Tajemnice Niechanowa - zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem

Dlaczego Józef Wybicki przybył do pałacu w Niechanowie? Co łączy Niechanowo z Drogą św. Jakuba? Jakie zagadki skrywa niechanowski pałac? Poznamy historię napoleońskiego generała, który spoczywa w cieniu niechanowskiej świątyni, czy też pierwszego w powiecie gnieźnieńskim Skweru Jana Pawła II. Te i wiele innych tajemnic zostanie odkrytych podczas zwiedzania Niechanowa. Spotkanie to odbędzie się w sobotę, 2 maja podczas kolejnej wycieczki z przewodnikiem w ramach „Majówki z historią”. Zwiedzanie jest bezpłatne! Więcej

REKLAMA


alt

alt

Gmina Łubowo
GALPS w Łubowie zakończona. Fałkowo mistrzem! PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 15:00
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyło się uroczyste zakończenie V edycji Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. Po trwających siatkarskich zmaganiach przyszedł czas nagrodzenia najlepszych.

Więcej…
 
„FC Lekko Spoceni” najlepsi na otwarcie sezonu w Łubowie! PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 19:30
alt   Łubowo sportem żyje. Nie ma już praktycznie tygodnia byśmy nie informowali o kolejnych imprezach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy Łubowo. Tym razem za nami szósta już edycja Turnieju Otwarcia Sezonu Piłkarskiego 2015, który odbył się w Lednogórze.

Więcej…
 
Gimnazjalistki i gimnazjaliści z Łubowa w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
sobota, 21 marca 2015 12:30
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe SZS do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju w ramach XVI Gimnazjady. Do rywalizacji przystąpiły Gimnazjum z Trzemeszna, Szczytnik Duchownych oraz Łubowa.

Więcej…
 
Owieczki i Trzemeszno w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
piątek, 20 marca 2015 11:00
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Trzemeszna, Owieczek i Szczytnik Duchownych.

Więcej…
 
„My tu tylko gramy" bezkonkurencyjne w mistrzostwach gminy w unihokeju! PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 23:45
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w unihokeju dziewcząt gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które zagrały mecze systemem „każdy z każdym”. Organizatorami mistrzostw było Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie oraz Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.

Więcej…
 
Gminy przeciwko ustawie, która doprowadzi je do bankructwa PDF Drukuj
wtorek, 17 marca 2015 10:15
alt   Drogi o charakterze strategicznym, często będące de facto nadal drogami krajowymi, (choć potocznie mówi się o nich byłe drogi krajowe), które zostały mocą ustawy z automatu zrzucone na barki gmin, bardzo często obciążają ich budżet do granic. Z inicjatywy władz Pobiedzisk oraz gmin ościennych, którym w zarządzanie w wyniku otwarcia drogi ekspresowej S5 została oddana była droga krajowa nr 5, spotkali się przedstawiciele gmin z całej Polski, którzy nie godzą się na sytuację wynikłą z ustawy o Drogach Publicznych.
Więcej…
 
Bogate i ciekawe ferie w Fałkowie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 09:25
alt   Ferie zimowe to czas dla dzieci z Fałkowa, w którym nie mogą pozwolić sobie na nudę. Pomimo przebytego półmetku zajęć na świetlicy wiejskiej dzieci z niecierpliwością czekają na zaaranżowane dla nich przyszłotygodniowe atrakcje. Opiekunowie zadbali o to aby każdy mały i większy uczestnik znalazł w świetlicy coś dla siebie.

Więcej…
 
Półkolonie w Domu Kultury w Łubowie dobiegają końca PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 18:45
alt   Tydzień minął bardzo szybko i intensywnie. Jutro zakończenie półkolonii w Domu Kultury w Łubowie. Niestety, sporo dzieci zostało pokonanych przez złośliwe wirusy, jednak te, które zdołały im się oprzeć, nie mogły narzekać na brak atrakcji!

Więcej…
 
Gmina Łubowo wspiera policję PDF Drukuj
wtorek, 17 lutego 2015 11:45
alt   Podczas sesji Rady Gminy Łubowo, wójt Andrzej Łozowski przekazał na ręce asp. szt. Cezarego Bednarka, komendanta Komisariatu Policji w Czerniejewie alkomat zakupiony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Więcej…
 
Vanessa Wojdak i Krzysztof Chmielewski mistrzami gminy Łubowo! PDF Drukuj
sobota, 14 lutego 2015 11:30
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Vanessa Wojdak, a wśród chłopców - Krzysztof Chmielewski.

