http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Co gdzie kiedy

Co gdzie kiedy (8)

22 maja o godz. 18.00 - „Białe zęby” Zadie Smith tematem majowego spotkania Klubu Dyskusji o Książce

Ukazując się w 2000 roku wywołała niemałe poruszenie wśród pisarzy i krytyków. Otrzymując jedną z najbardziej prestiżowych brytyjskich nagród literackich - Whitbread Book Awards a także The Guardian First Book Award udowodniła, że nie bez przyczyny. Okazała się najgłośniejszym debiutem początku dwudziestego pierwszego wieku a jej nakład wkrótce przekroczył milion egzemplarzy. Na potrzeby telewizji powstał również miniserial, którego była adaptacją. Mowa o „Białych zębach” Zadie Smith – książce, której nie wypada nie znać.

Od 24 do 27 maja - Dni Pary tuż, tuż...

Dni Pary 2018 to kolejna okazja do zwiedzenia niezwykłego kompleksu kolejowego, jakim jest Parowozownia Gniezno. Tegoroczna edycja obfitować będzie w różnego rodzaju atrakcje. Oprócz tradycyjnego zwiedzania zabytku pojawi się nowe, związane z poznaniem codziennej pracy maszynisty. Pojawią się również wystawy czasowe, a także nowe eksponaty na wystawie stałej.

Etykiety

1 czerwca o godz. 20.00 - Zapraszamy na koncert Adama Palmy, polskiego wirtuoza gitary akustycznej!

W piątek, 1 czerwca dla miłośników muzyki jazzowej w Gnieźnie przygotowana została wyjątkowa niespodzianka. Przed tutejszą publicznością zagra znakomity i bardzo utytułowany polski gitarzysta – Adam Palma. W sprzedaży są już bilety na jego występ, który zapowiada się bardzo interesująco i chyba nie warto byłoby go przegapić.

Subskrybuj to źródło RSS