http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

(Nie) subtelna różnica postaw

Wyróżniony (Nie) subtelna różnica postaw

O subtelnej różnicy zdań, szkoda gadać dlatego, że jedno wynika z drugiego. Rzecz ma być o totalnej głupocie w odniesieniu do konkretnego problemu, ale zacznijmy od ogólnej teorii głupoty wyzbytej autora.


Czerniejewo, w spadku po „czasach słusznie minionych” odziedziczyło budynek tzw. „Przystanku”, wybudowany na miejscu zburzonego w latach 60-tych ubiegłego wieku kościoła ewangelickiego. Sens tego przedsięwzięcia budził i budzi kontrowersje do dziś i mógłby sam być przedmiotem dywagacji dla autora tego felietonu, ale rzecz ma być o czymś zupełnie innym. Wspólny mianownik obu tematów jest jednak ten sam – a jest nim głupota.

Jak się wydaje, perypetie związane z jakimś sensownym wykorzystaniem przeklętego obiektu dobiegły końca po kilkudziesięciu latach eksperymentów i skończyły się  z chwilą zaadaptowania go na siedzibę Klubu Seniora, gdzie obecnie kwitnie ożywiona działalność kulturalna ludzi w starszym wieku. Sam tam zachodzę na zajęcia, które mnie interesują, a nawet chciałem tam powołać sekcję ludzi o otwartych głowach, którzy mieliby ochotę na rzecz bardzo zajmującą i nic nie kosztującą, czyli – powiedzmy raz w miesiącu - usiąść sobie przy stoliku i porozmawiać na ustalony na poprzednim spotkaniu temat. Przygotowałem nawet propozycję nazwy i  logo tego ciała, oraz ogólne zasady działalności takiego zespołu. Jak Państwo myślicie. Ilu chętnych się zgłosiło?

Chyba nie trudno zgadnąć, że liczba ta wynosi 0, literalnie, nie zgłosił się nikt. Ja oczywiście bardzo nad tym boleję, bo zawsze uważałem i uważam, że „Warto rozmawiać”, ale cóż, na własne potrzeby mam proste wytłumaczenie tego zdarzenia, a wynika ono z tego, co robię tutaj i co tym tylko się różni, że tutaj, to tylko ja występuję z otwartą przyłbicą, a moi sąsiedzi, którzy ponoć codziennie mówią mi dzień dobry, tutaj zakładają maski anonimowości i też mają o czym rozmawiać. Szkoda, że ci moi sąsiedzi  nie mają śmiałości spojrzeć mi w oczy i powiedzieć tego, co bohatersko wypisują jako Internetowi trolle. W tej sytuacji, każda wymiana zdań zamienia się szybko w pozbawiony sensu bełkot.

Przejdźmy jednak do konkretu, czyli założonego na dzisiaj tematu. O problemach związanych z łowiectwem, pisałem wielokrotnie. Powodem, dla którego wracam do tej sprawy dzisiaj, nie jest tylko fakt rozpoczynającego się właśnie sezonu łowieckiego, ale to, co o tym raczył powiedzieć pan minister rolnictwa, Jan Krzysztof Ardanowski. Otóż pan minister zarzucił polskim myśliwym , że nie wykonują planu odstrzału dzików i zagroził powołaniem państwowej służby łowieckiej, która przejmie od kół łowieckich obwody i zacznie na reszcie spełniać rolę bezwzględnych kilerów. Oczywiście ten nie mądry pomysł (zaraz do tego powrócę) ma jedną dobrą stronę. Na reszcie „ekolodzy” i inne otumanione pięknoduchy będą mieli innego niż PZŁ chłopca do bicia. Czemu jednak pomysł jest głupi? Otóż powołanie takiej służby rzeźników pewnie by się sprawdziło przy likwidacji zarażonej ASF - em fermy świń, ale wybicie dzików w lesie, to już zupełnie inna sprawa.

Do tej pory utrzymaniem populacji na pożądanym poziomie, zajmują się myśliwi bezkosztowo, oczywiście tylko w odniesieni do Państwa, bo uprawianie łowiectwa, to bardzo kosztowna sprawa, ale pan minister chce powołać państwowe  przedsiębiorstwo z dyrektorem, biurem, sekretarką i załogą, która trzeba wyposażyć w bardzo drogi sprzęt, taki jak broń i optykę do niej, a i odpowiedni strój służbowy i samochody terenowe. Oczywiście każdy pracownik musi otrzymać pensję i płatny urlop wypoczynkowy. Problem tylko w tym, ze taka firma w żaden sposób na siebie nie zarobi, bo dziczyzna kosztuje grosze, a jeszcze trzeba będzie zapłacić odszkodowania łowieckie rolnikom, a więc Szczęść Boże! To jest Darz Bór! panie ministrze.
Więcej w tej kategorii: « Mądrostki Gady kontra ptaki »

13 komentarzy

 • tereska
  tereska sobota, 07, wrzesień 2019 18:06 Link do komentarza Raportuj

  Każdy sobie sam przeczytał jak naprawde było pod poprzednim "felietonem" nie ma co odwracać kota ogonem. Logika Pana szczepana; jam jest szczepan kropczaczewski i moge zaczepiać i obrażać kazdego na pałacowej! a sprobuj tylko się bronić , wara ci od mnie . I do tego ten arogancki ton "nory" "chłopckie przysłowia" rzekł mosci pan z pgrowskich bloków. No oby to tylko sodówka do głowy uderzała.Pomimo dyplomatycznych usmiechów musi być wiele oddechów ulgi po wyjściu ze spotkań tego klubu seniora jeśli tam też są takie tyrady.

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa sobota, 07, wrzesień 2019 14:45 Link do komentarza Raportuj

  'Oczywiście każdy może wyrazić swoje frustracje odnosząc się do tekstu, który się jemu nie podoba, ale wara od jego autora, który korzysta z prawa wypowiedzi na dowolny temat w sposób jaki uważa za stosowny. '

  Polskie prawo ma na szczęście inne zdanie na ten temat.

  Owszem, nikogo nie można zmusić, by szanował innych ludzi, ale nie bez powodu placówki, które ujawniąją swoją nienawiść wobec innych, plajtują. Świadomi konsumenci nie chcą wspierać nienawiści.

  Dziękuję też za troskę, mam wiele innych miejsc do dyskusji. To jednak było całkiem zabawnie obserwować jak bardzo się Pan pogrąża swym brakiem podstawowej wiedzy i kultury. Miał Pan w końcu choć raz dużą publiczność, gratuluję!

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy sobota, 07, wrzesień 2019 08:13 Link do komentarza Raportuj

  Cóż, "Pan Kropaczewski" jest nawet dla takiego, chowającego się za zasłoną anonimowości tchórza, czy raczej skunksa, Panem Kropaczewskim i nigdy się nie ukrywał ze swymi poglądami ani też z sylwetką. Tylko idiota - i to skończony może żądać, aby ktoś inny myślał tak jak on. Oczywiście każdy może wyrazić swoje frustracje odnosząc się do tekstu, który się jemu nie podoba, ale wara od jego autora, który korzysta z prawa wypowiedzi na dowolny temat w sposób jaki uważa za stosowny. Już nie długo będziesz mógł dyskutować tylko z samym sobą, a teraz zacytuję ci adekwatne chłopskie przysłowie - szkoda że w wersji nieco ocenzurowanej, bo w oryginalnej pewnie by nie poszło. Mam nadzieję, że sam sobie dopiszesz to, co zastąpiłem kropkami.A więc "Pocałójta w ... wójta!"
  Szczepan Kropaczewski

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa piątek, 06, wrzesień 2019 18:34 Link do komentarza Raportuj

  Ale bzdury. Pan Kropaczewski pierwszy zaczynał wyzywać komentujących, gdy nie potrafił odpowiedzieć logicznie na komentarze. W swoich felietonach ATAKOWAŁ ludzi, żyjących także w Czerniejewie. Miał ich uczucia gdzieś, pisząc, że nie zasługują na podstawowe prawa człowieka.
  Miało to miejsce wiele, wiele razy i cokolwiek teraz napisze o tym, jak to go nie atakowano, złego wrażenia nie zatrze. Tak, zaatakowano go i tego nie popieram, ale nigdy by to nie miało miejsca, gdyby on nie zaatakował pierwszy, odmawiając innym ludziom godności osobistej.

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy piątek, 06, wrzesień 2019 11:53 Link do komentarza Raportuj

  @ "Jaś" Szanowny Panie. Uprzejmie dziękuję za komentarz sugerujący, że mam aż takie predyspozycje, Prawda jest taka, że ja pisałem swoje felietony nie o kimś, tylko o czymś, a personalne ataki na mnie, nie dotyczyły poruszonego w tekście problemu, tylko autora albo i jego rodziny i to w sposób wyjątkowo chamski. W tej sytuacji odpowiadałem adekwatnie, co oczywiście było dla tych bohaterów za dychę argumentem, że jestem nie grzeczny. W efekcie w najbliższą niedzielę (mam nadzieję) ukaże się mój ostatni felieton na tym forum i odtąd będzie miło i spokojnie. Pozdrawiam Pana serdecznie, może i pod tym ostatnim tekstem zechce Pan coś napisać. Darz Bór!!!
  Szczepan Kropaczewski

 • jaś
  jaś piątek, 06, wrzesień 2019 08:12 Link do komentarza Raportuj

  O dłuższego czasu jestem pod wrażeniem ekspresji słownej pana Szczepana.Doszedłem do wniosku że jego cechy osobowościowe predysponują go na kandydata do Sejmu.Spokojnie dałby sobie radę w pyskówkach z wybrańcami suwerena.Panie Szczepan. Do dzieła Wybory tuż tuż.

