Parkowanie w centrum: będzie drożej i nie dla mieszkańców?
czwartek, 26 marca 2015
alt   Już jutro, 27 marca, ma się odbyć pierwsze spotkanie powołanego przez prezydenta Tomasza Budasza zespołu, który ma się zająć opracowaniem zmian dotyczących Strefy Płatnego Parkowania w Gnieźnie. – Wnioski z kontroli, przeprowadzonej przez radnych, dotyczące przede wszystkim ożywienia centrum i zwiększenia rotacyjności w strefie parkowania są zbieżne z moimi pomysłami – powiedział podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.


Więcej…

REKLAMAGmina Łubowo
GALPS w Łubowie zakończona. Fałkowo mistrzem! PDF Drukuj
środa, 25 marca 2015 14:00   (856 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyło się uroczyste zakończenie V edycji Gminnej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej o puchar Wójta Gminy Łubowo Andrzeja Łozowskiego. Po trwających siatkarskich zmaganiach przyszedł czas nagrodzenia najlepszych.

 
„FC Lekko Spoceni” najlepsi na otwarcie sezonu w Łubowie! PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 18:30   (836 odsłon)
alt   Łubowo sportem żyje. Nie ma już praktycznie tygodnia byśmy nie informowali o kolejnych imprezach sportowo-rekreacyjnych organizowanych na terenie gminy Łubowo. Tym razem za nami szósta już edycja Turnieju Otwarcia Sezonu Piłkarskiego 2015, który odbył się w Lednogórze.

 
Gimnazjalistki i gimnazjaliści z Łubowa w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
sobota, 21 marca 2015 11:30   (600 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe SZS do Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w unihokeju w ramach XVI Gimnazjady. Do rywalizacji przystąpiły Gimnazjum z Trzemeszna, Szczytnik Duchownych oraz Łubowa.

 
Owieczki i Trzemeszno w finale Mistrzostw Powiatu w unihokeju! PDF Drukuj
piątek, 20 marca 2015 10:00   (698 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano eliminacje podrejonowe Szkolnego Związku Sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Trzemeszna, Owieczek i Szczytnik Duchownych.

 
„My tu tylko gramy" bezkonkurencyjne w mistrzostwach gminy w unihokeju! PDF Drukuj
czwartek, 19 marca 2015 22:45   (652 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo w unihokeju dziewcząt gimnazjum. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów, które zagrały mecze systemem „każdy z każdym”. Organizatorami mistrzostw było Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie oraz Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.

 
Gminy przeciwko ustawie, która doprowadzi je do bankructwa PDF Drukuj
wtorek, 17 marca 2015 09:15   (2120 odsłon)
alt   Drogi o charakterze strategicznym, często będące de facto nadal drogami krajowymi, (choć potocznie mówi się o nich byłe drogi krajowe), które zostały mocą ustawy z automatu zrzucone na barki gmin, bardzo często obciążają ich budżet do granic. Z inicjatywy władz Pobiedzisk oraz gmin ościennych, którym w zarządzanie w wyniku otwarcia drogi ekspresowej S5 została oddana była droga krajowa nr 5, spotkali się przedstawiciele gmin z całej Polski, którzy nie godzą się na sytuację wynikłą z ustawy o Drogach Publicznych.
 
Bogate i ciekawe ferie w Fałkowie PDF Drukuj
poniedziałek, 23 lutego 2015 08:25   (1056 odsłon)
alt   Ferie zimowe to czas dla dzieci z Fałkowa, w którym nie mogą pozwolić sobie na nudę. Pomimo przebytego półmetku zajęć na świetlicy wiejskiej dzieci z niecierpliwością czekają na zaaranżowane dla nich przyszłotygodniowe atrakcje. Opiekunowie zadbali o to aby każdy mały i większy uczestnik znalazł w świetlicy coś dla siebie.

 
Półkolonie w Domu Kultury w Łubowie dobiegają końca PDF Drukuj
czwartek, 19 lutego 2015 17:45   (802 odsłon)
alt   Tydzień minął bardzo szybko i intensywnie. Jutro zakończenie półkolonii w Domu Kultury w Łubowie. Niestety, sporo dzieci zostało pokonanych przez złośliwe wirusy, jednak te, które zdołały im się oprzeć, nie mogły narzekać na brak atrakcji!

