„Babka jak się patrzy”. Wielkanocna babka...
czwartek, 17 kwietnia 2014
alt   Już po raz drugi w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Rogowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na wypiek baby wielkanocnej. Inicjatorami konkursu były sołectwa Mięcierzyn oraz Lubcz, które finansowo i organizacyjne wsparł Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo. Uczestnikami konkursu mogły być nie tylko grupy formalne (stowarzyszenia, koła gospodyń), ale także osoby indywidualne. Możliwość wzięcia udziału mieli także uczniowie szkół średnich i gimnazjów.

Więcej…

REKLAMA

Gmina Niechanowo
„Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego” PDF Drukuj
czwartek, 17 kwietnia 2014 18:00   (473 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie eksponowana była wystawa „Najpiękniejsze ozdoby stołu świątecznego”. Prezentację ozdób wielkanocnych przygotowali uczniowie Zespołu Szkół oraz dzieci z przedszkola w Niechanowie, a także uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola w Jarząbkowie, pracowni hafciarskiej „Supełek” oraz kółka plastycznego działającego przy GOK w Niechanowie.

 
W Niechanowie „Piosenka nie zna granic” PDF Drukuj
środa, 09 kwietnia 2014 21:30   (851 odsłon)
alt   W Niechanowie odbył się II Przegląd Twórczości Zespołów Śpiewaczych 2014 pod hasłem „Piosenka nie zna granic”. W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyła się prezentacja programów artystycznych przygotowanych przez seniorskie zespoły śpiewacze. Zaprezentowały się zespoły z: Witkowa, Wrześni, Powidza, Gniezna i Niechanowa

 
Z gminy Niechanowo na Bułgarską PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 21:00   (715 odsłon)
alt   W sobotę odbyło się spotkanie 29 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań – Jagiellonia Białystok. Stowarzyszenie „Wielkopolanie” kolejny raz zorganizowało wyjazd na mecz dzieci szkół podstawowych z Niechanowa i Jarząbkowa. Już podczas podróży na stadion przy ul. Bułgarskiej 17 w Poznaniu najmłodsi kibice obstawiali wynik meczu w nadziei, że wygra ich ukochany Kolejorz.

 
Rodzinna wystawa w Niechanowie PDF Drukuj
poniedziałek, 07 kwietnia 2014 10:00   (577 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie zorganizowana została Rodzinna Wystawę Teresy Warsiewicz, która przedstawiła swoje obrazy. W tym roku artystka zaprezentowała obok swojego dorobku artystycznego także prace swoich najbliższych - córki Danuty Janas oraz wnuków Sebastiana i Kamila Chmielików. Dodatkową atrakcją wernisażu był występ zespołu młodzieżowego z Drezdenka grającego utwory muzyki dawnej.

 
„Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dziewczyny bezkonkurencyjne! PDF Drukuj
poniedziałek, 24 marca 2014 17:30   (979 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie, odbyły się gnieźnieńskie eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W finale powiatowym, w trzech kategoriach wiekowych, udział wzięło 39 osób, reprezentujących sześć gmin naszego powiatu.

 
Najlepsi sportowcy gminy Niechanowo wyróżnieni! PDF Drukuj
wtorek, 18 marca 2014 20:00   (1111 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie wyników osiągniętych w sporcie w 2013 roku oraz wyróżnienie trenerów, działaczy sportowych i sportowców, którzy w ubiegłym roku przyczynili się do rozwoju sportu w gminie Niechanowo i godnie ją reprezentowali na licznych zawodach sportowych.

 
Gimnazjaliści z Niechanowa najlepsi w powiecie gnieźnieńskim! PDF Drukuj
piątek, 14 marca 2014 10:15   (1072 odsłon)
alt   W Zespole Szkół w Niechanowie rozegrane zostały wczoraj Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Unihokeja w ramach Gimnazjady 2013/2014 w kategorii dziewcząt i chłopców. Zawody został zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Ziemi Gnieźnieńskiej” przy współpracy z Zespołem Szkół w Niechanowie i UKS Błyskawica w Niechanowie.