 • Szczepan
  Szczepan środa, 04, wrzesień 2019 09:18 Link do komentarza Raportuj

  Pani "Teresko" Również Pani zarzuca mnie rozmaite zbrodnie, chociaż przyznaję, że nie wszystko z tego rozumiem, ale mniejsza o to, bo ja mogę być starym idiotą i nie nadążać za nowoczesnych chamstwem, które Pani bezapelacyjnie tutaj prezentuje. Ale ten komentarz piszę z innego powodu. Otóż chciałem powiedzieć "Mieszkańcowi Czerniejewa" że wczoraj nie doczekał się odpowiedzi nie dla tego, że ja sam przyjąłem postać chowającego się w norze tchórza, tylko dlatego,że nie udało się mnie wysłać napisanego materiału, bo wystąpiły jakieś problemy techniczne (konkretnie to nie ukazywał się obrazkowy rebus, tylko wyskakiwała tabelka z angielskim napisem, którego nie rozumiałem i nic nie mogłem na to poradzić) Ogólnie, to kończę dyskusję tutaj, a w najbliższą niedzielę zaprezentuję Państwu felieton, w którym kompleksowo przedstawię swoje racje i pożegnam się z Czytelnikami IL.pl definitywnie.
  Szczepan Kropaczewski

 • Tereska
  Tereska wtorek, 03, wrzesień 2019 16:07 Link do komentarza Raportuj

  Nie zapominajmy jeszcze jak to pod jednym z felietonów można "znać" historie miejsca w którym się nie mieszkało i na delikatne zwrócenie uwagi zwyzywać tamtejszych świadków historii metodą "jam jest szczepan kropaczewski" .

  Owszem jak słusznie zauważył mieszkaniec , poprzedni wpis i dyskusja to było już magnum opus pana szczepana. W nierównej bitwie spotkała się tam logika i kultura z nazwiskiem kropaczewski. I napisałam to ja jedyna i prawdziwa Pani PrzeSzczepan.

 • Mieszkaniec Czerniejewa
  Mieszkaniec Czerniejewa poniedziałek, 02, wrzesień 2019 22:12 Link do komentarza Raportuj

  Ponieważ Pan Kropaczewski twierdzi, że nikim nie gardzi, specjalnie dla niego przypomnienie jego własnych słów:

  1. "biedną sierotą pozbawioną godności" (o komentującym)
  2. "„produktem ubocznym” normalnego, czyli reprodukującego się społeczeństwa" (o osobach LGBT)
  3. Pogarda dla Żydów w licznych felietonach i komentarzach, gdzie m.in snuje przypuszczenia, że to Żydzi są winni Holocaustu.
  4. Pogarda dla Romów. Porównywanie ich dzieci do zwierząt w jednym z felietonów.
  5. "utajnionych skunksów bryzgających w siebie smrodem" (o komentujących)
  6. "zboczenia", "zboczeńcy" (ponownie o osobach LGBT)
  7. Cały ostatni komentarz skierowany do lady M.
  8. Mój, ale nie tylko mój, ulubiony fragment "Do miasta chodzę codziennie i teraz będę się za siebie oglądał, żeby jakiś zboczeniec nie pozbawił mnie dziewictwa na Pałacowej."
  9. "Ja niestety nie mam szacunku do ludzi, którzy wstydzą się swojego nazwiska."
  10. A tu konkretny cytat, by nie było, że nigdzie nie ma: "Bilans "gospodarki" tych zboczeńców jest ujemny, a więc ich los przesądzony.."

  Jak to było... "Nikim nie gardzę, a Tobie zalecam więcej wysiłku w logicznym wysławianiu się, bo to co powyżej, to czysty bełkot"

  Przykładów można mnożyć. Tak samo jak przykłady na to, że zamiast dyskutować, Pan Kropaczewski woli rzucać personalne docinki, czy przekręcić słowa innych, by pasowały do felietonu.

 • Szczepan myśliwy
  Szczepan myśliwy poniedziałek, 02, wrzesień 2019 13:41 Link do komentarza Raportuj

  @ "Mieszkaniec Czerniejewa". Polecam Panu uważną lekturę mojej odpowiedzi dla niejakiego Mateusza dlatego, że najwyraźniej ma Pan kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem. Nie mam teraz czasu na łopatologiczne wytłumaczenie Tobie braku logiki w tym co piszesz, bo wybieram się na zebranie, a tam każdy chętnie ze mną rozmawia, zresztą nie tylko tam... Nikim nie gardzę, a Tobie zalecam więcej wysiłku w logicznym wysławianiu się, bo to co powyżej, to czysty bełkot.

  Darz Bor Sąsiedzie! Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.