http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka, Tomasz Woźniak – Ludźmi Wielkich Serc 2019!

Czerniejewo wybrało Ludzi Wielkich Serc! Po raz pierwszy w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej w Czerniejewie, ale po raz czwarty w historii gminy, władze miasta i gminy Czerniejewo zorganizowały Noworoczne Spotkanie Ludzi Wielkich Serc. W tym roku statuetki Człowieka Wielkiego Serca otrzymali: Halina Prusak, Urszula Lewandowska, Katarzyna Górka i Tomasz Woźniak. Spotkanie zgromadziło ponad 160 osób z terenu gminy Czerniejewo, ale też z różnych części Wielkopolski.

Etykiety

Skwer Leśny w Czerniejewie zdewastowany już po raz drugi!

Już po raz drugi – w odstępie zaledwie 6 miesięcy – zdemolowany został Leśny Skwer przy ul. Armii Poznań w Czerniejewie! Wczoraj, 30 stycznia zniszczono altanę, ławostół, powyrywano ławki z postumentów, zniszczono betonowy kosz na śmieci, jak i zdewastowano teren. Poprzedniego zdewastowania skweru dokonano w lipcu 2019 r.

Etykiety

Czerniejewo: siatkarze zagrali dla Igora

Komplet publiczności zgromadził sobotni charytatywny mecz siatkówki dla Igora Małeckiego w którym zmierzyły się zespół Nicolaus Powidz z Pelikanem Żydowo. Oprócz emocji sportowych, nie zabrakło także licytacji. Była licytowana m.in. koszulka Łukasza Fabiańskiego, bramkarza piłkarskiej reprezentacji Polski, koszulka z podpisami siatkarzy Cuprum Lubin, koszulka i piłka z podpisami zawodników APP Krispol Września. Cały dochód z meczu jest przeznaczony na leczenie małego Igora. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Etykiety

Żydowo także zagrało dla WOŚP!

Dzisiaj odbywał się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Informowaliśmy już o tym, jak grało Gniezno, Łubowo, czy przedszkolaki. Teraz zajrzymy do Żydowa, gdzie Finał Orkiestry odbył się w Domu Socjalnym. Był tam wszystko, co powinno być na Finale WOŚP: licytacje, koncerty i sala wypełniona mieszkańcami Żydowa i okolic.

Etykiety

Mikołajki w Czerniejewie!

Św. Mikołaj zawitał do Czerniejewa. Ten wyjątkowy dzień w roku rozpoczął się nabożeństwem ku czci św. Mikołaja w kościele w Czerniejewie. Następnie zapalone zostały lampki na choince, która stanęła w centralnym punkcie miasta, a na koniec św. Mikołaj pojawił się w hali widowiskowo-Sportowej w Czerniejewie, gdzie rozdał prezenty najmłodszym mieszkańcom Czerniejewa. W hali odbywał się też kiermasz świąteczny oraz rozstrzygnięto konkurs na przebranie świąteczne.

Etykiety

Św. Mikołaj – jak co roku – przejechał ulicami Żydowa!

W Żydowie nie wyobrażają już sobie mikołajek bez wizyty św. Mikołaja. To już tradycja, którą wiele lat temu zapoczątkowało Towarzystwo Przyjaciół Żydowa i która trwa. W piątek, 6 grudnia mieszkańcy Żydowa, praktycznie od rana, oczekiwali na tę godzinę w której na ulicach ich miejscowości pojawi się św. Mikołaj. I stało się! Przybył! Towarzyszyła mu wielka świta dobrych elfów i przejechał przez wszystkie uliczki Żydowa. Zgromadzeni mieszkańcy z radością witali św. Mikołaja, który obdarowywał bogatymi paczkami wszystkie dzieci. Z kolei dorosłych częstowano słodkościami.

Subskrybuj to źródło RSS