Logo
Wydrukuj tę stronę

Potrącił policjantkę, a w samochodzie... amfetamina

Wyróżniony Potrącił policjantkę, a w samochodzie... amfetamina

Mieszkaniec gminy Gniezno, który podczas Biegu Lechitów nie zastosował się do sygnałów dawanych przez policjantkę, a następnie ją potrącił odpowie za spowodowanie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, a także posiadanie znacznej ilości narkotyków i kierowanie samochodem w stanie po użyciu środków odurzających. 29-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 16 września 2018 roku na skrzyżowaniu ulicy Dalkoskiej ze Strumykową w Gnieźnie podczas zabezpieczania Biegu Lechitów. - Przed godziną 14.00 kierujący mercedesem pomimo dawanych przez funkcjonariuszkę sygnałów do zatrzymania ominął barierę drogową, a następnie potrącił ją przodem pojazdu. Widząc zdarzenie na ratunek policjantce ruszyli funkcjonariusze drogówki z Gniezna. Okazało się, że za kierownicą znajdował się 29-letni mieszkaniec gminy Gniezno, który z tyłu na foteliku przewoził 2,5 letnie dziecko. Na szczęście funkcjonariuszka nie odniosła obrażeń - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że sprawca był trzeźwy. Jednak z uwagi na jego pobudzenie a tym samym podejrzenie, że może znajdować się w stanie po użyciu narkotyków pobrano mu krew do badań, dziecko natomiast przekazano pod opiekę członkowi rodziny. Stróże prawa postanowili przeszukać samochód, którym poruszał się 29-latek. Policyjny nos ich nie zawiódł.

- Pod fotelikiem, w maskotce znaleźli białą substancję, która przy wstępnym badaniu przez technika kryminalistyki okazała się amfetaminą. Mężczyzna został zatrzymany. Jak wynika z informacji przekazanych przez laboratorium kryminalistyczne można by z niej przygotować 62 działki dilerskie narkotyku. We wtorek prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania samochodem w stanie po użyciu środków odurzających - dodaje rzecznik.

Sąd Rejonowy nie przychylił się do wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu dla podejrzanego.

Za te przestępstwa 29-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Ostatnio zmienianyczwartek, 20 wrzesień 2018 15:41
Informacjelokalne.pl