Czas na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha

alt Już 25 i 26 kwietnia obchodzić będziemy w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W czasie tych uroczystości pragniemy również uczcić 990. rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski, która odbyła się w piastowskim Gnieźnie.

Więcej


REKLAMA


alt

alt

Gmina Niechanowo
Piosenki, humor i... jubileusz! „Róża” świętowała 5-lecie działalności! PDF Drukuj
wtorek, 21 kwietnia 2015 16:45
W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się III Przegląd Zespołów Śpiewaczych połączony w tym roku z 5-leciem działalności zespołu „Róża”. Tegoroczny przegląd piosenki z humorem tak jak i w ubiegłych latach, nie miał charakteru konkursu, a spotkanie odbyło się w celu integracji środowisk seniorów. Patronat nad festiwalem sprawował Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo.

Więcej…
 
Błyskawica Niechanowo ze srebrem! PDF Drukuj
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 14:40
W hali sportowej Zespołu Szkół w Gułtowach rozegrany został Turniej Finałowy rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl w kategorii junior starszy. Turniej został zorganizowany przez Wielkopolski Zwiazek Unihokeja. Do zawodów przystąpiły 4 drużyny.

Więcej…
 
„Nie piję – nie biorę” PDF Drukuj
czwartek, 16 kwietnia 2015 10:35
alt   Pod takim hasłem jeszcze w kwietniu ruszy XI edycja Gminnej Ligi Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Niechanowo. Organizatorem ligi jest GLKS „Pelikan” Niechanowo , a jednym ze współorganizatorów Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Zgłoszenia drużyn do rozgrywek przyjmuje poseł Tadeusz Tomaszewski. Pierwszy turniej odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 14.00 na boisku w Cielimowie.

Więcej…
 
„Najpiękniejsza palma wielkanocna i inne ozdoby stołu świątecznego” PDF Drukuj
czwartek, 02 kwietnia 2015 10:00
alt   Podobnie jak w latach ubiegłych w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie  prezentowana była wystawa pn. „Najpiękniejsza palma wielkanocna i inne ozdoby stołu świątecznego”. Ozdoby wielkanocne przygotowali uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły w Jarząbkowie, również mieszkańcy Domu Pomocy „Pod Aniołem” w Jelitowie, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz kółka plastycznego przy GOK pod kierunkiem Krzysztofa Żoka. Można było też podziwiać prace Julity Tabaki oraz Marii Jutkowiak.
Więcej…
 
Co młodzież z Niechanowa robi po lekcjach? PDF Drukuj
sobota, 28 marca 2015 11:30
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie trwa II edycja rocznego projektu „PZU po lekcjach”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej we współpracy z Urzędem Gminy. Dzieci i młodzież korzystają z 22 dodatkowych zająć pozalekcyjnych w poszczególnych warsztatach: językowych, chemicznych, matematycznych, fotograficznych, dziennikarskich, archeologicznych, kulinarnych, teatralnych, hafciarskich, origami, sportowych, turystycznych, doradztwa zawodowego, wolontariatu, Młodzieżowej Rady Gminy i fizyki. Warsztaty odbywają się głównie w soboty a uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich umiejętności i pasji.

Więcej…
 
Zbyszek Linkiewicz ponownie prezesem UKS „Niechan” PDF Drukuj
wtorek, 24 marca 2015 12:45
alt   Uczniowski Klub Sportowy „Niechan” w Niechanowie został założony przez rodziców, nauczycieli, uczniów i przyjaciół sportu szkolnego w 1994 roku przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika. Do rejestru wówczas Urzędu Wojewódzkiego został wpisany w dniu 3 kwietnia 1995 roku stąd w 2015 roku Klub obchodzi jubileusz 20-lecia swojego funkcjonowania.

Więcej…
 
Najlepsi sportowcy gminy Niechanowo wyróżnieni! PDF Drukuj
piątek, 13 marca 2015 16:30
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie wyników osiągniętych w sporcie w 2014 roku oraz wyróżnienie trenerów, działaczy sportowych i sportowców, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozwoju sportu w gminie Niechanowo i godnie ją reprezentowali na licznych zawodach sportowych.

Więcej…
 
Gminny Dzień Kobiet w Niechanowie PDF Drukuj
niedziela, 08 marca 2015 11:30
alt   Po raz czwarty w Niechanowie obchodzono gminny Dzień Kobiet, którego organizatorami było Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Całą uroczystość patronatem objął wójt gminy Eugeniusz Zamiar, który złożył wszystkim Paniom serdeczne życzenia.

Więcej…
 
Niechanowski wieczór poezji PDF Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2015 09:25
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się II wieczór poezji. Przy niezbyt licznej ale wspaniałej publiczności autorskie wiersze przeczytała - zdobywając uznanie słuchaczy - Izabela Szady. Utwory swojego autorstwa przeczytała również Janina Szymańska, która była uczestnikiem I edycji w listopadzie ubiegłego roku. Spotkaniu z poezją towarzyszył również taniec w wykonaniu pary tanecznej Ilony Stefańskiej i Krystiana Wojciechowskiego.

