http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ludzie Roku 2016 już wybrani!

Wyróżniony Fot. Jerzy Andrzejewski Fot. Jerzy Andrzejewski

- Gala była przepiękna! Z każdym rokiem poziom Gali jest coraz wyższy, ciekawe czym zaskoczycie nas za rok! - takie opinie można było usłyszeć dzisiaj wieczorem od wszystkich, którzy opuszczali Miejski Ośrodek Kultury, gdzie odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Człowiek Roku 2016”. Była to już siódma edycja plebiscytu organizowanego przez nasz portal. Gwiazdą muzyczną wieczoru był kwartet żeński „Al Fine”.


Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyła się Gala Finałowa Plebiscytu „Człowiek Roku 2016”, którą poprowadził Rafał Muniak, dziennikarz Radia Merkury. Zanim jednak poznaliśmy laureatów, zgromadzeni mogli zobaczyć na ekranie spot reklamowy Mecenasa Plebiscytu Banku Zachodniego WBK – Grupy Santander, sponsora – Gminy Czerniejewo a muzycznie powitał wszystkich kwartet żeński „Al Fine” w składzie: Agnieszka Ciesielska – Pawlak, Joanna Nawrocka-Laboga, Katarzyna Ciesielska i Katarzyna Wieczorek.

Kto swoją pracą i zaangażowaniem najbardziej zasłużył się w minionym roku i powinien otrzymać ten wyjątkowy tytuł? O tym wszystkim dowiedzieliśmy się podczas Gali 7. Plebiscytu „Człowiek Roku”. Tym razem poznaliśmy zwycięzców plebiscytu „Człowiek Roku 2016”. Czytelnicy wybrali laureatów w sześciu kategoriach: polityka-samorząd; kultura-sztuka-nauka; sport; gospodarka-biznes; działalność społeczna oraz „Kobieta Roku 2016”. Oprócz tego tradycyjnie przyznane zostały trzy Nagrody Specjalne.

- Spotykamy się dzisiaj na siódmej już Gali „Człowiek Roku”, którą to Galą wchodzimy w 10., jubileuszowy rok działalności portalu informacjelokalne.pl. Nasz portal przez ten czas na dobre zagościł w domach kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, żnińskiego, ale i gnieźnian rozsianych po całym świecie. Informacjelokalne.pl to portal, który przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez żadnych przerw dostarcza mieszkańcom Gniezna, jak i gmina naszego regionu najważniejszych informacji. Dzięki temu jesteśmy najchętniej czytanym portalem w regionie – mówi Karol Soberski, właściciel i redaktor naczelny portalu informacjelokalne.pl. - Spotykamy się dzisiaj na Gali podsumowującej plebiscyt „Człowiek Roku 2016”. Nasz plebiscyt to jedyny w powiecie gnieźnieńskim, gdzie kandydatów zgłaszają a następnie na nich głosują sami Czytelnicy. I głosują bezpłatnie. Grupa ponad 100 osób, która została zgłoszona, bez względu na końcowy wynik, jest już zwycięzcami, ponieważ to właśnie ich praca, ich zaangażowanie w życie społeczne naszego regionu zostało dostrzeżone przez Czytelników – dodaje.

Nagrody Specjalne 2016
- Dzisiejsza Galę zaczynamy od Nagród Specjalnych „Człowiek Roku 2016” przyznanych przez redakcję informacjilokalnych.pl. W tym roku przyznaliśmy trzy równorzędne Nagrody Specjalne – poinformował K. Soberski.

Marian Przybylski
- Osoba, która otrzyma tę nagrodę to osoba bardzo pracowita i utalentowana. Dzięki jego tytanicznej pracy w ubiegłym roku ukazało się niezwykłe dzieło dokumentujące 220 lat Nadleśnictwa Gołąbki. W tej niezwykłej pracy znajdziemy też wiele lat historii Nadleśnictwa Gniezno i historii naszego regionu, bogatego w wydarzenia związane z leśnikami i lasami - uzasadnił wręczenie pierwszej Nagrody Specjalnej K. Soberski.

Pierwszą Nagrodę Specjalną wręczył Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński (ubiegłoroczna zdobywczyni Nagrody Specjalnej Sara Kaźmierska nie mogła być obecna na Gali), a odebrał ją Marian Przybylski, pisarz, regionalista ze Strzelna.

- Kujawiak, Wielkopolanin, Marian Przybylski, często gości w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie, ostatnio w listopadzie na jubileuszowym spotkaniu Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego. Genealogia, historia Kujaw i pogranicza Wielkopolski, do tego rody szlacheckie. Od kilkunastu lat pracuję nad naszymi pogranicznymi lasami. Udało mi się w grudniu sfinalizować trylogię leśną – mówi M. Przybylski. - Jadąc z Gniezna w kierunku Pałuk wjeżdżamy w kompleks leśny, znajdujemy się w cudownej krainie. Cudownej, przepięknej, malowanej ręką Boga. Książka o tych lasach, to rzecz mówiąca także o historii miasta Gniezna – zaznacza. - Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie, jestem zaszczycony, tym bardziej, że w tym roku przechodzę na emeryturę, także obchodzę 40 lat pracy twórczej – dodaje.

Bogumił Bielecki
- Osoba, która otrzyma tę nagrodę, to można już rzecz: człowiek - instytucja... Od ponad 50 lat utrwala na taśmie filmowej historię Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. W jego dorobku jest wiele niesamowitych obrazów, dzięki którym ocalone od zapomnienia zostały osoby i wydarzenia związane z burzliwym XX wiekiem w naszej „małej Ojczyźnie”. Do tego jest to osoba skromna, pracowita i wkładająca serce w to, co robi – powiedział K. Soberski.

Drugą Nagrodę Specjalną wręczył Dawid Jung, ubiegłoroczny laureat tej nagrody. - Nagrodę Specjalną „Człowiek Roku 2016” otrzymuje pan Bogumił Bielecki! - ogłosił.

- Jestem bardzo wzruszony – zaczął B. Bielecki. - Bardzo się cieszę, że spotkałem takich ludzie na swojej drodze. Ja się zawsze interesowałem historią Gniezna i się cieszę, że powstał taki portal jak informacjelokalne.pl, że pan Karol jest takim wspaniałym człowiekiem i interesuje się tym, co i mnie interesuje, i życzę mu, by pisał coraz więcej książek i coraz więcej tych skarbów znalazł – zaznaczył.

Mariusz Borowiak
Wręczenia trzeciej Nagrody Specjalnej dokonał Dariusz Pilak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie (ubiegłoroczny laureat Jarosław Gryguć nie mógł przybyć na Galę). W uzasadnieniu usłyszeliśmy: - Osoba, której teraz wręczymy Nagrodę Specjalną „Człowiek Roku 2016” to osoba zupełnie niedoceniana w Gnieźnie (mimo że tutaj urodzona) i powiecie gnieźnieńskim, a jednocześnie jest to jeden z najlepszych specjalistów w naszym kraju, badających historię polskiej marynarki wojennej. Można o nim powiedzieć, że jest pisarzem, który nie boi się odbrązawiać dziejów polskiej marynarki wojennej. Napisał dotychczas ponad 50 książek a w wielu z nich rzucił zupełnie nowe światło na – zdawałoby się – doskonale już znane i przebadane wydarzenia z historii polskiej floty okresu II wojny światowej. W 2016 r. ukazała się jego kolejna świetna książka pt. „Podwodni Tropiciele” mówiąca o największym w historii sukcesie polskich poszukiwaczy wraków – odnalezieniu ORP Kujawiak.

- Nagrodę Specjalną otrzymuje pan Mariusz Borowiak – ogłosił D. Pilak. - Szanowni państwo, lepiej mi wychodzi pisanie, niż mówienie – rozpoczął M. Borowiak. - Powiem szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony, ponieważ tym, czym się zajmuję od blisko 30 lat, czyli sprawami polskiej marynarki wojennej i morza, ta tematyka w Gnieźnie kulała, nie starałem się propagować polskiego morza w Gnieźnie, aczkolwiek przez 30 lat zajmowałem się odkrywaniem dokonań Wielkopolan na morzach – podkreśla.

„Kultura-sztuka-nauka” dla Macieja Kuźniewskiego!
Pierwsza kategoria w której poznaliśmy „Człowieka Roku 2016” to „kultura-sztuka-nauka”, Czytelnicy naszego portalu zgłosili 18 kandydatów z których do ścisłego finału weszli: Natalia Braciszewska-Kijak, zwyciężczyni VI Konkursu Piosenki Niepokornej w Toruniu, Maciej Kuźniewski, organizator żywych lekcji historii i widowisk historycznych, Jacek Molenda, regionalista, autor książki „Linia kolejowa nr 377 Gniezno Winiary – Sława Wlkp.”, dr Hubert Paluch, rektor GSW Milenium i Bogumił Bielecki, gnieźnieński dokumentalista, filmowiec,

Nagrodę w tej kategorii wręczył „Człowiek Roku 2015” - Agnieszka Gadzińska. - Miło mi jest zakomunikować, że „Człowiekiem Roku 2016” w kategorii „kultura-sztuka-nauka” w głosowaniu Czytelników serwisu informacjelokalne.pl został Maciej Kuźniewski - obwieściła A Gadzińska.

- Dziękuję bardzo! To jest nasze 20-lecie na rynku kulturalnym i to jest taka końcowa nagroda, bo mnie się już nie chce z tym wszystkim. Jesteśmy poza instytucjami kulturalnym i zespół 20-30 osobowy utrzymać przez te lata wymaga sporo nerwów i sił. Nie mniej to jest nasza pierwsza nagroda jaką otrzymaliśmy i ja osobiście bardzo serdecznie za nią dziękuję – powiedział laureat nagrody.

„Sport” dla Macieja Ciesielskiego!
W kolejnej kategorii - „sport” - zgłoszono 13 kandydatów, wśród których byli zarówno czynni sportowy, trenerzy, jak i działacze sportowi. W finałowej „piątce” znaleźli się: Andrzej Jasiecki, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hetman” Żydowo, Maciej Ciesielski, prezes MKS „Mieszko” Gniezno, współzałożyciel Gnieźnieńskiej Akademii Tenisowej, Aleksandra Politowicz, zawodniczka Gnieźnieńskiej Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ, zwyciężczyni wielu tegorocznych zawodów, Bernadeta Kuleczka, zawodniczka Klubu Karate Inochi Gniezno, mistrzyni Wielkopolski, triumfatorka wielu tegorocznych zawodów i Rafał Frąckowiak, wiceprezes GKS „Piast” Łubowo.

Nagrodę zwycięzcy wręczył ubiegłoroczny laureat – ale w kategorii „Biznes-Gospodarka” - Henryk Kaczor. - Jest mi niezmiernie miło ogłosić, iż „Człowiekiem Roku 2016” w kategorii „sport” został Maciej Ciesielski! - ogłosił H. Kaczor.

- Szanowni państwo, chciałbym zacząć od podziękowań. Chciałbym podziękować swojej żonie za te wyrzeczenie, która musiała ze mną wytrzymywać. Dzisiaj jest piękny wieczór więc myślę, że jej to wynagrodzę – powiedział z uśmiechem M. Ciesielski, co publiczność skwitowała gromkimi brawami. - Dziękuję rodzicom, którzy są tutaj obecni. Bez nich mnie by tutaj nie było. Dziękuję wszystkim za głosy, nie spodziewałem się tego. To jest wyróżnienie dla wszystkich działaczy sportowych, jest tutaj wiele osób zaangażowanych sportowo. W szczególności chciałbym podziękować działaczom z klubu „Mieszko” Gniezno i Gnieźnieńskiego Klubu Tenisowego. Sport to jest ciężka praca u podstaw, ale to też pasja i takiej pasji państwu życzę - zakończył

„Biznes-gospodarka” dla Stefana Pokładeckiego!
Nagrodę w tej kategorii – w której zgłoszono 10 kandydatów – wręczył Sławomir Stróżyk, dyrektor oddziału Banku Zachodniego WBK w Gnieźnie. - „Człowiekiem Roku 2016” w kategorii „biznes – gospodarka” został Stefan Pokładecki – poinformował S. Stróżyk.

Nagroda „Człowiek Roku 2016” trafiła więc do przedsiębiorcy z Gniezna – Stefana Pokładeckiego, właściciela firmy „Elpos”, który w finałowej „piątce” wyprzedził: Barbarę von Holtzendorff-Fehling, właścicielkę i prezes Zarządu firmy Alpha paper pack z siedzibą w Woźnikach, Marina Kwiatkowskiego, właściciel firmy GTS Holding, dzierżawca pałacu w Czerniejewie, Ryszarda Stolarza, prezesa firmy Inter-Lers z Kłecka i Wojciecha Smaruja, właściciela pasieki w Modliszewie.

- W pierwszej kolejności dziękuję najbliższej rodzinie, małżonce, dzięki której mogę angażować się w działalność gospodarczą. Dalej, personelowi firmy, pod której szyldem pracuję. Dziękuję zarządowi i personelowi biura Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, a za sprawą właśnie tego zarządu powołaliśmy Cechową Szkołę Rzemieślniczą, a więc to, z czego jestem ostatnio bardzo dumny. Dziękuje też tym, którzy oddali na mnie swoje głosy i dziękuję organizatorom tego plebiscytu. To już siódma edycja, to już pewna historia, to jest mnóstwo pracy organizacyjnej - powiedział S. Pokładecki.

„Działalność społeczna” dla Renaty Szarzyńskiej!
Siedemnastu kandydatów zgłoszonych zostało do kolejnej kategorii - „działalność społeczna” w której nagrodę wręczył „Człowiek Roku 2015” - Maria Brykczynska. W finale tej kategorii znaleźli się: Krzysztof Modrzejewski, prezes Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, Piotr Borowiak, prezes Towarzystwa Miłośników Kłecka i Ziemi Kłeckiej, Grażyna Kozanecka, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Ziemi Niechanowskiej, Renata Szarzyńska, prezes Stowarzyszenia MAKI i Tomasz Woźniak, prezes Stowarzyszenia „Pelikan” w Żydowie.

- Emocje tak duże jak przed rokiem. Finałowa piątka bardzo silna i sama jestem ciekawa kto zwyciężył. „Człowiekiem Roku 2016” w kategorii „działalność społeczna” została pani Renata Szarzyńska! - powiedziała M. Brykczyńska.

- Jestem mamą niepełnosprawnego Igora. Od niego wszystko się zaczęło – zaczęła R. Szarzyńska. - Sukcesów ojców ma wielu... W stowarzyszeniu „MAKI” ojcami tego sukcesu są rodzice. Rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną, o których staramy się mówić lokalnie w naszym społeczeństwie, którzy doświadczyli jakiegoś cudu, a potrafili nie narzekać, wziąć to w ręce i w sposób godny życie swoje im oddać. Jestem z nich bardzo dumna. To jest nasz sukces – zaznacza R. Szarzyńska. - Często zastanawiam się po co niepełnosprawni są na tym świecie. Po to, żeby nas uczyć dobroci, osoby pełnosprawne. Ta nauka nie ma końca. Dzięki naszym niepełnosprawnym dzieciom mamy coraz większy apetyt na życie, a dzięki takim inicjatywom jak ta inicjatywa Karola, społeczeństwo już nie boi się dzieci niepełnosprawnych intelektualnie – podkreśla.

„Polityka-samorząd” dla Tomasza Budasza!
Przedostatnia kategoria w której poznaliśmy „Człowieka Roku 2016” to „polityka-samorząd” zgłoszono 18 kandydatów z których do finałowej „piątki” zakwalifikowali się: Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, Andrzej Łozowski – wójt gminy Łubowo, Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo, Jan Borkowicz, przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko oraz Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo.

Najwięcej głosów zdobył Tomasz Budasz (który ze względów na wcześniej zaplanowany wyjazd, nie był obecny na Gali) i w jego imieniu nagrodę – z rąk poseł Pauliny Hennig-Kloski – odebrał wiceprezydent Jarosław Grobelny.

- Z tego miejsca, w imieniu prezydenta Budasz, chciałbym podziękować wszystkim czytelnikom, bo to oni na niego zagłosowali. I to jest dowód na to, że te wszystkie działania, które wspólnie z prezydentem Tomaszem Budaszem realizujemy, są widoczne w mieście. Chciałbym też pogratulować wszystkim nominowanym i finalistom – mówi J. Grobelny. - Chciałem także pogratulować Karolowi Soberskiemu doskonałej inicjatywy. Kiedy spotykaliśmy się tutaj pierwszy raz, wszyscy zastanawiali się, czy to jest jednorazowe przedsięwzięcie, czy ma to szanse na ciąg dalszy. Siódma edycja jest dowodem na to, że warto było taki plebiscyt zorganizować i że warto prowadzić taki portal, który od samego początku możemy śledzić i z którego codziennie dowiadujemy się interesujących informacji – podkreśla J. Grobelny.

Następnie wiceprezydent przekazał na ręce redaktora naczelnego portalu informacjelokalne.pl list, w którym czytamy m.in.: - Pragnę podziękować za uhonorowanie mnie tytułem „Człowieka Roku 2016”. To dzięki głosom setek internautów, którzy bacznie obserwują dokonania moje oraz moich współpracowników, mogłem otrzymać to zaszczytne wyróżnienie. Jestem także świadomy, że ta nagroda to pewnego rodzaju kredyt zaufania, jakim obdarzyli mnie głosujący, Obiecuję więc, że w kolejnych latach realizować będę swoje zamierzenia z taką sama energią i zaangażowaniem jak dotychczas.

Bogusława Młodzikowska „Kobietą Roku 2016”!
W rywalizacji o tytuł „Kobiety Roku”, zgłoszono 12 kandydatek, a w gronie nominowanych do pierwszej piątki znalazły się: Natasza Szalaty, radna powiatowa, Maria Kocoń, aktywnie działa w Gnieźnieńskim Stowarzyszeniu Amazonek, przewodnicząca Społecznego Ośrodka Pomocy Dzieciom „Pelikan”, Bogusława Młodzikowska, radna, była dyrektor I LO w Gnieźnie, Kamila Kozicka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kłecku oraz Grażyna Jastrzębska, wiceprzewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Strzyżewie Paczkowym.

Nagrodę w tej kategorii wręczył Tadeusz Szymanek, burmistrz gminy Czerniejewo – jednego ze sponsorów Gali. - Jest mi niezmiernie miło, że na dzisiejszej uroczystości mogę ogłosić werdykt w tej kategorii. Chciałbym też pogratulować Karolowi siódmej edycji plebiscytu. Mam przyjemność ogłosić werdykt w tej kategorii, w kategorii na pewno najpiękniejszej – ogłosił T. Szymanek. - „Kobietą Roku 2016” została Bogusława Młodzikowska! – obwieścił.

- Jest mi bardzo przyjemnie przyjąć to wyróżnienie. Gdy spojrzę na rok 2016, to był to rok bardzo bogaty, bardzo ważny, istotny dla mnie - powiedziała B. Młodzikowska. - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali głos na moją osobę, a jednocześnie podziękować organizatorowi tego plebiscytu, panu Karolowi Soberskiemu, który ma bardzo wiele pomysłów, inicjatyw. I życzę panu, aby rok 2017 obfitował w wiele zdarzeń, które będzie mógł pan prezentować na łamach portalu. Życzę także, aby mógł się pan realizować w tych kulturowo-turystycznych projektach i zyskał wsparcie rzeczywistych, a nie deklaratywnych sponsorów – podkreśliła laureatka.

Po słowach B. Młodzikowskiej na scenę weszli wszyscy nagrodzeni tego dnia, by zapozować do pamiątkowego i historycznego już zdjęcia z 7. Gali Plebiscytu „Człowiek Roku 2016”.

Podziękowania
Po wręczeniu ostatniej nagrody, na scenę wszedł Dariusz Pilak, który w imieniu Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusza Iglińskiego podziękował Karolowi Soberskiemu za organizacje plebiscytu i Gali. Następnie podziękowania za kolejną edycję plebiscytu w imieniu prezydenta Gniezna, Tomasza Budasza na ręce organizator przekazał zastępca prezydenta Jarosław Grobelny.

Następnie – na koniec Gali – przyszła pora na podziękowania dla Mecenasa Plebiscytu – Banku Zachodniego WBK, które odebrał Sławomir Stróżyk, dyrektor I Oddziału BZ WBK w Gnieźnie. - Szanowni państwo, bardzo piękna Gala i mogę obiecać, że za rok ponownie nasz bank wesprze tę inicjatywę – zadeklarował S. Stróżyk.

Podziękowania skierowano także dla przedstawicieli Sponsorów – Gminy Czerniejewo (odebrał je burmistrz Tadeusz Szymanek), Miejskiego Ośrodka Kultury (odebrał dyrektor Dariusz Pilak) i Drukarni Majorczyk z Gniezna, jak również dla Patrona Muzycznego Gali firmy Roland Polska, które to podziękowanie odebrał Maciej Braciszewski, twórca wszystkich spotów prezentowanych podczas Gali.

Nie mogło się też zabraknąć podziękowań dla muzycznej gwiazdy Gali – żeńskiego kwartetu „Al Fine”, zespołu który w niezwykle dostojny i piękny sposób uświetnił tegoroczną Galę!

A kolejna 8. Gala już za rok! Za rok też jubileusz - 10-lecie portalu informacjelokalne.pl!

Fot. Jerzy Andrzejewski
Ostatnio zmienianywtorek, 24 styczeń 2017 10:40

2 komentarzy

  • Czytelnik
    Czytelnik niedziela, 15, styczeń 2017 11:13 Link do komentarza Raportuj

    Brawo redakcja! Brawo organizatorzy! To był piękny wieczór! Mam nadzieję być na kolejnej gali za rok! Powodzenia!

  • Olek
    Olek niedziela, 15, styczeń 2017 11:09 Link do komentarza Raportuj

    Gratulacje dla wszystkich laureatów!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.