Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe fakty w sprawie śmierci 28-latka w Mieleszynie

Wyróżniony Nowe fakty w sprawie śmierci 28-latka w Mieleszynie

Co się wydarzyło w noc z soboty na niedzielę w Mieleszynie? Na to pytanie ma odpowiedzieć szczegółowe dochodzenie prokuratorskie. Wiadomo, że zginął tam mężczyzna, który otrzymał dwukrotnie cios nożem. Dziś wiemy, że drugie pchnięcie w mięsień sercowy było ciosem śmiertelnym.


Jak doszło w ogóle do tego zdarzenia? O tym opowiedziała nam anonimowo bliska osoba jednej z osób, która uczestniczyła w wieczorze kawalerskim, który zorganizowano dla starszego brata ofiary. – Wszystko zdarzyło się około godziny 4.00 nad ranem. Oni wychodzili z wieczoru kawalerskiego i tak się złożyło, że większość też już opuszczała tę imprezę. W wieczorze kawalerskim uczestniczyło 10 osób, którzy na imprezę przyjechali małym busem. Najpierw z klubu wyszła para, którą zaczepiła dwójka mężczyzn, tzn. zaczepiali dziewczynę i doszło do kłótni, przy której raniono niegroźnie nożem chłopaka, który stanął w jej obronie. Potem do akcji wkroczył Maciej, który próbował to wszystko załagodzić i powiedział mniej więcej coś takiego: „zostawcie ich, my już odjeżdżamy” i wtedy dostał dwa ciosy nożem, najpierw w brzuch, a potem w samo serce. Sprawca zaczął uciekać, a drugi mężczyzna potem jeszcze się schylił po nóż i podał go temu, który ranił Macieja. To nie jest prawdą, że Maciej to był jakiś mafioso, on był bardzo spokojnym chłopakiem, robił meble i przez prawie całe życie służył do mszy. Za trzy tygodnie miał odbyć się ślub jego starszego brata, na którym on miał być świadkiem, dziś ślub został odwołany – słyszymy dramatyczną relację zdarzenia.

Jakie ustalenia w tej sprawie poczyniła prokuratura? Wczoraj przesłuchiwano już pierwszego z zatrzymanych oraz świadków zdarzenia. – Wiemy, co się wydarzyło. Czynności, które dotychczas przeprowadziliśmy pozwoliły ustalić tyle, że 30 września w godzinach porannych funkcjonariusze policji zostali powiadomieni przez służby medyczne o przywiezieniu do szpitala w Gnieźnie mężczyzny ranionego najprawdopodobniej nożem. Mężczyzna ten zmarł po przewiezieniu do szpitala – mówi Małgorzata Rezulak-Kustosz, szefowa Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie. – Na podstawie podjętych niezwłocznie czynności ustalono, że mężczyzna ten został przywieziony przez załogę karetki pogotowia z Mieleszyna, gdzie brał udział w dyskotece o nazwie „EX”, ze swoimi członkami rodziny i znajomymi. Czynności wykonane dotychczas pozwoliły ustalić, że mężczyźnie zadano dwa ciosy nożem, że do tego zdarzenia doszło właśnie w okolicach tejże dyskoteki. Bezpośrednią przyczyna zgonu tego mężczyzny był masywny krwotok wewnętrzny spowodowany raną kłuta klatki piersiowej z uszkodzeniem mięśnia sercowego – podaje oficjalnie prokurator.

– Na miejscu zdarzenia zostali zatrzymani dwaj mężczyźni. Jednemu z nich postawiliśmy zarzut poplecznictwa określonego w art. 239  par. 1 Kodeksu Karnego, albowiem poczynione ustalenia wykazały, że on odebrał od sprawcy tego czynu nóż bezpośrednio po tym zdarzeniu w celu jego ukrycia. Co do drugiego mężczyzny wydaliśmy postanowienie o przedstawieniu zarzutów zabójstwa. Z tym mężczyzną nie odbywaliśmy jeszcze czynności procesowych, ponieważ on jest hospitalizowany z tego względu, że w trakcie zatrzymywania przez inne osoby na miejscu zdarzenia doznał takich obrażeń, że obecnie  przebywa w szpitalu  i taką mam informację, że dzisiaj będzie przechodził bardzo poważny zabieg operacyjny. Doznał obrażeń podczas takiego zatrzymania obywatelskiego – objaśnia prok. Rezulak-Kustosz.

Według ustaleń, obaj mężczyźni są mieszkańcami Konina i jak informuje prokuratura, obaj byli już karani.
Informacjelokalne.pl