http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Kolekcjoner” z Ukrainy zatrzymany w markecie!

Wyróżniony „Kolekcjoner” z Ukrainy zatrzymany w markecie!

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi i narzędzi przemysłowych. Mężczyzna ukradł sprzęt w dwóch gnieźnieńskich marketach. Był wart około 2.500 złotych. 26-letni sprawca – obywatel Ukrainy już usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


- 1 lipca pracownicy jednego z gnieźnieńskich marketów budowlanych podczas próby kradzieży ujęli mężczyznę. Powiadomili o tym fakcie gnieźnieńskich policjantów. Złodziejem okazał się nim 26-letni obywatel Ukrainy. Sprawca został zatrzymany, a następnie przewieziony na komendę. Policjanci pojechali przeszukać mieszkanie w którym przebywał. Funkcjonariusze zabezpieczyli elektronarzędzia i artykuły przemysłowe - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Czynności przeprowadzone przez policjantów kryminalnych wykazały, że 26-latek w ostatnich dniach dokonał 4 kradzieży w marketach. Podczas pobytu w sklepach zabierał artykuły przemysłowe i elektronarzędzia. Dwa okradzione markety wyceniły łączne straty na około 2.500 złotych. Wszystkie skradzione przedmioty odzyskano. Część już wróciła do sklepów.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Oświadczył, że postępując w ten sposób chciał skompletować sobie sprzęt. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.