Taneczne talenty uczniów szkół ponadgimnazjalnych
środa, 04 marca 2015
alt   W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbyła się dziesiąta edycja Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych. Do rywalizacji przystąpili zarówno uczniowie gnieźnieńskich szkół ponadgimnazjalnych, jak również reprezentanci szkół z Witkowa i Trzemeszna. Jednym z organizatorów imprezy i fundatorem nagród – pucharów, medali i dyplomów – było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Więcej…

REKLAMAGmina Niechanowo
Niechanowski wieczór poezji PDF Drukuj
poniedziałek, 02 marca 2015 08:25   (684 odsłon)
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się II wieczór poezji. Przy niezbyt licznej ale wspaniałej publiczności autorskie wiersze przeczytała - zdobywając uznanie słuchaczy - Izabela Szady. Utwory swojego autorstwa przeczytała również Janina Szymańska, która była uczestnikiem I edycji w listopadzie ubiegłego roku. Spotkaniu z poezją towarzyszył również taniec w wykonaniu pary tanecznej Ilony Stefańskiej i Krystiana Wojciechowskiego.

 
Ferie w Niechanowie zakończone PDF Drukuj
wtorek, 24 lutego 2015 18:30   (555 odsłon)
alt   Dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończyło się zimowisko dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Niechanowo. W trakcie ferii dzieci skorzystały dwukrotnie z pływalni w Gnieźnie oraz były uczestnikami zimowych szaleństw na lodowisku we Wrześni.

 
„Środowisko ponad wszystko”. Laureaci już znani! PDF Drukuj
poniedziałek, 16 lutego 2015 17:15   (632 odsłon)
alt   Uczestnicy kółka plastycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie pod kierunkiem instruktora Krzysztofa Żoka wzięli udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Fundację Centrum Badań i Monitorowania Jakości w Poznaniu pod hasłem „Środowisko ponad wszystko”.

 
„Muzy Malarzy Polskich” Teresy Ryczkowskiej PDF Drukuj
piątek, 13 lutego 2015 13:00   (802 odsłon)
alt   W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbył się wernisaż wystawy fotografii Teresy Ryczkowskiej pod tytułem „Muzy Malarzy Polskich”. - Zdjęcia autorki fotograficznych inspiracji spotkały się z dużym uznaniem i podziwem ze strony zwiedzających wystawę gości – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

 
Agnieszka Kozanecka i Jakub Kozłowski zagrają w Mistrzostwach Świata! PDF Drukuj
czwartek, 12 lutego 2015 09:15   (879 odsłon)
alt   W Poznaniu rozegrane zostały Eliminacje Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeja. W tym samym czasie w Zbąszyniu, Rakoniewicach i Babimoście rozgrywany był X Międzynarodowy Turniej Unihokeja Polish Cup 2015. Wspólną cechą, która połączyła te dwie bardzo ważne imprezy był udział zawodnika i zawodniczki wywodzących się z niechanowskiej Błyskawicy.

 
Jubileusz seniorskiego zespołu „Róża” z Niechanowa PDF Drukuj
środa, 04 lutego 2015 20:00   (837 odsłon)
alt   Zespół muzyczny „Róża” został utworzony w kwietniu 2010 roku w ramach Projektu „Śpiewać każdy może” i został dofinansowany ze środków Programu Działaj Lokalnie VII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Stowarzyszenia Światowid w Łubowie. Obchody jubileuszowe zaplanowano na 19 kwietnia, a połączone będą z III Przeglądem Zespołów Śpiewaczych.

 
Wybory sołtysów w gminie Niechanowo na półmetku PDF Drukuj
poniedziałek, 02 lutego 2015 14:40   (807 odsłon)
   Znamy już nazwiska kolejnych sołtysów w Gminie Niechanowo. W minionym tygodniu wybory odbyły się w siedmiu miejscowościach.

 
UKS Błyskawica Niechanowo w półfinale Mistrzostw Wielkopolski! PDF Drukuj
niedziela, 01 lutego 2015 23:00   (819 odsłon)
alt   W hali sportowej Zespołu Szkół w Gorzycach Wielkich rozegrany został wczoraj II Turniej Eliminacyjny o Mistrzostwo Wielkopolski w ramach Wielkopolskiej Ligi Unihokeja florbalki.pl 2014/2015 w kategorii juniorów młodszych. Najlepiej w tych zawodach zaprezentowała się drużyna UKS Błyskawica Niechanowo wygrywając wszystkie mecze i tym samym pieczętując awans do półfinału Mistrzostw Wielkopolski.