Więcej…
 
A. Łozowski: – My dzisiaj kontynuujemy to, co oni kiedyś zaczęli PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 22:15
alt   Łzy wzruszenia, możliwość spotkania z dawno niewidzianym kolegą lub koleżanką i ta świadomość, że pamiętają o nich włodarze gminy – takie odczucia towarzyszyły tym wszystkim seniorom gminy Łubowo, którzy mogli przybyć do miejscowej hali sportowej na coroczny Dzień Seniora. A zgromadziło się tam ponad 300 najstarszych mieszkańców łubowskiej gminy. Ponad trzygodzinne spotkanie umiliły występy uczniów z Lednogóry i koncert Orkiestry Dętej „Grandioso” z Poznania.
Więcej…
 
„Żona musi słuchać męża, a mąż żony” PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 15:30
alt   Przeżyć ze sobą 62 lata w małżeństwie... Ile par o tym marzy... Danuta i Stanisław Robakowscy z Lednogóry mogą się poszczycić takim stażem małżeńskim. Oni i siedemnaście innych par (cztery ze stażem powyżej 60 lat i 13 par obchodzących Złote Gody) spotkały się w hali sportowej w Łubowie, gdzie - przy okazji Dnia Seniora - wójt Andrzej Łozowski wręczył im - w imieniu prezydenta RP - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Więcej…
 
Sportowe Igrce po raz ósmy! PDF Drukuj
niedziela, 08 lutego 2015 09:00
alt   W sali sportowej w Łubowie już po raz ósmy odbyły się wczoraj „Igrce na sportowo”. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz najmłodsi z gminy Łubowo. Organizatorem zmagań był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie.

Więcej…
 
„Gmina Łubowo – bezpiecznie i zdrowo” PDF Drukuj
wtorek, 03 lutego 2015 11:00
alt   Na spotkaniu z uczniami gimnazjum w Łubowie dzielnicowi z Czerniejewa i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków. - Nie wstydźmy się być „odblaskowi” w każdym wieku - mówili. Uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, a było to możliwe dzięki Urzędowi Gminy w Łubowie, który zakupił te tak ważne gadżety.

Więcej…
 
Szkoła Podstawowa w Łubowie ponownie najlepsza! PDF Drukuj
piątek, 30 stycznia 2015 11:00
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo chłopców szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

Więcej…
 
SP Łubowo zwycięża w mistrzostwach gminy w siatkówce PDF Drukuj
środa, 28 stycznia 2015 11:00
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

Więcej…
 
„Pamięć i szacunek dla dawnych mieszkańców gminy Łubowo” PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 10:15
alt   Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” obecna była na uroczystej Gali podsumowującej konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”, podczas której wręczone zostały zwycięskie granty. Gala, na którą LGD „Trakt Piastów” otrzymał zaproszenie od Mateusza Morawickiego, prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Elizy Dzwonkiewicz Prezesa Fundacji Banku Zachodniego WBK, odbyła się 14 stycznia.

 
Taneczno-motocrossowy Finał WOŚP w Łubowie PDF Drukuj
niedziela, 11 stycznia 2015 23:00
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała też w Łubowie. - W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, współpracowaliśmy ze sztabem w eSTeDe. W organizację imprezy, zaangażowało się wiele osób. Dom Kultury współpracował z Biblioteką Publiczną Gminy Łubowo i GKS Piast Łubowo. W tygodniu poprzedzającym Finał, odbyła się zbiórka we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjum i przedszkolach, z terenu naszej gminy – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.
Więcej…
 
Magiczne popołudnie w Fałkowie PDF Drukuj
niedziela, 28 grudnia 2014 16:25
alt   W sobotnie popołudnie w Fałkowie na świetlicy wiejskiej odbyło się coroczne spotkanie gwiazdkowe. W tym roku było magicznie jak nigdy dotąd. Grupa dorosłych postanowiła przybliżyć najmłodszym historię narodzenia Jezusa poprzez przedstawienie jasełka.

Więcej…
 
W Łubowie 109 zawodników walczyło o puchary i medale! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 22:15
alt   Już po raz dziewiąty w sali sportowej Łubowie odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego pod hasłem „Gwiazdka na sportowo z GKS „Piast” Łubowo”. W zawodach wzięło udział 109 zawodniczek i zawodników! Od wczesnych godzin rannych o miano najlepszych rywalizowano w dziewięciu kategoriach.

