http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Ludzie Dziesięciolecia” powiedzieli...

Wyróżniony Fot. W. Biront Fot. W. Biront

Ich działalność została doceniona przy okazji jubileuszu 10-lecia istnienia portalu informacjelokalne.pl. Nagrody przyznał im sam redaktor naczelny naszego portalu – Karol Soberski, który w ten sposób docenił ich zasługi, nie zawsze widoczne i nie zawsze rozświetlane fleszami aparatów fotograficznych.


Dariusz Majorczyk, szef Drukarni Majorczyk – w jego imieniu wyróżnienie odebrał twórca formy, ojciec Kazimierz Majorczyk:
- Jestem bardzo wzruszony, bo jestem już prawie 10 lat na emeryturze. Firmę prowadzą moi dwaj synowie, Dariusz i Romuald. Synowie prosili, żebym poszedł na tę galę, chyba chcieli mi sprawić taki mały prezent, bo nawet nie przypuszczałem, ze ta niespodzianka mnie tutaj spotka. Swoją działalność rozpoczynałem w 1984 roku i ja sobie zawsze żartowałem, że miałem własną drukarnię w podziemiu, w stanie wojennym i ona działała legalnie, bo my zaczynaliśmy od takiej małej firmy, którą mieliśmy w piwnicy, a potem zaczęliśmy to rozwijać, a teraz to moje dzieło kontynuują moi synowie i robią to bardzo dobrze, z czego jestem dumny.

Janusz Kamiński, wójt gminy Mieleszyn:
- Czuje się zaszczycony tym wyróżnieniem i nie ukrywam, że jestem bardzo zaskoczony, bo pracuję rzeczywiście już długo, bo ponad 15 lat jako wójt, a wcześniej pracowałem w Urzędzie Miasta i w administracji państwowej. Ktoś pewnie może stwierdzić, że zjadłem przysłowiowe zęby w tym samorządzie i to jest duża satysfakcja, bo to jest wyróżnienie i docenienie tego wszystkiego, co robię i jak to robię. Ja nie lubię mówić, że coś tam jest moim sukcesem, ale na pewno coś udało się zrobić w tej mojej gminie, która jest przecież najmniejszą w całym powiecie, ma niskie dochody i to się wszystko robi dużo trudniej. Myślę, że dużym krokiem i takim wyjściem w stronę nowoczesności jest teraz budowanie światłowodu, które aktualnie realizujemy, a wcześniej trzeba było zbudować sieć gazową i sieć kanalizacyjną, a co jest jeszcze do zrobienia, to stan dróg, który trzeba poprawić.

Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo:
- Każda nagroda cieszy, niemniej jednak ja zawsze podchodzę z dużym dystansem do tych nagród, ciesząc się od razu myślę, co jeszcze dobrego można zrobić, jak poprawić skuteczność zarządzania czy poprawić relacje z mieszkańcami, bo cały czas trzeba tę więź z nimi czuć. I oczywiście, to działa tak, że wielu mieszkańców czy całe środowisko to potem docenia i stąd biorą się takie nagrody, ale nigdy wśród tych wyróżnionych nie czuje się jako pierwszy czy jedyny.

dr Marian Fluder, lekarz pediatra:
- Czuję dużą radość, wręcz taką nieopisaną, bo to było przyznane, jak odczułem z taką dużą serdecznością i jak ja zawsze powtarzam, kocham ludzi, a przez takie uznanie uważam, że ludzie mnie rozumieją i odbieram to jako wzajemną szczerość wobec siebie, mnie wobec ludzi, pacjentów i ludzi wobec mnie. Ja już jestem w takim wieku, bo mija mi już 73 rok, że ostatnio studiuję taką książkę pani psycholog Anny Grzywy i tam widać, że każdy okres życia człowieka jest inny, a mój jest o tyle fajny, że mogę spojrzeć do tyłu, bo już nie wiele zostało do przodu i tytuł tej książki jest „Starzenie. Starość. Umieranie.” i dużo refleksji można czerpać w moim wieku z tej książki, a tym bardziej zaczyna się czuć dużą więź z tymi ludźmi, którzy mieszkają wokół i dla mnie te słowa, które dzisiaj słyszę z pana ust i słowa uznania, które słyszę od ludzi, to jest największe wyróżnienie. Ja się dzisiaj staram, żeby ludzi nie zawieźć, a o to żeby ich nie zawieźć, o to już dba mój lekarz osobisty i moja żona, którzy dbają, żebym żył jak najdłużej, bez Alzhaimera.  

