Logo
Wydrukuj tę stronę

„Czarny Punkt Wodny” w Skorzęcinie

Wyróżniony „Czarny Punkt Wodny” w Skorzęcinie

Pierwszy w powiecie gnieźnieńskim „Czarny Punkt Wodny” ma ostrzegać kąpiących przed niebezpiecznym miejscem. Taki punkt od soboty, 11 lipca znajduje się przy Jeziorze Niedzięgiel na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie. Miejsce zostało oznakowane w obecności Stanisława Rajkowskiego dyrektora OKSiR w Witkowie oraz policjantów z Komisariatu Policji w Witkowie.


- Tablica o takiej treści wraz ze znakiem graficznym została umieszczona w sobotę, 11 lipca nad Jeziorem Niedzięgiel na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie w miejscu, gdzie w latach poprzednich dochodziło do tragicznych zdarzeń – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Miejscem tym jest bezpośrednia okolica z prawej strony molo (patrząc na jezioro), gdzie doszło w ubiegłym roku doszło do dwóch utonięć. Czarno – żółta tablica ma być przestrogą dla wypoczywających, którzy chcą korzystać z kąpieli w miejscach niestrzeżonych.

- Chcemy odwołać się do rozsądku wypoczywających – to nasz podstawowy cel. Przedsięwzięcie to ma na celu uzmysłowić ludziom niebezpieczeństwo jakie czyha na amatorów kąpieli w tym pozornie spokojnym i wydawać by się mogło bezpiecznym miejscu w akwenie wodnym. Jeszcze raz apelujemy o zachowanie rozsądku i bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą – podkreśla A. Osińska.

Podczas tegorocznych wakacji w powiecie gnieźnieńskim w Jeziorze Winiary utonęła jedna osoba.

Dlatego pamiętajmy:

1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione.
2. Nie wolno wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.
3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
5. Nie wolno gwałtowanie się zanurzać.
6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to basen umieszczony na terenie własnej posesji.
7. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.
Informacjelokalne.pl