 
Gmina Łubowo wspiera policję PDF Drukuj
wtorek, 17 lutego 2015 10:45   (964 odsłon)
alt   Podczas sesji Rady Gminy Łubowo, wójt Andrzej Łozowski przekazał na ręce asp. szt. Cezarego Bednarka, komendanta Komisariatu Policji w Czerniejewie alkomat zakupiony przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 
Vanessa Wojdak i Krzysztof Chmielewski mistrzami gminy Łubowo! PDF Drukuj
sobota, 14 lutego 2015 10:30   (871 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt i chłopców gimnazjum w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili uczniowie wyłonieni drogą eliminacji klasowych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Vanessa Wojdak, a wśród chłopców - Krzysztof Chmielewski.

 
A. Łozowski: – My dzisiaj kontynuujemy to, co oni kiedyś zaczęli PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 21:15   (2611 odsłon)
alt   Łzy wzruszenia, możliwość spotkania z dawno niewidzianym kolegą lub koleżanką i ta świadomość, że pamiętają o nich włodarze gminy – takie odczucia towarzyszyły tym wszystkim seniorom gminy Łubowo, którzy mogli przybyć do miejscowej hali sportowej na coroczny Dzień Seniora. A zgromadziło się tam ponad 300 najstarszych mieszkańców łubowskiej gminy. Ponad trzygodzinne spotkanie umiliły występy uczniów z Lednogóry i koncert Orkiestry Dętej „Grandioso” z Poznania.
 
„Żona musi słuchać męża, a mąż żony” PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 14:30   (1925 odsłon)
alt   Przeżyć ze sobą 62 lata w małżeństwie... Ile par o tym marzy... Danuta i Stanisław Robakowscy z Lednogóry mogą się poszczycić takim stażem małżeńskim. Oni i siedemnaście innych par (cztery ze stażem powyżej 60 lat i 13 par obchodzących Złote Gody) spotkały się w hali sportowej w Łubowie, gdzie - przy okazji Dnia Seniora - wójt Andrzej Łozowski wręczył im - w imieniu prezydenta RP - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 
Sportowe Igrce po raz ósmy! PDF Drukuj
niedziela, 08 lutego 2015 08:00   (703 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie już po raz ósmy odbyły się wczoraj „Igrce na sportowo”. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych oraz najmłodsi z gminy Łubowo. Organizatorem zmagań był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie.

 
„Gmina Łubowo – bezpiecznie i zdrowo” PDF Drukuj
wtorek, 03 lutego 2015 10:00   (1040 odsłon)
alt   Na spotkaniu z uczniami gimnazjum w Łubowie dzielnicowi z Czerniejewa i funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opowiadali o zasadach bezpieczeństwa i konieczności noszenia odblasków. - Nie wstydźmy się być „odblaskowi” w każdym wieku - mówili. Uczestnicy spotkania otrzymali odblaski, a było to możliwe dzięki Urzędowi Gminy w Łubowie, który zakupił te tak ważne gadżety.

 
Szkoła Podstawowa w Łubowie ponownie najlepsza! PDF Drukuj
piątek, 30 stycznia 2015 10:00   (962 odsłon)
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo chłopców szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

 
SP Łubowo zwycięża w mistrzostwach gminy w siatkówce PDF Drukuj
środa, 28 stycznia 2015 10:00   (649 odsłon)
alt   W hali sportowej w Owieczkach rozegrano Mistrzostwa Gminy Łubowo dziewcząt szkół podstawowych w piłce siatkowej. Do rywalizacji przystąpiły Szkoły Podstawowe z Łubowa, Fałkowa i Owieczek.

 
„Pamięć i szacunek dla dawnych mieszkańców gminy Łubowo” PDF Drukuj
poniedziałek, 19 stycznia 2015 09:15   (1123 odsłon)
alt   Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” obecna była na uroczystej Gali podsumowującej konkurs „Tu mieszkam, tu zmieniam”, podczas której wręczone zostały zwycięskie granty. Gala, na którą LGD „Trakt Piastów” otrzymał zaproszenie od Mateusza Morawickiego, prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Elizy Dzwonkiewicz Prezesa Fundacji Banku Zachodniego WBK, odbyła się 14 stycznia.