 
Mieszkańcy chcą więcej konsultacji społecznych PDF Drukuj
piątek, 30 stycznia 2015 14:15   (1057 odsłon)
alt   Zebrania wiejskie dokonujące wyboru sołtysów i rad sołeckich na najbliższe 4 lata w gminie Niechanowo są już po półmetku. Na 22 wsie sołeckie odbyło się - 13 zebrań. W większości miejscowości jest dobra frekwencja to znaczy zebrania odbywają się w pierwszym terminie.

 
Gmina Niechanowo ma nowych sołtysów! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 stycznia 2015 11:30   (1031 odsłon)
   W gminie Niechanowo trwają wybory nowych sołtysów i Rad Sołeckich. Zgodnie z zarządzeniem wójta Eugeniusza Zamiara rozpoczęły się one od 19 stycznia. Sołtysi i Rady Sołeckie wybrani zostaną na kadencję 2015 – 2019. Dotychczas wybrano sołtysów w Arcugowie, Czechowie, Grotkowie, Potrzymowie, Gurówku, Gurowie i Trzuskołoniu.

 
Sala widowiskowa GOK-u w Niechanowie jak nowa! PDF Drukuj
piątek, 23 stycznia 2015 14:30   (739 odsłon)
alt   Po przerwie remontowej Gminny Ośrodek Kultury w Niechanowie wznawia działalność kulturalną. Modernizacja ośrodka objęła salę widowiskową oraz klatkę schodową. Sala usytuowana na piętrze po modernizacji realizowanej w ramach Projektu Odnowa i Rozwój Wsi ma nowoczesny wystrój, który stwarza odpowiednią atmosferę do zorganizowania szkoleń, zebrań, spotkań oraz balów.

 
Niechanowo zagrało dla Orkiestry PDF Drukuj
poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:00   (861 odsłon)
alt   W Niechanowie w Gminnym Ośrodku Kultury uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 3.215,34 zł i 15 eurocentów i medalik. W ramach Finału w Niechanowie odbyła się licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, tortów, ciast, plakatów, kasetki na biżuterię, książki, serwetki, kieliszka dekoracyjnego i cukiernicy i wiele innych gadżetów.

 
Świątecznie w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 31 grudnia 2014 15:30   (1462 odsłon)
alt   Wielkopolski Gwiazdor to postać starszego mężczyzny z siwą brodą w czerwonym stroju i rózgą w ręku. Swego czasu dzieci słysząc zwiastujący dzwonek Gwiazdora „chowały” się po kątach, bo za dobre uczynki nagradzał prezentami a za złe karał rózgą. Niechanowski Gwiazdor nie używa rózgi, ponieważ wszystkie dzieci są grzeczne i zasługują na prezenty. I tym razem tak się stało!

 
„Na sportowo i świątecznie” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 10 grudnia 2014 12:00   (1218 odsłon)
alt   Po raz kolejny Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie zorganizowało spotkania Mikołajkowe „Na sportowo i świątecznie” dla 433 dzieci. Imprezy odbyły się 5 grudnia w Szkole Podstawowej i Przedszkolu „Kajtek” w Niechanowie, a 8 grudnia w Szkole Podstawowej w Jarząbkowie.

 
Wójt Gminy Niechanowo dziękuje wyborcom! PDF Drukuj
wtorek, 25 listopada 2014 14:00   (1293 odsłon)
alt  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim wyborcom – mieszkańcom Gminy Niechanowo, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych.

 
Eugeniusz Zamiar wójtem gminy Niechanowo! 15 radnych już znanych! PDF Drukuj
niedziela, 16 listopada 2014 23:00   (4505 odsłon)
alt   Kolejna gmina w której znamy wynik wyborów to gmina Niechanowo. Poznaliśmy tutaj zarówno wynik wyborczy w walce o fotel wójta gminy, gdzie dotychczasowy gospodarz gminy Eugeniusz Zamiar pokonał Wojciecha Krawczyka w stosunku 75 do 25 procent. Znamy juz także nazwiska 15 radnych tejże gminy (w gronie tym jest dziesięciu radnych z KWW Wspólne Dobro - Gmina Niechanowo - komitetu wójta Zamiara) .

