http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kradł, niszczył dokumenty, jeździł po pijanemu... 33-latek aresztowany

Wyróżniony Kradł, niszczył dokumenty, jeździł po pijanemu... 33-latek aresztowany

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 33-latka bez stałego miejsca zamieszkania tymczasowy trzymiesięczny areszt. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież, kradzież z włamaniem, posługiwanie się skradzioną kartą kredytową, niszczenie dokumentów i jazdę w stanie nietrzeźwości. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


- 22 czerwca wieczorem w Strzyżewie Smykowym doszło do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Policjanci, którzy udali się na miejsce potwierdzili ten fakt, jednak najpierw ustalili, że peugeotem kierował 33-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma 2,6 promila alkoholu w organizmie. Na tym nie koniec, wyszło na jaw, że tego dnia ukradł w Gnieźnie peugeota. Zatrzymany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Śledczy ustalili, że dwa dni wcześniej, na ul. Wawrzyńca w Gnieźnie z niezamkniętego na klucz samochodu zabrał portfel, kosmetyczkę i 180 zł. W portfelu znajdowały się dokumenty i karta kredytowa. Skradzioną kartą posłużył się 13 razy płacąc zbliżeniowo za zakupiony towar. Były to kwoty od 20 do 43 złotych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Śledczy przedstawili już 33-latkowi zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posługiwania się skradzioną kartą kredytową, niszczenia dokumentów i jazdy w stanie nietrzeźwości.

25 czerwca Sąd Rejonowy w Gnieźnie na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego trzymiesięcznego aresztowania.

Dochodzenie jest w toku. Policjanci sprawdzają, czy podejrzany nie ma na swoim koncie innych przestępstw.
Ostatnio zmienianyczwartek, 28 czerwiec 2018 08:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.