http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zagrali dla Domu Dziecka

  • Napisane przez Maciej Maciejewski/startgniezno.com
  • Dział: Biznes
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Zagrali dla Domu Dziecka

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie odbył się  mecz charytatywny na rzecz podopiecznych z gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Była to już siódma edycja tej cyklicznej już imprezy.


Charytatywny pojedynek piłkarski miał miejsce w sobotnie popołudnie. Zagrała w nim drużyna Spółdzielców, która podejmowała ekipę Car Gwarant Start Gniezno. Głównym hasłem i celem meczu było „Gramy dla dzieciaków” – tym razem z gnieźnieńskiego Domu Dziecka. Dodatkowymi atrakcjami tego wydarzenia piłkarskiego były miedzy innymi: mecz dziecięcej Akademii Mieszko Gniezno, występy taneczne dzieci z Centrum Hajdasz z Gniezna,  konkurs dla publiczności z atrakcyjnymi nagrodami oraz spotkanie z żużlowcami. Zostało otwarte konto, na które można przekazywać dobrowolne datki.

Podczas samego meczu była  przeprowadzana zbiórka do puszek. Jest to już siódmy mecz z którego zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na cel charytatywny. Organizatorem tego wydarzenia jest Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wspólnie ze PSS Społem. Impreza przyciągnęła do hali przy ul. Łubieńskiego sporą grupę mieszkańców.

W samym meczu, którego wynik był sprawą drugorzędną, zwycięzcami okazali się być reprezentanci GTM Start, którzy wygrali 7:6. Bramki dla Car Gwarant Startu zdobywali: Kevin Fajfer (trzy), Damian Stalkowski (dwie), Mateusz Błażykowski i Oskar Fajfer po jednej. W barwach naszego klubu na boisku zaprezentowali się również Adrian Gała i Michał Lewandowski. Ponadto oglądaliśmy klubowego mechanika Pawła Woźnego i adepta Aforti Szkółki Żużlowej Kacpra Grzelaka.

Dużym sukcesem zakończyła się zbiórka na rzecz Domu Dziecka w Gnieźnie. Ostatecznie – z darowizn sponsorów i prywatnych darczyńców, a także wspomnianej zbiórki udało się w sumie zgromadzić kwotę 15693,72 zł. Oficjalne przekazanie czeku nastąpiło tuż po zakończeniu meczu.

Swojego wzruszenia z tak dużej sumy nie ukrywał dyrektor placówki Miłosz Dziurleja. - Kwota jest ogromna, nie spodziewaliśmy się tak wielkiej sumy. Dziękujemy bardzo! Każde wsparcie pozwala nam podnieść standardy jakości w naszym domu. To jest kwota nad którą musimy się zastanowić, jak ją dobrze spożytkować. Dziękuję serdecznie wszystkim – organizatorom, zawodnikom za ofiarną walkę. Wynik jest czytelny, wyrównana walka, cieszymy się bardzo. Jeszcze raz dziękujemy. Na pewno dowiecie się na co te pieniążki zostaną spożytkowane. Jeszcze raz dziękuje wszystkim! – przekazał na zakończenie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.