http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Orły Przedsiębiorczości przyznane zostaną w 2017 roku

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Biznes
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Orły Przedsiębiorczości przyznane zostaną w 2017 roku

Przyszedł czas na IX edycję konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości 2015-2017”. Poprzez tego typu działania wspierana jest lokalna przedsiębiorczość, a tzw. miękki marketing i podkreślanie odnoszonych sukcesów jest bodźcem do dalszego działania na rzecz własnego rozwoju. Wiemy już, jak można zgłaszać kandydatów i kiedy zostaną ogłoszeni zdobywcy statuetek.


Konkurs adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z terenu powiatu gnieźnieńskiego, a jego celem jest promocja najlepszych podmiotów gospodarczych, upowszechnianie pozytywnych wzorców oraz budowanie prestiżu i wiarygodności lokalnej gospodarki. - Zgłoszeń dokonywać można do 20 stycznia 2017 roku, a gala, na której zostaną wręczone nasze Orły Przedsiębiorczości odbędzie się 20 maja 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie – informuje Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński. Statuetka przyznana zostanie w ośmiu kategoriach: - To jest: debiut gospodarczy, lider ekologii, mikroprzedsiębiorstwo, małe przedsiębiorstwo, średnie przedsiębiorstwo, eksporter, inwestor, innowator – dodaje B. Tarczyńska.

W skład kapituły, która oceni zgłoszone kandydatury wejdą przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie, Powiatowego Urzędu Pracy w Gnieźnie, Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie, inspektoratu ZUS w Gnieźnie, Federacji Konsumentów w Gnieźnie, Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gnieźnie oraz kilku banków działających na terenie powiatu, a także złoci laureaci konkursu, czyli firmy nagrodzone w trzech różnych kategoriach. - Te firmy, które zostaną zgłoszone do konkursu zostaną ocenione pod względem jakości wykonywanych usług czy produktów, rozwoju firmy na przestrzeni ostatnich lat, warunków pracy, etyki działalności firmy i estetyki obiektów przedsiębiorstwa, a także terminowości regulowania zobowiązań wobec Skarbu Państwa – mówi dalej pani starosta.

Konkurs organizowany jest od 15 lat. - Kolejna odsłona pokaże nam nowych przedsiębiorców i pokaże postępy u tych przedsiębiorców, których do tej pory znaliśmy i którzy działają między nami. Ten konkurs poświęcamy tym, którzy mają sukcesy, ale również tym, którzy jeszcze sukcesów nie mają, a próbują startować – przypomina Stefan Pokładecki, starszy Cechu Rzemiosła i Małych Przedsiębiorczości, współorganizator konkursu. - Budowa dobrego klimatu dla przedsiębiorczości, to jest podstawa, na które liczy lokalne społeczeństwo i liczą wszyscy, którzy nie mieli do tej pory odwagi. To jest często tak, że ryzykuje się całym swoim majątkiem, powodzeniem i wyrzeczeniami własnej rodziny, realizują swoje cele, by ta ich działalność goniła kraje lepiej rozwinięte. Gdy teraz jeździmy po Europie, to widać dystans, który nadrobiliśmy do tych krajów wysokorozwiniętych, jak Niemcy, Francja i kraje Beneluxu – uważa S. Pokładecki.

Jak osiągać sukcesy w biznesie? - Ludzie muszą mieć odwagę, by przedsięwziąć działalność na własny rachunek, ale sama odwaga oczywiście nie wystarczy, bo później jeszcze liczy się klimat, który tworzą agendy państwowe i organy samorządowe. Nasza organizacja od lat utrwala takie dobre procesy gospodarcze i wspiera samorząd terytorialny. Jest taki twardy marketing, który można wyliczyć i zaplanować, ale jest także tzw. marketing miękki, który nie jest wymierny w tych liczbach wszystkich. Właśnie w tej sferze działania możemy oddziaływać bezpośrednio na to, co się dzieje z przedsiębiorczością w naszym regionie. Żywo jesteśmy zainteresowani powodzeniem naszych przedsiębiorców, dlatego bierzemy udział w tym przedsięwzięciu. Z nadzieją spoglądam na tych przedsiębiorców, którzy zdobyły już nasze laury Orła Przedsiębiorczości i dziś swoim autorytetem udzielają wsparcia i też pilnują powagi tego konkursu, bo zasiadają w tej kapitule oceniającej – podsumowuje Starszy Cechu.

Zgłoszeń kandydatów mogą dokonywać organizatorzy, przedstawiciele kapituły i włodarze gmin z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Przedsiębiorstwo również może samo zgłosić swój akces do konkursu, ale w takim przypadku należy załączyć pisemną rekomendację dwóch innych podmiotów gospodarczych z naszego powiatu. Zgłoszeń swoich kontrahentów dokonywać mogą także sami przedsiębiorcy za zgodą zainteresowanych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.