http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Spółka ciepłownicza z Gniezna jest zaliczana do najlepszych tego typu spółek w Polsce”

Wyróżniony „Spółka ciepłownicza z Gniezna jest zaliczana do najlepszych tego typu spółek w Polsce”

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie otrzymało wyróżnienie za zajęcie piątego miejsca w rankingu gospodarczym Gazety Prawnej w kategorii najlepsze przedsiębiorstwa ciepłownicze w Polsce. Spółka została sklasyfikowana w pierwszej dziesiątce tego rankingu już po raz czwarty i awansowała w porównaniu z jego poprzednią edycją o jedną pozycję.


To duże wyróżnienie, na które spółka produkująca ciepło systemowe w Gnieźnie ciężko pracuje całymi latami. Jej wysokie miejsce w prestiżowym rankingu o tyle imponuje, że plasuje naszą spółkę wśród tuzów w tej dziedzinie gospodarki. Świadczy jednocześnie o bardzo dobrych wynikach i to nie tylko biznesowych, bo dotykających różnych dziedzin, które rokrocznie skrupulatnie oceniają eksperci. – Bierzemy pod uwagę wiele czynników podczas wyłaniania tej czołówki rankingowej. O sprawnym funkcjonowaniu tej spółki świadczy też fakt, że PEC Gniezno nie miał  w ubiegłym roku żadnej awarii. Dostrzegamy oczywiście rozwój tej firmy, to że z roku na rok zwiększają się jej obroty, czyli wynik finansowy i są zwiększane w sposób znaczący nakłady przeznaczane na inwestycje. Ta firma nie zapomina oczywiście o tych kwestiach związanych z lokalną społecznością, mi akurat zapadła ta akcja, która jest prowadzona pod nazwą „Cieplik”, ale wiem, że jest szereg innych działań o podobnym charakterze, które wychodzą naprzeciw zapotrzebowania swoich mieszkańców – tłumaczy Bogdan Leszczorz, kierownik zespołu redakcyjnego Strefa Gospodarki w Gazecie Prawnej.

W rankingu jest klasyfikowanych ok. 50 tego typu podmiotów, które działają na polskim rynku ciepła systemowego. W tegorocznym najlepiej wypadły: Szczecińska Energetyka Cieplna (1 miejsce), Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy i Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (2 miejsce - ex aequo), Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (3 miejsce - ex aequo), Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie (4 miejsce), PEC Gniezno (5 miejsce), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie (6 miejsce), PEC Świnoujście i Miejskie Przedsiębiorstwo Spraw Komunalnych w Krośnie (7 miejsce – ex aequo), PEC Mińsk Mazowiecki (8 miejsce), Geotermia Podhalańska (9 miejsce), PEC Włocławek (10 miejsce).

Dziś na ręce prezesa PEC Gniezno trafił dyplom pamiątkowy od organizatora tego plebiscytu z życzeniami szybkiego awansu na podium konkursu. – Dziękuję za to wyróżnienie, bo ono oznacza, że spółka ciepłownicza z królewskiego miasta Gniezno jest zaliczana do najlepszych tego typu spółek w Polsce – podkreśla Dariusz Zamiar, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie. – Nie będę ukrywał, że nie dla takich rankingów pracujemy, bo pracuje się dla lokalnej społeczności. Dla nas natomiast wysoka pozycja w tym rankingu o tyle jest istotna, że ona odzwierciedla nasze działania i zaangażowanie w ten biznes podstawowy, jak również w pracę na rzecz lokalnej społeczności. Nie należymy do największych spółek ciepłowniczych w Polsce, jesteśmy średnią spółką, ale posiadającym duży potencjał, co właśnie ten ranking pokazuje, a działania inwestycyjne i modernizacyjne w tę sieć są na tyle istotne, że tutaj zostało to dostrzeżone przez Strefę Gospodarki w Gazecie Prawnej i bardzo się cieszymy z tego – dodaje D. Zamiar.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.