http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Do lata, do lata…” cóż, raczej do końca świata!

Wyróżniony „Do lata, do lata…” cóż, raczej do końca świata!

Parę dni temu otrzymałem poufną wiadomość o spotkaniu pana posła Dolaty et consortes, z wyborcami w popularnym „Medyku”. Czemu piszę, że taka - wydaje się że nakierowana na wszystkich obywateli wiadomość, była poufna, czyli utajniona? Otóż dlatego, że powiadomienia o tym konwentyklu nie znalazłem na żadnym gnieźnieńskim forum internetowym.


Udziału w spotkaniu nie wziąłem z wielu powodów, po pierwsze nie mieszkam w Gnieźnie (ale to nie jest najważniejsze), po drugie, wiadomość nie była oficjalnie potwierdzona – o czym już wspomniałem i po trzecie i najważniejsze, mam powody do stwierdzenia, że pan poseł Dolata ma mnie w dużym poważaniu, a ja ze swej skromnej pozycji wyborcy, odpłacam jemu pięknym za nadobne. Żeby zaś nie było, że mój negatywny stosunek do gnieźnieńskich posłów dotyczy tylko PiSu powiem, że podobne zdanie mam o panu pośle Arndcie z PO, który w odróżnieniu od pierwszego, który mnie o czymś zapewniał wielokrotnie ustami dyrektora swego biura, pan poseł Arndt zapewnił mnie o tym samym osobiście, co prawda, w tym przypadku czas jest nieco krótszy, a do lata, a właściwie do jesieni, każdy ma szansę się z obietnicy wywiązać.

Nie brakuje mi pomysłu ani argumentów, aby napisać „normalny” felieton, brakuje mi chęci młócenia słomy, więc dzisiaj nie będę pisał długo.

Pytam tylko, czy to jest normalne, aby polskie prawo – a przynajmniej polscy prawnicy i posłowie, mieli różne zdanie w takiej - jak się wydaje, oczywistej i dotyczącej większości Polaków  sprawie jak ta, z którą się do nich zwracałem.

Czy obywatele RP mają równe prawa i obowiązki?

Odpowiedź jest bardzo krótka i prosta - nie mają! a panowie posłowie i inne organy Państwa, taki ewidentnie durnowaty stan tolerują i de facto sankcjonują i to z Rzecznikiem Praw Obywatelskich na czele, który winą za ten dostrzegany również przez niego stan, w przesłanym mi piśmie obarcza Trybunał Konstytucyjny.

Wymienionych w tekście posłów proszę po raz kolejny o wywiązanie się ze swoich zobowiązań osobistych i wywiązanie się z obowiązków płynących z racji działalności swoich biur utrzymywanych za pieniądze wyborców, do których ja się już nie zaliczam, bo nie widzę sensu brania udziału w takiej komedii, gdzie „elektorat” jest potrzebny tylko do głosowania a potem to mają go w…

________________________________________________________________________________________________________

Felietony publikowane w naszym portalu zawierają osobiste opinie ich autorów. Nie przedstawiają one oficjalnego stanowiska redakcji portalu informacjelokalne.pl

3 komentarzy

 • Szczepan
  Szczepan środa, 15, maj 2019 15:06 Link do komentarza Raportuj

  Panie "Jasiu" najwidoczniej jest Pan człowiekiem wielkiej wiary pisząc, że coś się w tej materii zmieni. Ja już nie dzwonię i nie pytam, kiedy Pan poseł skorzysta z okazji i zaszczyci swoje biuro swoją obecnością. Rozumiem przecież, że od miesiąca z okładem go tam nie było, bo przecież zapewniano mnie, że dostaną zaproszenie. Swoją drogą, to lokalne struktury PiSu wciąż mnie zadziwiają Otóż słyszałem w radio, że pani Lichocka była w Niechanowie, a pan Dolata w Pakszynie, to tuż za płotem Czerniejewa, ale nikt i nikogo o tym nie powiadomił, a o wizycie w Czerniejewie nic nie wiem. Pozdrawiam Pana.
  Szczepan Kropaczewski

 • jaś
  jaś środa, 15, maj 2019 08:57 Link do komentarza Raportuj

  Wybrańcy suwerena winni się postrzegać jako pierwsi wśród równych,co oznacza że mają tyle samo praw i przywilejów co inni ale więcej obowiązków.Czy Ci o których pisze autor tekstu to widzą? Moim zdaniem przynajmniej ten tytułowy , nie za bardzo. Pozdrawiam pozostając w nadziei że jednak pod wpływem takich tekstów choć trochę przejrzą.

 • Szczepan
  Szczepan niedziela, 12, maj 2019 10:48 Link do komentarza Raportuj

  Oczywiście nie komentuję tego, co sam napisałem. Mój krótki wpis odnosi się do oświadczenia Redakcji, z którym się jednak w pełni zgadzam dlatego, że nigdy i niczego z nikim nie uzgadniam, a za wszystko co piszę, biorę pełną odpowiedzialność. Jeżeli zaś ktoś uważa, że przedstawione w artykule fakty są nie prawdziwe, to proszę wyrazić to równie jasno w komentarzu. Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.