http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prestiżowa nagroda dla Krzysztofa Borowiaka

Wyróżniony Prestiżowa nagroda dla Krzysztofa Borowiaka

Gnieźnianin – Krzysztof Borowiak został laureatem honorowego wyróżnienia „Dobrze Zasłużony dla Polskiego Przemysłu”, który przyznaje kapituła Polskiego Lobby Przemysłowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Warszawie.


Krzysztof Borowiak to jeden z dziesięciu laureatów tegorocznego wyróżnienia, które jest regularnie przyznawane od 2013 roku. Jego kandydaturę do tej nagrody zgłosiło m.in. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. – Zwyczajowo, jako stowarzyszenie, które działa od 25 lat, na pewno musielibyśmy wnikliwie się zapoznać z dorobkiem działalności politechnicznej pana Krzysztofa Borowiaka, ale w związku z tym, że ja w 1978 roku poznałem go, jako jednego z moich majstrów, którzy przyjmowali mnie do pracy w Spomaszu i na własne obserwowałem tę jego działalność wdrożeniową – mówi Tadeusz Tomaszewski, honorowy prezes SMW, które działa na terenie Gniezna.

- Warto zauważyć, że pan Krzysztof jest pięciokrotnym laureatem Turnieju Mistrzów Techniki na szczeblu ogólnopolskim, a także otrzymał Nagrodę Mikołaja Kopernika, którą wręczył mu ówczesny wicepremier Janowski. Jego pomysły były wdrażane w wielu miejscach w Polsce, były również na wystawach międzynarodowych. To nie jest tylko osoba, która promuje to wszystko, co zdążyła wdrożyć, ale również ma udział w pracy wychowawczej z młodzieżą i jego współpracach w klubach czy przy instytucjach samorządowych też zasługuje na uznanie i szacunek. Krzysztof Borowiak mówi także o tym, jakie dzisiaj są wyzwania i że często nie wystarczy nam mieć dobry marketing w pozyskiwaniu przedsiębiorców, ale coraz mocniej musimy zwracać uwagę na kadry. Te kadry muszą się zarówno kształtować  na naszej PWSZ, ale też w takich mniejszych grupach młodych ludzi, którzy chcą coś majsterkować i coś nowego poszukiwać. On uważa, że powinniśmy do pracy z takimi małymi grupami powracać – dodaje T. Tomaszewski.

Dumy ze zdobycia wyróżnienia nie kryje i sam laureat. – Nagroda przyznana za osiągnięcia przemysłowe jest dla mnie zaszczytem. Znajdując się w tym prześwietnym gronie profesorów, którzy naprawdę mają duże osiągnięcia i moja kandydatura została umieszczona w tej dziesiątce, to sprawiło, ze w tym momencie poczułem się kimś bardzo ważnym – stwierdza Krzysztof Borowiak, który jest uważany za jednego z czołowych w Polsce projektantów innowacyjnych rozwiązań oprzyrządowania technologicznego w produkcji przemysłowej.

Jego rozwiązania znalazły zastosowanie w produkcji kooperatywnej takich potentatów jak: Audi, Airbus, Boeing, Porsche, Sagem. – To takie podsumowanie 40 lat mojej działalności na niwie technicznej i dlatego nagroda ta jest uwieńczeniem takiego mojego stażu praktycznego i wynalazczego, bo zyski z moich projektów dotyczących niektórych wynalazków są liczone w milionach złotych, a co najważniejsze dla mnie, zostały wdrożone praktycznie w ok. 60 procentach, co jest dobrym wynikiem mojej pracy – ocenia K. Borowiak.

- My jesteśmy kolegami od 35 lat chyba i można powiedzieć, że znam Krzysztofa dość dobrze od początku mojej kariery zawodowej czy nawet jeszcze z działalności w organizacji młodzieżowej, gdzie on był inicjatorem wielu pomysłów, które zrodziły się w ramach tzw. turnieju młodych mistrzów techniki. Ja poznałem go w momencie, kiedy wokół niego skupiała się zawsze taka spora grupa młodych, których zarażał tą swoją innowacyjnością oraz nowymi pomysłami i rozwiązaniami. To jest człowiek, który potrafi zarazić innych tymi pomysłami i który pomimo barku formalnego wykształcenia politechnicznego, swoją wiedzą i umiejętnościami, jego wizją przewyższa wielu ludzi z tytułami naukowymi i ja go za to cenię szczególnie – podkreśla Zdzisław Kujawa, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie, członek SMW.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.