http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Osiniec: miał 4 promile i kierował! Zatrzymali go mieszkańcy!

Wyróżniony Osiniec: miał 4 promile i kierował! Zatrzymali go mieszkańcy!

Postawą godną naśladowania wykazało się czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, który ujęli nietrzeźwego kierowcę a następnie powiadomili policjantów. Kierujący pojazdem mechanicznym Aixam miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.


- Wczoraj przed godziną 14.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty w miejscowości Osiniec przez czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Po przybyciu na miejsce policjantów drogówki, zgłaszający poinformowali ich, że byli świadkami jak kierujący pojazdem mechanicznym Aixam jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze wyczuli od razu silną woń alkoholu od 33-letniego mieszkańca gminy Gniezno. Przeprowadzone przez nich badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że mężczyzna miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna miał cofnięte prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Gnieźnieńska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy czterech mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili oni dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.
Ostatnio zmienianywtorek, 31 lipiec 2018 12:06

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.