http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Grota Solno-Jodowa

Sezon przeziębień i zachorowań na grypę? Nie dla nas i nie dla Was ! Wystarczy tylko zadbać o profilaktykę!


Grota Solno-Jodowa, znajdująca się na terenie Ośrodka Reahabilitacyjno-Wypoczynkowego Gród Piasta w Chomiąży Szlacheckiej (15 km. od Żnina http://www.grodpiasta.pl), w rewelacyjny sposób łączy profilaktykę chorób i ochronę zdrowia z relaksem. 45 minutowy seans odbywający się w optymalnej wilgotności i temperaturze, przy odgłosach natury, pomaga wypocząć i zrelaksować się. Na właściwości lecznicze jaskini wpływa sól, którą jest wypełnione pomieszczenie, ale przede wszystkim aerozol solny, rozpylany podczas seansu.

Grota Solno-Jodowa w Grodzie Piasta, wyposażona jest w halogenerator, który mieli sól kamienną, w czego efekcie powstaje aerozol solny, jego dobroczynny wpływ na nasz układ oddechowy, opiszemy poniżej.

Polska – kolebką haloterapii
Kolebką haloterapii (wdychania aerozolu solnego) jest XIX-wieczna Wieliczka, tam suchy aerozol solny wytwarzali, w naturalny sposób pracujący w kopalni górnicy. Dziś jest to możliwe jedynie za pośrednictwem halogeneratora. Zorganizowane leczenie uzdrowiskowe w Wieliczce rozpoczęto w 1837 roku, wtedy to powstał tam wyspecjalizowany zakład leczniczy, leczący m.in. schorzenia reumatyczne i astmę oskrzelową. Słowo „haloterapia” pochodzi od greckiego „halos” oznaczającego „sól”. Polska – kolebką haloterapii, tak, niestety dobrze pasuje tutaj cytat Stanisława Jachwicza (polski bajkopisarz i pedagog) „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”, gdyż więcej na ten temat słyszymy za granicą.

Suchy aerozol solny wykorzystywany w Grocie Solno-Jodowej, w Chomiąży Szlacheckiej, ma właściwości bakteriobójcze, w związku z czym inhalacja może przebiegać grupowo. To daje możliwość całym rodzinom wspólnego spędzenia czasu w przyjemnym i nastrojowym otoczeniu.

Oddziaływanie na organizm człowieka
Korzystanie z seansów, w Grocie Solno-Jodowej ma szerokie oddziaływanie na organizm człowieka. Przede wszystkim powoduje przewietrzenie płuc, zwiększenie przemiany gazowej, wywołując jednocześnie działanie mukolityczne i przeciwzapalne, poprawia przemianę węglowodanową, białkową i wodną. Ponadto normalizująco wpływa na centralny układ nerwowy, zmniejszając zmęczenie, uspokajając, normalizując poziom glukozy we krwi, obniżając ciśnienie tętnicze, a także przywracając równowagę kwasowo-zasadową. Sam skład wdychanego powietrza podczas seansu w Grocie Solno-Jodowej, nie jest cudownym lekiem na choroby, jednak stosowanie go wpływa na szybszy powrót do zdrowia i sprawia, że odzyskujemy ogólną równowagę. Dzięki przebywaniu w Grocie Solno-Jodowej, w 100% możemy wyleczyć dolegliwości psychosomatyczne, w szczególności te, których podłożem jest stres.

Wspomaganie leczenia chorób
1. Płuca i Oskrzela – astma oskrzelowa, chroniczne zapalenie oskrzeli z elementami astmatycznymi, przewlekłe zapalenie płuc, pozostałe typowe choroby płuc i oskrzeli.
2. Schorzenia Sercowo-Naczyniowe – niewydolność krążenia, stany pozawałowe, nadciśnienie.
3. Schorzenia Przewodu Pokarmowego – choroba wrzodowa żołądka, choroba wrzodowa dwunastnicy, nieżyt żołądka, zapalenia jelita grubego, choroba Crohn'a.
4. Schorzenia Dermatologiczne – łuszczyca, zapalenie skóry.
5. Dysfunkcje Wegetatywnego Układu Nerwowego – zaburzenia krążenia uwarunkowane naruszeniem poziomów regulacji, aktywności naczyniowej, zaburzenia ruchów jelita grubego.
6. Nerwice i Stany Nerwicowe – uwarunkowane przewlekłymi schorzeniami, nerwice i stres wywołany przemęczeniem, stres wywołany niedoborem mikroelementów.
7. Alergie i Uczulenia.
8. Nadwaga.

Dodatkowe atuty
W Grocie Solno-Jodowej, umiejscowionej w Grodzie Piasta, w Chomiąży Szlacheckiej, panuje niesamowita atmosfera, którą wywołuje nie tylko unikalny wystrój i dźwięki przyrody. Seans w tej Grocie jest swoistym oderwaniem się od rzeczywistości, za zamkniętymi drzwiami bowiem zostawiamy codzienny pośpiech, gwar i problemy. Ponadto cykl 10 seansów plus koszty dojazdu do Grodu Piasta to niewielki procent 10-dniowego pobytu nad morzem, a jeden seans jest równoznaczny pod względem zdrowotnym z trzema dniami przebywania nad Bałtykiem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.