Porachunki na drodze? Jedna osoba ciężko ranna!
wtorek, 22 lipca 2014
alt   Około godziny 13.40 na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Goślinowo doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów. Jak udało nam się ustalić, całe zdarzenie było wynikiem porachunków pomiędzy dwójką kierowców. Poszkodowanych zostało sześć osób, w tym jedna ciężko. Została ona przetransportowana śmigłowcem do szpitala.


Więcej…

REKLAMA


Gmina Niechanowo
Półkolonie ze Stowarzyszeniem „Wielkopolanie” PDF Drukuj
wtorek, 22 lipca 2014 14:00   (1015 odsłon)
alt   Stowarzyszenie „Wielkopolanie” zorganizowało (od 7 do 18 lipca) półkolonie dla dzieci z Niechanowa. Z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatora skorzystało 30 młodych mieszkańców. Pobyt na półkoloniach był bezpłatny. Dzieci miały zapewnione dwa posiłki - śniadanie i obiad.

 
Niechanowo po lekcjach... PDF Drukuj
sobota, 05 lipca 2014 11:00   (783 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Zespołem Szkół w Niechanowie podsumowało projekt „Z PZU po lekcjach”, który był realizowany od 1 września 2013 do 30 czerwca tego roku. Projekt opracowały: Beata Prusinowska - członek SRZN, Barbara Jankowiak - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Niechanowie - koordynator projektu i Grażyna Kozanecka - przewodnicząca SRZN.

 
Z Niechanowa na niecodziennego „Kopciuszka” PDF Drukuj
wtorek, 01 lipca 2014 09:15   (711 odsłon)
alt   Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej po raz drugi na zakończenie roku szkolnego został zorganizowany wyjazd na przedstawienie teatralne pt. ,,Kopciuszek” do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Gnieźnie. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Niechanowie.

 
UKS Błyskawica złotym medalistą Mistrzostw Wielkopolski! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 23:00   (750 odsłon)
alt   W hali ZSO nr 2 w Poznaniu rozegrany został Finał rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2013/2014 w kategorii junior młodszy. Do zawodów w wyniku wcześniejszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące drużyny: UKS Błyskawica Niechanowo, UKS Kołaczkowo, UKS Floorball Gorzów Wlkp. i Gimnazjum 29 w Poznaniu.

 
Gimnazjum w Niechanowie piątą drużyną w Polsce! PDF Drukuj
środa, 28 maja 2014 11:30   (1020 odsłon)
alt   W Elblągu rozegrany został Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady SZS 2013/2014 w Unihokeja. Zawody rozegrano w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja o Puchar Bałtyku. W zawodach tych uczestniczyła reprezentacja chłopców z Gimnazjum w Niechanowie.

 
Jubileuszowe Dni Niechanowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 15:30   (1416 odsłon)
alt   Już po raz dziesiąty gmina Niechanowo obchodziła swoje święto, z tej to okazji w niedzielę, 25 maja odbył się festyn, podczas którego mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jednak Dni Niechanowa to nie tylko festyn, to szereg imprez sportowych i kulturalnych.

 
„Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność” PDF Drukuj
niedziela, 18 maja 2014 14:45   (1623 odsłon)
 alt   W hali sportowej w Niechanowie odbył się finał XIX Gminnego Konkursu Wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność”, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie, Zespołem Szkół w Niechanowie, Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP oraz Klubem Pracy OHP w Niechanowie. W finale swoją wiedzą pochwaliło się dwanaścioro przedstawicieli szkół z tereni gminy Niechanowo.

 
„Stąd jestem, tu moja Mała Ojczyzna” PDF Drukuj
piątek, 16 maja 2014 19:00   (1230 odsłon)
alt  W Zespole Szkół w Niechanowie odbył się finał Powiatowego Projektu Regionalnego „Stąd jestem, tu moja Mała Ojczyzna” Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Ziemia Gnieźnieńska”, które reprezentowała przewodnicząca Grażyna Kozanecka i Zespół Szkół w Niechanowie z dyrektor Elżbietą Rzepecką-Roszak na czele. Ostatecznie w finale pierwsze miejsce wywalczyło Gimnazjum z Trzemeszna, wyprzedzając Gimnazjum z Niechanowa i Gimnazjum z Witkowa.

