http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Zagrali i Poszli” muzyczną gwiazdą Gali 10-lecia portalu informacjelokalne.pl i Plebiscytu „Człowiek Roku 2017”!

Wyróżniony „Zagrali i Poszli” muzyczną gwiazdą Gali 10-lecia portalu informacjelokalne.pl i Plebiscytu „Człowiek Roku 2017”!

W sobotę, 3 marca o godz. 17.00 w auli szkoły-pomnik przy ul. Kostrzewskiego 3 w Gnieźnie odbędzie się Gala z okazji 10-lecia portalu informacjelokalne.pl. W jej trakcie wręczone zostaną również nagrody w 8. Plebiscycie „Człowiek Roku”. Tym razem poznamy Ludzi Roku 2017 w siedmiu kategoriach w których głosują Czytelnicy. W tym roku podczas Gali przyznane zostaną Nagrody Specjalne „Człowiek Dziesięciolecia 2008-2018”. Gala tradycyjnie będzie miała też akcent muzyczny! A kto wystąpi podczas Gali?


O północy, z 11 na 12 lutego zakończyło się głosowanie Czytelników w 8. Plebiscycie „Człowiek Roku”. Tym razem poznamy Ludzi Roku 2017. Plebiscyt obejmuje siedem kategorii z czego w sześciu kategoriach Człowieka Roku wybierali Czytelnicy. Te kategorie to: polityka-samorząd; kultura - sztuka - nauka; sport; gospodarka - biznes; działalność społeczna oraz „Kobieta Roku 2017”. Dodatkowo poznamy „Sołtysa Roku 2017”.

Tegoroczna Gala będzie wyjątkowa, ponieważ w jej trakcie będziemy świętować 10-lecie portalu informacjelokalne.pl. Z tej okazji przyznane zostaną Nagrody Specjalne „Człowiek Dziesięciolecia 2008-2018”.

8. Galę Plebiscytu „Człowiek Roku” poprowadzi Rafał Muniak, dziennikarz Radia Merkury.

Z kolei gwiazdą muzyczną Gali będzie zespół „Zagrali i Poszli”, który jest laureatem nagrody „Promotor Kultury 2014”, przyznanej przez portale informacjelokalne.pl i turystykalokalna.pl.

O zespole
„Zagrali i Poszli” z Gniezna, na scenie od 1991 roku. Początkowo jako duet gitarowy (Andrzej i Arek) wędrujący po górach i śpiewający przy każdej okazji, dziś pięciu – siedmiu muzyków i bogate instrumentarium: dwie gitary elektroakustyczne, ukulele, gitara elektryczna i basowa, banjo, mandolina, saksofon, flet, akordeon, cigar box guitar, skrzypce,, instrumenty klawiszowe, perkusyjne i oczywiście wokale. Wykonywany repertuar to własne kompozycje stanowiące krzyżówkę piosenki folkowej, żeglarskiej, bluesa, rocka i ballady. Szczególnie bliskie są nam klimaty Bluecrass czyli nowa odsłona i połączenie nurtów popularnych za oceanem bluegrass, folk, country.

ZiP jest przede wszystkim znany w kręgach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej, zwłaszcza z Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „WIBRAMY” (pierwsze miejsce w 1998 roku). Po kilku latach lenistwa i nicnieróbstwa oraz spontanicznych rzadkich wykonów przypomnieliśmy o swoim istnieniu w sierpniu 2013 na Ogólnopolskiej Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie zajmując drugie miejsce w konkursie na najlepszą piosenkę (Życie jak droga). W 2014 roku ponownie pojawiamy się na Giełdzie i otrzymujemy dwa wyróżnienia  a więc jest sens w tym co robimy! Tak zmotywowani zaczęliśmy znów regularnie grać i 6 grudnia 2014 zajęliśmy I miejsce w SzantaClaus Festiwal w Poznaniu! Na 40 YAPIE w Łodzi otrzymaliśmy wyróżnienie i nominację do BAKCYNALIÓW! Wyjazd do Lublina na Bakcynalia okazał się nad wyraz szczęśliwy, zajęliśmy pierwsze miejsce w konkursie! Później były kolejne przeglądy, koncerty, nagrody i wyróżnienia.

Wydarzeniem przełomowym dla zespołu było wydanie płyty, na której znalazły się stare, ponad dwudziestoletnie utwory oraz nowe kompozycje.  Płyta „Zagrali i Poszli” dostała dość adekwatny tytuł „Życie jak droga”. Z jednej strony już na starcie wpisuje krążek w nurt piosenki turystycznej, czymkolwiek ona jest. Z drugiej zaś niewątpliwie oddaje pewien sposób pojmowania  istnienia zespołu. Choć ewolucja i cywilizacja pozbawiły „nomadyczności” często jednak dogania nas świadomość przejściowej naszej obecności w przestrzeniach, jakie przynosi nam życie. I za tę płytę zespół „Zagrali i Poszli” otrzymał od portalu Turystykalokalna.pl nagrodę „Promotor Kultury 2014”.

- Bawimy się muzyką, wędrujemy z gitarami i śpiewamy to tu, to tam... Inspiracje: folk, blues, rock, ballada, poezja, góry, dźwięki...  Na własne potrzeby określamy nasze utwory jako „piosenka drogi”. Zaczęło się przy ognisku, a wylądowaliśmy na scenie omotani przewodami, głośnikami i skrzyneczkami, które bez prądu nie zadziałają...  I cały czas świetnie się bawimy! Zapraszamy do tej zabawy! - czytamy na stronie zespołu.

Obecnie zespół gra w składzie: Miłosz Dziurleja – klawisze, akordeon, wokal; Artur Franczak – gitary; Andrzej Janka – gitara, ukulele, banjo oraz wokal; Arek Królak – gitary, banjo; Paweł Brylewski – gitara basowa; Piotr Szymczak – instrumenty perkusyjne; Piotr Więcek – Janka – gitara basowa oraz saksofon; Michał Budzyński – perkusjonalia i gitara basowa; Andrzej Andrzejewski – skrzypce.

Więcej o zespole na stronie: www.zagraliiposzli.pl

Inne niespodzianki
Ale to nie wszystkie niespodzianki jakie przygotowują organizatorzy 8. Gali Plebiscytu „Człowiek Roku”. Możemy zdradzić, że podobnie jak w latach poprzednich laureaci będą prezentowani na specjalnych spotach filmowych, które w tym roku przygotuje Maciej Braciszewski, znany gnieźnieński muzyk, kompozytor i także zwycięzca w naszym plebiscycie. M. Braciszewski został „Człowiekiem Roku 2013” w kategorii kultura/sztuka/nauka.
   
 Na Galę zaproszonych zostało  ponad 400 gości.
Ostatnio zmienianyśroda, 28 luty 2018 10:02

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.