Więcej…
 
Ferie w Niechanowie zakończone PDF Drukuj
wtorek, 24 lutego 2015 19:30
alt   Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończyło się zimowisko dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Niechanowo. W trakcie ferii dzieci skorzystały dwukrotnie z pływalni w Gnieźnie oraz były uczestnikami zimowych szaleństw na lodowisku we Wrześni.

Więcej…
 
„Środowisko ponad wszystko”. Laureaci już znani! PDF Drukuj
poniedziałek, 16 lutego 2015 18:15
alt   Uczestnicy kółka plastycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Żoka wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Fundację Centrum Badań i Monitorowania Jakości w Poznaniu pod hasłem „Środowisko ponad wszystko”.

Więcej…
 
„Muzy Malarzy Polskich” Teresy Ryczkowskiej PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 14:00
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się wernisaż wystawy fotografii Teresy Ryczkowskiej pod tytułem „Muzy Malarzy Polskich”. - Zdjęcia autorki fotograficznych inspiracji spotkały się z dużym uznaniem i podziwem ze strony zwiedzających wystawę gości – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

Więcej…
 
Agnieszka Kozanecka i Jakub Kozłowski zagrają w Mistrzostwach Świata! PDF Drukuj
czwartek, 12 lutego 2015 10:15
alt   W Poznaniu rozegrane zostały Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeja. W tym samym czasie w Zbąszyniu, Rakoniewicach i Babimoście rozgrywany był X Międzynarodowy Turniej Unihokeja Polish Cup 2015. Wspólną cechą, która połączyła te dwie bardzo ważne imprezy był udział zawodnika i zawodniczki wywodzących się z niechanowskiej Błyskawicy.

Więcej…
 
Jubileusz seniorskiego zespołu „Róża” z Niechanowa PDF Drukuj
środa, 04 lutego 2015 21:00
alt   Zespół muzyczny „Róża” został utworzony w kwietniu 2010 roku w ramach Projektu „Śpiewać każdy może” i został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Światowid w Łubowie. Obchody jubileuszowe zaplanowano na 19 kwietnia, a połączone będą z III Przeglądem Zespołów Śpiewaczych.

Więcej…
 
Wybory sołtysów w gminie Niechanowo na półmetku PDF Drukuj
poniedziałek, 02 lutego 2015 15:40
   Znamy już nazwiska kolejnych sołtysów w Gminie Niechanowo. W minionym tygodniu wybory odbyły się w siedmiu miejscowościach.

Więcej…
 
UKS Błyskawica Niechanowo w półfinale Mistrzostw Wielkopolski! PDF Drukuj
poniedziałek, 02 lutego 2015 00:00
alt   W hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich rozegrany został wczoraj II Turniej Eliminacyjny o Mistrzostwo Wielkopolski w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl 2014/2015 w kategorii juniorów młodszych. Najlepiej w tych zawodach zaprezentowała się drużyna UKS Błyskawica Niechanowo wygrywając wszystkie mecze i tym samym pieczętując awans do półfinału Mistrzostw Wielkopolski.

Więcej…
 
Mieszkańcy chcą więcej konsultacji społecznych PDF Drukuj
piątek, 30 stycznia 2015 15:15
alt   Zebrania wiejskie dokonujące wyboru sołtysów i rad sołeckich na najbliższe 4 lata w gminie Niechanowo są już po półmetku. Na 22 wsie sołeckie odbyło się - 13 zebrań. W większości miejscowości jest dobra frekwencja to znaczy zebrania odbywają się w pierwszym terminie.

Więcej…
 
Gmina Niechanowo ma nowych sołtysów! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 stycznia 2015 12:30
   W gminie Niechanowo trwają wybory nowych sołtysów i Rad Sołeckich. Zgodnie z zarządzeniem wójta Eugeniusza Zamiara rozpoczęły się one od 19 stycznia. Sołtysi i Rady Sołeckie wybrani zostaną na kadencję 2015 – 2019. Dotychczas wybrano sołtysów w Arcugowie, Czechowie, Grotkowie, Potrzymowie, Gurówku, Gurowie i Trzuskołoniu.

Więcej…
 
Sala widowiskowa GOK-u w Niechanowie jak nowa! PDF Drukuj
piątek, 23 stycznia 2015 15:30
alt   Po przerwie remontowej Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie wznawia działalność kulturalną. Modernizacja ośrodka objęła salę widowiskową oraz klatkę schodową. Sala usytuowana na piętrze po modernizacji realizowanej w ramach Projektu Odnowa i Rozwój Wsi ma nowoczesny wystrój, który stwarza odpowiednią atmosferę do zorganizowania szkoleń, zebrań, spotkań oraz balów.

Więcej…
 
Niechanowo zagrało dla Orkiestry PDF Drukuj
poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:00
alt   W Niechanowie w Gminnym Ośrodku Kultury uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3.215,34 zł i 15 eurocentów i medalik. W ramach Finału w Niechanowie odbyła się licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, tortów, ciast, plakatów, kasetki na biżuterię, książki, serwetki, kieliszka dekoracyjnego i cukiernicy i wiele innych gadżetów.

