http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Niechanowie o funduszach europejskich

Z inicjatywy Krystyny Łybackiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego we współpracy z Punktem Informacji Europejskiej Europę-Direct i życzliwości Eugeniusza Zamiara, wójta gminy Niechanowa wczoraj Niechanowie odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców.


Szkolenie dotyczące funduszy europejskich dostępnych w latach 2014-2020 dla podmiotów gospodarczych prowadziła Bogumiła Frąckowiak, szefowa Punktu Europe-Direct z Poznania. W szkoleniu uczestniczyło 19 osób z powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego.

- W ramach szkolenia i wspólnej rozmowy uczestnikom szkolenia zostały przedstawione zasady wsparcia przedsiębiorców w nowej perspektywie finansowej, priorytety inwestycyjne wzmacniające konkurencyjność małych i średnich firm oraz zasady wydatkowania funduszy unijnych. Omawiano również działania skierowane do przedsiębiorców w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - wyjaśnia Tadeusz Tomaszewski, asystent posłanki do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej.

Wójt Eugeniusz Zamiar przedstawił projekty gminne realizowane z udziałem środków europejskich w ramach programu LIDER oraz zamierzenia inwestycyjne w ramach środków Obszarów Strategicznej Interwencji.

- Łącznie w dwóch szkoleniach zorganizowanych w Niechanowie z inicjatywy europosłanki skorzystały 44 osoby z powiatu gnieźnieńskiego, słupeckiego i wrzesińskiego. Szkolenia były bezpłatne a jego uczestnicy otrzymali każdorazowo materiały szkoleniowe oraz wydawnictwa dotyczące działalności pani poseł Krystyny Łybackiej a także publikacji dotyczącej uprawnień z jakich mogą korzystać obywatele polscy jako obywatele Unii Europejskiej – dodaje T. Tomaszewski.

Kolejne inicjatywy  dotyczące wykorzystania funduszy europejskich będą realizowane przez Europosłankę  za pośrednictwem  biura w Gnieźnie  w drugiej połowie 2016 roku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.