http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Człowiek Roku 2017”! Ci kandydaci walczyli o zwycięstwo!

Głosowanie na kandydatów nadesłanych przez naszych Czytelników w plebiscycie na „Człowieka Roku 2017” zostało zakończone. Plebiscyt obejmował siedem kategorii z czego w sześciu kategoriach Człowieka Roku wybiorą Czytelnicy. Te kategorie to: polityka-samorząd; kultura - sztuka - nauka; sport; gospodarka - biznes; działalność społeczna oraz „Kobieta Roku 2017”. Wybieraliśmy też „Sołtysa Roku 2017”. W tych kategoriach zgłoszono 141 kandydatów na których można było oddawać swoje głosy. Poniżej lista zgłoszonych kandydatów.


- Celem plebiscytu jest uhonorowania osób, które w ciągu 2017 roku zapisały się w pamięci mieszkańców naszego regionu, które odcisnęły piętno na życiu naszych mieszkańców lub swoją działalność zapisały się już na stałe w kronikach Gniezna, powiatu gnieźnieńskiego lub gmin naszego regionu – wyjaśnia Karol Soberski, redaktor naczelny informacjilokalnych.pl.
    
Poprzez plebiscyt chcemy pokazać tych mieszkańców naszego powiatu, którzy w mijającym roku wnieśli największy wkład w rozwój lub promocję Gniezna bądź całego powiatu (a może tylko którejś z gmin). Chcemy zaprezentować też ludzi dzięki którym w mijającym roku mogliśmy być dumni, że mieszkamy w Pierwszej Stolicy Polski, w powiecie gnieźnieńskim i w gminie Rogowo.

    Kandydaci do tytułu „Człowieka Roku 2017” w poszczególnych kategoriach:

Polityka – samorząd:
- Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo
- Jerzy Paweł Lubbe, radny miasta Gniezna
- Zbigniew Dolata, poseł na sejm
- Marian Gadziński, burmistrz gminy i miasta Witkowa
- Adam Serwatka, burmistrz gminy Kłecko
- Jan Borkowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko
- Robert Gaweł, senator RP
- Józef Sosnowski, wójt gminy Rogowo
- Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo
- Jan Szarzyński, radny miasta Gniezna
- Tadeusz Tomaszewski, przewodniczący Rady Powiatowej SLD, asystent europoseł Krystyny Łybackiej
- Paweł Arndt, poseł na sejm
- Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno
- Zdzisław Kujawa, wiceprzewodniczący Rady Powiatowej SLD
- Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński
- Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo
- Stanisław Szczepański, radny powiatowy
- Piotr Gruszczyński, przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej w Gnieźnie
- Tadeusz Szymanek, burmistrz gminy Czerniejewo
- Przemysław Kozanecki, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie
- Michał Michalak, nadleśniczy Nadleśnictwa Gniezno
- Andrzej Kwapich, radny powiatowy
- Dariusz Igliński, przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego
- Robert Andrzejewski, radny powiatowy
- Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński, lider PSL w powiecie gnieźnieńskim
- Zbigniew Stajkowski, przewodniczący Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Gnieźnie

Kultura – sztuka – nauka:
- Michał Bogacki, dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
- Tadeusz Panowicz, regionalista
- Stanisław Rajkowski, dyrektor Centrum Kultury im. K. Szkudlarka w Witkowie
- Marcin Makohoński, szef Gnieźnieńskiej Orkiestry Dętej
- Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie
- Agnieszka Gadzińska, autorka książek dla dzieci
- Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie
- Elżbieta Binkowska, malarka
- Rafał Stańczak, dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie
- Kazimierz „Tinkers” Kubów, szef corocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie, inicjator i animator wielu przedsięwzięć kulturalnych
- Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie
- Alina Rogowa, kierownik Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie
- Grzegorz Dworek, uczeń technikum ZSEO Gniezno, organizator koncertów: The Voice of Ekonomik, Koncertu Mikołajkowego i koncert poświęconego twórczości Czesława Niemena
- Paweł Bąkowski, prezes Stowarzyszenia Ośla Ławka
- prof. Józef Garbarczyk, założyciel i wieloletni rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie
- Wiktor Koliński, prezes Stowarzyszenie Fantasmagoria Gniezno
- Szczepan Kropaczewski, autor książki „Życie przemija, pamięć pozostaje...” o historii Czerniejewa
- Andrzej Janka, lider zespołów „Zagrali i Poszli” i „Czarna Mandolina”
- Karolina Fiutak-Łachowska, specjalista Nadleśnictwa Gniezno ds. ochrony lasu, edukacji leśnej i turystyki
- dr Hubert Paluch, rektor GSW Milenium.
- Dariusz Pajkert, założyciel, wokalista i basista zespołu „Mesabi”
- Mikołaj Woźniak, lider Zespołu Muzyki Dawnej „Huskarl”
- Dawid Jung, muzyk, pisarz, od 2003 redaktor naczelny „Zeszytów Poetyckich”, laureat prestiżowego Medalu Młodej Sztuki, Stypendysta Verein zur Forderung der Deutsch-Polnischen Literatur w Berlinie
- Joanna Gronikowska, kierująca „Czytelnią na Piętrze” w I LO w Gnieźnie