 
Taneczno-motocrossowy Finał WOŚP w Łubowie PDF Drukuj
niedziela, 11 stycznia 2015 22:00   (1736 odsłon)
alt   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała też w Łubowie. - W tym roku, podobnie, jak w latach ubiegłych, współpracowaliśmy ze sztabem w eSTeDe. W organizację imprezy, zaangażowało się wiele osób. Dom Kultury współpracował z Biblioteką Publiczną Gminy Łubowo i GKS Piast Łubowo. W tygodniu poprzedzającym Finał, odbyła się zbiórka we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjum i przedszkolach, z terenu naszej gminy – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie.
 
Magiczne popołudnie w Fałkowie PDF Drukuj
niedziela, 28 grudnia 2014 15:25   (1504 odsłon)
alt   W sobotnie popołudnie w Fałkowie na świetlicy wiejskiej odbyło się coroczne spotkanie gwiazdkowe. W tym roku było magicznie jak nigdy dotąd. Grupa dorosłych postanowiła przybliżyć najmłodszym historię narodzenia Jezusa poprzez przedstawienie jasełka.

 
W Łubowie 109 zawodników walczyło o puchary i medale! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 21:15   (2671 odsłon)
alt   Już po raz dziewiąty w sali sportowej Łubowie odbył się Mikołajkowy turniej tenisa stołowego pod hasłem „Gwiazdka na sportowo z GKS „Piast” Łubowo”. W zawodach wzięło udział 109 zawodniczek i zawodników! Od wczesnych godzin rannych o miano najlepszych rywalizowano w dziewięciu kategoriach.

 
Gimnazjalistki z Żydowa najlepsze pod siatką! PDF Drukuj
sobota, 06 grudnia 2014 11:30   (1848 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie rozegrano XIV Międzygimnazjalny turniej piłki siatkowej. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Przypomnijmy, że we wtorek rywalizowali ze sobą chłopcy, gdzie zwyciężyli reprezentanci Żydowa. Tym razem bezkonkurencyjne okazały również gimnazjalistki z Żydowa.

 
Żydowo zwycięża w turnieju piłki siatkowej w Łubowie! PDF Drukuj
środa, 03 grudnia 2014 10:00   (1303 odsłon)
alt   Już po raz czternasty w sali sportowej w Łubowie odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Siatkowej Chłopców. W rywalizacji uczestniczyli gimnazjaliści z Żydowa, Kiszkowa, Łubowa oraz Gimnazjum nr 4 z Gniezna. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”.

 
Gimnazjalista z Łubowa wicemistrzem Wielkopolski! PDF Drukuj
sobota, 29 listopada 2014 12:00   (1568 odsłon)
alt   W poznańskiej hali sportowej POSIR przy ulicy Chwiałkowskiego odbył się Finał Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Judo w ramach Gimnazjady. Organizatorem mistrzostw był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”, Okręgowy Związek Judo w Poznaniu oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W kategorii wagowej 50 kg wystąpił Karol Wierzbiński uczeń II klasy Gimnazjum w Łubowie i odniósł wielki sukces zdobywając tytuł wicemistrza Wielkopolski w judo.

 
Gmina Łubowo: Andrzej Łozowski z ponad 87-procentowym poparciem! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 00:15   (4530 odsłon)
alt   Kolejne wieści z gmin. W gminie Łubowo Andrzej Łozowski nie miał konkurentów w walce o fotel wójta. I mieszkańcy zagłosowali na „tak” dla jego osoby. Poznaliśmy również nazwiska radnych tej gminy.

 
Obchody Roku Oskara Kolberga w Łubowie PDF Drukuj
wtorek, 04 listopada 2014 10:00   (1370 odsłon)
alt   Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo przygotowała wystawę folklorystyczną, stanowiącą tło do koncertu muzycznego, który odbył się dla uczczenia Roku Oskara Kolberga. W Domu Kultury na nowej scenie, uczniowie Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych z Gniezna wykonali na skrzypcach i pianinie między innymi „Małego cichego osiołka” R. Obera, arię z opery „Złoty Kogucik” M. Korsakowa oraz melodię ludową „Przepióreczka”.