 
Kolejna mieszkanka gminy Niechanowo skończyła 100 lat! PDF Drukuj
środa, 05 marca 2014 17:00   (1717 odsłon)
alt   Pierwszego marca 2014 r. Pani Helena Tomaszewska, mieszkanka Grotkowa w gminie Niechanowo obchodziła niecodzienny Jubileusz – setne urodziny. To wspaniałe święto zgromadziło w domu Jubilatki przedstawicieli władz samorządowych.

 
„Ocalić od zapomnienia...” Główna nagroda trafiła do Niechanowa! PDF Drukuj
piątek, 21 lutego 2014 10:15   (889 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej - w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII” i konkursu pod nazwą „Opowiedz...” organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w Warszawie - otrzymało główną nagrodę za reportaż multimedialny pod tytułem „Ocalić od zapomnienia - powrót do korzeni”!

Więcej
 
Żelazkowo najlepsze! PDF Drukuj
poniedziałek, 17 lutego 2014 16:00   (1156 odsłon)
alt   Mieszkańcy wsi gminy Niechanowo po raz siódmy rywalizowali w konkurencjach rekreacyjno-sportowych o Puchar Wójta Gminy. VII Zimową Spartakiadę Mieszkańców Wsi zorganizowali wspólnie GLKS Pelikan, Urząd Gminy, GOK, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Klub Pracy, Zespół Szkół i UKS Niechan. W rywalizacji sportowej połączonej z integracją radnych, sołtysów i ich rodzin uczestniczyło 10 zespołów i około 350 mieszkańców.

 
Zimowisko w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 12 lutego 2014 19:45   (1816 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończył się - trwający od 3 lutego - wypoczynek zimowy dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Uczestnicy spotkań bardzo aktywnie spędzili czas na wspólnych zajęciach muzycznych, plastycznych, sportowych, a także w kafejce internetowej pod opieką wychowawcy Mileny Niewiadomskiej.

 
„Po lekcjach...” do Mielżyna PDF Drukuj
środa, 29 stycznia 2014 11:00   (1224 odsłon)
alt   Uczestnicy zajęć organizowanych w ramach projektu „PZU po lekcjach”, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej nie mają chwili wytchnienia. Tym razem grupy: teatralna, wolontariatu, dziennikarska i fotograficzna pojechały do Mielżyna. Mieści się tam Dom Pomocy Społecznej, w którym przebywają osoby przewlekle chore i niepełnosprawne. Dom prowadzą siostry Dominikanki.

 
Kościół rozbrzmiewał najpiękniejszymi kolędami PDF Drukuj
czwartek, 23 stycznia 2014 10:15   (1789 odsłon)
alt  W kościele parafialnym pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie odbył się - po raz pierwszy - koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „My Młodzi” z Witkowa pod dyrekcją Katarzyny Wieczorek, zespołu Klubu Seniora „Róża” z Niechanowa pod kierunkiem Jana Rumianowskiego oraz młodych artystów z parafii Niechanowo. W wypełnionym po brzegi kościele rozbrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

 
Rodzice Dzieciom w Niechanowie PDF Drukuj
środa, 22 stycznia 2014 13:35   (1664 odsłon)
alt   Po raz piętnasty odbył się w niechanowskim Gminnym Ośrodku Kultury Bal Rodziców Zespołu Szkół w Niechanowie. Obydwie Rady Rodziców zorganizowały przednią zabawę dla tych, którzy kochają taniec, muzykę i rozrywkę. Tym razem Bal odbył się w japońskiej scenografii, w której dominowały barwy w odcieniach różu. Sufit sali zdobiła gałązka kwitnącej wiśni, a wejście otwierała stylizowana brama japońska.

