Logo
Wydrukuj tę stronę

Policja ostrzega przed oszustwami metodą „na policjanta”!

Wyróżniony Policja ostrzega przed oszustwami metodą „na policjanta”!

Policjanci z Gniezna przypominają i przestrzegają przed oszustami, którzy dzwonią dzisiaj do mieszkańców naszego miasta i podając się za policjanta, próbują wyłudzić pieniądze. Były już 3 takie sytuacje – we wszystkich przypadkach osoby, które odebrały takie telefony, nie dały się oszukać!


- Dzisiaj na terenie Gniezna doszło do trzech prób wyłudzeń pieniędzy metodą „na policjanta”. W dwóch pierwszych przypadkach dzwoniący przedstawił się jako Andrzej Zieliński – policjant CBŚ. Z Warszawy. Oszust informował, że na nazwiska kobiet do których dzwonił został wzięty kredyt, a policjanci pracują intensywnie nad sprawą i niebawem będą się kontaktować. W trzecim przypadku dzwoniący poszedł o krok dalej i kazał wypłacić z konta w banku 25 tysięcy złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Na szczęście wszystkie osoby, do których zadzwonił, dokładnie wiedziały jak się zachować i zakończyły rozmowę, informując o wszystkim policję.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie poproszą o wypłacenie i przekazanie im pieniędzy, w ramach prowadzonych przez nich działań. Jeżeli dzwoni do nas taka osoba, to możemy mieć pewność, że jest to oszust! Nie należy z nim rozmawiać i natychmiast zakończyć rozmowę. Każdy taki telefon należy zgłaszać policjantom, dzwoniąc pod numer telefonu 997.
Informacjelokalne.pl