http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Szukasz pracy na stałe a może na jakiś czas? Masz nadmiar wolnego czasu? Potrzebujesz gotówki? Zostań Opiekunem osób starszych w Niemczech i spełniaj się pomagając innym!

Wyróżniony Szukasz pracy na stałe a może na jakiś czas? Masz nadmiar wolnego czasu? Potrzebujesz gotówki? Zostań Opiekunem osób starszych w Niemczech i spełniaj się pomagając innym!

W związku z utrzymującą się od lat tendencją do starzenia się zachodnich społeczeństw, na rynku potrzebnych jest coraz więcej opiekunek osób starszych. Praca w opiece jest bardzo dobrą okazją do doskonalenia kompetencji zawodowych, poprawy umiejętności językowych czy zwiedzania świata. Jeżeli szukasz pracy jako Opiekun Osób Starszych i chcesz dowiedzieć się więcej przyjdź na spotkanie z rekrutrem firmy Promedica24 do biura przy ul. Warszawskiej 30 w Gnieźnie.


Na czym polega praca Opiekunki?
Praca opiekunki zazwyczaj polega na pomocy podopiecznemu w codziennych czynnościach takich, jak pielęgnacja i higiena, zakupy, gotowanie, ubieranie się czy zapewnianie towarzystwa podczas czasu wolnego – spacery, rozmowy, wspólne czytanie książek. Czas pracy jest elastyczny i uzależniony od preferencji osoby chętnej do podjęcia pracy, ponieważ niektórzy podopieczni potrzebują pomocy tylko przez kilka godzin dziennie, podczas gdy inni wymagają stałej opieki. Jednym z najważniejszych aspektów pracy opiekunki jest umiejętny kontakt z drugim człowiekiem oraz to, aby być dla niego prawdziwym oparciem – w różnych sytuacjach. Niejednokrotnie wsparcie mentalne jest o wiele istotniejsze niż pomoc czysto fizyczna.  

Jakie cechy powinna mieć osoba pracująca w opiece nad osobami starszymi?
Do rozpoczęcia pracy opiekunki nie są konieczne specjalistyczne studia – wszystkie wymagane szkolenia zapewnia Promedica24, jednak istnieją pewne cechy charakteru, które zdecydowanie ułatwią start w zawodzie. Na pewno empatia i cierpliwość, łatwość adaptacji i sprawność fizyczna. W przypadku pracy za granicą znajomość języków to podstawowa umiejętność konieczna do komunikowania się z podopiecznym i jego rodziną. Promedica24 umożliwia podjęcie nauki języka niemieckiego od podstaw przed wyjazdem. Mimo, że specjalistyczne kursy nie są wymagane w zawodzie opiekunki, to posiadanie doświadczenia w tym zakresie zdecydowanie ułatwi pierwsze kroki w nowym miejscu pracy. Osoby, które zajmowały się osobami starszymi w rodzinie, wiedzą, czego może potrzebować taki człowiek i jak spełnić jego oczekiwania.

Czy Opiekun Osoby Starszej to skuteczny sposób na zarobienie pieniędzy legalnie i bezpiecznie?
Praca opiekunki osoby starszej to doskonała możliwość zarobienia dużych pieniędzy oraz zdobycia ciekawego doświadczenia. Krajem, w którym najczęściej pracują polskie opiekunki są Niemcy, wybierane ze względu na wysokie zarobki i stabilną, bezpieczną pracę. Ze względu na sytuację demograficzną starzejących się społeczeństw zapotrzebowanie na opiekunki w Europie Zachodniej ciągle rośnie, co stwarza atrakcyjne możliwości zatrudnienia dla Polek pragnących pracować za granicą jako opiekunki. Niemcy, ze względu na bliską lokalizację są najczęściej wybieranym krajem, w którym Polki opiekują się osobami starszymi.

Promedica24 poszukuje do pracy otwarte i empatyczne osoby z gotowością do pracy za granicą, zapewniając im legalną formę współpracy oraz organizując pobyt w Niemczech, Wielkiej Brytanii i w Polsce. Firmę cechuje wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście oraz kompleksowość. Współpracując z Promedica24 Opiekun Seniorów zyskuje dobrą pensję i atrakcyjne bonusy w ramach jednej czytelnej umowy; składki ZUS i dodatkowe ubezpieczenie; transport, wyżywienie i zamieszkanie; pakiet medyczny dla stałych Opiekunów; wsparcie opiekuna kontraktu; pełną organizację wyjazdu i pobytu; wyjazd i powrót firmowym busem z/do miejsca zamieszkania; kursy językowe i szkolenia opiekuńcze oraz całodobowe wsparcie telefoniczne 24/7. Dla Promedica24 ważne są też relacje z Opiekunami, z którymi firma pozostaje w kontakcie w trakcie kontraktu i po jego zakończeniu.

Po więcej informacji zapraszamy do  kontaktu z oddziałem w Gnieźnie przy ul. Warszawskiej 30. Tel. 516 052 891

www.promedica24.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.