http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Minionym w hołdzie, potomnym ku wiecznej pamięci

Wyróżniony Minionym w hołdzie, potomnym ku wiecznej pamięci

Ludzie mają rozmaite pasje, zbierają znaczki, czytają książki itd. Są również tacy, którzy je wydają nie koniecznie będąc ich autorami. Brzmi to trochę dziwnie i wymaga paru słów komentarza.


Edycja książki - szczególnie takiej, która  wydana jest na dobrym papierze, posiada twardą oprawę i jest bogato ilustrowana, a przy tym wychodzi  w stosunkowo niewielkim nakładzie dlatego, że nie jest wydana w celach komercyjnych, wszystko właściwie tłumaczy. No, może wszystko w zakresie powodów wysokiego kosztu  jednostki, bo cena spada, wraz ze wzrostem nakładu. Druga część zagadnienia, czyli powód takiego altruizmu, jest słodką tajemnicą tego, który wszystko organizuje i wykłada na to swoją kasę.

Jednym z takich ludzi jest bez wątpienia mój Kolega z lat dzieciństwa Rajmund Gąsiorek, który dokonał w życiu wielkich rzeczy w biznesie i nie tylko, ale nie lubi, aby nazywać Go biznesmenem dlatego, że sam nazywa się polskim chłopem, który sieje, doi krowy i prowadzi kontrowersyjne dla niektórych fermy. O każdym człowieku, szczególnie zaś takim, który startując z pozycji pół sieroty, zrobił spektakularną karierę w biznesie, oraz został prezesem ogólnopolskiego związku hodowców, można powiedzieć co tylko się chce dlatego, że wątków do takiej lub innej oceny, mogłoby wystarczyć na kilka życiorysów, a najłatwiej - jest krytykować samemu, niczego nie dokonawszy.

Parę dni temu odwiedziłem kolegę Rajmunda i zostałem obdarowany kilkoma nowymi i wyjątkowymi  pozycjami. Część całej kolekcji prezentuję Państwu na załączonym zdjęciu. Dwie z najnowszych pozycji, to głównie bogato ilustrowane albumy, pierwszy poświęcony jest rzece Wrześnicy, a drugi rodzinnemu miastu – Czerniejewu. Trzecia książka, dwujęzyczna (po polsku i po angielsku) aczkolwiek jest dokumentem poświęconym historii polskiej i światowej hodowli futrzaków, również jest bogato ilustrowana. Książki są pięknie wydane i ciekawe, a jedynym ich mankamentem jest to, że są trudne do zdobycia. Cóż, wszystkie  rzeczy unikatowe, są dobrami rzadkimi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.