http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

Felietony

Felietony (261)

Consensus

Danka to moja koleżanka jeszcze z okresu studiów. Zawsze się bardzo lubiliśmy. Niestety, nie widzieliśmy się bardzo dawno, a jedyny kontakt, jaki nam pozostał, to ten – a jakże – przez facebook. Kiedy więc Danusia zatelefonowała do mnie i zaproponowała spotkanie (no wiesz, będę przejeżdżała przez Gniezno, no wiesz, może wypijemy razem kawkę?), bardzo się ucieszyłem.

Etykiety

Chora desperacja czy też bohaterstwo?

19 października na Placu Defilad w Warszawie, wydarzyła się straszna i smutna rzecz, samo podpalenia dokonał Piotr S. Bez wątpienia wydarzyła się tragedia człowieka, który sam i świadomie wybrał swój los. Czy z powodu tego, że samobójca przed tym desperackim aktem wygłosił manifest polityczny jakoby uzasadniający ten czyn, należy uznać go za bohatera?

„Celibat - opowieści o miłości i pożądaniu”

Cudzysłów wskazuje, że tytuł dzisiejszego materiału, jest wykorzystaniem własności intelektualnej innej osoby. Dla jasności sprawy wyjaśniam, że jest to tytuł książki Marcina Wójcika, absolwenta Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, tudzież Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie. Z powyższego zaś wynika, że Autor wspomnianej pozycji, jest osobą dobrze przygotowaną do wyrażenia opinii o sprawie, która jest przedmiotem mojego spojrzenia na ten problem.

Odwieczna rzeczy kolej...

Co prawda jeszcze jej nie widać, jeszcze jej nie słychać i jeszcze jej nie czuć, ale ona jest już bardzo blisko, czai się tuż za rogiem i w najmniej odpowiednim zapewne momencie – ni stąd, ni zowąd – objawi się nam w całej swej krasie i  z całą swą potęgą. Zacznie się niewinnie – jak co roku zresztą – od pierwszych poważniejszych nocnych spadków temperatur, pierwszych niespodziewanych przymrozków, a przede wszystkim pierwszych przypadków porannego skrobania szyb oraz pierwszych poślizgów.

Etykiety

3.XI. – Huberta

Trzeciego listopada były imieniny Huberta, patrona myśliwych i koniarzy a ja myślę, że ten żyjący dawno temu w Ardenach człowiek, aczkolwiek uznany przez Kościół za świętego, pierwszy odkrył, że pod Dekalogiem który jest fundamentem europejskich praw i wartości, Pan Bóg zrobił dopisek następującej treści: Nie bądź głupi! Kochaj swoich braci mniejszych ale pamiętaj, że łowiectwo jest częścią życia i zaprzeczanie temu, jest prawdziwą głupotą.

Zulugulandia...

Poczciwy Zulu – Gula już bardzo dawno temu mawiał, że Polska to jest bardzo ciekawa kraj. Niestety, miał on całkowitą rację! Oto bowiem wystarczyła katastrofa jednego samolotu, by duży (nie mylić z wielki, a już na pewno nie teraz!) kraj, w samym sercu Europy, momentalnie pozbył się co najmniej połowy swoich najważniejszych i najbardziej prominentnych obywateli.

Etykiety

Dzik – postrach naszej kniei

Sezon grzybowy się kończy, ale do lasu zawsze warto iść, a tam szansa na spotkanie z dzikiem zawsze jest realna. Co o nim wiemy i jak powinniśmy reagować, kiedy taki „diabeł” stanie na naszej drodze.  Dzik (Sus scrofa) jest jednym z protoplastów udomowionej świni i w wielu swoich cechach oraz nawykach, nie wiele się różni od popularnej cioci hrum, hrum mieszkającej w naszych chlewikach…

Sygnalista

Szanowny Panie Prezesie, Szanowna Pani Premier, Szanowne Panie Ministerki i Szanowni Panowie Ministrowie właściwych resortów, uprzejmie sygnalizuję, iż w Gnieźnie, Pierwszej Stolicy Polski, Mieście św. Wojciecha, mieszka wróg publiczny naszej socjalistycznej – tfu, wróć! – naszej prawej i sprawiedliwej oczywiście Ojczyzny, niejaki p. Boguś.

Etykiety

Zero polityki

Napisanie jakiegokolwiek materiału i opatrzenie go swoim nazwiskiem, wymaga jakiegoś tam wysiłku i odpowiedzialności za słowo. Kiedy zaś jedyną „zapłatą” za w/w pracę jest co najwyżej widomy znak tego, że ktoś to co napisałeś przeczytał - bo skomentował, to trzeba przyznać, że oczekiwania autora tekstu nie są wielkie. Cóż, bywa tak, że licznik odwiedzin strony przekracza tysiąc, a licznik komentarzy wskazuje 0. Pod moim ostatnim tekstem pojawiły się jednak dwa komentarze, negatywnie oceniające wybrany temat, który – nie wiedzieć czemu - uznano za polityczny.

Subskrybuj to źródło RSS