 
Wojciech Krawczyk powalczy o fotel wójta Niechanowa! PDF Drukuj
środa, 08 października 2014 09:30   (8517 odsłon)
alt   Tego się nikt spodziewał! Gdy wydawało się, że Wojciech Krawczyk będzie jedynie liderem okręgu nr 2 na liście Stowarzyszenia Wielkopolanie do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podczas dzisiejszej konferencji okazało się że W. Krawczyk powalczy także o fotel wójta Niechanowa! Tym samym obecny wójt Eugeniusz Zamiar będzie miał kontrkandydata! Zapowiada się ciekawa walka w tej gminie!

 
„Specjalistka od szczęśliwych zakończeń” w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 24 września 2014 13:45   (1427 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Witkiewicz. W zorganizowanym spotkaniu przez Bibliotekę Publiczną Gminy Niechanowo uczestniczyli czytelnicy biblioteki. Pani Magda, która mówi o sobie pisarka jeszcze przez małe „p” pisze książki zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jej literatura, która pociesza, niekiedy wzrusza jest bardzo poczytna w niechanowskiej bibliotece.

 
Degustacja potraw po staropolsku PDF Drukuj
poniedziałek, 22 września 2014 18:00   (1823 odsłon)
alt   Degustacja potraw w niechanowskim ośrodku to już tradycja. Tegoroczna impreza poświęcona została kuchni staropolskiej. Goście mogli skosztować szereg tradycyjnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Danutą Muskus.

 
Wójt jako książę Radziwiłł, radny Bręklewicz jako Zagłoba! PDF Drukuj
poniedziałek, 08 września 2014 14:30   (1734 odsłon)
alt   W tym roku odbyła się już trzecia edycja akcji „Narodowego Czytania” zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Niechanowo włączyło się do akcji po raz pierwszy.

 
Rolnicy z Niechanowa podziękowali za tegoroczne plony PDF Drukuj
niedziela, 24 sierpnia 2014 18:00   (4379 odsłon)
alt   Dzisiejsza niedziela to czas gminnych dożynek. Na początek zapraszamy na Święto Plonów w Niechanowie, które zgromadziło wielu mieszkańców gminy, jak i zaproszonych gości. Nawet opady deszczu nie przeszkodziły w niedzielnym dziękczynieniu za tegoroczne plony. W programie dozynek - oprócz tradycyjnej mszy świętej, korowodu i uroczystości obrzędowych - nie zabrakło także wielu atrakcji artystycznych.

 
„Wakacyjne spotkania z literaturą” PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 19:00   (2229 odsłon)
alt   Już po raz dwunasty w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zorganizowano „Wakacyjne spotkania z literaturą” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Zajęcia cieszyły się jak co roku dużym zainteresowaniem dzieci, które z entuzjazmem czytały i omawiały powieść Kornela Makuszyńskiego „Panna z mokrą głową” w 130 rocznicę urodzin poety.

 
Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej z kolejnym sukcesem! PDF Drukuj
piątek, 15 sierpnia 2014 15:30   (2213 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej zakończyło realizację rocznego projektu ,,Z PZU po lekcjach” w Zespole Szkół w Niechanowie, Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i OS i W OHP w Niechanowie. Stowarzyszenie jednocześnie aplikowało w lipcu tego roku do drugiej edycji projektu na rok 2014/2015 i 11 sierpnia otrzymało następującą informację: ,,W imieniu Fundacji PZU serdecznie gratuluję Państwu zwycięstwa w konkursie „Z PZU po lekcjach”. Poziom był w tym roku bardzo wysoki, a liczba złożonych wniosków przewyższyła ubiegłoroczną”.

 
Liga szóstek piłkarskich zakończona! Malczewo najlepsze! PDF Drukuj
wtorek, 29 lipca 2014 17:10   (1597 odsłon)
alt   Gminny Ludowy Klub Sportowy „Pelikan” Niechanowo na zlecenie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Pana Eugeniusza Zamiar był organizatorem ligi gminnej szóstek piłkarskich „Nie piję – Nie biorę”. Zwycięzcą ostatniej odsłony ligo zostało Żydowo, a całości rozgrywek – Malczewo.

