bednarka, komendanta Komisariatu Policji w Czerniejewie alkomat zakupiony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 
Vanessa Wojdak i Krzysztof Chmielewski mistrzami gminy Łubowo! PDF Drukuj
sobota, 14 lutego 2015 10:30   (796 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Vanessa Wojdak, a wśród chłopców - Krzysztof Chmielewski.

 
A. Łozowski: – My dzisiaj kontynuujemy to, co oni kiedyś zaczęli PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 21:15   (2452 odsłon)
alt   Łzy wzruszenia, możliwość spotkania z dawno niewidzianym kolegą lub koleżanką i ta świadomość, że pamiętają o nich włodarze gminy – takie odczucia towarzyszyły tym wszystkim seniorom gminy Łubowo, którzy mogli przybyć do miejscowej hali sportowej na coroczny Dzień Seniora. A zgromadziło się tam ponad 300 najstarszych mieszkańców łubowskiej gminy. Ponad trzygodzinne spotkanie umiliły występy uczniów z Lednogóry i koncert Orkiestry Dętej „Grandioso” z Poznania.
 
„Żona musi słuchać męża, a mąż żony” PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 14:30   (1820 odsłon)
alt   Przeżyć ze sobą 62 lata w małżeństwie... Ile par o tym marzy... Danuta i Stanisław Robakowscy z Lednogóry mogą się poszczycić takim stażem małżeńskim. Oni i siedemnaście innych par (cztery ze stażem powyżej 60 lat i 13 par obchodzących Złote Gody) spotkały się w hali sportowej w Łubowie, gdzie - przy okazji Dnia Seniora - wójt Andrzej Łozowski wręczył im - w imieniu prezydenta RP - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 
Sportowe Igrce po raz ósmy! PDF Drukuj
niedziela, 08 lutego 2015 08:00   (629 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie już po raz ósmy odbyły się wczoraj „Igrce na sportowo”. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz najmłodsi z gminy Łubowo. Organizatorem zmagań był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie.

 
„Gmina Łubowo – bezpiecznie i zdrowo” PDF Drukuj
wtorek, 03 lutego 2015 10:00   (963 odsłon)
alt   Na spotkaniu z uczniami gimnazjum w Łubowie dzielnicowi z Czerniejewa i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków. - Nie wstydźmy się być „odblaskowi” w każdym wieku - mówili. Uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, a było to możliwe dzięki Urzędowi Gminy w Łubowie, który zakupił te tak ważne gadżety.

 
Szkoła Podstawowa w Łubowie ponownie najlepsza! PDF Drukuj
piątek, 30 stycznia 2015 10:00   (880 odsłon)
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo chłopców szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

 
SP Łubowo zwycięża w mistrzostwach gminy w siatkówce PDF Drukuj
środa, 28 stycznia 2015 10:00   (582 odsłon)
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

 
„Pamięć i szacunek dla dawnych mieszkańców gminy Łubowo” PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:15   (1062 odsłon)
alt   Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” obecna była na uroczystej Gali podsumowującej konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”, podczas której wręczone zostały zwycięskie granty. Gala, na którą LGD „Trakt Piastów” otrzymał zaproszenie od Mateusza Morawickiego, prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Elizy Dzwonkiewicz Prezesa Fundacji Banku Zachodniego WBK, odbyła się 14 stycznia.

 
Taneczno-motocrossowy Finał WOŚP w Łubowie PDF Drukuj
niedziela, 11 stycznia 2015 22:00   (1644 odsłon)
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała też w Łubowie. - W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, współpracowaliśmy ze sztabem w eSTeDe. W organizację imprezy, zaangażowało się wiele osób. Dom Kultury współpracował z Biblioteką Publiczną Gminy Łubowo i GKS Piast Łubowo. W tygodniu poprzedzającym Finał, odbyła się zbiórka we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjum i przedszkolach, z terenu naszej gminy – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.
 
Magiczne popołudnie w Fałkowie PDF Drukuj
niedziela, 28 grudnia 2014 15:25   (1427 odsłon)
alt   W sobotnie popołudnie w Fałkowie na świetlicy wiejskiej odbyło się coroczne spotkanie gwiazdkowe. W tym roku było magicznie jak nigdy dotąd. Grupa dorosłych postanowiła przybliżyć najmłodszym historię narodzenia Jezusa poprzez przedstawienie jasełka.

