http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Giełda zatrudnienia przyciągnęła poszukujących pracy

  • Napisane przez Małgorzata Michałowska
  • Dział: Biznes
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Giełda zatrudnienia przyciągnęła poszukujących pracy

Zdawać, by się mogło, że Giełda Zatrudnienia zorganizowana dziś w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie ze względu na okres wakacyjny nie spotka się z dużym zainteresowaniem osób poszukujących pracy. Stało się jednak inaczej. Ta, jak określają organizatorzy giełdy, nowatorska inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem gnieźnian. Szczególnie chętnie odwiedzane było stoisko firmy Kirchhoff Polska, która w przyszłym roku planuje uruchomić w Gnieźnie swój zakład.


Giełda odbyła się dziś w godzinach od 12.00 do 18.00. Ma między innymi umożliwić osobom poszukującym pracy lub planujących ją zmienić zorientowanie się w zakresie posiadanych kompetencji do pracy w firmach działających w Gnieźnie. Każdy odwiedzający miał możliwość pozostawienia swojej aplikacji na wybrane stanowiska lub wypełnić stosowne formularze, w których znalazły się informacje dotyczące posiadanego wykształcenia, kwalifikacji i umiejętności.

– Ta inicjatywa wynika przede wszystkim z potrzeb przedsiębiorców, którzy rozwijają się na terenie miasta Gniezna. Przede wszystkim jest to odpowiedź na zapotrzebowanie firmy Kirchhoff i firmy NB Polska, z którymi rozmawialiśmy o rozbudowie, czy budowie przedsiębiorstw – mówi wiceprezydent Jarosław Grobelny. – To swego rodzaju pakiet, który od nas przedsiębiorcy dostają. Inwestycja polega nie tylko na tym, by dostarczyć odpowiednią infrastrukturę. To jest oczywiście niezbędne do produkcji. Ale przede wszystkim trzeba dostarczyć odpowiednią grupę ludzi, którzy będą w tych firmach pracowali. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym firmom w poszukiwaniu osób, które będą się kwalifikowały do zatrudnienia na tych stanowiskach, na które jest zapotrzebowanie. Stąd pomysł giełdy zatrudnienia. Ona jest skierowana z jednej strony oczywiście do osób poszukujących pracy. Ale nie ukrywamy, że giełda trwa do godzin popołudniowych, by mogli na nią trafić również ludzie, którzy obecnie pracują na przykład dojeżdżają do Poznania, którzy chcą coś zmienić w swojej karierze zawodowej, którzy chcieliby się związać z którąś z prezentujących się dziś firm – dodaje.

Podczas giełdy swoją ofertę zatrudnienia prezentowały takie firmy, jak: Kirchhoff Polska Sp. z o.o., Maciejka Footwear Sp. z o.o. Spółka Komandytowa; Scanclimber Sp. z o.o.; VELUX Polska Sp. z o.o. Poszukiwano m.in. pracowników na stanowiska: elektromechanik, specjalista utrzymania ruchu ds. automatyki i energetyki, magazynier, operator wtryskarek, technolog procesu wtrysku, kontroler i inspektor jakości, automatyk – elektryk, mechanik, czy specjalista lean manufacturing (zarządzanie produkcją).

Ponadto oferty pracy dla siebie mogli znaleźć dla siebie ślusarze, frezerzy, tokarze, lakiernicy oraz operatorzy specjalistycznych maszyn. Mimo, iż firmy poszukiwały pracowników w bardzo konkretnych zawodach i z dość konkretnymi kwalifikacjami, chętnych do udziału w giełdzie nie brakowało. Była to doskonała okazja, by poznać zapotrzebowanie gnieźnieńskiego rynku pracy. Jak widać brakuje przede wszystkim specjalistów. Można mieć tylko nadzieję, że targi przyniosą spodziewane zarówno przez organizatorów, wystawców i przede wszystkim osoby poszukujące pracy efekty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.