http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Firmy z naszego powiatu z HIT-ami 2016!

Wyróżniony Firmy z naszego powiatu z HIT-ami 2016!

Cztery firmy z terenu powiatu gnieźnieńskiego otrzymały HIT-y 2016, czyli nagrody konkursu, który cyklicznie organizowany jest przez Instytut Certyfikacji i Jakości Gospodarczo-Samorządowej w Pile. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Centrum Doradczo-Fnansowe FINexpert, Biuro rachunkowe „Profit”, PPHU „Lismar” i spółka „Complet” Chmielewscy.


Dzisiaj Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego zaprezentował tegorocznych laureatów 22. edycji konkursu „Gospodarczo-samorządowy HIT Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej”, którzy prowadzą działalność na naszym obszarze. Kandydatów każdego roku typuje starosta gnieźnieński, wybierając firmy spośród laureatów powiatowego konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. - Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się takimi firmami, które osiągają sukcesy w konkursach ogólnopolskich, a wcześniej przeszły pewnego rodzaju weryfikację w naszym konkursie powiatowym – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

Zaangażowanie firm z terenu powiatu gnieźnieńskiego, to wartość dodatnia dla jakości naszego samorządu. - Dla nas jest to także pewna wytyczna, byśmy opierając się na państwa doświadczeniu i zaangażowaniu także wprowadzali nowe standardy, które być może przyczynią się do  podwyższania jakości działania całego samorządu. Szczególnie cieszy mnie nagrody dla firmy, z którą współpracujemy w kwestii szkolenia rolników – podkreśla Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński i szef struktur powiatowych Polskiego Stronnictwa Ludowego w Gnieźnie.

Centrum Finansowo-Doradcze FINexpert otrzymało Rubinowy HIT 2016 z dwiema gwiazdami za jakość pakietu szkoleń dla rolników z tematyki doradztwa podatkowego i księgowego. - My takie szkolenia prowadzimy z różnymi instytucjami w całej Polsce i to już jest od 15 lat. Te szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem, mimo tego, że rolnicy regularnie doszkalają się zakresu swoich upraw i ich techniki, to czują coraz częściej potrzebę dokształcania się z prawa podatkowego czy samej księgowości – zauważa Michał Kałuża z firmy FINexpert, która nagrodę otrzymała po raz szósty.

Biuro Rachunkowe „Profit” dostało statuetkę Rubinowy HIT 2016 w kategorii: dynamika rozwoju oraz budowanie silnej pozycji przedsiębiorstwa. - Nasza droga, która jest związana z budowaniem dobrej marki trwa już od 23 lat i cały czas dążę, by firma się rozwijała, rozszerzamy zakres świadczonych usług i zwiększamy zatrudnienie oraz listę klientów. Działamy na rynku lokalnym, jak również krajowym, a nawet świadczymy usługi firmom zagranicznym. Kolejna nagroda jest na pewno zwieńczeniem pracy, mojej i moich pracowników – przekonuje Magdalena Bosacka, właścicielka Biura Rachunkowego „Profit” w Gnieźnie.

Firmie PPHU „Lismar” przyznano Rubinowego HIT-a 2016 za rozwój technologiczny produkowanych wyrobów poprzez utworzenie centrum badawczo-rozwojowego innowacyjnych technologii w branży wodociągowej. - Nasza działalność polega trochę na takiej wiecznej inwestycji w obiekty, maszyny, rozwój, ale musimy również na bieżąco monitorować konkurencję, a jednocześnie wykonujemy sami wiele czynności badawczych, by uzyskać wiele patentów. Współpracujemy m. in. z Politechniką Poznańską – mówi Marcin Stawski z PPHU „Lismar”.

Spółka „Complet” Chmielewscy otrzymała HIT 2016 za dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa i otwarcie nowej siedziby zakładu wraz z uruchomieniem innowacyjnych maszyn stolarskich. - My się zajmujemy branżą produkcyjna w zakresie łóżek oraz mebli tapicerowanych i to jest nagroda za całokształt działalności. Główna część naszej produkcji to jest eksport, działamy już od 25 lat, ale na rynku jesteśmy firmą mało znaną, bo od samego początku istnienia dość mocno działamy na rynkach zachodnich i wschodnich – zaznacza Robert Chmielewski z firmy „Complet” Chmielewscy z Gniezna.

Uroczysta gala, w czasie której były wręczane laury dla najlepszych firm 2016 roku odbyła się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nagrodzonych oklaskiwały m. in. władze wojewódzkie obu regionów, a na koniec zaśpiewała Kasia Kowalska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.