 
W Łubowie 109 zawodników walczyło o puchary i medale! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 21:15   (2592 odsłon)
alt   Już po raz dziewiąty w sali sportowej Łubowie odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego pod hasłem „Gwiazdka na sportowo z GKS „Piast” Łubowo”. W zawodach wzięło udział 109 zawodniczek i zawodników! Od wczesnych godzin rannych o miano najlepszych rywalizowano w dziewięciu kategoriach.

 
Gimnazjalistki z Żydowa najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 11:30   (1785 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano XIV Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Przypomnijmy, że we wtorek rywalizowali ze sobą chłopcy, gdzie zwyciężyli reprezentanci Żydowa. Tym razem bezkonkurencyjne okazały również gimnazjalistki z Żydowa.

 
Żydowo zwycięża w turnieju piłki siatkowej w Łubowie! PDF Drukuj
środa, 03 grudnia 2014 10:00   (1266 odsłon)
alt   Już po raz czternasty w sali sportowej w Łubowie odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rywalizacji uczestniczyli gimnazjaliści z Żydowa, Kiszkowa, Łubowa oraz Gimnazjum nr 4 z Gniezna. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

 
Gimnazjalista z Łubowa wicemistrzem Wielkopolski! PDF Drukuj
sobota, 29 listopada 2014 12:00   (1525 odsłon)
alt   W poznańskiej hali sportowej POSIR przy ulicy Chwiałkowskiego odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Judo w ramach Gimnazjady. Organizatorem mistrzostw był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W kategorii wagowej 50 kg wystąpił Karol Wierzbiński uczeń II klasy Gimnazjum w Łubowie i odniósł wielki sukces zdobywając tytuł wicemistrza Wielkopolski w judo.

 
Gmina Łubowo: Andrzej Łozowski z ponad 87-procentowym poparciem! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 00:15   (4476 odsłon)
alt   Kolejne wieści z gmin. W gminie Łubowo Andrzej Łozowski nie miał konkurentów w walce o fotel wójta. I mieszkańcy zagłosowali na „tak” dla jego osoby. Poznaliśmy również nazwiska radnych tej gminy.

 
Obchody Roku Oskara Kolberga w Łubowie PDF Drukuj
wtorek, 04 listopada 2014 10:00   (1329 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo przygotowała wystawę folklorystyczną, stanowiącą tło do koncertu muzycznego, który odbył się dla uczczenia Roku Oskara Kolberga. W Domu Kultury na nowej scenie, uczniowie Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych z Gniezna wykonali na skrzypcach i pianinie między innymi „Małego cichego osiołka” R. Obera, arię z opery „Złoty Kogucik” M. Korsakowa oraz melodię ludową „Przepióreczka”.

 
AC Gimbuski zwyciężają w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Lednogórze! PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 14:45   (1619 odsłon)
alt   Na terenie zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” w Lednogórze odbył się II Jesienny Turniej Piłki Nożnej Kobiet. W turnieju brało udział pięć zespołów. Poza piłkarkami z gminy Łubowo w turnieju brała udział grupa młodych i zdolnych piłkarek z Gniezna.

 
SP Owieczki mistrzem gminy Łubowo w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 20:15   (1599 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły szkoły podstawowe z Łubowa, Fałkowa, Lednogóry i Owieczek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięzcami mistrzostw okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 10:30   (1421 odsłon)
alt   Dziewiąty rajd rowerowy zakończył sezon aktywnych seniorów gminy Łubowo. Tym razem trasa wiodła drogami gminy przez Strychowo, Oborę, Mnichowo, Pierzyska i wynosiła około 26 km. Po czym wszyscy udali się na wspólny posiłek do miejscowego baru, gdzie dokonano podsumowania sezonu.

Więcej
 
W Łubowie 79 zawodników walczyło o medale! PDF Drukuj
środa, 08 października 2014 08:15   (1660 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo Gimnazjum dziewcząt i chłopców w biegach przełajowych. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 79 zawodników.