Więcej…
 
Świątecznie w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 31 grudnia 2014 16:30
alt   Wielkopolski Gwiazdor to postać starszego mężczyzny z siwą brodą w czerwonym stroju i rózgą w ręku. Swego czasu dzieci słysząc zwiastujący dzwonek Gwiazdora „chowały” się po kątach, bo za dobre uczynki nagradzał prezentami a za złe karał rózgą. Niechanowski Gwiazdor nie używa rózgi, ponieważ wszystkie dzieci są grzeczne i zasługują na prezenty. I tym razem tak się stało!

Więcej…
 
„Na sportowo i świątecznie” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 13:00
alt   Po raz kolejny Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie zorganizowało spotkania Mikołajkowe „Na sportowo i świątecznie” dla 433 dzieci. Imprezy odbyły się 5 grudnia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu „Kajtek” w Niechanowie, a 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie.

Więcej…
 
Wójt Gminy Niechanowo dziękuje wyborcom! PDF Drukuj
wtorek, 25 listopada 2014 15:00
alt  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom – mieszkańcom Gminy Niechanowo, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych.

Więcej…
 
Eugeniusz Zamiar wójtem gminy Niechanowo! 15 radnych już znanych! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 listopada 2014 00:00
alt   Kolejna gmina w której znamy wynik wyborów to gmina Niechanowo. Poznaliśmy tutaj zarówno wynik wyborczy w walce o fotel wójta gminy, gdzie dotychczasowy gospodarz gminy Eugeniusz Zamiar pokonał Wojciecha Krawczyka w stosunku 75 do 25 procent. Znamy juz także nazwiska 15 radnych tejże gminy (w gronie tym jest dziesięciu radnych z KWW Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo - komitetu wójta Zamiara) .

Więcej…
 
Wojciech Krawczyk powalczy o fotel wójta Niechanowa! PDF Drukuj
środa, 08 października 2014 10:30
alt   Tego się nikt spodziewał! Gdy wydawało się, że Wojciech Krawczyk będzie jedynie liderem okręgu nr 2 na liście Stowarzyszenia Wielkopolanie do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podczas dzisiejszej konferencji okazało się że W. Krawczyk powalczy także o fotel wójta Niechanowa! Tym samym obecny wójt Eugeniusz Zamiar będzie miał kontrkandydata! Zapowiada się ciekawa walka w tej gminie!

Więcej…
 
„Specjalistka od szczęśliwych zakończeń” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 14:45
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz. W zorganizowanym spotkaniu przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo uczestniczyli czytelnicy biblioteki. Pani Magda, która mówi o sobie pisarka jeszcze przez małe „p” pisze książki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jej literatura, która pociesza, niekiedy wzrusza jest bardzo poczytna w niechanowskiej bibliotece.

Więcej…
 
Degustacja potraw po staropolsku PDF Drukuj
poniedziałek, 22 września 2014 19:00
alt   Degustacja potraw w niechanowskim ośrodku to już tradycja. Tegoroczna impreza poświęcona została kuchni staropolskiej. Goście mogli skosztować szereg tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Danutą Muskus.

Więcej…
 
Wójt jako książę Radziwiłł, radny Bręklewicz jako Zagłoba! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 15:30
alt   W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji „Narodowego Czytania” zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Niechanowo włączyło się do akcji po raz pierwszy.

Więcej…
 
Rolnicy z Niechanowa podziękowali za tegoroczne plony PDF Drukuj
niedziela, 24 sierpnia 2014 19:00
alt   Dzisiejsza niedziela to czas gminnych dożynek. Na początek zapraszamy na Święto Plonów w Niechanowie, które zgromadziło wielu mieszkańców gminy, jak i zaproszonych gości. Nawet opady deszczu nie przeszkodziły w niedzielnym dziękczynieniu za tegoroczne plony. W programie dozynek - oprócz tradycyjnej mszy świętej, korowodu i uroczystości obrzędowych - nie zabrakło także wielu atrakcji artystycznych.

Więcej…
 
„Wakacyjne spotkania z literaturą” PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 20:00
alt   Już po raz dwunasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zorganizowano „Wakacyjne spotkania z literaturą” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zajęcia cieszyły się jak co roku dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem czytały i omawiały powieść Kornela Makuszyńskiego „Panna z mokrą głową” w 130 rocznicę urodzin poety.

Więcej…
 
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej z kolejnym sukcesem! PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 16:30
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej zakończyło realizację rocznego projektu ,,Z PZU po lekcjach” w Zespole Szkół w Niechanowie, Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i OS i W OHP w Niechanowie. Stowarzyszenie jednocześnie aplikowało w lipcu tego roku do drugiej edycji projektu na rok 2014/2015 i 11 sierpnia otrzymało następującą informację: ,,W imieniu Fundacji PZU serdecznie gratuluję Państwu zwycięstwa w konkursie „Z PZU po lekcjach”. Poziom był w tym roku bardzo wysoki, a liczba złożonych wniosków przewyższyła ubiegłoroczną”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 7
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMA
ZAPRASZAMY


WARTO ZOBACZYĆ

NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: