http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Złota rączka” pomoże seniorom

Wyróżniony „Złota rączka” pomoże seniorom

Dobre wiadomości dla seniorów. Urząd Miejski w Gnieźnie od lipca utworzy instytucję tzw. „złotej rączki” dla osób starszych. W ramach projektu świadczone będą drobne usługi naprawcze, typu wymiana żarówki lub klamki przy drzwiach, naprawa kranu lub spłuczki, wbicie gwoździa lub wkręcenie kołka rozporowego pod coś do zawieszenia.


Pomysł taki został zgłoszony do głosowania nad ubiegłorocznym Budżetem Obywatelskim Miasta Gniezna. Nie uzyskał on wtedy poparcia wystarczającej liczby naszych mieszkańców i nie został wprowadzony. Teraz postanowiono, że taka forma pomocy seniorom nie będzie większym obciążeniem dla budżetu miejskiego i można go zrealizować. – Doceniamy niektóre projekty, które nie znalazły realizacji poprzez głosowanie, a są godne uwagi i w miarę możliwości staramy się takie pomysły jednak realizować. Ten projekt ma być pomocą dla osób w wieku senioralnym, w wieku powyżej 65 lat, którym drobne prace naprawcze w domu sprawiają wiele problemów. Takie osoby nie potrafią same wykonać takich czynności i muszą do tego kogoś zatrudnić, a znając ich możliwości finansowe, to trudno im czasami jest opłacić dobrego fachowca, stąd wziął się ten pomysł – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

– To będą czynności dość prozaiczne, jak: wymiana zamku w drzwiach, uszczelnienie okien na zimę czy wywiercenie otworu pod kołek, na którym chcemy coś powiesić, a także naprawa spłuczki czy kranu, wymiana żarówki i inne drobne czynności naprawcze. Taka godzina robocza będzie pokrywana przez  Urząd Miasta, a koszt zakupu materiału, który będzie potrzebny musi zakupić oczywiście zamawiający taką usługę – tłumaczy M. Powałowski.

Takie zgłoszenie przyjmowane będą przez Urząd Miejski w Gnieźnie, pod numerem telefonu 61-426-04-51 w godz. 8.00 – 10.00. – Ten program rusza od lipca, a pracownik techniczny, ten pan, którego określa się przysłowiową „złota rączką” i który będzie zajmował się tymi naprawami jest również seniorem. On, po umówieniu takiej wizyty przybędzie na miejsce i oceni, co jest potrzebne i czy będzie w stanie pomóc w danym elemencie – dodaje wiceprezydent.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.