http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Chuck Jarosław

Wyróżniony Chuck Jarosław

Co by o naszej cywilizacji nie powiedzieć, jedno trzeba przyznać, przemy do przodu, podejmujemy wyzwania, pokonujemy bariery, a coraz mniej rzeczy jest dla nas niemożliwych. Kiedy byłem bardzo młodym człowiekiem i żyłem w przekonaniu, że świat stoi przede mną otworem, miałem nieodparte wrażenie, że mogę wszystko. No, prawie wszystko, bo będąc w wieku poborowym, siłą rzeczy musiałem wysłuchiwać od starszych kolegów, będących już po zaszczytnej (tak, tak, za komuny – podobnie jak dzisiaj – prawie wszystko było zaszczytem!) służbie wojskowej, że w wojsku nie ma rzeczy niemożliwych, poza… przewróceniem hełmu na drugą stronę.


Szczerze mówiąc, kompletnie nie pamiętam, dlaczego to wywracanie hełmu na lewą stronę, tak bardzo zapadło w moją pamięć. Dość powiedzieć, że na wiele lat był to mój jedyny i flagowy przykład ludzkiej niemożności. W miarę dojrzewania, a także w wyniku zmian, jakie zachodziły w moim życiu, zakres rzeczy niemożliwych do realizacji powiększał się, co prawda nieznacznie, ale jednak.

Otóż, kiedy zmieniłem pracę i zostałem zmuszony dojeżdżać codziennie poza Gniezno, bardzo szybko przekonałem się, że przypadek odwracania hełmu na lewą stronę nie jest odosobniony. Już podczas pierwszej zimy przekonałem się bowiem boleśnie, a kolejne zimowe miesiące przekonanie to tylko potwierdziły, że choćby nie wiem jakie czynić przygotowania, choćby nie wiem jak być czujnym, nie ma siły, żeby zima nie zaskoczyła drogowców. Przekonanie to było tym boleśniejsze, że olśnienia o jego zasadności doznałem pewnego dnia w przydrożnym rowie.

Mój dotychczasowy dwupunktowy repertuar rzeczy niemożliwych do wykonania po raz kolejny zwiększył się wraz z nastaniem mody na… Chucka Norrisa. I nie chodzi tutaj wcale o to, że Chuck pewnego dnia rano zmarł, ale po południu poczuł się lepiej i wydał oświadczenie, w który przeprosił za chwilę swej słabości Nie chodzi też o to, że Norris widział Dziub-Dziuba, potrafi podnieść krzesło, na którym siedzi, wypowiada słowa bez otwierania ust, doliczył do nieskończoności (dwa razy), potrafi zjeść pączki bez oblizywania się czy wreszcie, że jest jedynym człowiekiem widzianym z kosmosu gołym okiem. Chodzi natomiast o to, że Chuck Norris potrafi trzasnąć obrotowymi drzwiami. Fakt ten zaintrygował mnie to stopnia, że postanowiłem to sprawdzić. Pojechałem więc do jednego z poznańskich hipermarketów i mimo kilkugodzinnych prób trzaśnięcia obrotowymi drzwiami, ostatecznie musiałem pogodzić się z porażką. Nie wiem jak zrobił to Chuck, ja w każdym razie, dopisałem do listy rzeczy niemożliwych do wykonania punkt trzeci.

A teraz do rzeczy. Kiedy PiS postanowił bez żadnych już ogródek i zahamowań pokazać Europie, a pewnie i światu, swą prawdziwą twarz, twarz (by nie powiedzieć dosadniej) pełną obłudy, hipokryzji, fałszu i nienawiści, co – jak nietrudno było przewidzieć – musiało zakończyć się pełną kompromitacją, kompletną plajtą i druzgocącą klęską, pomyślałem, że oto do mojego spisu rzeczy niemożliwych do wykonania, dopiszę kolejny punkt, no bo na miły Bóg, z takiej katastrofy nie da się wyjść z twarzą. Polecą głowy – pomyślałem naiwnie – będą dymisje.

Tymczasem, jak się okazuje, Kaczyński i spółka – jeszcze zanim Europa i trzy czwarte Polski przestało się śmiać – zaczął przekuwać ową jakże kompromitującą klęskę w wielki historyczny sukces, przy okazji za nic mając honor, uczciwość czy sprawiedliwość (o dobro nikt go chyba nigdy nie podejrzewał!), na które tak często i tak chętnie się powołuje. To nic, że ów „sukces” wygląda jak internetowy mem, przedstawiający samochód ciężarowy, który jadąc z podniesioną klapą, zahaczył o most, w dodatku z taką siłą, że ciężarówka „stanęła dęba”, a podpis pod zdjęciem brzmi: „Jesteśmy dumni z naszego kierowcy! Pokazaliśmy mostom, że mamy własne zdanie! Że z naszym zdaniem mosty w całej Europie muszą się liczyć!.”  Tego to chyba nawet sam Chuck Norris nie potrafi…

1 komentarz

  • MAJEWSKI MARCIN
    MAJEWSKI MARCIN czwartek, 08, sierpień 2019 13:47 Link do komentarza Raportuj

    GONZO POWIEDZ WUJKOWI ŻE CZASY KOMUNY JUŻ ODESZŁY I OPLUWAJĄC BOHATERÓW POLSKI WPISUJE SIĘ W JEDEN SZEREG ZE ZBRODNIARZAMI I KOLABORANTAMI ORAZ JÓZEFEM STALINEM
    POWIEDZ MU ŻE MA SIĘ ZACHOWAĆ JAK NALEŻY A NIE JAK GO WYTRESOWAŁ OFICER PROWADZĄCY

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.