 
WOŚP w Niechanowie zebrała prawie 4 tys. złotych PDF Drukuj
wtorek, 14 stycznia 2014 14:30   (1606 odsłon)
alt   W Niechanowie w Gminnym Ośrodku Kultury uzbierano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotę 3859,96 zł i 1 eurocent. Odbyły się występy artystyczne oraz licytacja przekazanych na rzecz orkiestry owoców, tortu, ciast, plakatów, koszulek, obrazu, zegara, książek o Niechanowie i innych gadżetów.

 
Gwiazdor zawitał do Niechanowa! PDF Drukuj
czwartek, 26 grudnia 2013 18:30   (3823 odsłon)
alt   W Niechanowie zapanował świąteczny nastrój bowiem po wsi roiło się od postaci w czerwonych strojach, które ruszyły w podróż po ulicach Niechanowa. Choć zazwyczaj podróżują saniami zaprzężonymi w renifery to wzorem ubiegłego roku można ich było spotkać w wozie pełnym prezentów ciągniętym przez konie. Dzięki temu do niechanowskich dzieci wszystkie prezenty trafiły na czas. Łącznie rozwieziono ponad 280 paczek!

 
200 lat Pani Weroniko! PDF Drukuj
poniedziałek, 23 grudnia 2013 12:00   (3106 odsłon)
alt   21 grudnia 2013 r. Pani Weronika Janiszewska mieszkanka gminy Niechanowo obchodziła setne urodziny. Z tej okazji odbyła się w intencji Zacnej Jubilatki msza św. w kościele parafialnym w Niechanowie, w której uczestniczyli licznie przybyli goście. Pani Weronika Janiszewska urodziła się 21 grudnia 1913 r. w Witkowie. Do Marysina w gminie Niechanowo, gdzie mieszka do dziś, przybyła w 1937 r.

 
Integracja międzypokoleniowa zakończona sukcesem! PDF Drukuj
czwartek, 19 grudnia 2013 21:45   (1957 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan podsumowało w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie podsumowało projekt „Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM-III”. „CIM III” to inicjatywa powołana w celu wspierania autorskich pomysłów w zakresie integracji międzypokoleniowej. Oferta skierowana została m.in. do osób indywidualnych, grup nieformalnych, w tym wolontariuszy planujących zarejestrowanie własnej organizacji pozarządowej.

 
Gmina Niechanowo jakiej nie znamy, gmina pełna tajemnic... PDF Drukuj
poniedziałek, 16 grudnia 2013 14:30   (1240 odsłon)
alt  „Opowieści o Niechanowie... i okolicach” - to kolejna w powiecie gnieźnieńskim książka mówiąc o naszej lokalnej historii. Tym razem opowiada ona o historii gminy Niechanowo. Te znane i zupełnie nieznane historie spisała dwójka autorów: Bożena Szymanowska i Jan Kozanecki. Publikacja jest godna polecenia, ponieważ zawiera także kilka historii, które czekają jeszcze na wyjaśnienie. - Ta książka to sporo ciekawostek, które potwierdzają, że gmina Niechanowo jest gminą pełną tajemnic – zaznacza Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo.

Więcej
 
Mikołajki i kolędowanie w Niechanowie PDF Drukuj
czwartek, 12 grudnia 2013 13:20   (1132 odsłon)
alt   W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie zorganizowano Mikołajki połączone ze wspólnym kolędowaniem. Uczestnicy spotkania spędzili przysłuchując się pastorałkom wykonanym przez zespół seniorów z Wrześni „Wrzosy” pod kierunkiem Zbigniewa Pawłowskiego, a także kolędom śpiewanym przez niechanowski zespół seniorów „Róża” pod kierunkiem Jana Rumianowskiego.

 
„Integracja na sportowo i świątecznie” PDF Drukuj
środa, 11 grudnia 2013 14:30   (1205 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Urzędem Gminy w Niechanowie zorganizowało na terenie gminy Niechanowo dla 420 dzieci spotkania Mikołajkowe połączone z konkurencjami sportowymi.

 
Sołtysi z Wielkopolski przy tenisowych stołach PDF Drukuj
poniedziałek, 09 grudnia 2013 21:00   (1433 odsłon)
alt   W hali sportowej w Niechanowie odbyły się II Regionalne Zawody Sołtysów i Przewodniczących Rad Osiedlowych w Tenisie Stołowym. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan przy wsparciu środków finansowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu PO FIO „Centra Integracji Międzypokoleniowej” „CIM III”, wspólnie ze Stowarzyszeniem Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Partnerami przy organizacji Zawodów było Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Urząd Gminy w Niechanowie oraz Wielkopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Poznaniu.

 
„Opowieści o Niechanowie... i okolicach” PDF Drukuj
niedziela, 08 grudnia 2013 09:00   (1891 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej rozpoczęło cykl spotkań poświęconych promocji książki pt. „Opowieści o Niechanowie … i okolicach”, autorstwa Bożeny Szymanowskiej i Jana Kozaneckiego. Pierwsze spotkanie odbyło się w WDK w Jarząbkowie. Książka stanowi zbiór opowieści mieszkańców naszej gminy o swoich przeżyciach w różnych czasach historycznych.

 
Rodzice i dzieci z Niechanowa z pomocą dla DPS w Mielżynie PDF Drukuj
niedziela, 01 grudnia 2013 21:50   (1456 odsłon)
alt   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wraz z gimnazjalistami Zespołu Szkół w Niechanowie zorganizowało wyjazd do Domu Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Dominika przy ul. Szkolnej 15 w Mielżynie. - Celem tego wyjazdu była integracja młodzieży z niepełnosprawnymi rówieśnikami - mówi Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenie.

 
Niepodległość znaczy wolność! PDF Drukuj
środa, 13 listopada 2013 13:30   (1464 odsłon)
alt    W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyła się uroczysta Wieczornica poświęcona 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowana przez Radę Sołecką Niechanowa. Uczestników uroczystości sołtys Teresa Bartz powitała słowami poety: „To co przeżyło jedno pokolenie drugie przerabia w sercu i pamięci”, zaznaczając byśmy pokłon i pamięć oddali tym, którzy od nas odeszli walcząc o wolny kraj a młode pokolenie byśmy kształtowali i wychowywali w duchu patriotyzmu. Rozpoczynając uroczystość przybliżyła wielkość i wartość słowa „Niepodległość”.

 
Pokaz i degustacja potraw regionalnych PDF Drukuj
niedziela, 10 listopada 2013 16:00   (1179 odsłon)
alt   W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie odbył się pokaz kuchni regionalnej, którego organizatorem było Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Kobiet w Niechanowie. Wszyscy zebrani rozkoszowali się wspaniałymi smakami polędwiczek, roladek z kurczaka, karpia w galarecie, zupy kremu z ziemniaków, różnych rodzajów ciast oraz wielu innych regionalnych potraw.

Więcej
 
„Dziękuję za trud jaki włożyliście w wychowanie swoich dzieci i pracę dla dobra gminy” PDF Drukuj
piątek, 25 października 2013 10:25   (2845 odsłon)
alt   Pięć par małżeńskich z terenu gminy Niechanowo świętowało wspólnie Jubileusz 50- lecia Pożycia Małżeńskiego. Z tej okazji wczoraj w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niechanowie odbyło się uroczyste spotkanie z jubilatami i ich rodzinami.

 
Rowy melioracyjne wyczyszczone PDF Drukuj
piątek, 18 października 2013 09:15   (1718 odsłon)
alt   W Malczewie dokonano odbioru prac konserwacyjnych rowów melioracyjnych. Prace konserwacyjne polegają na obustronnym wykaszaniu, usuwaniu namułu, usuwaniu krzaków i drzew rosnących w rowie. Melioracje wodne służą regulacji stosunków wodnych w celu polepszenia zdolności produkcyjnej gleby, ułatwienia jej uprawy oraz do ochrony użytków rolnych przed powodziami.

 
E. Zamiar: – Gmina Niechanowo ma ciekawe zakątki, parki, pałace, dwory... PDF Drukuj
wtorek, 10 września 2013 15:15   (2678 odsłon)
alt   Jak już wczoraj informowaliśmy podczas Święta Pyry w Niechanowie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu zorganizowanego przez portal informacjelokalne.pl pt. „Cudze chwalicie, a czy gminę Niechanowo znacie?”. Konkurs ten wygrał Arkadiusz Kwapich z Żelazkowa. Nagrody wręczali: Teresa Bartz, sołtys Niechanowa, wójt Eugeniusz Zamiar i starosta Dariusz Pilak. - Gmina Niechanowo pod względem turystycznym jest bardzo ciekawa - zaznacza wójt Zamiar.

 
Święto Pyry – radosne święto gminy Niechanowo PDF Drukuj
poniedziałek, 09 września 2013 15:20   (7104 odsłon)
alt   Święto Pyry wpisało się już w kalendarz imprez gminy Niechanowo. Tegoroczna edycja, wprawdzie dopiero druga, pokazała, że jest ogromne zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcie. Niechanowskie Święto Pyry było okazją do spotkań całych rodzin, spotkań zarówno przy rywalizacji sportowo-rekreacyjnej, jak i przy ciekawych występach artystycznych. Wyłącznym patronem medialnym imprezy były informacjelokalne.pl.

 
W Niechanowie będą odkrywać talenty i zdobywać wiedzę! PDF Drukuj
niedziela, 01 września 2013 11:25   (1305 odsłon)
   Stowarzyszenie Rodziców Ziemi Niechanowskiej wzięło udział w konkursie dotacyjnym „PZU po lekcjach” i wygrało projekt na sumę 26.115 zł. Założeniem projektu pt. ,,Czas wolny mamy – talenty rozwijamy” jest rozłożony w czasie, systematyczny udział dzieci i młodzieży w blokach tematycznych, w których młodzi ludzie będą: odkrywać pasje i talenty, zdobywać w ciekawy sposób wiedzę praktyczną i umiejętności, spędzą ciekawie i twórczo czas wolny, rozwiną swoją osobowość oraz wyposażą się w umiejętność radzenia sobie w życiu i dbania o własne bezpieczeństwo.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
REKLAMA


POLECAMY
 ŻYCZENIA SKŁADAJĄ
REKLAMA


WARTO ZOBACZYĆ
Ogłoszenia Drobne

   NIERUCHOMOŚCI: Sprzedam działki budowlane, blisko lasu, możliwość doboru wielkości działki (woda, prąd)... Wilkowyja k. Kłecka. tel. 796198217
   MOTORYZACYJNE: Sprzedam samochód Opel Corsa 1.2, rok produkcji: 1998, przebieg: 148000 km. Cena: 2100 złotych. Zarejestrowany w Gnieźnie. Tel: 601782867 lub 509551277
   NIERUCHOMOŚCI: Kupię mieszkanie na os. Tysiąclecia lub Ustroniu. 60m2 lub więcej, 3 pokoje lub więcej, w dobrym stanie technicznym. Kontakt: 605-859-039
   SPRZEDAM: Rower młodzieżowo-damski, nowy, skręcony tylko do jazdy próbnej. Informacje na telefon 507741045. Cena 250 zł (do negocjacji). Zdjęcia mogę wysłać na pocztę internetową.
   MOTORYZACJA: Sprzedam opel zafira 2.0 dti elegance 2001 rok, pierwszy właściciel w Polsce od 2010 r., srebrny metalik, tel. 661177458
Więcej


NASI FELIETONIŚCI 

ODKRYWAMY HISTORIĘNASI PARTNERZY:
 

  

 

 
 


PATRONUJEMY KLUBOM: