http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Drzwi Otwarte na czterdziestolecie PEC

  • Napisane przez Małgorzata Michałowska
  • Dział: Biznes
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Drzwi Otwarte na czterdziestolecie PEC

Sporym powodzeniem cieszyły się zorganizowane dziś na terenie ciepłowni C-13 przy ulicy Spichrzowej Drzwi Otwarte Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie. Przygotowana już po raz czwarty impreza miała wyjątkową oprawę ze względu na przypadające w tym roku czterdziestolecie istnienia spółki. Dzisiejsze Drzwi Otwarte stanowiły kolejny, po kwietniowej, oficjalnej uroczystości, element obchodów jubileuszu. Tym razem do wspólnego świętowania zaproszono wszystkich mieszkańców Gniezna.

 
– Poprzeczka niewątpliwie jeżeli chodzi o zarządzanie Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej postawiona jest wysoko. Na pewno będziemy się starali robić wszystko, abyście państwo byli jak najbardziej zadowoleni z usług, które przede wszystkim dla państwa spółka świadczy – powiedział zwracając się do uczestników dzisiejszej imprezy Dariusz Zamiar, który od sierpnia obejmie stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Jego poprzednik na tej funkcji wiceprezydent Jarosław Grobelny przyznaje, że z sentymentem wraca do przedsiębiorstwa. Podczas Drzwi Otwartych reprezentował prezydenta Tomasza Budasza, który objął patronat nad imprezą. – Moja praca w PEC skończyła się raptem kilka miesięcy temu. Wiele fajnych rzeczy udało nam się zrobić. Między innymi takim pomysłem, który za moich czasów został wygenerowany są właśnie drzwi otwarte. Przygotowując się do pierwszych drzwi otwartych bardzo się obawialiśmy, czy w ogóle ktoś przyjdzie. PEC przez lata miał dosyć  negatywną opinię firmy, która ciągle podwyższa ceny. Ale sukcesywnie udało nam się te ceny obniżyć. Mam nadzieję, że kolegom też się będzie to w najbliższym czasie udawało. A tłumy, które przychodzą z roku na rok większe na drzwi otwarte są tylko dowodem na to, że takie akcje są potrzebne – mówi wiceprezydent Jarosław Grobelny. – Myślę, że takie pokazanie się, otwarcie się firm komunalnych na mieszkańców może służyć pokazaniu, dlaczego nieraz ceny muszą rosnąć. Pokazuje to też pracę wszystkich ludzi, którzy są w naszych firmach komunalnych zatrudnieni, którzy robią wszystko, żeby dla mieszkańców ta oferta była jak najbardziej korzystna i konkurencyjna cenowo – dodaje.

Na uczestników drzwi otwartych, zwłaszcza tych najmłodszych, czekało sporo atrakcji. Dmuchane zamki, szachy tradycyjne i parkowe, malowanie twarzy, czy różnego rodzaju zabawy to tylko część z nich. Uwagę zarówno dzieci, jak i rodziców przykuwał wóz Straży Pożarnej, za którego kierownicą chętnie się fotografowano. Były też różnego rodzaju rozgrywki sportowe. Dla odwiedzających przygotowano też poczęstunek w postaci grochówki i potraw a grilla. Swoje stoiska miało Nadleśnictwo Gniezno.

Był też punkt pomiaru cukru we krwi. Drzwi otwarte były ponadto okazją do zwiedzenia ciepłowni C-13. Jak przystało na urodziny, nie mogło też zabraknąć tortu. Na ustawionej przy ciepłowni scenie prezentowały się zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz gnieźnieńskich szkół podstawowych i przedszkoli. Wręczono też nagrody za najlepsze zdjęcia w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez przedsiębiorstwo z okazji czterdziestolecia.

Jak zapowiedział obecny na drzwiach otwartych Henryk Gędek, zastępca dyrektora ds. technicznych URBIS, podoba impreza już za dwa tygodnie odbędzie się w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Ma o być okazja, by pokazać zakład mieszkańcom Gniezna i wszystkich gmin, które przyczyniły się do jego powstania. Uczestników imprezy z Gniezna do Lulkowa będą dowoziły bezpłatne autobusy. Szczegółowe informacje na temat imprezy już wkrótce mają pojawić się na plakatach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.