 
Srebrne Gody w Niechanowie! PDF Drukuj
piątek, 16 maja 2014 17:45   (1501 odsłon)
alt   Małżonkowie z gminy Niechanowo, którzy 25 lat temu stanęli na ślubnym kobiercu zostali zaproszeni przez władze gminy na uroczystość Srebrnych Godów. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć toastu, tradycyjnego „sto lat” oraz wspólnej zabawy.

 
Gimnazjum w Niechanowie w finale Mistrzostw Wielkopolski w Unihokeja PDF Drukuj
środa, 07 maja 2014 20:45   (1092 odsłon)
alt   W hali KOSiR w Kępnie rozegrany został Półfinał Mistrzostw Wielkopolski SZS w Unihokeja w kategorii chłopców szkół gimnazjalnych. Do zawodów w wyniku wcześniejszych rozgrywek zakwalifikowały się: Gimnazjum Siedlec, Gimnazjum Niechanowo, Gimnazjum nr 55 Poznań i Gimnazjum Mroczeń.

 
Niechanowo ma Skwer im. św. Jana Pawła II PDF Drukuj
poniedziałek, 28 kwietnia 2014 09:15   (5613 odsłon)
alt   Niedziela, 27 kwietnia przejdzie do historii w związku z wydarzeniami, które odbyły się na Placu św. Piotr w Rzymie, a mianowicie kanonizacją dwóch papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II. Szczególnie włączenie w poczet świętych Papieża – Polaka jest dla nas ogromnym wydarzeniem, które w naszym kraju były obchodzone na różne sposoby. I właśnie z tej okazji w niedzielę niecodzienna uroczystość odbyła się w Niechanowie - dokonano tam poświęcenie Skweru im. św. Jana Pawła II.

 
„Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego” PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:00   (1294 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie eksponowana była wystawa „Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego”. Prezentację ozdób wielkanocnych przygotowali uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z przedszkola w Niechanowie, a także uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola w Jarząbkowie, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz kółka plastycznego działającego przy GOK w Niechanowie.

 
W Niechanowie „Piosenka nie zna granic” PDF Drukuj
środa, 09 kwietnia 2014 21:30   (1543 odsłon)
alt   W Niechanowie odbył się II Przegląd Twórczości Zespołów Śpiewaczych 2014 pod hasłem „Piosenka nie zna granic”. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyła się prezentacja programów artystycznych przygotowanych przez seniorskie zespoły śpiewacze. Zaprezentowały się zespoły z: Witkowa, Wrześni, Powidza, Gniezna i Niechanowa

 
Z gminy Niechanowo na Bułgarską PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 21:00   (1331 odsłon)
alt   W sobotę odbyło się spotkanie 29 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań – Jagiellonia Białystok. Stowarzyszenie „Wielkopolanie” kolejny raz zorganizowało wyjazd na mecz dzieci szkół podstawowych z Niechanowa i Jarząbkowa. Już podczas podróży na stadion przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu najmłodsi kibice obstawiali wynik meczu w nadziei, że wygra ich ukochany Kolejorz.

 
Rodzinna wystawa w Niechanowie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:00   (1244 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie zorganizowana została Rodzinna Wystawę Teresy Warsiewicz, która przedstawiła swoje obrazy. W tym roku artystka zaprezentowała obok swojego dorobku artystycznego także prace swoich najbliższych - córki Danuty Janas oraz wnuków Sebastiana i Kamila Chmielików. Dodatkową atrakcją wernisażu był występ zespołu młodzieżowego z Drezdenka grającego utwory muzyki dawnej.

 
„Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dziewczyny bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
poniedziałek, 24 marca 2014 17:30   (1679 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie, odbyły się gnieźnieńskie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale powiatowym, w trzech kategoriach wiekowych, udział wzięło 39 osób, reprezentujących sześć gmin naszego powiatu.

 
Najlepsi sportowcy gminy Niechanowo wyróżnieni! PDF Drukuj
wtorek, 18 marca 2014 20:00   (1760 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie wyników osiągniętych w sporcie w 2013 roku oraz wyróżnienie trenerów, działaczy sportowych i sportowców, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozwoju sportu w gminie Niechanowo i godnie ją reprezentowali na licznych zawodach sportowych.

 
Gimnazjaliści z Niechanowa najlepsi w powiecie gnieźnieńskim! PDF Drukuj
piątek, 14 marca 2014 10:15   (1632 odsłon)
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie rozegrane zostały wczoraj Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja w ramach Gimnazjady 2013/2014 w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody został zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Ziemi Gnieźnieńskiej” przy współpracy z Zespołem Szkół w Niechanowie i UKS Błyskawica w Niechanowie.

 
Kolejna mieszkanka gminy Niechanowo skończyła 100 lat! PDF Drukuj
środa, 05 marca 2014 17:00   (2308 odsłon)
alt   Pierwszego marca 2014 r. Pani Helena Tomaszewska, mieszkanka Grotkowa w gminie Niechanowo obchodziła niecodzienny Jubileusz – setne urodziny. To wspaniałe święto zgromadziło w domu Jubilatki przedstawicieli władz samorządowych.

 
„Ocalić od zapomnienia...” Główna nagroda trafiła do Niechanowa! PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 10:15   (1430 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej - w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” i konkursu pod nazwą „Opowiedz...” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w Warszawie - otrzymało główną nagrodę za reportaż multimedialny pod tytułem „Ocalić od zapomnienia - powrót do korzeni”!

Więcej
 
Żelazkowo najlepsze! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 lutego 2014 16:00   (1752 odsłon)
alt   Mieszkańcy wsi gminy Niechanowo po raz siódmy rywalizowali w konkurencjach rekreacyjno-sportowych o Puchar Wójta Gminy. VII Zimową Spartakiadę Mieszkańców Wsi zorganizowali wspólnie GLKS Pelikan, Urząd Gminy, GOK, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Klub Pracy, Zespół Szkół i UKS Niechan. W rywalizacji sportowej połączonej z integracją radnych, sołtysów i ich rodzin uczestniczyło 10 zespołów i około 350 mieszkańców.

 
Zimowisko w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 12 lutego 2014 19:45   (2492 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończył się - trwający od 3 lutego - wypoczynek zimowy dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Uczestnicy spotkań bardzo aktywnie spędzili czas na wspólnych zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, a także w kafejce internetowej pod opieką wychowawcy Mileny Niewiadomskiej.

 
„Po lekcjach...” do Mielżyna PDF Drukuj
środa, 29 stycznia 2014 11:00   (1715 odsłon)
alt   Uczestnicy zajęć organizowanych w ramach projektu „PZU po lekcjach”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej nie mają chwili wytchnienia. Tym razem grupy: teatralna, wolontariatu, dziennikarska i fotograficzna pojechały do Mielżyna. Mieści się tam Dom Pomocy Społecznej, w którym przebywają osoby przewlekle chore i niepełnosprawne. Dom prowadzą siostry Dominikanki.

 
Kościół rozbrzmiewał najpiękniejszymi kolędami PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 10:15   (2383 odsłon)
alt  W kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie odbył się - po raz pierwszy - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „My Młodzi” z Witkowa pod dyrekcją Katarzyny Wieczorek, zespołu Klubu Seniora „Róża” z Niechanowa pod kierunkiem Jana Rumianowskiego oraz młodych artystów z parafii Niechanowo. W wypełnionym po brzegi kościele rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

 
Rodzice Dzieciom w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 13:35   (2163 odsłon)
alt   Po raz piętnasty odbył się w niechanowskim Gminnym Ośrodku Kultury Bal Rodziców Zespołu Szkół w Niechanowie. Obydwie Rady Rodziców zorganizowały przednią zabawę dla tych, którzy kochają taniec, muzykę i rozrywkę. Tym razem Bal odbył się w japońskiej scenografii, w której dominowały barwy w odcieniach różu. Sufit sali zdobiła gałązka kwitnącej wiśni, a wejście otwierała stylizowana brama japońska.

 
WOŚP w Niechanowie zebrała prawie 4 tys. złotych PDF Drukuj
wtorek, 14 stycznia 2014 14:30   (2059 odsłon)
alt   W Niechanowie w Gminnym Ośrodku Kultury uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 3859,96 zł i 1 eurocent. Odbyły się występy artystyczne oraz licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, tortu, ciast, plakatów, koszulek, obrazu, zegara, książek o Niechanowie i innych gadżetów.

 
Gwiazdor zawitał do Niechanowa! PDF Drukuj
czwartek, 26 grudnia 2013 18:30   (5246 odsłon)
alt   W Niechanowie zapanował świąteczny nastrój bowiem po wsi roiło się od postaci w czerwonych strojach, które ruszyły w podróż po ulicach Niechanowa. Choć zazwyczaj podróżują saniami zaprzężonymi w renifery to wzorem ubiegłego roku można ich było spotkać w wozie pełnym prezentów ciągniętym przez konie. Dzięki temu do niechanowskich dzieci wszystkie prezenty trafiły na czas. Łącznie rozwieziono ponad 280 paczek!

 
200 lat Pani Weroniko! PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 12:00   (4240 odsłon)
alt   21 grudnia 2013 r. Pani Weronika Janiszewska mieszkanka gminy Niechanowo obchodziła setne urodziny. Z tej okazji odbyła się w intencji Zacnej Jubilatki msza św. w kościele parafialnym w Niechanowie, w której uczestniczyli licznie przybyli goście. Pani Weronika Janiszewska urodziła się 21 grudnia 1913 r. w Witkowie. Do Marysina w gminie Niechanowo, gdzie mieszka do dziś, przybyła w 1937 r.

 
Integracja międzypokoleniowa zakończona sukcesem! PDF Drukuj
czwartek, 19 grudnia 2013 21:45   (2546 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan podsumowało w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie podsumowało projekt „Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM-III”. „CIM III” to inicjatywa powołana w celu wspierania autorskich pomysłów w zakresie integracji międzypokoleniowej. Oferta skierowana została m.in. do osób indywidualnych, grup nieformalnych, w tym wolontariuszy planujących zarejestrowanie własnej organizacji pozarządowej.

 
Gmina Niechanowo jakiej nie znamy, gmina pełna tajemnic... PDF Drukuj
poniedziałek, 16 grudnia 2013 14:30   (1738 odsłon)
alt  „Opowieści o Niechanowie... i okolicach” - to kolejna w powiecie gnieźnieńskim książka mówiąc o naszej lokalnej historii. Tym razem opowiada ona o historii gminy Niechanowo. Te znane i zupełnie nieznane historie spisała dwójka autorów: Bożena Szymanowska i Jan Kozanecki. Publikacja jest godna polecenia, ponieważ zawiera także kilka historii, które czekają jeszcze na wyjaśnienie. - Ta książka to sporo ciekawostek, które potwierdzają, że gmina Niechanowo jest gminą pełną tajemnic – zaznacza Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo.

Więcej
 
Mikołajki i kolędowanie w Niechanowie PDF Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 13:20   (1615 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie zorganizowano Mikołajki połączone ze wspólnym kolędowaniem. Uczestnicy spotkania spędzili przysłuchując się pastorałkom wykonanym przez zespół seniorów z Wrześni „Wrzosy” pod kierunkiem Zbigniewa Pawłowskiego, a także kolędom śpiewanym przez niechanowski zespół seniorów „Róża” pod kierunkiem Jana Rumianowskiego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA


POLECAMY
 REKLAMAWARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   PRACA: Zatrudnię kierowcę na ciągnik siodłowy z naczepą firanka. Praca w niepełnym wymiarze godzin. Gniezno Tel. 601-598-963
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 2 pokojowe, 48 m2. Tel. 500 218 703
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie 37m2, własne centralne ogrzewanie, piec Buderus. W cenie garaż / pomieszczenie gospodarcze / udział w gruncie. Lokalizacja Piekary. Cena 100.000 OKAZJA, tel. 664096200
   MOTORYZACJA: Sprzedam Sprzedam Fiat Seicento 1.1 benzyna, rok 1999/2000; elektryczne szyby, centralny zamek, OC i przegląd do lutego 2015 roku. Stan dobry - cena 2350zł. tel. 606 218 395
   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: