http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Punkt Wspierania Biznesu już działa!

Wyróżniony Punkt Wspierania Biznesu już działa!

Gniezno nie będzie dłużej pozostawało bez punktu informacyjnego dotyczącego funduszy unijnych i krajowych. Analogiczny punkt do niedawno zlikwidowanego powrócił właśnie na mapę naszego powiatu. Od dziś są już w nim świadczone usługi o charakterze informacyjnym i doradczym.


W budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie został uruchomiony Punkt Wspierania Biznesu, którego zadaniem będzie szeroko rozumiane kreowanie i koordynowanie działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie. Wcześniej podobny punkt informacyjny działał na terenie Centrum Kultury eSTeDe przy ul. Roosevelta i był finansowany ze źródeł unijnych. Nowa jednostka finansowana będzie ze środków powiatowych, w ramach tutejszego Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu.

- Ten punkt ma służyć pomocą dla lokalnych przedsiębiorców, bo rzeczą najgorszą dla każdego przedsiębiorcy jest brak informacji. Tutaj każdy będzie mógł teraz pozyskiwać informacje o funduszach unijnych i krajowych, zarówno w postaci pomocy bezzwrotnej, jak również w formie pożyczek. To jest ważne wsparcie nie tylko dla już działających przedsiębiorców, ale także dla osób dopiero rozpoczynających swoją działalność gospodarczą –
mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński, która wyraźnie podkreśla, że władzom powiatowym bardzo zależało na stworzeniu czegoś nowego w miejsce wcześniej zlikwidowanego punktu informacyjnego. - Ten punkt przestał istnieć na skutek decyzji Marszałka Województwa Wielkopolskiego, ale teraz wygospodarowaliśmy sami takie środki, by dalej mogła być udzielana profesjonalna pomoc naszym przedsiębiorcom – dodaje B. Tarczyńska.

Na jakie wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy w nowym punkcie? - To będzie przede wszystkim wsparcie dotyczące poszukiwaniu źródeł finansowania. Koncentrujemy się na środkach krajowych z powiatowych urządów pracy i ZUS-u, ale również informować będziemy o możliwościach wsparcia w zakresie środków unijnych i to zarówno z krajowych programów operacyjnych, typu POIR czy WRPO. Jednak biorąc pod uwagę, że jest różna specyfika zarówno w gminach wiejskich, jak również miejskich, to tutaj dochodzą możliwości, w ramach których dodatkowe środki mogą pozyskać firmy z obszarów wiejskich w zakresie lokalnych grup działania, a na naszym terenie działają dwie takie grupy i o takich możliwościach będziemy także informować – wyjaśnia Maria Grabowska, inspektor ds. funduszy europejskich i kontaktów z przedsiębiorcami w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Nowo utworzony inspektorat znajduje się w pokoju 2.44 na drugim piętrze budynku. - Wcześniej w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich pracowały trzy osoby, a teraz obsługiwać ten nowy Punkt Wspierania Biznesu będzie jedna osoba i dlatego prosimy najlepszym sposobem kontaktu jest umówienie się na spotkanie za pomocą poczty mailowej albo telefonicznie. Jest jeden konsultant, który w danym momencie może być na szkoleniu albo prowadzić szkolenie, a nie chcemy sytuacji, że ktoś przyjdzie i nie zastanie tu nikogo. Myślę, że warunki pomieszczenia, w którym znajduje się nowe biuro są dobrze dostosowane do bezpośredniego spotkania z każdym zainteresowanym. Każdemu poświęcona zostanie taka ilość czasu, ile będzie potrzebna – podkreśla Agnieszka Rzempała-Chmielewska, wicedyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.