http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Skwer Leśny w Czerniejewie zdewastowany już po raz drugi!

Wyróżniony Skwer Leśny w Czerniejewie zdewastowany już po raz drugi!

Już po raz drugi – w odstępie zaledwie 6 miesięcy – zdemolowany został Leśny Skwer przy ul. Armii Poznań w Czerniejewie! Wczoraj, 30 stycznia zniszczono altanę, ławostół, powyrywano ławki z postumentów, zniszczono betonowy kosz na śmieci, jak i zdewastowano teren. Poprzedniego zdewastowania skweru dokonano w lipcu 2019 r.


Jak informuje Urząd Miejski w Czerniejewie: - Poszkodowanymi w tej sprawie są zarówno Gmina Czerniejewo jak i społeczność lokalna Czerniejewa. Wandale zniszczyli ogrom pracy jaką mieszkańcy włożyli w budowę tego zielonego miejsca w naszym mieście.

Zniszczono altanę, ławostół, powyrywano ławki z postumentów, zniszczono betonowy kosz na śmieci, zdewastowano teren.

- Incydent ten nie powinien przejść bez echa i być obojętny dla naszej lokalnej społeczności ponieważ teren ten miał być oazą spokoju i odpoczynku dla nas wszystkich mieszkańców a nie obozem dla młodych wandali. Dla niektórych osób może to błaha sprawa ale nie możemy pozwolić aby wandalizm rozlał się w Czerniejewie i to za naszym przyzwoleniem – informuje Urząd Miejski.

Przypomnijmy, że wczorajsze, 30 stycznia zdarzenie, to już drugie zniszczenie Leśnego Skweru w ostatnich 6 miesiącach! Poprzednio wandale zdemolowali to samo miejsce w lipcu 2019 r. (informowaliśmy o tym tutaj). Patrząc na zdjęcia z ubiegłorocznej demolki ma się wrażenie, że dokonali tego ci sami sprawcy, ponieważ zniszczenia są niemal że identyczne.

- Bardzo prosimy wszystkich kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia i osób biorących w nim udział o podanie ich do Gminy bądź na policję – apelują władze Gminy.
Fot. UMiG w Czerniejewie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.