http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy Rok 2019

Wyróżniony Nowy Rok 2019

Wypełniło się, planeta Ziemia ponownie okrążyła Słońce, zamykając stary i otwierając nowy – umowny, bo umowny – cykl/okres wegetacyjny/sezon... Mamy staropolskie gody! Dokładnie za 4 dni powitamy Nowy Rok, czyli dzień, który rozpocznie nowy – 2019 – rok. Przełomowi starego i nowego z całą pewnością towarzyszyć będzie – podobnie jak i podczas minionych już (niestety) świąt Bożego Narodzenia – hasło „wszyscy wszystkim wszystkiego”.


Aby tak jednak się stało, tzn. żeby przesyłane na masową skalę życzenia się spełniły, musimy pamiętać o kilku tradycyjnych czynnościach, które pomogą nam w zapewnieniu sobie (i innym) owego „życzonego” zewsząd szczęście, zdrowia, powodzenia i dostatku.

I tak, po pierwsze, proszę pamiętać, że cały nadchodzący rok będzie taki, jaki będzie Sylwester. Krótko mówiąc, dobrze byłoby nie przespać Sylwestra i tym samym całego 2019 roku, że o upojeniu się alkoholem nie wspomnę. No, chyba, że ktoś jest... nałogowym... niedźwiedziem

Po drugie, aby pozbyć się w nowym roku wszelkich zmartwień, trosk czy kłopotów i nie wkraczać z nimi w kolejny rok, należy spisać je wszystkie na czerwonym papierze, a następnie papier ów spalić. Proste i genialne zarazem. Przed końcem starego roku koniecznie należy też zwrócić wszelkie długi oraz spełnić zaciągnięte zobowiązania (szczerze przyznaję, że mam tutaj na myśli 500 + i nawet wielokrotność tej kwoty +, tyle tylko, że z okresu wcześniejszego, niż rządowy program o tej samej nazwie) oraz oddać wszystkie pożyczone rzeczy np. książki. Te proste czynności sprawią, iż w nowym roku obce będą nam wszelkiego rodzaju zadłużenia i zobowiązania.

Po trzecie, w Sylwestra zakładamy nową bieliznę – najlepiej czerwoną – i w szczególny sposób dbamy o swój piękny i nienaganny wygląd. Zabieg ten zapewni nam z kolei powodzenie u płci przeciwnej przez najbliższy rok. Co bardzo ważne, w Sylwestra nie wolno sprzątać, ponieważ można przy tej okazji, wymieść z domu szczęście. I jeszcze jedno, aby w nadchodzącym roku uniknąć biedy, głodu itp. nieprzyjemnych zdarzeń, spiżarnia i lodówka powinny być w Sylwestra i Nowy Rok wypełnione po brzegi smakowitymi kąskami, pysznymi zapasami. Z kolei, aby zapewnić naszemu domowi pomyślność, należy tuż po północy nakręcić wszystkie zegary. A skoro już jesteśmy przy zegarach, to zaraz po tym, jak wybiją one północ, należy otworzyć na oścież okna lub drzwi. Gestem tym zapraszamy bowiem do środka Nowy Rok, a wraz z nim wszystkie dobre duchy. Tą samą drogą nasz dom opuszczą wszystkie siły nieczyste, stare problemy i zmartwienia.

Po czwarte, tuż po północy wszystkie panny i rozwódki winny nasłuchiwać prowadzonych wokół rozmów, ponieważ pierwsze męskie imię, jakie usłyszą, będzie imieniem ich przyszłego wybranka. I jeszcze jedno, odwiedziny po północy jasnowłosego mężczyzny są zapowiedzią szczęścia, natomiast odwiedziny kobiety (niezależnie od koloru włosów) są zwiastunem samych zmartwień i kłopotów. Brzmi cokolwiek dyskryminacyjnie, ale nic na to nie poradzę.

Po piąte, aby zapewnić sobie realizację jakichkolwiek życzeń, koniecznie trzeba spisać je na czerwonych karteczkach, karteczki spalić, a popiół wsypać do kieliszków z szampanem i... wypić. Szczęście murowane! Kolejną ciekawostką może być fakt, iż pewnym gwarantem rodzinnego szczęścia są narodziny dziecka w Nowy Rok. Aż chciałoby się dodać, że również nieprzespanych nocy i sporej nerwowości. I już na sam koniec, dobra wiadomość dla wszystkich żyjących z uprawy roli, słoneczna pogoda w Nowy Rok zapowiada dobrą pogodę dla rolników. Pocieszam się, że dla działkowiczów także...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.