 
SP Łubowo zwycięża w VIII Mundialu Gminy Łubowo PDF Drukuj
sobota, 04 października 2014 14:30   (1907 odsłon)
alt   W sobotnie przedpołudnie na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Lednogórze już po raz ósmy młodzież szkół podstawowych gminy Łubowo wzięła udział w turnieju piłkarskim „Mundial w gminie Łubowo”. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie, Urząd Gminy w Łubowie oraz Szkoła Podstawowa w Lednogórze. Po zaciętych pojedynkach bezkonkurencyjną okazała się Szkoła Podstawowa w Łubowie.

 
Artystyczne Święto Latawca PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 16:00   (6861 odsłon)
alt   Miejski Ośrodek Kultury wraz z Muzeum Pierwszych Piastów po raz kolejny zaprosili na Święto Latawca. Imprezę wsparło Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. Na scenie królował program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury a po niebie szybowały latawce. Można też było zobaczyć zabytkowe motocykle Klubu Classic oraz motolotnie mistrzów świata.
 
„Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty” - trzecia książka Agnieszki Gadzińskiej już wkrótce na rynku wydawniczym! PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 18:00   (1769 odsłon)
alt  Agnieszka Gadzińska nie spoczywa na laurach. Po sukcesie książki „Sklota i reszta świata” i drugiej części książki o przygodach Skloty i jej przyjaciół zatytułowanej „Figle i psoty Kaktusa i Skloty”, już wkrótce na rynku wydawniczym ukaże się trzecia część przygód autorki rodem z Łubowa, tym razem noszący tytuł „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”.

 
„Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni” PDF Drukuj
sobota, 20 września 2014 16:00   (1617 odsłon)
alt   „Szlakiem trzech jezior w poszukiwaniu jesieni" - pod takim hasłem w dzisiejsze przedpołudnie uczniowie ze szkół podstawowych z Fałkowa, Owieczek i Lednogóry oraz Gimnazjum w Łubowie pod opieką nauczycieli i rodziców wzięli udział w VI Jesiennym Rajdzie Rowerowym. Trasa rajdu o długości 28 kilometrów wiodła z Łubowa przez Rzegnowo, Owieczki, Żydówko, Dziekanowice i Lednogórę. Organizatorem rajdu był Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.
 
Kościół i Dom Kultury w Łubowie biją nowym blaskiem! PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 21:00   (5487 odsłon)
alt   Oddanie do użytku nowo wybudowanej wieży drewnianego kościoła pw. św. Mikołaja oraz rozbudowanego Domu Kultury – te dwie inwestycje złożyły się na uroczystość, która na długo zapadnie w pamięci mieszkańców Łubowa. Poświęcił je ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że gmina Łubowo jest liderem w Wielkopolsce jeśli chodzi pozyskiwanie unijnych funduszy. – Chodzi tu głównie o środki w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ale nie tylko – wyjaśnia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Wielkopolski.
 
„Z takim zarządem chce się pracować” PDF Drukuj
czwartek, 18 września 2014 12:35   (2079 odsłon)
alt   O miłości do sportu, o pierwszych swoich działaniach na terenie gminy Łubowo, o trzeciej kadencji w fotelu przesa „Piasta” Łubowo, o największych sukcesach klubu oraz nowych inicjatywach z Ryszardem Filipiakiem, prezesem Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Łubowo rozmawia Rafał Frąckowiak.

 
Uczta dla „pożeraczy” książek w Łubowie PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 18:00   (1523 odsłon)
alt   W Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo odbyło się Narodowe Czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Uczestnicy spotkania: dorośli, młodzież gimnazjalna oraz uczniowie z trzech szkól podstawowych, ponad dwie godziny czytali początkowe rozdziały „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego”- 18 lektorów.

 
Jak wójt jeździł rowerem do szkoły... Na urodzinach u najstarszej mieszkanki gminy Łubowo! PDF Drukuj
piątek, 05 września 2014 09:00   (2279 odsłon)
alt   Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo wraz z Janem Grabowskim, przewodniczącym Rady Gminy oraz Wandą Hartwich, kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Łubowie, złożyli wizytę pani Stanisławie Ostrysz, najstarszej mieszkance gminy Łubowo, aby osobiście przekazać jej życzenia pogody ducha oraz dużo zdrowia na dalsze lata życia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie na poddaszu kamienicy w centrum miasta - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, WC (75 m2). Cena 90 000 zł do negocjacji, księga wieczysta+udział w gruncie. Tel.667592074
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: