http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Leśniewo - magiczne miejsce gdzie można uspokoić duszę i ciało

Zbliża się kolejny ciepły, majowy weekend, a za dwa tygodnie kolejny długi weekend… Mimo panującej pandemii koronawirusa, możemy już wychodzić z domów i spacerować na przykład po licznych parkach w powiecie gnieźnieńskim. My dzisiaj zapraszamy do unikatowego i mało znanego parku w Leśniewie w gminie Łubowo.

„Stoję zaledwie u progu możliwości”

Katarzyna Wielgosz, dyrektorka Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo. Kobieta energiczna, racjonalnie patrząca na otaczający świat, emanująca pogodą ducha. Śmiało o wyzwaniach i nowych projektach. Jak poradzi sobie w obliczu nadchodzących zmian i o tym, że dobre relacje z ludźmi oraz pielęgnowanie tradycji to wartości wciąż najważniejsze. Rozmawia Agnieszka Ziebarth

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo gotowa do otwarcia

Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo informuje, że będzie czynna po zatwierdzeniu przez Sanepid nowych procedur działalności biblioteki podczas stanu epidemii. To już ostatni element niezbędny do wznowienia działalności. Biblioteka jest przygotowana, Organizator opiniuje pozytywnie, więc już niedługo startujemy. Termin podamy już wkrótce. Nowe zasady pracy Biblioteki, ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i czytelników, obowiązywać będą po jej otwarciu do odwołania.

„Trakt Piastów” chce tworzyć nowe miejsca pracy

Jak nas poinformował Andrzej Łozowski, prezes zarządu Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów”, zarząd LGD zdecydował o przesunięciu środków w wysokości 650 tys. zł przeznaczonych w budżecie Lokalnej Strategii Rozwoju na rozwój infrastruktury rekreacyjnej przez samorządy gminne, na przedsięwzięcie „Rozwój działalności gospodarczej”. Zarząd zdecydował też o uruchomienia konkursu na przedsięwzięcie „Podejmowanie działalności gospodarczej” z budżetem 900 tys. zł, co pozwoli utworzyć 18 nowych podmiotów gospodarczych na naszym terenie.

Etykiety

Łubowo: 24-latek aresztowany za pobicie

Policjanci z Czerniejewa zatrzymali 24-letniego mieszkańca Łubowa podejrzewanego o uszkodzenie ciała. Pokrzywdzony miał liczne obrażenia. Do tego doszły inne popełnione przez młodego sprawcę przestępstwa. Po przedstawieniu zarzutów, decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Etykiety

– Niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy i tworzenie nowych – mówi Andrzej Łozowski

– Wobec trudnej sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, ważnym i pocieszającym zdaje się być to, że wiele branż gospodarki nadal pracuje. W mojej opinii, w obecnej sytuacji, niezmiernie ważne jest utrzymanie miejsc pracy, tworzenie nowych, spoglądanie również w przyszłość – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo i dodaje, że szczególnie cieszy budowa inkubatora przedsiębiorczości, który powstaje w Fałkowie w pobliżu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Łubowo: dystrybucja maseczek dla seniorów

- W związku z przeprowadzonym rozeznaniem dotyczącym zapotrzebowania na maseczki ochronne informuję, że z początkiem przyszłego tygodnia rozpocznie się dystrybucja maseczek dla mieszkańców naszej Gminy, którzy ukończyli 65 rok życia oraz do podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS