http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Seniorzy w gminie Czerniejewo przekonują: „Będzie weselej”

  • Napisane przez Katarzyna Górka, Tomasz Woźnak
  • Dział: Kultura
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Seniorzy w gminie Czerniejewo przekonują: „Będzie weselej”

W gminie Czerniejewo młodość niejedno ma imię. Udowodnili to mieszkańcy gminy – starsi wiekiem, ale młodzi duchem, występując w musicalu pt. „Będzie weselej”.


W rolę aktorów i piosenkarzy wcielili się mieszkańcy naszej Gminy - starsi wiekiem, ale młodzi duchem. Prawie 30 seniorów zaangażowało się całym sercem w warsztaty aktorsko – wokalne prowadzone przez profesjonalistów. Reżyserią oraz scenografią zajęli się Artur Kamiński oraz Monika Belau.
    
27 października w Wiejskim Domu Kultury w Żydowie odbyła się premiera spektaklu, a kolejne przedstawienie 15 listopada  w Restauracji  „Wielkopolska” w Czerniejewie. Widzów początkowo zachwyciła przygotowana scenografia, która na godzinę przeniosła wszystkich na rozśpiewaną stację kolejową. Na scenie pojawiali się kolejni wykonawcy, w których można było rozpoznać swoich krewnych, znajomych i sąsiadów.

Profesjonalne wykonania kolejnych szlagierów z repertuaru Kabaretu Starszych Panów rozgrzewały publiczność, która dała się ponieść atmosferze i nuciła znane wszystkim piosenki, takie jak: „Tanie dranie”, „Ciepła wdówka na zimę”, „Kaziu zakochaj się”, „Bo we mnie jest seks”, „Adio pomidory” i wiele innych.

Pięknie kobiety w uroczych strojach z epoki oraz przystojni amanci niewątpliwie skradli serca zgromadzonych. Bisom nie byłoby końca, ale po spektaklu wszystkich zaproszono na słodki poczęstunek, w czasie którego można było sfotografować się z nowo wschodzącymi gwiazdami estrady.

Przedsięwzięcie to miało szansę odbyć się dzięki realizacji projektu pt. „A w sercu ciągle maj”, na który Stowarzyszenie Pelikan uzyskało dofinansowanie ze środków Wojewody Wielkopolskiego, w ramach konkursu na: DZIAŁANIA ZWIĄZANE Z WSPIERANIEM AKTYWNOŚCI OSÓB STARSZYCH.

Projekt, którego koordynatorami byli członkowie Stowarzyszenia Pelikan: Katarzyna Górka oraz Tomasz Woźniak, realizowano od początku sierpnia do końca października 2016 roku.
Całkowity koszt projektu to kwota 9500 złotych, w tym dotacja otrzymana od Wojewody w wysokości 8000 złotych. Projekt finansowo wsparli także: Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek oraz Rada Seniorów Miasta i Gminy Czerniejewo.

W spektaklu udział biorą: Grażyna Bączyk, Jadwiga Cieślak, Aniela Doligańska, Henryka Gadzińska, Ewa Gołańczyk, Małgorzata Janik, Jolanta Kędziora, Małgorzata Konieczka,  Zdzisława Korniło, Zbigniew Korniło, Wojciech Kropaczewski, Andrzej Kryszak, Alina Kulińska, Gabrysia Lenartowska, Urszula Lewandowska, Anna Makowska, Czesława Modrzejewska, Maria Musielak, Łucja Nowak, Halina Prusak, Dorota Ryszczuk, Walerian Ryszczuk, Marianna Rzepecka, Zofia Szelewska, Marek Szymaniak, Maria Waluszyńska, Elżbieta Wilczyńska i Irena Wolniewicz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.