Sport:
- Beata Król, sekretarz Gminnego Klubu Sportowego „Piast” Łubowo
- Aleksandra Politowicz, medalistka Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym, wicemistrzyni i brązowa medalistką Klubowych Mistrzostw Europy, indywidualna wicemistrzyni świata z Cluj Napoca w Rumunii, brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Polski oraz srebrna medalistka Akademickiego Pucharu Polski
- Zbyszek Linkiewicz, prezes UKS „Niechan” Niechanowo
- Albert Chudy, tenisista z UKS Smecz Gniezno, zwycięzca kilku turniejów w 2017 r.
- Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy w GTM „Start” Gniezno
- Paulina Nowacka, tenisistka stołowa „Stelli – Niechan” Gniezno, Akademicka Mistrzyni Europy 2017
- Agnieszka Kędzierska, zawodniczka nordic walking z „Kijkowego Trzemeszna”, zwyciężczyni kilku zawodów
- Andrzej Jasiecki, prezes UKS „Hetman” Żydowo
- Kamil Hanuszczak, trener piłkarzy ręczny KS „Szczypiorniak” Gniezno
- Joanna Różańska, piłkarka ręczna MKS PR URBIS Gniezno
- Marek Barczyński, prezes Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy, członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej Aeroklubu Polskiego, drużynowy Motoparalotniowy Mistrz Świata – Węgry 2014, drużynowy Motoparalotniowy Mistrz Europy – Czechy 2017, reprezentant Polski na motoparalotniowe Mistrzostwa Świata – Tajlandia 2018.
- Jerzy Imbierowicz, prezes MKS Gniezno
- Robert Popek, trener MKS PR URBIS Gniezno
- Tadeusz Nowak, trener tenisistek „Stelli - Niechan” Gniezno
- Marcin Grotowski, hokeista na trawie, UKH „Start” Gniezno
- Klaudia Piórek, mistrzyni Europy, mistrzyni i wicemistrzyni świata w Karate Tradycyjnym z Cluj Napoca w Rumunii, wicemistrzyni i brązowa medalistką Klubowych Mistrzostw Europy,  wielokrotna zwyciężczyni zawodów w kraju
- Andrzej Krzyścin, propagator biegania, dyrektor Biegu Europejskiego w Gnieźnie, organizator Biegu Lechitów i Biegu Niepodległości
- Jakub Gewert, tenisista ziemny, zawodnik klubu BTTC Grun WeiB Berlin
- Mirosław Jabłoński, żużlowiec GTM „Start” Gniezno
- Arkadiusz Brożek, hokeista na trawie, UKH „Start” Gniezno
- Arkadiusz Konowalski, trener zespołu koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno

Gospodarka – biznes:
- Ryszard Stolarz, prezes firmy „Inter-Lers” Kłecko
- Małgorzata Blok, dyrektor LGD „Trakt Piastów”
- Andrzej Kostrzewski, właściciel firmy „KOS-BUD” Gniezno
- Eugeniusz Pawlikowski, właściciel Zakładu Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO-TECH w Niechanowie
- Henryk Kaczor, właściciel firmy „Henbud” Gniezno
- Teresa Gruzik, prezes Zarządu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Oddział w Gnieźnie
- Maria Gąsior-Woźna, właścicielka firmy GoJa Centrum Wyposażenia Wnętrz
- Barbara Borowska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie
- Zdzisław Kujawa, prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
- Walenty Kaźmierczak, prezes Zarządu PSS Społem Gniezno
- Paulina Żurowska-Wrzesińska, współwłaścicielka firmy „Altom” Gniezno
- Sławomir Kaczor, właściciel firmy „Roltech” Kłecko
- Dariusz Zamiar, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie
- Wojciech Smaruj, właściciel pasieki w Modliszewie
- Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Działalność społeczna:
- Maria Brykczyńska, prezes Stowarzyszenia „Siedlisko”
- Krzysztof Modrzejewski, twórca „Dni Pary”, promotor gnieźnieńskiej parowozowni
- Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej
- Danuta Wiśniewska, prezes Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów
- Piotr Borowiak, prezes Towarzystwa Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej
- Danuta Stefańska, prezes PTTK w Witkowie
- Grażyna Bernaciak, prezes Polskiego Klubu Ekologicznego w Gnieźnie
- Arkadiusz Koronka, zaangażowany w pomoc młodym żużlowcom, działania klubu GTM Start Gniezno oraz bardzo zaangażowany w pomoc dla Bartka Labrenza
- Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan
- Piotr Sobański, aktywnie działa w środowisku lokalnym. Organizuje wyjazdy do opery czym dba o wysoką świadomość kulturalną mieszkańców Modliszewka
- Urszula Łomnicka, przewodnicząca Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”
- Michał Dziel, prezes Stowarzyszenia „Żyrafa” Gniezno
- Katarzyna Górka, angażuje się w działania Stowarzyszenia Pelikan z Żydowa, a także dwóch spółdzielni socjalnych istniejących w Małachowie Szemborowicach
- Natasza Szalaty, nauczyciel, radna powiatu, współorganizatorka imprez charytatywno-kulturalno-sportowych w mieście i powiecie, zaangażowana w powstanie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii
- Janusz Sekulski, prezes Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Gnieźnie
- Paweł Ruszkiewicz, koordynator akcji „Rodacy Bohaterom” z ramienia Stowarzyszenia Odra-Niemen w Gnieźnie
- Krystian Grajczak, prezes Zarządu PTTK Oddział Gniezno

„Kobieta Roku 2017”:
- Maria Kocoń, emerytowana nauczycielka, ciągle pomagająca potrzebującym
- Beata Maciejewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Żydowie
- Marlena Gręzicka, radna, przewodnicząca Rady Osiedla nr 1 w Kłecku
- Natasza Szalaty, radna powiatowa
- Maria Chwiałkowska-Grygiel, sekretarz Stowarzyszenia „DOM” w Gnieźnie
- Renata Szwacińska, kierownik internatu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie
- Paulina Hennig-Kloska, poseł na sejm
- Barbara Borowska, prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie
- Agnieszka Loba, instruktor Centrum Kultury Scena to dziwna w Gnieźnie
- Helena Brzeźniak, od wielu lat pracuje na rzecz klubu żużlowego Start Gniezno. Jej pracy nie widać na co dzień, ale bez niej ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie Klubu
- Paulina Żurowska-Wrzesińska, współwłaścicielka firmy „Altom” Gniezno
- Marta Pacak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie
- Małgorzata Walery, dyrektor Przedszkola w Żydowie
- Kamila Kozicka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłecku
- Małgorzata Blok, dyrektor LGD „Trakt Piastów”
- Agnieszka Rzempała–Chmielewska, prezes Zarządu Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”
- Maria Kierzek, radna gminy Niechanowo, sołtys Malczewa
- Elżbieta Binkowska, malarka

„Sołtys Roku 2017”:
- Dorota Ryszczuk sołtys sołectwa Nidom
- Dawid Braciszewski, sołtys Zakrzewa
- Maria Grunwald, sołtys Popowa Ignacewa
- Mirosław Nowak, sołtys Żydówka
- Kamila Kozicka, sołtys Polskiej Wsi
- Bolesław Dziel, sołtys Strzyżewa Paczkowego
- Łucja Nowak, sołtys Żydowa
- Tomasz Stachowski, sołtys Fałkowa
- Zbigniew Wołczyk, sołtys Łagiewnik Kościelnych
- Grzegorz Rossa, sołtys Przysieki
- Maria Kierzek, sołtys Malczewa
- Jacek Siwka, sołtys Goranina
- Anna Karwańska, sołtys Gorzuchowa
- Eugeniusz Leśny, sołtys Ganiny,
- Anna Eichstaedt-Grunwald, sołtys Mielna
- Teresa Bartz, sołtys Niechanowa
- Krzysztof Kubasiak, sołtys Strzyżewa Kościelnego
- Zofia Gajda, sołtys Kosowa
- Małgorzata Wojtkowiak, sołtys Skrzetuszewa
- Dorota Jósiak, sołtys Biskupic

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 12 luty 2018 21:12

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.