 
AC Gimbuski zwyciężają w II Jesiennym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet w Lednogórze! PDF Drukuj
wtorek, 21 października 2014 14:45   (1690 odsłon)
alt   Na terenie zespołu boisk sportowych „Orlik 2012” w Lednogórze odbył się II Jesienny Turniej Piłki Nożnej Kobiet. W turnieju brało udział pięć zespołów. Poza piłkarkami z gminy Łubowo w turnieju brała udział grupa młodych i zdolnych piłkarek z Gniezna.

 
SP Owieczki mistrzem gminy Łubowo w halowej piłce nożnej! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 października 2014 20:15   (1648 odsłon)
alt   W sali sportowej w Łubowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Łubowo w halowej piłce nożnej chłopców szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły szkoły podstawowe z Łubowa, Fałkowa, Lednogóry i Owieczek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięzcami mistrzostw okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

 
Seniorzy z Łubowa zakończyli sezon rowerowy PDF Drukuj
poniedziałek, 13 października 2014 10:30   (1459 odsłon)
alt   Dziewiąty rajd rowerowy zakończył sezon aktywnych seniorów gminy Łubowo. Tym razem trasa wiodła drogami gminy przez Strychowo, Oborę, Mnichowo, Pierzyska i wynosiła około 26 km. Po czym wszyscy udali się na wspólny posiłek do miejscowego baru, gdzie dokonano podsumowania sezonu.

Więcej
 
W Łubowie 79 zawodników walczyło o medale! PDF Drukuj
środa, 08 października 2014 08:15   (1708 odsłon)
alt   Na stadionie lekkoatletycznym i terenie rekreacyjnym za Urzędem Gminy w Łubowie rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Gminy Łubowo Gimnazjum dziewcząt i chłopców w biegach przełajowych. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 79 zawodników.

 
SP Łubowo zwycięża w VIII Mundialu Gminy Łubowo PDF Drukuj
sobota, 04 października 2014 14:30   (1978 odsłon)
alt   W sobotnie przedpołudnie na kompleksie boisk sportowych Orlik 2012 w Lednogórze już po raz ósmy młodzież szkół podstawowych gminy Łubowo wzięła udział w turnieju piłkarskim „Mundial w gminie Łubowo”. Organizatorem turnieju był Gminny Klub Sportowy „Piast” w Łubowie, Urząd Gminy w Łubowie oraz Szkoła Podstawowa w Lednogórze. Po zaciętych pojedynkach bezkonkurencyjną okazała się Szkoła Podstawowa w Łubowie.

 
Artystyczne Święto Latawca PDF Drukuj
niedziela, 28 września 2014 16:00   (7120 odsłon)
alt   Miejski Ośrodek Kultury wraz z Muzeum Pierwszych Piastów po raz kolejny zaprosili na Święto Latawca. Imprezę wsparło Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. Na scenie królował program przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury a po niebie szybowały latawce. Można też było zobaczyć zabytkowe motocykle Klubu Classic oraz motolotnie mistrzów świata.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMAREKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działkę budowlaną w Lubochni 20 min od centrum Gniezna nad Jeziorem Wierzbiczańskim. Idealna pod budowę domku jednorodzinnego letniego lub całorocznego. W okolicy spokojne osiedle domków jednorodzinnych oraz stadnina koni. Tel. 791-940-640
   MOTORYZACJA: Sprzedam opla corsę z 2002 roku, benzyna 1,2 pojemność, klimatyzacja, abs, wspomaganie,radio,alufelgi, alarm, itd.Tel. 787702141
   MOTORYZACJA: Sprzedam Audi A4 1.8 125KM benzyna/gaz 1999r. Stan bardzo dobry Tel.602 331 594
   USŁUGI: Prace elektryczne instalacje niskoprądowe tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Sprzedam Honda Civic 1.4 benzyna 1996 r. przebieg 153 tys. 2 komplety opon. Stan dobry tel: 606 218 395
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: