http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uciekał policji, bo nie miał prawa jazdy

Wyróżniony Uciekał policji, bo nie miał prawa jazdy

21-letni kierowca, aby uniknąć policyjnej kontroli zaczął uciekać. Jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych z Gniezna. Jak się okazało, uciekał bo nie posiadał prawa jazdy. Tego typu czyn to obecnie przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.


Do zdarzenia doszło 15 czerwca przed godziną 17.00 w Chłądowie, gdzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zamierzali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego renault kangoo, który przekroczył dozwoloną prędkość. - Mężczyzna kierujący autem, gdy zobaczył funkcjonariusza dającego mu sygnał tarczą do zatrzymania, było to w odległości około 100 metrów od radiowozu, gwałtownie skręcił z drogi w kierunku posesji, w pobliżu której znajdowało się kilka osób. Następnie, gdy policjanci udali się za nim z impetem ruszył w kierunku Skorzęcina. Funkcjonariusze podjęli pościg, jednak kierującemu udało się ich zgubić. Nie na długo zresztą, gdyż tego samego dnia około godz. 22.30 został zatrzymany przez policjantów kryminalnych w Witkowie. Okazało się, że młody mężczyzna był trzeźwy. Swoją ucieczkę tłumaczył brakiem posiadania prawa jazdy. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

21-latek usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Z prowadzonego dochodzenia wyłączone zostały materiały celem przeprowadzenia postępowania w sprawach o wykroczenie za brak uprawnień do kierowania i spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.