http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przekroczyła prędkość o 52 km/h! Straciła prawo jazdy!

Wyróżniony Przekroczyła prędkość o 52 km/h! Straciła prawo jazdy! Fot. archiwum

Mieszkance Łubowa, która przekroczyła dozwoloną prędkość w ternie zabudowanym o 52 km ponad dopuszczalny limit zatrzymano prawo jazdy. W myśl nowych, obowiązujących od 18 maja przepisów już czterem kierowcom na terenie naszego powiatu gnieźnieńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.


Od 18 maja obowiązują nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Mimo, że obowiązują już prawie 2 miesiące, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają lub świadomie je lekceważą.

- Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 15.30 w miejscowości Czechy w gminie Kłecko. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali tam do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Benz. Kierująca pojazdem 44-letnia mieszkanka gminy Łubowo jechała z prędkością 102 km/h – czyli 52 km ponad dopuszczalny limit w obszarze zabudowanym. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy i nałożono mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Od początku obowiązywania nowych przepisów gnieźnieńscy policjanci zatrzymali już cztery prawa jazdy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.