 
Półkolonie ze Stowarzyszeniem „Wielkopolanie” PDF Drukuj
wtorek, 22 lipca 2014 13:00   (2508 odsłon)
alt   Stowarzyszenie „Wielkopolanie” zorganizowało (od 7 do 18 lipca) półkolonie dla dzieci z Niechanowa. Z różnych atrakcji przygotowanych przez organizatora skorzystało 30 młodych mieszkańców. Pobyt na półkoloniach był bezpłatny. Dzieci miały zapewnione dwa posiłki - śniadanie i obiad.

 
Niechanowo po lekcjach... PDF Drukuj
sobota, 05 lipca 2014 10:00   (1781 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z Zespołem Szkół w Niechanowie podsumowało projekt „Z PZU po lekcjach”, który był realizowany od 1 września 2013 do 30 czerwca tego roku. Projekt opracowały: Beata Prusinowska - członek SRZN, Barbara Jankowiak - nauczycielka Szkoły Podstawowej w Niechanowie - koordynator projektu i Grażyna Kozanecka - przewodnicząca SRZN.

 
Z Niechanowa na niecodziennego „Kopciuszka” PDF Drukuj
wtorek, 01 lipca 2014 08:15   (1689 odsłon)
alt   Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej po raz drugi na zakończenie roku szkolnego został zorganizowany wyjazd na przedstawienie teatralne pt. ,,Kopciuszek” do Specjalnego Ośrodka Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Gnieźnie. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Niechanowie.

 
UKS Błyskawica złotym medalistą Mistrzostw Wielkopolski! PDF Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 22:00   (1620 odsłon)
alt   W hali ZSO nr 2 w Poznaniu rozegrany został Finał rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Unihokeja 2013/2014 w kategorii junior młodszy. Do zawodów w wyniku wcześniejszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące drużyny: UKS Błyskawica Niechanowo, UKS Kołaczkowo, UKS Floorball Gorzów Wlkp. i Gimnazjum 29 w Poznaniu.

 
Gimnazjum w Niechanowie piątą drużyną w Polsce! PDF Drukuj
środa, 28 maja 2014 10:30   (1814 odsłon)
alt   W Elblągu rozegrany został Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady SZS 2013/2014 w Unihokeja. Zawody rozegrano w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Unihokeja o Puchar Bałtyku. W zawodach tych uczestniczyła reprezentacja chłopców z Gimnazjum w Niechanowie.

 
Jubileuszowe Dni Niechanowa! PDF Drukuj
poniedziałek, 26 maja 2014 14:30   (2354 odsłon)
alt   Już po raz dziesiąty gmina Niechanowo obchodziła swoje święto, z tej to okazji w niedzielę, 25 maja odbył się festyn, podczas którego mieszkańcy gminy mogli skorzystać z wielu atrakcji. Jednak Dni Niechanowa to nie tylko festyn, to szereg imprez sportowych i kulturalnych.

 
„Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność” PDF Drukuj
niedziela, 18 maja 2014 13:45   (2505 odsłon)
 alt   W hali sportowej w Niechanowie odbył się finał XIX Gminnego Konkursu Wiedzy „Gmina Niechanowo – Historia i Współczesność”, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie, Zespołem Szkół w Niechanowie, Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania OHP oraz Klubem Pracy OHP w Niechanowie. W finale swoją wiedzą pochwaliło się dwanaścioro przedstawicieli szkół z tereni gminy Niechanowo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
REKLAMA
POLECAMY
 REKLAMA

REKLAMAWARTO ZOBACZYĆOgłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam mieszkanie na poddaszu kamienicy w centrum miasta - 4 pokoje, kuchnia, łazienka, WC (75 m2). Cena 90 000 zł do negocjacji, księga wieczysta+udział w gruncie. Tel.667592074
   PRACA: Szkoła Leader School w Gnieźnie w związku z rozwojem poszukuje lektorów języka angielskiego. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: gniezno@leaderschool.pl.
   NAUKA: Korepetycje i pomoc w realizacji wszelkich zagadnień z języka polskiego, historii i innych nauk humanistycznych na wszystkich poziomach kształcenia. Oferuję kompleksowe przygotowanie do nowej matury i wszelkich testów. Pomagam w tworzeniu i zrozumieniu tekstów kultury. Tel. 537112632, E-mail: human.office7@gmail.com
   PRACA: Elektryk szuka pracy. Tel. 728490319
   MOTORYZACJA: Ranault Laguna II, 2002 r., 2.0 benzyna, szyby lusterka w el.szyber el.klima, pół skóry, poduszki powietrzne kurtyny boczne itd, cena 6900 zł. 721-332-805
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: