http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Sposób na Sukces”

  • Napisane przez Małgorzata Michałowska
  • Dział: Biznes
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Sposób na Sukces”

Pod takim hasłem odbył się ogólnopolski konkurs organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. W gronie laureatów jego piętnastej edycji, z nagrodą w kategorii „Przedsięwzięcia zrealizowane przez kobiety”, znalazła się Emilia Rychwalska, założycielka firmy P.P.H.U. LIWMA ART z Mieleszyna.


Konkurs Sposób na Sukces już od piętnastu lat organizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Objęty został honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego. W konkursie corocznie nagradzane są najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Ideą konkursu jest szeroko rozumiana promocja przedsięwzięć wpływających na rozwój przedsiębiorczość i aktywności społecznej na obszarach wiejskich, dzięki którym powstają nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich.

Gala finałowa tegorocznej edycji konkursu odbyła się 11 czerwca w Pałacu Prezydenckim. Spośród sześćdziesięciu dwóch zgłoszonych przedsięwzięć jury konkursu wybrało dwanaście, które nagrodzono w czterech kategoriach: rodzinnej, zespołowej, inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych i przedsięwzięć zrealizowanych przez kobiety. Przyznano także trzy wyróżnienia za wkład w poprawę jakości życia na wsi.

Emilia Rychwalska zajmuje się produkcją pamiątek, upominków i zaproszeń okolicznościowych. Jak sama przyznaje, jej działalność, jest doskonałym przykładem kobiecej samorealizacji na wsi. – Nie łatwo jest być matką dwójki małych dzieci i prowadzić działalność, ale dzięki pracy, jaką wykonuję jestem aktywna zawodowo, nieustannie się rozwijam, podnoszę swoje umiejętności oraz kwalifikacje – mówi Emilia Rychwalska. Dziś gościła na spotkaniu w gnieźnieńskim Starostwie Powiatowym, gdzie sukcesu gratulowali jej starosta Beata Tarczyńska i wicestarosta Jerzy Berlik, który wraz wójtem gminy Mieleszyn, Januszem Kamińskim towarzyszył Emilii Rychwalskiej w Pałacu Prezydenckim, gdy odbierała nagrodę. Jak przyznaje Emilia Rychwalska, zakładając przed dwoma laty firmę, postawiła sobie za cel, by stworzona przez nią marka kojarzona była przede wszystkim z wysoką jakością, starannością wykonania i oryginalnością. Sądząc po opiniach klientów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, tak się stało. Dodaje, że wygrana w konkursie utwierdziła ją w przekonaniu, że warto się rozwijać. Ma również nadzieję, że w najbliższym czasie firma rozwinie się na tyle, by dać zatrudnienie dodatkowym osobom jeszcze w ciągu najbliższego roku.

– Czuję, że warto tworzyć, warto robić to, co robię. Przede wszystkim cieszę się, że podoba się to klientom, bo to dzięki nim osiągnęłam ten sukces – mówi E. Rychwalska. Dodaje, że założenie firmy kosztowało ją wiele pracy, wyrzeczeń i pasji. – Dostaję bardzo dużo wiadomości, maili, telefonów, że wykonywane przeze mnie rzeczy są piękne, niespotykane. Bałam się na początku, bo wysoka jakość trochę więcej kosztuje, choć opinie klientów są pozytywne. To właśnie jakość i oryginalność produktów jest tym, co przyciąga klientów. Jest to produkt niespotykany, który ja projektuję,  wykonuję i wkładam w to całe serce – mówi E. Rychwalska. Przyznaje, że produktem, z którego może być dumna jest kolekcja innowacyjnych zaproszeń ślubnych w kolorystyce czarno-białej. – Ta kolekcja pomogła mi się wybić. Jest doceniana w Polsce i zagranicą. Klienci chwalą klasyczną elegancję tych zaproszeń. Czerń wcale ich nie odstrasza – mówi E. Rychwalska.

– Chcemy pokazywać osoby, które w powiecie gnieźnieńskim osiągają sukces i które sobie doskonale radzą. Nie jest łatwe łączenie wychowywania dzieci z pracą – powiedziała podczas dzisiejszego spotkania starosta Beata Tarczyńska. Gratulowała Emilii Rychwalskiej sukcesu, życząc jednocześnie powodzenia w życiu zawodowym i osobistym. – Gratuluję pani tego, że nie ma pani kompleksu mieszkanki małej miejscowości. To bardzo ważne. Tym bardziej w kontekście tej działalności, którą pani prowadzi, która jest zarezerwowana z reguły dla wielkich miast – dodaje wicestarosta Jerzy Berlik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.