Więcej…
 
Gimnazjalistki z Żydowa najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 12:30
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano XIV Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Przypomnijmy, że we wtorek rywalizowali ze sobą chłopcy, gdzie zwyciężyli reprezentanci Żydowa. Tym razem bezkonkurencyjne okazały również gimnazjalistki z Żydowa.

Więcej…
 
Żydowo zwycięża w turnieju piłki siatkowej w Łubowie! PDF Drukuj
środa, 03 grudnia 2014 11:00
alt   Już po raz czternasty w sali sportowej w Łubowie odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rywalizacji uczestniczyli gimnazjaliści z Żydowa, Kiszkowa, Łubowa oraz Gimnazjum nr 4 z Gniezna. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Więcej…
 
Gimnazjalista z Łubowa wicemistrzem Wielkopolski! PDF Drukuj
sobota, 29 listopada 2014 13:00
alt   W poznańskiej hali sportowej POSIR przy ulicy Chwiałkowskiego odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Judo w ramach Gimnazjady. Organizatorem mistrzostw był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W kategorii wagowej 50 kg wystąpił Karol Wierzbiński uczeń II klasy Gimnazjum w Łubowie i odniósł wielki sukces zdobywając tytuł wicemistrza Wielkopolski w judo.

Więcej…
 
Gmina Łubowo: Andrzej Łozowski z ponad 87-procentowym poparciem! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 01:15
alt   Kolejne wieści z gmin. W gminie Łubowo Andrzej Łozowski nie miał konkurentów w walce o fotel wójta. I mieszkańcy zagłosowali na „tak” dla jego osoby. Poznaliśmy również nazwiska radnych tej gminy.

Więcej…
 
Obchody Roku Oskara Kolberga w Łubowie PDF Drukuj
wtorek, 04 listopada 2014 11:00
alt   Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo przygotowała wystawę folklorystyczną, stanowiącą tło do koncertu muzycznego, który odbył się dla uczczenia Roku Oskara Kolberga. W Domu Kultury na nowej scenie, uczniowie Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych z Gniezna wykonali na skrzypcach i pianinie między innymi „Małego cichego osiołka” R. Obera, arię z opery „Złoty Kogucik” M. Korsakowa oraz melodię ludową „Przepióreczka”.

Więcej…
 
AC Gimbuski zwyciężają w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Lednogórze! PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 15:45
alt   Na terenie zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” w Lednogórze odbył się II Jesienny Turniej Piłki Nożnej Kobiet. W turnieju brało udział pięć zespołów. Poza piłkarkami z gminy Łubowo w turnieju brała udział grupa młodych i zdolnych piłkarek z Gniezna.

Więcej…
 
SP Owieczki mistrzem gminy Łubowo w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 21:15
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły szkoły podstawowe z Łubowa, Fałkowa, Lednogóry i Owieczek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięzcami mistrzostw okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

Więcej…
 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 11:30
alt   Dziewiąty rajd rowerowy zakończył sezon aktywnych seniorów gminy Łubowo. Tym razem trasa wiodła drogami gminy przez Strychowo, Oborę, Mnichowo, Pierzyska i wynosiła około 26 km. Po czym wszyscy udali się na wspólny posiłek do miejscowego baru, gdzie dokonano podsumowania sezonu.

Więcej
 
W Łubowie 79 zawodników walczyło o medale! PDF Drukuj
środa, 08 października 2014 09:15
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo Gimnazjum dziewcząt i chłopców w biegach przełajowych. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 79 zawodników.

Więcej…
 
SP Łubowo zwycięża w VIII Mundialu Gminy Łubowo PDF Drukuj
sobota, 04 października 2014 15:30
alt   W sobotnie przedpołudnie na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Lednogórze już po raz ósmy młodzież szkół podstawowych gminy Łubowo wzięła udział w turnieju piłkarskim „Mundial w gminie Łubowo”. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie, Urząd Gminy w Łubowie oraz Szkoła Podstawowa w Lednogórze. Po zaciętych pojedynkach bezkonkurencyjną okazała się Szkoła Podstawowa w Łubowie.

Więcej…
 
Artystyczne Święto Latawca PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 17:00
alt   Miejski Ośrodek Kultury wraz z Muzeum Pierwszych Piastów po raz kolejny zaprosili na Święto Latawca. Imprezę wsparło Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. Na scenie królował program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury a po niebie szybowały latawce. Można też było zobaczyć zabytkowe motocykle Klubu Classic oraz motolotnie mistrzów świata.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMY


WARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: