Zagrali by pomóc

Wyróżniony Zagrali by pomóc

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbył się mecz charytatywny w którym zmierzyły się zespoły Spółdzielców i Banku Spółdzielczego z ekipą Szczypiorniaka Gniezno. Dochód ze spotkania został przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech. Była to już ósma edycja tej cyklicznej imprezy. Patronem medialnym meczy był portal informacjelokalne.pl.

W charytatywnym pojedynku piłkarskim zagrały drużyny Spółdzielców i Banku Spółdzielczego z ekipą Szczypiorniaka Gniezno. Dodatkowymi atrakcjami tego wydarzenia piłkarskiego były występy taneczne dzieci z Centrum Hajdasz z Gniezna, konkurs dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Podczas samego meczu była przeprowadzana zbiórka do puszek. Był to już ósmy mecz z którego zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na cel charytatywny, tym razem dla Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech.

Organizatorem tego wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wspólnie ze Społem PSS. Impreza przyciągnęła do hali przy ul. Łubieńskiego sporą grupę mieszkańców. A samo spotkanie, które miało cel charytatywny to od początku do końca miało bardzo zacięty przebieg. Mimo że do przerwy w meczu, którego jedna połowa trwała 20 minut, wynik był remisowy 3:3. To jednak w drugiej połowie zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich mieli Spółdzielcy, co przyniosło im w końcowym obrachunku zdobycie sześciu goli przy straconych czterech. Ostatecznie Spółdzielcy wygrali z KS Szczypiorniakiem Gniezno w stosunku 9:7.

Ostatecznie uzbierana została kwota w wysokości 12.586,21 złotych, która będzie przeznaczona na bieżącą działalność Stowarzyszenia Wielki Mały Uśmiech.

Bramki dla Spółdzielców: Zobel 1, Figas 1, Walczak 1, Dobrocki 3, Narożniak 3
Bramki dla Szczypiorniaka: Stachowiak 2, Stempuchowski 2, Światłowski 1, Siudeja 1, Konieczny 1

Kadra Spółdzielców zagrała w następującym składzie: Przemysław Mroziński, Zbigniew Figas, Robert Ratajczak, Walenty Kaźmierczak, Krzysztof Gromadzki, Szymon Dobrucki, Patryk Jasiak, Marcin Cieciuch, Erwin Zobel, Krystian Zobel i Tomasz Bosak.

Kadra Szczypiorniaka Gniezno w meczu wystąpiła w składzie: Marcin Grzelak, Marcel Światłowski, Kacper Chmiel, Adam Kniaź, Damian Stempuchowski, Bartosz Miemietz, Jacek Stachowiak, Kamil Konieczny i Rafał Siudeja.