Diana Matłosz-Blige zarządzająca Centrum Szkoleniowym BZ WBK - Pałac w Zakrzewie:
- Dla mnie duma, ale też zaskoczenie i też myślę, że ja absolutnie na tę nagrodę nie zasłużyłam, bo tam na tej scenie obok mnie stało przed chwilą tyle osób jakże wspaniałych, że gdzie mnie tam do nich. To mnie na pewno jeszcze bardziej mobilizuje do większej pracy i większego wysiłku, ale tez pokazuje, że to co robię, ma swój sens. Zawsze powtarzam, że ja w tym pałacu trzy razy w życiu się zakochałam od pierwszego wejrzenia, po pierwsze w moim mężu, po drugie w momencie, kiedy się urodziła moja córka, a po trzecie, a właściwie najpierw, kiedy zobaczyłam ten pałac po raz pierwszy, na zdjęciu, a potem na żywo i on chłonął mnie już dalej całkowicie. Myślę, że każdy, kto choć raz tam był, dobrze rozumie, o czym teraz mówię.

Andrzej Szprywa, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych:
- Ja bardzo blisko współpracuję z Karolem Soberskim na tym polu edukacyjnym i historycznym, na wychowaniu i kształceniu młodzieży. To co robię, to jest dla mnie rzecz oczywista, więc takie wyróżnienie jest dużym zaskoczeniem i wielkim zaszczytem oraz takim docenieniem lat pracy, bo trochę się ich już nazbierało. Ta nagroda na pewno jest kolejnym dla mnie motywem do działania z różnymi instytucjami, żeby rozszerzać zakres działalności naszej szkoły i poszerzać ten zakres wiedzy, które nasze dzieciaki zdobywają. Dla nich często ta praktyka i spotkania są dużo lepsze niż siedzenie w tej ławce i słuchanie tych suchych faktów.

Jerzy Andrzejewski, fotograf:
- Grono, w którym znalazłem się dzisiaj na tej scenie jest dalece różne od mojej osoby, a przynajmniej mam takie odczucie, bo to są osoby naprawdę zasłużone, które w jakiś sposób się zaznaczyły w swojej działalności w tym naszym regionie, o którym pisze się w portalu informacjelokalne.pl. Moja działalność związana z fotografowaniem to już będzie w kwietniu 50 lat i co zrobić, trzeba mieć jakieś hobby, a że hobby przerodziło się właściwie w stałe zajęcie, które już trwa od 40 lat, to mogę podsumować w ten sposób, jak ktoś mądry kiedyś powiedział, że jak będziesz robił to, co lubisz, to nigdy nie będziesz chodził do pracy i tak to jest w moim przypadku.

Sławomir Stróżyk, dyrektor regionalny Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie:
- Taka nagroda to jest na pewno ogromna nobilitacja i ogromne wyróżnienie dla osoby, która pracuje w banku. Bardzo mi było miło, gdy Karol Soberski powiedział, że jestem osobą, która zawsze dotrzymuje słowa i potrafi być partnerem od lat. To wyróżnienie dla mnie staje się jeszcze większe w tym momencie, bo jestem gnieźnianinem z krwi i kości, dlatego zawsze staram się robić coś dla tej naszej lokalnej społeczności i dlatego staram się często wychodzić poza mury tego banku w stronę takich inicjatyw, jak np. plebiscyt „Człowiek Roku” portalu informacjelokalne.pl i to jest teraz moja najcenniejsza nagroda smakująca wyjątkowo, jak nic innego. Trzy lata temu dostałem taką nagrodę, jako Menadżer Roku i to była nagroda przyznana przez 130 osób z całej Wielkopolski, które głosowały na jakąś osobę i ja wtedy  zostałem tym Menadżerem Roku i obok tej nagrody stanie teraz to wyróżnienie, które dzisiaj otrzymałem.
 
Ostatnio zmienianysobota, 28 grudzień 2019 18:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.